Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

+6
Nikola09
markus_bc
Milan
Miljan
YUgisa
Pedja
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Pedja Pet 14 Nov 2008, 03:25

Mozda bih ovo uradio u skorije vreme, pa me zanima koji je postupak da se ovo uradi kako treba?
Logicno mi je da treba (najpre skinuti tockove Laughing ), ocistiti-osmirglati dobro delove koji ce se farbati, zastititi okolinu (starim novinama i onom papirnom trakom) i onda sprej... E, sad, sprej pretpostavljam treba da bude otporan na visoke temperature, da li postoji neki poseban za tu namenu? (mislim da sam negde video sliku spreja za kocnice, a sad me ubijte ako znam gde)  Sa koliko slojeva se radi, koliko dugo se pravi pauza izmedju slojeva?
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od YUgisa Pon 17 Nov 2008, 13:47

ovo i mene zanima. Koji proizvodjac sprejeva je dobar? koliko se krecu cene?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Miljan Čet 04 Dec 2008, 17:37

Ja sam koristio Motip sprej bas za to, skup u pm, mala bocica 400 din, a zacas se istrosi, ja onda uzmem dva tri sloja udarim obicnim auto-lakom, a zavrsni Motipom, i super je, ne ljusti se, ne guli se.

Kljesta sam ocistio lepo, kad sam radio stara, mrzelo me da ih skidam da ne bi ispustao vazduh posle, pa nisam mogao bas lepo da ih ocistim i onda masnoca izbija kroz lak, mora vise puta da se predje, a nova (za 257mm diskove) sam ocistio lepo celicnom cetkom, pa nitro razredjivacem, vise puta, prefarbao u par slojeva i odlicno je ispalo.

Dobose isto, ocistio celicnom cetkom, onom sto se montira na busilicu, obrisao razredjivacem i prespricao, a nove dobose pre montaze sam samo obrisao nitro razredjivacem i prespricao.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Pedja Pet 05 Dec 2008, 14:44

E, hvala za informaciju! Cheers Znaci, dovoljno je da se samo poslednji sloj radi Motipom, a ostali auto lakom.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Milan Ned 07 Dec 2008, 09:51

Meni nije jasno što ljudi toliko prave mudrost od tog farbanja klješta i doboša, kao treba ova boja, treba ona, ja sam još na proljeće 2006-e godine svoja klješta ofarbao u boju auta, svijetlo-crvenu, najobičnijom Zastava crvenom 120 u spreju koju su mi napravili u farbari. Trebam li da napomenem da nakon 2 i po godine boja nije mrdnula, nema ni tragova od ljuštenja i toga da boja ima ikakvu namjeru da se zapali. Doboše sam farbao ljetos, prvo ih dobro ošmirglao pa nanio anti-rost, sloj špric gita u spreju pa 2 sloja najobičnije mat crne u spreju i sve je ispalo prva liga. Imam još sto primjera ljudi koji su farbali klješta i doboše običnim sprejevima i nikome ništa nije falilo tako da je to samo priča, bezveze se tripuju ljudi. Ne kažem da nije dobro ofarbati sa vatrostalnom bojom ali čemu to kad može i ovako bez problema.

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od YUgisa Ned 07 Dec 2008, 09:58

Evo ja sam npr farbao dobose najobicnijim sprejom, i posle 20km, pojavile su se pukotine sirine 2-3mm. Dobos se siri na toploti ali ne i farba. Tako da ipak nije dobro uzeti obican sprej Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od markus_bc Pon 08 Dec 2008, 15:41

Ja bih predlozio da dobose prvo prespricate prajmerom pa onda farbajte Naughty
markus_bc
markus_bc
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 98
Godina : 36
Lokacija : Bela Crkva
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Milan Pon 08 Dec 2008, 18:12

YUgisa ::Evo ja sam npr farbao dobose najobicnijim sprejom, i posle 20km, pojavile su se pukotine sirine 2-3mm. Dobos se siri na toploti ali ne i farba. Tako da ipak nije dobro uzeti obican sprej Wink

Vjerovatno nisi špricao nikakvu podlogu prije te boje... A i zavisi koliko je kvalitetan taj sprej koji si koristio jer naravno da nisu svi isti. I otkud ti ideja da se farba ne širi na toploti? Jel si vidio nekad haubu koja je ostala na direktnom suncu na +40 ljeti i na kojoj možeš bukvalno da ispržiš jaje? Pa pod pretpostavkom da se hauba raširila na tolikoj temperaturi i farba se raširila, jer nigdje nema pukotine u farbi iako je to sasvim običan auto lak. I koliku ti misliš da doboš postiže temperaturu pri normalnoj upotrebi, 500 C ? Tako da, farbanje doboša je jedno a farbanje ''Smederevac'' šporeta na drva drugo Wink

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Pedja Pon 08 Dec 2008, 18:18

Zavisi i kako je pripremljena povrsina pre farbanja (ociscena). Jer znam da ako se farba lose pripremljena i/ili prljava povrsina, farba ce se jako lako ostetiti, cak i ako nije rec o delu koji je izlozen toploti (farbao sam neki lim, nisam ga ni prebrisao, farba je mogla noktom da se ljusti, onda sam ga lepo osmirglao, prebrisao nitro razredjivacem i ponovo ofarbao i super je ispalo).

Ja nisam video haubu da puca farba, ali sam video kako je komsija farbao ogradu na suncu (letos na 40C), znaci ograda je bila rasirena i kad je pala noc se ograda (pretpostavljam) skupljala brze nego farba... Uglavnom, sad mu je ograda kao da je nogama farbao, skroz je ispucala. A naravno da zavisi i od kvaliteta farbe, on je verovatno radio sa najjeftinijom...
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Milan Pon 08 Dec 2008, 18:29

U pravu si Peđa za pripremu površine, to je najvažnije, ja sam to temeljno išmirglao, odstranio preostalu rđu anti-rostom i očistio nitrom, nakon toga špric-git, pa dva sloja farbe koju sam kupio u Kninu u trgovini, nije nešto pretjerano skupa ali nije ni ona buvljačka od 200 dinara. A za tu ogradu, pa naravno da se to dogodilo, pa neće valjda niko normalan da farba vrele doboše? Kažem, kad se ljepo sve odradi ima da traje, to kažem iz ličnog iskustva, i iskustva još bar 5-6 ljudi koji su tako radili..

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od YUgisa Pon 08 Dec 2008, 19:06

Milane, ja sam rekao da se farba iz spreja nece siriti na toploti koju stvara dobos. Evo sad kad je hladno, pukotine se jedva vide. I mislio sam na to da nije dovoljno uzeti ocistiti podlugu i odmah sprej, nego treba uzeti podlogu i kvalitetan sprej ili farbu. Ne znam koliko temperaturu postizu, ali posle malo agresivnije voznje od 10 min ja nebi nikom preporucivao da pipa moje felne jer ce biti pec-pec Rolling Eyes Tople stvari se nikad nefarbaju, reci to komsiji Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Pedja Pon 08 Dec 2008, 19:13

Komsija inace radi amaterski kao moler-farbar, i pitam se koliko je ljudi do sad "usrecio", jer kad sam mu rekao da se ne farba na suncu, odgovor je bio "ne smeta to nista"... Sorry za off. Embarassed
A ti YUgisa onda uzmi taj za visoku temp, pa farbaj, ili menjaj stil voznje. Razz
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Milan Pon 08 Dec 2008, 23:35

Kažem, ja sam radio sa običnim sprejevima i ispalo je perfektno i veoma dugo već traje, za to garantujem, a ko nalazi za shodno da farba specijalnim bojama- ja nemam ništa protiv Wink

P.S. YUgiša, felna nikad ne bi smjela da se toliko ugrije da pecka na dodir...
P.P.S Peđa, takvi majstori sa stavom ''ma ne smeta to ništa" obično urade posao do 00 Laughing Preporuči komšiji da batali sa molerisanjem/farbanjem, ubiće ga neko nesrećnika Loll

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od YUgisa Uto 09 Dec 2008, 07:28

Zasto ne sme da se ugreje da pecka? Onda defnitivno moram da promenim stil voznje Rolling Eyes

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Pedja Uto 09 Dec 2008, 11:46

Meni se desavalo da se ugreju prednje felne posle malo ostrije voznje da peckaju, ali zadnje ne.

A komsiju je vec jedan drugi kosmija hteo da pretuce, posto mu je lepo okrecio sobu, vise kreca je bilo po podu nego po zidovima. Doh
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Milan Uto 09 Dec 2008, 23:52

YUgisa ::Zasto ne sme da se ugreje da pecka? Onda defnitivno moram da promenim stil voznje Rolling Eyes

Pa ako felne peckaju na dodir koja je onda tek temperatura sistema za kоčenje? Ali nema vеze, ne mjenjaj stil dok god ne zapališ pločice- to će ti biti znak da treba malo da ublažiš ''agresivnost'' Very Happy

Milan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 144
Godina : 35
Lokacija : Beograd, Rep. Srbija
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Nikola09 Ned 04 Jul 2010, 21:41

Zanima me kako se skidaju klješta ? Ako nije problem da neko ukratko napiše ili ako ima neku sliku neka postavi.. Unapred hvala.. Smile

Nikola09
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 02.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od bavaria Ned 04 Jul 2010, 21:52

uzmesh lepo obicnu crvenu duginu boju,bez ikakvih dodataka,ocistish nistrom,osmirglash,opalish dva sloja boje i kad to zapece nema teorije da bilo sta to skine,ja tako radio 2x moj auto......
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od darko.su84 Ned 04 Jul 2010, 22:17

ja sam na bivsem autu (korsi) farbao cetkicom, kupio najobicniju najjeftiniju malu konzervicu crvene farbe za sto i koji dinar ofarbao i mislim da i dan danas drzi a ima jedno 3 godine, i da samo sam osmirglao i namazao antirostom i farbao
darko.su84
darko.su84
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 262
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od YUgisa Ned 04 Jul 2010, 23:06

Nikola09 ::Zanima me kako se skidaju klješta ? Ako nije problem da neko ukratko napiše ili ako ima neku sliku neka postavi.. Unapred hvala.. Smile

Imas pozadi dva srafa i uzmes odvrnes ih i skines cela klesta i odvrnes crevo... To je to usustini ukratko...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Nikola09 Ned 04 Jul 2010, 23:37

YUgisa hvala.. Naravno hvala i ostalim članovima koji su mi odg na pitanje.. Smile . Mislim da ne bilo loše da kad sve lepo očistim prvo prefarbam temeljnicom jedan sloj pa posle farbom .. ??

Nikola09
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 02.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od YUgisa Ned 04 Jul 2010, 23:50

Pa moze i tako Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Nikola09 Ned 04 Jul 2010, 23:56

ok.. Izvinjavam se ako malo smaram al samo još jedno pitanje.. U koju boju bi bilo lepo da ofarbam ?? ( yugiša je crvene boje )

Nikola09
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 02.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od YUgisa Ned 04 Jul 2010, 23:58

Nisam ja crven Very Happy Wink Iskreno, ja bih farbao u crno ili sivo (ima da se kupi sprej koji trpi visoke temeprature u tim bojama)... Pogotovo dobos pozadi ako ces farbati, njega definitivno netreba u crveno kao sto obicno rade ljudi Wink Barem moje misljenje.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Nikola09 Pon 05 Jul 2010, 00:05

Very Happy Very Happy.. Ubi neku rakicu pa ćeš biti crven.. Šalim se.. Znači ipak crna.. Videću sutra za sprej ili farbu koja trpi veliku temperaturu.. ( Farbao sam felne pre dva dana u sivu i prezadovoljan sam.. )

Nikola09
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 02.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)  Empty Re: Farbanje kljesta i dobosa ( i motora)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu