dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo

3 posters

Ići dole

dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo Empty dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo

Počalji od denis007 Uto 19 Nov 2013, 18:12

pozdrav,imam dilemu da li su bolje performanse motora kad je gas doveden odozgo preko mesaca koji je na vrhu iznad leptira sauha ili ako se busi kuciste karburatora?karb je ipm 32mgv 12,z128.ima li nekih i kakvih mana busenje kucista?hvala

denis007
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 80
Datum upisa : 19.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo Empty Re: dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo

Počalji od YUgisa Uto 19 Nov 2013, 18:19

Kad se sve nasteluje, realno je jednako na plin, ali na benzin je bolje kad je ubuseno nego kad je mesac ali je zato sa mesacem mnogo lakse podesiti plin da radi ok. Mada ovo kazem iz iskustva drugih ljudi, licno nemam iskustva sa time Wink

Ja to opravdavam sa time da mesac pravi dobar venturi efekat koji omogucava bolje ubrizgavanje plina i samim tim lakse ga je podesiti ali taj mesac pravi redukciju u usisu i ometa vise rad na benzin u odnosu na jednu diznu u kucistu. Opet jedna dizna omogucava losije ubrizgavanje pa je teze podesiti.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo Empty Re: dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo

Počalji od denis007 Uto 19 Nov 2013, 18:38

sta bi ste vi predlozili?

denis007
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 80
Datum upisa : 19.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo Empty Re: dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo

Počalji od YUgisa Uto 19 Nov 2013, 18:47

Pa ako planirate po nekad da vozite auto na benzin i znate samostalno da to uradite i podesite plin, onda busiti, ako ne planirate da vozite na benzin i planirate ici kod majstora, onda mesac.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61546
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo Empty Re: dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo

Počalji od zile Uto 19 Nov 2013, 19:12

denis007 ::sta bi ste vi predlozili?
ja sam busio dvogrli karb i nimalo nisam bio zadovolja ni sa radom ni sa potrosnjom, a imao sam isti karb kao ti msm imam ga i danas, ali na polici bio je busen i auto je radio sasvim ok sa njim... tako da moja preporuka da se jednogrli busi, a dvogrli da ide sa mesacem nije velika razlika u vuci na benzin sa mesacem i kad je ubusen Cheers 
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo Empty Re: dovod gasa u karb.busenje kucista ili mesac odozgo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu