Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

3 posters

Ići dole

Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom Empty Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

Počalji od roza963 Čet 05 Avg 2010, 23:00

Evo da napisem moj problem malo opsirnije: imam yuga koral in 1.1i sa EFI motorom 2002 godiste, kupila sam ga sa ugradjenim plinom pre godinu i po dana. Sve je bilo ok, dok se nije javio problem sa paljenjem, ponasao se kao da anlaser ne valja. Elektricar je ugradio jedno dugme za paljenje, jer je anlaser dobar, i opet sve ok. Pre mesec dana tokom voznje kao da se malo ugusio motor i nesto puknulo, osetila sam miris paljevine ali je auto isao dalje. To gusenje se desilo jos 2-3 puta dok nisam otisla kod majstora. Majstor je promenio filter za plin, probao i vratio mi auto kao valja sve. A posle toga katastrofa...tokom voznje (na plinu) kad sam htela da menjam brzine ugasio se auto, ako sam imala dovoljan zalet upalio se ponovo, ali ako ne, onda sam definitivno stala i vise nisam mogla upaliti. I sad mi majstor kaze da je otisao kompjuter i predlaze da se ugradi karburator. Ja bih vise volela, kad bih mogla, da nabavim drugi kompjuter. Radi se o Bosch Motronic m 4.6 0 261 204 755. Sta vi mislite o svemu ovome? Imate li neku ideju sta da radim?

roza963
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom Empty Re: Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

Počalji od YUgisa Pet 06 Avg 2010, 05:55

Koji sistem plina ima, sekvent ili venturi? Razmislicu jos danas pa cu ti reci sta ja mislim da je problem... A kako je majstor ustanovio da je bas kompijuter problem? A kako radi na benzin, jel isto kao i na plin? Sto se tice kompijutera, ja sam voljan da ti ga pozajmim moj na probu ako dodjes nekako u Suboticu sa autom...

I da li se pali lampica za check engine?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom Empty Re: Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

Počalji od roza963 Pet 06 Avg 2010, 21:33

Na zalost ne znam sta imam , sekvent ili venturi plin, malo se ja u to razumem, provericu sutra.
Majstor je navodno gledao preko dijagnostike i tako ustanovio problem. Kad sam vozila na benzinu stao je motor, mislila sam da je nestalo goriva pa sam odmah vratila na plin (goriva je bilo pola rezervoara)
Trenutno palim i vozim samo na plinu, ali bojim se da to ne valja tako. Ranije je palio na benzin, pa se automatski prebacio na plin.
Odvescu auto kod drugog majstora, da cujem i drugo misljenje. Sta ako kupim kompjuter a nije to u pitanju?

roza963
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom Empty Re: Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

Počalji od YUgisa Sub 07 Avg 2010, 05:52

Au tu oko tvog problema mene mnogo stvari buni... Ne znam ni kako da ti pomognem ovako na daljinu sem da ti predlozim da odes kod drugog majstora i cujes njegovo misljenje... Iskreno ja te ljude koji predloze da sa EFIja predje na karburator ne smatram majstorima... Mogu ti jedno pomoci ako mi mozes na sva ova pitanja odgovoriti ali to je tesko ako se nerazumes u motor...
A pitanja su:
Da li svetli check engine lampica u kabini (treba da je sa leve strane od volana, sem ako neko kao uvek nije bio pametan pa izbacio lampicu i stavio prekidac za plin tamo)?
Da li kad palis na benzin vergla? Da li se cuje zujanje pumpe?
Da li mozes da kazes tj ocenis odakle se osetilo to pucanje i paljevina?
Kakvo je to dugme za paljenje ugradio majstor?
I ono prethodno pitanje, koji je sistem plina ugradjen.
I da li je majstor ustanovio zasto je kopijuter, ako je uopste u pitanju, crkao? Mislim ako on crkava zbog necega, onda ce crknuti i drugi... Inace, ako ti je problem da dodjes do Subotice, mozda bi mogla kompijuter poslati meni postom pa da ja probam na mojem autu posto ja imam isti motor kao ti... Pa ako radi, nije u njemu problem... Toliko ti ja nadaleko mogu pomoci...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom Empty Re: Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

Počalji od roza963 Sub 07 Avg 2010, 18:39

Htela sam ubaciti fotografije, ali nisam uspela. da bi video koji je sistem plina.
Check engine lampica je svetlela ranije kada sam dala kontakt i ugasila se cim je motor upalio. Ako se desilo da se ugasio ili sam ja ugasila pa neposredno posle toga htela paliti, nije se odmah upalila, i nisam mogla startovati motor dok se lampica nije upalila. Sada ne svetli nikako.
Kad mi je nastao ovaj citav kurslus, motor je verglao, ali kao da nije dobio gorivo, i kada su nas odslepali kod nekog coveka on je rekao da je pumpa otisla. Pokazao kako se pali na plin i dosli kuci, ali se motor i dalje gasio kada sam skinula noge sa gasa i htela menjati brzine, samo se u zaletu ponovo upalio. Odnela sam kod majstora sa tim, da mi treba promenuti pumpu, i videti zasto se gasi na plinu. Tad je rekao da mi je pumpa dobra, a kompjuter nije, i treba da ugradim karburator (trazi 15000 za to). Medjutim ne znam sta je prespajao i zasto je menjao prekidac - indikator, pa da sad radi iskljucivo na plinu i nije stao za ova 2-3 dana ni jednom.
Ono pucanje kao da je bilo sa moje desne strane kako sedim u autu, i videla sam dasak belog dima, mada je sa te strane onaj otvor za ventilaciju, pa nisam bas sigurna.
Dugme za paljenje je radilo tako, da ja dam kontakt i pritisnem dugme koje je ugradjeno ispod upravljaca, (okruglo, pise start) i startuje motor bez dodatka gasa i bez ikakvog verglanja cak i zimus na onim velikim hladnocama.
Znaci u ponedeljak vozim kod drugog majstora, da cujem jos koje misljenje Mada sam puno naucila za ovih par dana o mom autu surfujuci netom, jos malo pa cu biti sam svoj majstor Smile)))Salim se....Mnogo hvala na pomoci, javicu se sa novim detaljima, pa cemo videti sta cemo

roza963
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom Empty Re: Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

Počalji od YUgisa Sub 07 Avg 2010, 22:14

To tako treba, dok se pali onda svetli i kad se upali motor onda se ugasi lampica. Jesu pogledali inercijalni prekidac? Mada ako se pojavio beli dim ispred suvozaca, onda moguce da je izgorio kompijuter, posto se on nalazi iznad nogu suvozaca... Trebalo bi ga rastaviti i pogledati unutra da li ima vidljivih znakova da je izgorio... A polovan ECU da se nadje je mnogo jeftiniji nego tih 15.000 sto ti on trazi za prelazak na karburator... No, cekamo da nam se javis sa vestima od drugog majstora, ja se nadam sa srecnim Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom Empty Re: Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

Počalji od roza963 Čet 19 Avg 2010, 18:59

Evo da se javim, danas sam doterala auto iz servisa nakon 10 dana, ali vredelo je cekati. Promenili su mi elektricnu pumpu za gorivo, montirali relej za njega od kompjutera, jer kako kazu nema dovoljan napon, i zato nije radio kako treba, zatim jos jedan relej za check engine, to nisam bas razumela zasto, ali sad opet mogu da vozim na benzin, na plin i automatski, da pali na benzinu i nakon odredjenog obrataja sam predje na plin. Doduse vozila sam samo od servisa do kuce, ali izgleda da je dobro sve. Ne razumem se ja u ove stvari, pa ostaje da verujem da je sve kako treba. Raduje me to, sto ne treba da unakazim auto sa prelazom na karburator.
Mnogo hvala na Vasem strpljenju, sugestijama, i pomoci. Ovaj forum mi je pomogao da naucim nesto o svom autu, barem toliko koliko je meni potrebno. Zelim Vam puno uspeha u daljem radu!

roza963
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom Empty Re: Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

Počalji od YUgisa Čet 19 Avg 2010, 19:01

Drago mi je da su ti uspeli resiti problem i da ces moci na dalje da se vozas bez problema Wink I drago mi je da si nam javila kakvi su bili problemi, sigurno ce nekome ovo jednom pomoci Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom Empty Re: Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

Počalji od CyberianIce Ned 29 Avg 2010, 07:31

@Roza, posto sam ja tu iz okoline, bi li bila ljubazna samo da nam kazes u kojem servisu su ti to uspeli popraviti, to sto su oni radili deluje kao da se stvarno razumeju u EFI masine a posto je to kod nas prava retkost interesuje me ako dodjem u slicnu situaciju kome bih mogao da se obratim :|
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom Empty Re: Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

Počalji od roza963 Ned 29 Avg 2010, 09:45

Zastavin servis u Somboru, oni su ovlasceni servis za zastavina i fiat vozila, i bila sam zadovoljna, ljudi su bili prijatni, korektni i poslovni. Imaju kompjuter za dijagnostiku, kad su konstatovali gresku zvali su me da obaveste i odmah su rekli koliko bi to kostalo. Doduse imaju puno posla, pa se ceka malo, ali su pregledali sve moguce greske pre nego sto bi konstatovali kvar kompjutera, i eto isplatilo se, kompjuter je u redu.
Sto isto nije zanemarljivo, auto sam cistog i urednog dobila nazad, kakvog sam i oterala.Dobila sam racun, sa svim stavkama sto su radili.
Verovatno ima jos dobrih majstora u okolini, ali ja nisam imala srece Sad(((, pa ko se nadje u slicnoj situaciji (bez obzira kakav auto vozio), mislim da je bolje da tera auto kod ovlascenog servisera.

roza963
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 6
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 05.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom Empty Re: Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

Počalji od CyberianIce Ned 29 Avg 2010, 11:18

Ah da, naravno, tako sam i pretpostavio! I ja sam imao samo pozitivna iskustva sa njima, doduse meni su radili kocnice. Sve preporuke za zastavin servis u Somboru, jesu i malo skuplji ali je kvalitet usluge vredan toga.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom Empty Re: Yugo 1.1i EFI - problem sa kompjuterom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu