Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

+9
Avram '90
bukusa
junior45
nebojsas
acer
dragan77
Predrag B.
djzecky
Milos
13 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od YUgisa Pon 24 Jun 2013, 10:41

Kaze keva da ce da donira lovu, ali da moram da ugradim u sto kracem roku elektricne podizace stakala, interesuje me da li neko zna gde bi mogli da se nabave originalni ili univerzalni za po nekoj realnoj ceni? A moze i od nekih kola ako pasu ako neko ima iskustva sa time?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od Milos Pon 24 Jun 2013, 10:48

Postoje ovi univerzalni, valjda su oko 60e
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 28
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od YUgisa Pon 24 Jun 2013, 10:51

Znam ja da postoje, mene interesuje da li ima razlike u kvalitetu i uostalom prosto osoba koja ih prodaje, posto tu u SU sam nasao samo jednog lika koji prodaje... Wink Naravno ,bilo bi super kad bi neko mogao da podeli iskustvo i sa prodavcem a i sa kvalitetom Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od Milos Pon 24 Jun 2013, 10:55

Sad bas trazim ali ne mogu da nadjem nigde, bila je negde na nekom forumu tema o tome. Koliko se secam, od nekog Fiata se uzimaju podizaci. Evo ovaj univerzalni Smile
http://maximustuning.weebly.com/univerzalni-elektro-podiza268i.html
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 28
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od YUgisa Pon 24 Jun 2013, 10:58

Pa rece mi Yugodriver juce nesto u fazonu Fiat Tipa da moze, ali bas me slucajno danas kontaktirao jedan momak da me pita da li ih ima, kaze da ima neke univerzalne i da ga ne sluze bas najbolje i da je bas probao od Fiat Tipa jer su mu isto to rekli i da ne moze da stane odkacen

Zaboravio sam naseg bivseg sponzora Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od djzecky Pon 24 Jun 2013, 11:05

Macak je imao univerzalne, pitaj ga kako su ga sluzili.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od Milos Pon 24 Jun 2013, 11:06

Ima tema o tome na ZFC-u, nadam se da niko nece da se ljuti sto sam kopirao ovde Very Happy 
acer ::Posto imam univezalne podizace i kako sam uvijek muku mucio sa desnom stranom odlucio sam se pozabaviti kako upasirati motoric od nekog drugog podizaca na originalni mehanizam od zastave.
Posto je jako tesko naci motorice od Fiata 132,nasao sam podizace od fiat tipa.
Ali fiat tipo ima dvije vrste podizaca,meni je pasirao od novijih godista tipa,kojeg tocno ne znam.

Pa krenimo redom:
Ovako izgleda podizac u originalu:

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? 04062010003t.th

Kao sto se moze vidjeti sa slike sajla je potpuno identicna kao i zastavina sto je vrlo bitno.
Zatim sam raspuntao originalni podizac:

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? 04062010004x.th

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? 04062010005.th

Tako izgleda sajla na zupcaniku.

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? 04062010006.th

Kad smo sve pripremili vratili smo poklopac od podizaca i sve stegnuli sarafima.

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Imgp0773l.th

Ove dvije selnice sluze samo da drze mehanizam da se mice,to danas ce se malo povariti da bude fiksno

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Imgp0775f.th

I na kraju jedan filmic kako to radi van auta.

https://www.youtube.com/watch?v=YvDZuXmd224

Jucer smo probali montirati u auto i radi ko sat,kad se zavari sve ide finalna montaza.Hvatanje na vrata nece biti problem,jedna rupa pase samo treba duzi vijak.
Slike kako je monitarno bit ce ove dane kad se sve sloziu vrata kako treba.

Evo toliko zasad nadam se da ce biti korisno.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 28
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od YUgisa Pon 24 Jun 2013, 11:16

Pa koliko se ja secam, njega su dobro sluzili ali on ih je davno imao, pitanje je da li sada ima tog kvaliteta Wink Ovo izgleda zanimljivo sa Tipom samo je valjda stvar da ne moze kod NT stakla da stane Unsure

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od djzecky Pon 24 Jun 2013, 11:24

Fiat Ritmo ima isti takav mehanizam, a verovatno i Regata. Problem moze biti, da kupis polovne sa pojedenim zubima na tom zupcaniku, pa onda krlja cim ima malo otpora pri dizanju ili da nece skroz da podigne. Inace su bas jaki motori.
Zasto ne moze na NT. Sajlu mnozes da skratis, one limene sine,kroz koje klizi sajla.takodje mozes skratiti, ako je veliki luk, pa nema mesta.
Ja sam tu limenu sinu imao samo izmedju motora i stakla, od motora na dalje je bilo navuceno neko gumeno crevo u koje je ulazila sajla,kada se prozor spusta. To i tebi predlazem, jer mozes da ga iskrivis ili savijes kako prostor u vratima dozvoljava. Bitno je da sajla ne izlazi "suva"iz motora, jer ce kaciti za lim negde ,blokirati podizac a i zardjati vremenom, jer ce se mast osusiti tako.
 
Motori su dosta veliki i siroki, njih moras u dno vrata, tako je kod mene bilo fabricki, ali mislim da moze da se upasuje uz neke prepravke.


Poslednji izmenio djzecky dana Pon 24 Jun 2013, 11:34, izmenjeno ukupno 1 puta
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od YUgisa Pon 24 Jun 2013, 11:30

Pa ovaj od Tipa valjda ne moze, zato sto ide gore na originalni mehanizam a onda nema dovoljno mesta od stakla, jer kod starog tipa je tamo leptir staklo...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od djzecky Pon 24 Jun 2013, 11:46

Ja sam siguran da moze to da se upasuje. Jbg nemam ni jednu sliku, koko je kod mene taj mehanizam fabricki bio smesten.
Na dnu stakla imas zalepljen lim, koji ima rupu na koju se kaci vrh sajle. To i da ne pase na tu rupu koja je na tvom nosacu stakla, mozes prosiriti ili od lima iseci novi nosac stakla. Fiksiras vrh sajle za taj limeni nosac stakla. Posle ti ostaje samo da vidis da li je dugacka sajla tj.da li je veliki luk sine. Ako jeste skratis sajlu na duzinu koja je dovoljna za tvoja vrata. Dole fixiras motor i to je to. Cak mozes skroz da izbacis taj limeni luk/sinu i da komplet sajla ide kroz crevo.

Jeste mozda malo komplikovanije nego ovi univerzalni, ali ako neces kineske,nema druge.

Meni je skroz bio istrulio nosac stakla,koji je zalepljen za stakla i na koji se kaci sajla. Napravio sam novi od 1mm lima. Iskrivio po starom, izbusio rupe i zalepio ga najobicnijim silikonom nazad. 
Mozda najbolje da skines tapacir vrata, odes tako sa kolima na otpad i uporedis mehanizme od Fijata sa tvojim. Odmah ces videti da li je nemoguca misija ili ne.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od YUgisa Pon 24 Jun 2013, 11:53

Pa fazon je sto cu u SU tesko naci, ako bih uzimao sa otpada onda moram videti tamo neki iz Batajnice ili Sabca... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od djzecky Pon 24 Jun 2013, 12:06

Zar nema niko u Su delova za Tipa,Tempru,Una,Ritma,Regatu?
Bitno ti je samo da ima ovaj mehanizam na sajlu a ne na makaze, mada kontam da svi oni imaj u sajlu.
064/1465-989 Ljubo- Sombor. 
Covek rastura Fiat Crome, ali uvek kada sam bio kod njega,bila je po koja Tempra ili Tipo.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od YUgisa Pon 24 Jun 2013, 12:08

Tih sto ima, deru sa cenama ko da prodaju nove delove... Wink Pa videcemo sta cu uzeti, razmisljam se jos... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od Predrag B. Pon 24 Jun 2013, 16:47

Potrudi se iz sve snage da pronađeš Spal deluxe. Brzi su i veoma tihi Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od YUgisa Pon 24 Jun 2013, 16:48

Nasao Very Happy Kazes da su dobri? Pa onda cu videti da kontaktiram firmu za cenu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od Predrag B. Pon 24 Jun 2013, 17:01

Imao sam ih na prethodnoj i ovoj sada Floridi i praktično su bešumni. Idu malo sporije jer su kod Floride teška stakla, ali kada se stave na Yuga dosta su brži. Treba samo dobro da se podmaže mehanizam podizača (šine mašću, a spirala u crevu nekim uljem) i treba da se podese tako da idu što lakše. Pri ugradnji mora da se vodi računa o položaju sajli (moraju da se uvrnu u osmicu)... Nije mnogo komplikovano da se ugradi, ali treba dobro da razmisliš šta ćeš i gde ćeš da postaviš ;)Na L-u sam imao neke kineske kojima je pukla sajla...

P.S. Spal obično ne stiže sa instalacijom i prekidačima, pa vidi da nabaviš i to Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 38
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od YUgisa Pon 24 Jun 2013, 17:03

Dobro, to je i ovako podeseno i podmazano da ide lagano Wink Nije problem ugradnja Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od junior45 Pon 24 Jun 2013, 18:06

ajde kad nadjes cenu,javi
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35110
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od YUgisa Pon 24 Jun 2013, 18:15

ok Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od dragan77 Uto 25 Jun 2013, 18:39

ja sam kod mene na 128 stavio od alfe sud,sve ti ostaje tvoje,samo raspertlujes motor od stare sajle,i montiras kod tebe na tvoju sajlu
dragan77
dragan77
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 275
Godina : 47
Lokacija : srbobran
Datum upisa : 03.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od YUgisa Uto 25 Jun 2013, 18:42

Ali koliko se ja secam ti si imao stari tip stakla, a ne znam da li moze da stane kod novog tipa stakla jer on nema leptir Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61995
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od dragan77 Uto 25 Jun 2013, 18:45

posle udesa kada sam sredjivao limariju,kupio sam sva vrata on novog tipa,funkcionisalo kao i sa starim bez problema:)
Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? 030612154238



EDIT: Ispravljen link slike. YUgisa
dragan77
dragan77
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 275
Godina : 47
Lokacija : srbobran
Datum upisa : 03.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od acer Sre 26 Jun 2013, 22:50



Evo kako radi ovaj desni sa motoricem od Fiat tipa.
Sto se tice univerzalnih ovi ljevi jos uvijek radi bez greske,jedino jednom godine skinem sve i fino podmazem;)

acer
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 194
Godina : 49
Lokacija : Rijeka, hrvatska
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od Avram '90 Čet 27 Jun 2013, 20:13

Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 34
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi? Empty Re: Gde kupiti elektricne podizace stakala za Yuga i koje ugraditi?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu