Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

+5
djzecky
Damir
Pedja
Black Storm
YUgisa
9 posters

Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od YUgisa Pet 28 Avg 2009, 21:49

Vec jedno duze vreme razmisljam o busenju diskova pa me zanima sta mislite o tome tj koliko je to bezbedno?

Pre svega bih da izbusim prednje diskove jer napred kad mi se uprljaju diskovi (recimo posle pranja kad zardjaju, kad je kisovito ili kad vozim duze vreme bez kocenja, valjda se nakupi prasina) kao i posle mnogo kocenja kad se zagreju pocnu da skripucu sto me strasno iritira... Pogotovo ovo kad zardjaju onda ko manijak moram da kocim par puta da ih ocistim, pre nekog vremena sam prao felne iznutra a nisam ih skidao i skoro nedelju dana sam kocio dok nisam skinuo svu rdju... Razmisljam i o busenju diskova pozadi, naravno kad ih namontiram.

Citao sam da je dosta ljudi to radilo i bilo zadovoljno efektom bez nekih negativnih posledica tipa pucanje diska... Uostalom ja bih najradije kupio fabricke busene diskove ali predpostavljam da bi to bio poveci izdatak na koji trenutno nisam spreman (a i kocnice su u dobrom stanju), mada sam svestan da je to stvar sa kojom netreba da se igra a ni stedi...


Poslednji izmenio YUgisa dana Sre 19 Dec 2012, 11:40, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od Black Storm Ned 30 Avg 2009, 10:40

mislim da je ovde prvobitno potreban kvalitetan kocioni disk da bi se to izvelo, al evo primera busio sam po meri po kojoj mislim da je odgovarajuce i mogu reci da stvarno po meni bolje koci nego pre al nazalost do nekog vremena dok se nisu iskrivili od verovatno previse kocenja i pregrejanja koje je doslo do zbog busenja (moja pretpostavka), mada mislim da je bolje kupiti kvalitetniji diskove i postaviti kako je fabricki nego se zezati stim!!

Evo kako su miji diskovi buseni:
Naknadno busenje diskova, prednosti i mane 43938744.th
Black Storm
Black Storm
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 167
Lokacija : Bor
Datum upisa : 08.03.2008

http://www.x3m-club.de

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od Pedja Ned 30 Avg 2009, 17:46

Cekaj, nisam bas shvatio zasto zelis ovo da uradis? Mislis da ce prljavstina odlaziti kroz rupe na diskovima?

Ako je to poenta (a i ako nije), imaj u vidu da ce ti se vremenom skupljati razno djubre, blato, i ko zna sta, u tim rupama, i da ces morati da ih cistis.

Sem toga, ako kupis nov disk sa rupama, one su izlivene zajedno sa diskom, dok mi se ovo busenje bas ne svidja, ne verujem da bas povoljno utice na cvrstinu diska. Ne verujem da ih busis da bi poboljsao hladjenje, a kocionu povrsinu ces ipak malo smanjiti...

Sve u svemu, ja to ne bih radio. Wink
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od YUgisa Ned 30 Avg 2009, 18:20

Olujo: Naravno da bi bilo najbolje kupiti neki kvalitetan busen disk, i nezamarati se sa ovim amaterskim busenjem, ali iapk to ima neku cenu koju ja trenutno nisam u mogucnosti da priustim... Usustini moji diskovi (prednji) nisu mnogo presli, mislim da nemaju vise od 6000km, tako da mislim da nebi bili losa podloga za probu, odneo bih kod strugara da izbusi a i posle obradio da nebudu slucajno krivi... Jedino ovo sto si ti busio mi nesto nije jasno, jesi ti pravio konus na rupama?

Pedja: Hehehehe neverujem da bi se rupe zapusavale ali i da se cak to desava, ocistio bi ih Very Happy Mislim ipak postoje takvi diskovi na mnogim kolima i neverujem da je to velik problem Wink Pa verujem da utice na cvrstocu diska, ali i nekim ozbiljnijim planiranjem rupa sigurno nebi mnogo uticalo.... Najvecim delom sam zainteresovan za ovo zbog lakseg odvodjenja prljastine, za hladenje neverujem da bi mnogo uticalo (ipak napred je ventilirajuc disk i verujem da se on mnogo vise hladi samom svojom konstrukcijom nego sto bi ovim rupama) a pozadi opet nije tako veliko opterecenje da bi pregrejalo disk (mada mozda se i desi Very Happy )... a sto se tice smanjenja kocone povrsine, pa bolje manja ali cista nego veca a prljava... Pametnjakovic

Usustini, jos citam na forumima o ovoj tematici, ali za sad sto sam procitao je bilo da oni koji su to sami radili kazu da nisu imali problema sa pucanjem diskova i da bolje koci dok opet ovi sto nisu to licno probali su protiv toga i govore kako pucaju diskovi, trose se velikom brzinom i da nema efekta...

Inace je kod mene izrazeno prljanje felni u velikoj meri (posle par kocenja) pa verujem da je i prljanje diskova isto izrazeno...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od Pedja Ned 30 Avg 2009, 18:34

Pa sve ti je jedno da li ces cistiti rupice na diskovima ili prljavstinu sa njih. Very Happy Bas na "mnogim" nisam vidjao, mozda na nekoliko. Wink To sam i ja kontao, da za hladjenje ne bi imale rupe neki (osetan) efekat, zato sam i pitao, pomislio sam da ces da filozofiras kako ce se bolje hladiti. Very Happy Cudi me da ti toliko rdja disk i da se prlja, istina da su moje budjave celicare dosta zatvorenije od tvojih felni, ali ipak se vidi disk, i mozda par puta sam video da je zardjao (malo), a jedna voznjica po gradu bi to sasvim lepo resila. Very Happy

Da bolje koci sa rucno busenim rupama, nesto mi je tesko da poverujem... Inace nisam cuo da se zale da se brzo potrose diskovi, ali sam cuo da se zale da se brzo istrose plocice. Wink

Sto se tice prljanja felni posle kocenja, mislim da je to jer ti se po disku skupi prasina i stosta, pa kad zakocis, plocice to djubre "sastruzu" i zato ti se uprljaju felne. Wink
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od YUgisa Ned 30 Avg 2009, 19:36

P lakse mi je mesecno jednom progurati burgiju (ili nesto slicno) kroz rupice nego skidat felne i smirglati diskove Very Happy Nisam mislio na mnogima u smislu brojnosti nego na odredjenom tipu vozila tj onim sportskijim Wink Pa dobro to da ce se bolje hladiti je definitivno najveca prednost Razz Bleh hahaha pa verovatno je u tome i fazon, tvoje su manje otvorene i pri pranju ne dolazi do tolikog kontakta sa vodom Wink Pa nije ni kod mene slucaj da je ovo stalno ili da je nemoguce skoro da se izbegne, ali desava se ponekad i licno mene iritira Wink

Kako sam citao zale se i na brze trosenje diskova a i plocica... A i citao sam da se usled kocenja javlja gas koji pravi "jastuk" izmedju diskova i kocnica i smanjuje efekat kocenja koji se izbegava sa rupama. Takodje od prevelikih temperatura i raznih drugih razloga plocice postanu kao ogledalo pa se ovako to izbegava, mada se ovaj efekat vise izbegava sa "kanalima" na samom disku, ali ovo ima opet neke druge mane... Naravno ovo je mnogo ozbiljnija tematika, u koju ja bas nebih ulazio Wink

Ja ipak mislim da je to od plocica koje se mnogo trose Rolling Eyes Sofer Zato predpostavljam da se i na disku nadje velika kolicina "prljastine" koja smanjuje efekat kocenja...

Inace kazu da rupice treba da budu sto manje (3 ili 4mm) ali da ivice treba obraditi i napraviti da su oborene u sto vecem uglu...

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Dsc00291vy0

Inace mi se ova obrada diska najvise dopala po obliku samih rupa (kako bih i ja uradio) i same seme busenja (isto kako bih ja uradio) Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od Damir Ned 30 Avg 2009, 22:31

Ove rupe jedino mozes da iskoristis za stavljanje katanca Lock Laughing da ti neko nemazne auto.
Osim nekog izgleda Doh nista neces dobiti.

Damir
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 55
Godina : 45
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od djzecky Pon 31 Avg 2009, 00:27

Cesce vozi pa nece biti zardjali Laughing
Ne znam ali meni se posle jedne voznje i par normalnih kocenja sijaju diskovi.
Felne su mi uzas,sve od sive prasine kako se plocice trose vec posle 2-3dana od pranja ali ko ga... Dok ima te prasine znaci da imas dobre plocice i da dobro koci.
Ja dok sam imao neke budjave,tvrde plocice uopste nije bilo prasine po felnama alli se ni plocice nisu skoro ni malo potrosile za god dana Eek ali je zato i skroz jadno kocio.

Ako ti koci dobro ja se ne bih uopste opterecivao sa tim.
Ako ne vozis auto svakodnevno normalno je da imas malo vise rdje i da treba par kocenja vise da se to skine a to ti nece resiti rupice na diskovima.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od YUgisa Pon 31 Avg 2009, 09:42

Damire: king

Mda verujem da cu dobiti ono sto ja navjise i trazim, da se diskovi lakse ociste Wink

Inace je jedan momak ovako izbusio i presao 25000km bez problema (kanije se nije javio da li je jos presao tj koliko)...

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane 16060617594yo

djzecky: Pa mozda je to tako kod vas jer vi posle jedne voznje neoperete auto Razz Nemam pojma zasto, ali ja moram bas da stiskam dosta da bi ih ocistio... A i vec par puta sam primetio da npr kad dodjem kuci onda zakocim i pustim kocniu, povucem rucnu ode auto par cm napred, pogleda diskove napred, ocrta se trag na diskovima gde su bile plocice kad sam zakocio poslednji put... Tj ostane prljastina okolo Very Happy Hahah posle par dana, meni posle par kocenja vec se crni felna Very Happy

Ma nemoj, to sam ti ja rekao da kad ima prasine znaci da dobro koci Wink

Pa koci dobro ali moze i bolje Very Happy od 100 do 0 mora da bude ispod 40m Very Happy

A zasto mislite da rupice nece ocistiti prljastinu? Mislim ja bas imam suprotno uverenje Unsure

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od Yugo cabrio Sre 23 Sep 2009, 00:32

samo se zajebavaj sa tim.....znam troje ljudi koji su imali problem sa busenim diskovima...dvoje je zavrsilo u banderi...pa se vi zajebavajte
Yugo cabrio
Yugo cabrio
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 329
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Avala
Datum upisa : 07.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od YUgisa Sre 23 Sep 2009, 08:59

Na kojim kolima su busili? I kako su busili, tj kakva je sema busenja bila i kolike su rupe bile?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od Yugo cabrio Sre 23 Sep 2009, 16:06

fiat bravo, jedan 101 i jedan jugo......

e sad kako i sta vec ne znam...samo znam da su sami busili
Yugo cabrio
Yugo cabrio
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 329
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Avala
Datum upisa : 07.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od DRAZEN92 Sre 23 Sep 2009, 22:35

Po mojem misljenju su sigurno bolji probuseni diskovi jer skoro svi noviji auti imaju fabricke busene diskove ali i svi sportski auti...
Ali ipak nebih nikada standardne diskove busio jer ipak to nije za igranje...Tako da bolje skupi neki kesh i kupi nove takve diskove Wink
Pozdrav....
DRAZEN92
DRAZEN92
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 793
Godina : 31
Lokacija : Subotica (Djurdjin)
Datum upisa : 11.01.2009

https://www.facebook.com/drazen.dulic

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od Yugo cabrio Čet 24 Sep 2009, 04:55

glava je najbitnija Wink
Yugo cabrio
Yugo cabrio
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 329
Godina : 35
Lokacija : Beograd-Avala
Datum upisa : 07.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od Pedja Čet 24 Sep 2009, 05:08

Yugo cabrio ::glava je najbitnija Wink

Amin! ThumsUp Cheers
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od junior45 Uto 10 Jan 2012, 13:40

negde sam cuo da se diskovi buse da bi se odvodili gasovi koji se stvaraju pri kocenju,,tako sam nacuo e sad dal je tako nzm...
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od Petar Uto 10 Jan 2012, 15:44

Valjda da bi se ventilisali, a ne odvodili neke gasove. To znači da postoji nekakva hemijska reakcija između materijala pločica i diskova, a to mi ne pije vodu. Barem meni lično. Lično mislim da su bolji samoventilirajući diskovi od bušenih, tamo gde postoji mesto za to. Ja ih valjda imam takve. PRaktično vrše funkciju radijalnog ventilatora.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 42
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Naknadno busenje diskova, prednosti i mane Empty Re: Naknadno busenje diskova, prednosti i mane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu