Yugo problem sa prokisnjavanjem

+7
Miljan
Crazy128
Predrag B.
teslaboj
nebojsas
YUgisa
venoman
11 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Yugo problem sa prokisnjavanjem - Page 2 Empty Re: Yugo problem sa prokisnjavanjem

Počalji od YUgisa Sub 13 Dec 2014, 13:54

Verovatno ti je delimicno zapusen odvod iz te kutije za ventilaciju i onda kad jako napada kisa, ne moze dovoljno brzo da ode pa se prelije kroz ventilaciju u kabinu a posle vremenom iscuri voda iz kutije Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo problem sa prokisnjavanjem - Page 2 Empty Re: Yugo problem sa prokisnjavanjem

Počalji od mj789 Sub 13 Dec 2014, 16:17

Izgleda da je Sima u pravu. Iskoristio sam ovo lepo vreme da ocistim plovak za gorivo (nakupila se neke truncice pa se zaglavio klip i uvek pokazuje isto), pa sam usput zavirio i pod haubu. Ima neke 2 cevcice, koje izlaze ispod krajeva soferke pod haubom, i uzmem ja dunem u jednu od njih, a ono sisti na kederu. Sad ne znam, da li silikonom da probam to da zalijem. Odvod iz kutije jeste bio delimicno zapusen, to sam ocistio, ali nije tuda prosla voda. Skinuo sam ga skroz, i ventilator koji se iza nalazi je suv i prasnjav.

mj789
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 13.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Yugo problem sa prokisnjavanjem - Page 2 Empty Re: Yugo problem sa prokisnjavanjem

Počalji od Sima21 Sub 13 Dec 2014, 18:03

Pa nisam siguran da bi ti silikon bas resio problem..Ako nadjes onu zivu gumu pa da je istopis, mislim da je to bolje resenje..
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Yugo problem sa prokisnjavanjem - Page 2 Empty Re: Yugo problem sa prokisnjavanjem

Počalji od Mitke Sub 13 Dec 2014, 18:21

Ne lepo silikonom, otpusi ta 2 odvoda i trebalo bi da resis problem.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Yugo problem sa prokisnjavanjem - Page 2 Empty Re: Yugo problem sa prokisnjavanjem

Počalji od mj789 Ned 14 Dec 2014, 10:07

Mitke, nisu creva zapusena, nego kad dunem u crevo, vazduh izlazi pored kedera na soferki. Keder je na cosku malo ostecen, kao da je odseceno parcence i vidi se rupica. Pa sam mislio tu rupicu da zapusim onim providnim silikonom, sto se koristi za lepljenje kuhinjskih lajsni, ugradnih sudopera i slicno (posto ga vec imam). Inace, ne shvatam koja je namena tih creva. Koju vodu bi trebalo da izvode?

mj789
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Datum upisa : 13.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Yugo problem sa prokisnjavanjem - Page 2 Empty Re: Yugo problem sa prokisnjavanjem

Počalji od Baggiolinho Uto 20 Sep 2016, 16:18

Ljudi da ne otvaram novu temu,muci me na mom kecu kod jake kise da ume da prokisnjava na suvozacevom mestu.Klapne za grejanje zatvorene,odvod vode u tom delu je ociscen uvek tako da odatle ne dolazi voda...voda mi se spusta uz stub i kaplje sa fioke na suvozaceve noge,ume lepo da navlazi pod.Postavicu slike gde se to nalazi.

Uzecu da lepo malo skalpelom prekrojim ono crevce za odvod vode kod soferke to cu i nacrtati kako da se ne bi zapusivalo tako lako.Takodje odmah iza tog crevceta ima nesto nalik zapusenoj rupi koja mi se cini da je malo napukla pa mozda i tu nadire voda,pa sam mislio to silikonirati samo ne znam kojim silikonom.Ono sto sam proverio je da nigde na soferci ne pusta,ovo ostalo me izbezumljuje Very Happy.

Ima li neko ideju sta se desava,i kojim silikonom je dozvoljeno raditi na karoseriji,obzirom da sam cuo da obicni silikoni napadaju i zeznu karoseriju vrlo brzo.
Yugo problem sa prokisnjavanjem - Page 2 1zd23ps
Yugo problem sa prokisnjavanjem - Page 2 280ighy
Yugo problem sa prokisnjavanjem - Page 2 1o2i47

Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Yugo problem sa prokisnjavanjem - Page 2 Empty Re: Yugo problem sa prokisnjavanjem

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu