Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

+2
acer
YugoKoral55
6 posters

Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od YugoKoral55 Čet 20 Feb 2014, 17:11

Pozdrav svim forumasima,..Pogledao sam nekoliko tema na forumu vezanih za ugradnju elektro podizaca u Yuga, medjutim, nijedna od tih tema ne odgovara mom nazovimo problemu..pa stoga otvaram novu temu, nadam se da se moderatori nece ljutiti. Al ajmo redom. king 

Pre neki dan sam na limundu kupio elektro podizace stakala za Yuga, a evo danas su stigli..ne znam sa kojeg su auta, ali pretpostavljam da su sa nekog Fiata..kako prodavac tvrdi pasu na Yuga. Evo jedne slike kako izgledaju..
Namenski elektro podizaci stakala za Yuga DSC_0068

Za razliku od podizaca iz gornjih pomenutih tema, ovde se menja ceo mehanizam, koliko sam skontao..
E sad, prekidac koji sam dobio uz podizace mi se ne svidja, samo je jedan prekidac koji regulise oba prozora. Evo dve slike kako izgleda..
Namenski elektro podizaci stakala za Yuga DSC_0069
Namenski elektro podizaci stakala za Yuga DSC_0070

Ja bih hteo da imam dva odvojena prekidaca koja cu staviti na mesto rupa u tapacirungu gde stoje rucice..nesto tipa ovoga (slika)
Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Picture0637689256
Znaci da na vozacevoj strani moze da se kontrolise i suvozacev prozor, ali naravno da imam i na suvozacevoj strani prekidac. Gde mogu da se kupe takvi prekidaci, kao sa slike iznad?

E sad stizemo do glavnog problema, da ga tako nazovem..
Kako taj mehanizam postaviti na Yuga (u pitanju je Yugo Koral 55 '89. godiste, znaci stari tip sa leptir staklom) i kako srediti elektriku? Primetio sam da su zice na oba podizaca prilicno kratke..
Ako moze neko detaljno uputstvo (tipa korak po korak) posto nisam to nikad radio, pa stoga nisam ni vican tome? Kompjuter 

Hvala u napred,  Yugo
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od acer Pet 21 Feb 2014, 11:42

Ovo su podizaci od una kako mi se cini, i mislim da nije bas da pasu na onako odmah.
morat ce tu malo kemijati.
Prekidace imas kupiti na ebayu, desetak komada za par dolara.

http://www.ebay.co.uk/itm/10PCS-New-Universal-12V-20A-Auto-Car-Power-Window-Switch-5pins-WST-/390650109838?pt=UK_BOI_Electrical_Components_Supplies_ET&hash=item5af48f9f8e

acer
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 194
Godina : 48
Lokacija : Rijeka, hrvatska
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od YUgisa Pet 21 Feb 2014, 12:25

Mislim da ce mu se ipak vise isplatiti da progugla malo po internetu oglase koji prodaju opremu za podizace i da kupi 3 prekidaca koja mu trebaju... A povezivanje instalacije nije tako jednostavno jer semu ja jos nisam nikad video da je neko postavljao na neki forum a ovako napamet cisto sumnjam da neko zna... Nije sigurno neki problem pronaci sta je sta ako se neko razume u elektriku... Isto tako mehanicko ubacivanje ne verujem da neko bas ima opis, nije cest primer da ljudi uopste ubacuju podizace a vecinom su to ili univerzalni podizaci ili svako kombinuje iz nekog drugog auta pa je kod svakog drugacije, tako da resavanje tog problema jedino na licu mesta...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od YugoKoral55 Pet 21 Feb 2014, 12:35

Ok i sta predlazete?
Znaju li mozda elektricari da nameste to?
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od YUgisa Pet 21 Feb 2014, 13:03

https://zafc.forumsr.com/t1233-povezivanje-elektricnih-prozora

Ima tu nesto o povezivanju...

http://maximustuning.weebly.com/univerzalni-elektro-podiza268i.html

Tu sam nasao sad prekidace...

Mislim da ce ovo ispasti skuplja pita od tepsije... Dao si 2700din za podizace, prekidaci su koliko ja vidim 700-800din komad, treba pa ja mislim jedno 10m zice, mozda i vise po tom izaci ce vise od 6000din a nove sam ja kupio za 7000din stim da je prodavac platio troskove slanja mada ok morao sam kupiti malo zice... Plus sam ja ovo mogao samostalno ugraditi a tebi elektricar moze da uzme jos para ako se ne budes sam snasao...


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od YugoKoral55 Pet 21 Feb 2014, 13:52

Sad samo jos ostaje pitanje kako ugraditi mehanizam ne mesto postojeceg? I na prvoj slici koji je za leva vrata, a koji za desna ili nema veze gde je koji?
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od nebojsas Pet 21 Feb 2014, 17:15

Nisu sigurno isti, proveri. Ja sam nabavio neke isto od nekog auta ali se mehanizam ne menja, samo se stavi umesto rucice. Majstor mi je trazio 4500 HILJADE da namesti, nije normalan, tako da cu verovatno ja kad se jos malo prolepsa vreme.

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga 5

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga 3
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od YugoKoral55 Pet 21 Feb 2014, 17:48

Uff, muke moje sa ovim podizacima.. Danas sam bio kod tri elektricara i nista. Sad 
Jedan nece s tim da se petlja (preobiman posao), drugi kaze da ne moze da se ugradi na Yuga zbog kako kaze kaljanog stakla i valjda nekog busenja tog stakla, a treci ne ugradjuje uopste podizace. Ja vise ne znam sta da radim..?

nebojsas ::Nisu sigurno isti, proveri. Ja sam nabavio neke isto od nekog auta ali se mehanizam ne menja, samo se stavi umesto rucice. Majstor mi je trazio 4500 HILJADE da namesti, nije normalan, tako da cu verovatno ja kad se jos malo prolepsa vreme.
Pa uradio bih i ja vrlo rado sam, ali ne znam kako. Niti znam kako da ubacim sam mehanizam, a narocito povezivanje zica..Sad 
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od dragan77 Sub 22 Feb 2014, 09:26

pa samo spajanje struje i nije tako komplikovano,u prekidac ti ulazi + i -,posle se ta struja prenosi do motora sa dve zice,a promena polariteta se desava u samom prekidacu,mislim da bi trebao da imas 6 zica na tom prekidacu,ako se dobro secam kada sam ja ugradjivao kod mene,a takav prekidac sam imao i ja,pa sam ga postavio na konzolu ispod cd-a,tako da se moze dohvatiti sa oba sedala
dragan77
dragan77
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 275
Godina : 46
Lokacija : srbobran
Datum upisa : 03.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od YugoKoral55 Sub 22 Feb 2014, 22:40

Ok hvala, a kako si resio one rupe u tapacirungu koje ostanu bez rucica?
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od acer Pet 21 Mar 2014, 00:03

Samo bih predlozio tko god ugradjuje ove univerzalne podizace da ih spoji preko releja.
Za jedno staklo su vam potrebna dva releja sa pet kontakata.
Ja sam stavio cetiri na vozacku stranu i dva na suvozacku tako da mi sad sva struja ide preko releja.
Razlika je ogromna, prvo stitite prekidace(jer s obzirom da su kinezi dosta cesto znaju zastekati) a i sami podizaci rade puno brze jer nema pada napona.
Naravno sve te releje spajate sa 2,5mm zicom.

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga 2uswgtf


acer
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 194
Godina : 48
Lokacija : Rijeka, hrvatska
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od tempo gti Pon 24 Mar 2014, 22:37

tempo gti
tempo gti
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 155
Datum upisa : 06.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od nebojsas Uto 25 Mar 2014, 00:45

Mislim da je od nekog fijata, ni poznanik od koga sam ih kupio nije znao tacno da mi kaze.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Namenski elektro podizaci stakala za Yuga Empty Re: Namenski elektro podizaci stakala za Yuga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu