Ugradnja zadnjih pojaseva

+22
Srdjanmilic
Ivan Pajic
d.stole
Sultan
Dare4x4
junior45
VPetar
dimmu
Tole
gorski_stab_57
sucola
jollyjumper
Sima21
fox_87
MarkoIrmes
YugoKoral55
bane90
Jandro
valsorimkaran
luka_bor
YUgisa
Miljan
26 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od YUgisa Pon 25 Nov 2019, 15:21

Koliko se ja secam srafovi su M11x1.25mm za sve tacke pojasa.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od gorski_stab_57 Pon 25 Nov 2019, 15:43

Buni me ,kako na patosu iza sedista moze da se zaviju bez problem levi i desni ulozak ,a na stubove ne mogu pojasevi,znaci da su razlicitog precnika rupe,sta je resenje po tebi ? Jel postoji mogucnost da se srafovi koje sam dobio uz pojaseve preprave ?
gorski_stab_57
gorski_stab_57
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 58
Datum upisa : 15.08.2019

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od YUgisa Pon 25 Nov 2019, 15:57

Provericu sad pa javim veceras ako gresim za navoj, ne moze da se prepravlja navoj na srafu, ako imas mozes probati M10 uvrnuti, ali trebalo bi videti da li je sitan ili krupan navoj ako kojim slucajem nisu stavili M11

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od YUgisa Pon 25 Nov 2019, 17:26

Proverio sam, kod mene su svi M11x1.25, tako da nisam siguran sta je tacno problem kod tebe, mozes probati M10 (sa sitnim navojem je verovatno) ako su slucajno stavili to.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od Tole Sre 04 Mar 2020, 15:01

Miljan ::Ukoliko se odlucite za ugradnju sigurnosnih pojaseva na zadnje sediste, treba ih, naravno, prvo nabaviti. Na otpadu se tesko mogu naci, jer ih poseduju uglavnom modeli za izvoz, a od onih za domace trziste, samo neke serije Floride i Korala In. I po radnjama se tesko nalaze, uglavnom je potrebno naruciti, a cena je 3500-5000 din.
Kada ste ih nabavili, mozete preci na ugradnju, koja je relativno laka, jer svi Zastavini modeli poseduju fabricki pripremljene rupe sa zavarenim navrtkama sa suprotne strane. Kod nekih su zatvorene plasticnim cepovima, a kod nekih je potrebno izbusiti rupu na plastici zadnjeg stuba.
Od alata su potrebna dva srafcigera, krstasti i ravan i kljuc 17.

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 3jqholdyc0iagxulkg0_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 357owce124dkp1qlsfid_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Alasf4sbvz9xiiph5_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Kl0m35egwnx4brfe08hb_thumb

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 P891mlbyp79og9rfld_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Rk6xgbj1tsi62un4egb5_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Z3x9zk1vxage610h7mvd_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Zs27de7splucdhx412c_thumb

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 57vfppja2q02irzkrmct_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Ki8e5avorzuf4tg3eyc_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Osal2ffvxpudp6p6s8r_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Jof0n3wvcwszew3l1mdp_thumb

Posle skidanja plasticnih cepova, vide se rupe sa navojem u koje se srafe pojasevi.

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 5n7a8xi5p65v4qn9co6o_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Hkvb87bp8drd3kr1rtb_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 4xg3qufqirvljpnoluez_thumb

Kopce i centralni pojas provuci izmedju sedalnog dela i naslona zadnjeg sedista i zasrafiti u predvidjene rupe.

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 5lzzsjd7zjk3p0wucsf3_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 G1czqkr4jktt6fvn5bd_thumb

Na tapacirima zadnjim koseva postoje ispupcenja iza kojih se nalazi nosac namotaja pojasa.

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Lo5srurngc75jt1h5_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 F1565trgel9vbsu7as20_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Pc8klf1rkmxujrmwda8_thumb

Zatim je potrebno na bocnim plastikama, nosacima zadnje police, obeleziti i proseci rupe kroz koje prolazi pojas.

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 96iyum8amvdacfvq8or_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Lxxqeyby1348v0hpypq0_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Lcdde8mpz0j0qmtjnk_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Jpaf21mygflz2z924zzu_thumb

Zasrafiti namotaj pojasa na predvidjen nosac, provuci pojas kroz nosac police i zasrafiti ga na preostale dve tacke, zadnji stub i kos iza sedista.

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 B5cuojioa1ioe62sjvf_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 3v74ahdk2zla4cdyzi5_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 0vi4irhgfqc3tq9neljv_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Ab2yi0hbuuagg8yotwlk_thumb

Po zavrsenoj ugradnji, to izgleda ovako.

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Yvac8imx23cb3m2nw68_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 51e6ii8msz507qckvyj5_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 P5oidlwngvpckaxkslbt_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Grqh2fb4uq1stf1h5cpn_thumb

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 2s2j1lxac8dzcps4fcz_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Yn45ghza6o4nbfz2tf_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Vv1spcoplrb8aoxbyu2_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Pnrpbftbbdeh6n83f7cu_thumb

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Blx0n47hkxuqf07pvdp_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 5agujw3bsbv3vbuc3yrg_thumb  Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 7ovkvupxszg1mgobuxw_thumb

Nikako ovo ne mogu da vidim pa mi reci kako jer od čoveka kupujem fabrički ugrađene pojaseve iz njegovog Yugo Koral in L a ugrađujem ga u moj In jer ću unuka (3) voziti ozadi u dečijem sedištu. Bilo bi ekstra da mogu da vidim to a nadam se da u moj in mogu ugraditi jer predpostavljam da ima mesta (rupa) za laganu montažu.
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Godina : 62
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od junior45 Sre 04 Mar 2020, 15:57

Ja sam montirao kod caleta pojas nazad,yugo 2008god..pored police za zvucnike sa rupama za pojas,trebas probusiti rupu u c stubu,ovako nije komplikovano..samo pazi,kazi coveku da ne skupi pojas do kraja,hoce da zaglavi ako ga skupis skroz,moze da se odglavi ali bolje da se ne patis..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od Tole Sre 04 Mar 2020, 17:42

Vidim da pozadi gore ima ulegnuce za kačenje pojasa sa ulegnućima za šrafove pa računam da i ispod toga i ispod sedišta ima fabričkih rupa sa navojima da mogu da se montiraju. Uzeo sam pojaseve i nosače zadnje police koje imaju fabričke procepe za prolaz pojaseva i jedina mi je nepoznanica da li na bočnim tapacirima pored zadnje klupe kod Yugića sa fabrički ugrađenim pojasevima ima neki prolaz za pojaseve ili uopšte ne idu kroz taj tapacir. Ako na bočnim tapacirima ima proreza za pojaseve onda moram da uzmem i tapacire jer ne želim da to zasecam ne zbog toga što mi je to teško nego ne želim da to izgleda ružno. Nisam to znao za zaglavljivanje pojasa i nisam rekao čoveku ali se nadam da će sve biti ok i da nije Udri junior45 hvala ti na komentarima na svaku moju pisaniju naklon
Neznam zašto ne mogu da otvorim slike iz miljanovog posta a čini mi se da je tu sve rečeno. Hoće pandur sam da to uradi:lol:


Poslednji izmenio Tole dana Sre 04 Mar 2020, 17:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Godina : 62
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od YUgisa Sre 04 Mar 2020, 17:48

Dole se kaci na kos, iza tapacirungam vise ka gepeku Mogu to da slikam sutra gde se kaci tacno, ali ne znam jel se nas zakon menjao, ali pre je bilo da ako vozilo ima pojaseve mora da ima naslone i suprotno, ako nema pojaseve ne moze da ima naslone. Da li je to i dalje aktuelno ne znam, znam da se ne pridrzavaju toga ali znam da su mnogi imali problem sa Z10 dok se "Punto" proizvodio kod nas jer su dolazili bez naslona na zadnjim sedistima iako su imali pojaseve.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od Tole Sre 04 Mar 2020, 18:03

Ma nije problem, rešio sam da iako su moja dobra (sem suvozačevog gde je sajla za spuštanje naslona nešto umrčkana) sedišta suvozača i zadnju klupu zamenim sedištima  ,,Filip Kljajić" a ona pozadi imaju ona uzdignuća poput naslona a ova moja ću pošto će mi biti višak prodati po istoj ceni nekome ko želi a stvarno je sitna para (3000 za zadnju klupu i suvozačevo koje su potpuno ok sem što suvozačevo mora da se spušta na onu metalnu polugu pozadi jer je sajla nešto umrčkana). Ako ima zainteresovanih tu sam čim mi stignu tj. čim transportujem kupljena sedišta iz BG u Los Aleksinac Laughing
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Godina : 62
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od YUgisa Sre 04 Mar 2020, 21:41

E pa ne znam jel to prihvataju kao naslone, posto ja pored tih uzdignuca imam i redovne naslone kao prednja sedista.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od Tole Sre 04 Mar 2020, 21:56

Pa vidi, pojasevi su originalni fabricki
Ugradjeni a skinuti sa yuga koral in L koji ima sedista ,,Filip Kljajic" Kragujevac a auto je bio normalno i redovno registrovan i mislim da to nije problem ali cu proveriti kod drugara na tehnickom ,,Dunav".
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Godina : 62
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od YUgisa Sre 04 Mar 2020, 22:04

Mislim registruju i moj auto bez naslona sa pojasevima, sve fabricki ali kazem ne znam da li taj clan zakona i dalje stoji kod nas, ali cisto da budes spreman da ako ikad budu pravili problem da kazes da je auto tako dosao, nemoj reci slucajno da si naknadno stavljao.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od dimmu Sre 04 Mar 2020, 22:24

Kod nas je bilo velikih problema sto su pojasevi nazad, a naslona nema. Ta uzdignuca se ne prihvataju, mora da bude naslon za glavu kao na vozacevom sedistu. Pri obicnoj registraciji jos moze i da prodje ako imas nekog ko ti radi na tehnickom, a ko radi ateste i slicno nema sanse da ce proci.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od VPetar Sre 04 Mar 2020, 23:02

Skines pojaseve haha
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7288
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od junior45 Sre 04 Mar 2020, 23:30

Stavis u gepek i posle zasrafis 😂
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od Tole Čet 05 Mar 2020, 00:32

YUgisa ::Mislim registruju i moj auto bez naslona sa pojasevima, sve fabricki ali kazem ne znam da li taj clan zakona i dalje stoji kod nas, ali cisto da budes spreman da ako ikad budu pravili problem da kazes da je auto tako dosao, nemoj reci slucajno da si naknadno stavljao.

Ne brinem za pojaseve nego će biti maltretiranje skidanje i ponovno montiranje rešetke na staklu trećih vrata a verovatno i vetrobrana ali šta je tu je, ljudi moraju da slikaju auto bez toga.
To sa pojasevima prolazi bez problema i to me ne sekira jer i ljudi na tehničkom u malim gradovima poput Los Aleksinca (poznatiji kao Tvin piks Doh ), gde se malte ne svi poznaju, oko toga ne prave problem. Pojasevi će kod mene, kako ja to vidim, biti kao da su ugrađeni u fabrici pošto menjam i držače zadnje police koji su išli uz pojaseve a menjam i zadnju klupu i stavljam ,,FK" KG. Svakako je dobro čuti savete, sugestije i upozorenja o mogućim problemima.
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Godina : 62
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od Dare4x4 Čet 05 Mar 2020, 13:34

Samo im ne pričaj da si ti ugrađivao. Pravi se da je sve fabričko. Oni uglavnom nemaju pojma, plus imaš puno verzija vozila...
Ako prave problem za naslone, samo ih podseti da svaka Niva 1.7 ima pozadi pojase, a nema naslone. Čak je zadnja klupa potpuno ravna s gornje strane.
Dare4x4
Dare4x4
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 161
Datum upisa : 20.07.2018

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od Tole Čet 05 Mar 2020, 16:03

Dare4x4 ::Samo im ne pričaj da si ti ugrađivao. Pravi se da je sve fabričko. Oni uglavnom nemaju pojma, plus imaš puno verzija vozila...
Ako prave problem za naslone, samo ih podseti da svaka Niva 1.7 ima pozadi pojase, a nema naslone. Čak je zadnja klupa potpuno ravna s gornje strane.
Ma da, saglasan sam i hvala ti
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Godina : 62
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od Sultan Čet 05 Mar 2020, 17:42

Zakone pisu neki chobani koji moraju da opravdaju svoje plate,a igraju se,kao da pisu program sa "IF-THEN" petljama...

U zakonu stoji tacno to,da automobili starije generacije kojima fabricki nisu predvidjeni zadnji pojasi,ne moraju da ih imaju...
Dakle,posto u deklaraciji za Juga ne pise nista spec za zadnje pojase,trebalo bi da se vodimo nekom idejom da bi bilo pozeljno da postoje zadnji nasloni,vec ako su pojasi namontirani...

Izvod iz zakona:

[size=38]Član 101[/size]

[size=38]Sigurnosni pojasevi moraju da budu homologovani i ugrađeni prema jednoobraznim tehničkim uslovima. Vozilo mora da bude homologovano u pogledu priključaka za pričvršćivanje sigurnosnih pojaseva i pričvršćenja sistema ISOFIX.[/size]

[size=38]Vozila vrste M1 proizvedena nakon 5. oktobra 1974. godine moraju imati sigurnosne pojaseve za prvi red sedišta. Vozila vrste M1 proizvedena, odnosno prvi put registrovana nakon 1. februara 1986. godine moraju imati priključke za vezivanje sigurnosnih pojaseva za sva sedišta za koja je to naznačeno u deklaraciji proizvođača. [/size][size=38]Vozila vrsta M i N, koja su prvi put registrovana u Republici Srbiji nakon 1. marta 2012. godine, moraju imati sigurnosne pojaseve za sva deklarisana sedišta[/size][size=38], izuzev vozila vrsta M2 i M3 klasa I, II ili A.[/size]

[size=38]Sigurnosni pojasevi mogu, u slučaju potrebe, biti produženi odgovarajućim namenskim produžecima[/size]

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od Tole Sub 07 Mar 2020, 14:47

Spremno za ugradnju i bilo bi extra da se miljan javi i ponovi postupak a ako ne probaću sam Smile
Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 20200307-115955
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Godina : 62
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od YUgisa Sub 07 Mar 2020, 14:50

Nema tu neke velike filozfije, ali evo ja idem uravo napolje pa cu slikati i okaciti veceras kad zavrsim sa poslom ili sutra ujutro Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od Tole Sub 07 Mar 2020, 15:21

Bio bih ti zahvalan  a verujem da nema neke filozofije ali ima vazdan dan šrafova i šajbni kojima treba naći pravo mesto i znatno bi mi olakšalo i ubrzalo postupak montaže. Ja se nadam da i u mom Yugiću postoje rupe sa navojima za montažu ispod tapacira na zadnjem stubu gde ima fabričko ulegnuće i time sam se vodio kada sam kupio pojaseve a i da isto tako postoje rupe sa navojima i na drugim mestima gde se pojasevi šrafe. Na pojedinim šrafovima i na metalnim delovima gde se pojasevi šrafe ima malo korozije pa to moram da očistim i ofarbam pa onda montaža. Bez obzira što ne vidim slike iz miljanovog posta čini mi se da je lepo odradio čitav postupak.
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Godina : 62
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od YUgisa Ned 08 Mar 2020, 11:41

Dole na patosu treba da ima 4 rupe za kopce (3 na slici, nisam skontao da sam pogrsan kadar uzeo), tj 3 su za kopce i 1 je za centralni pojas, mada su kod mene montirani prednji pojasevi tu posto ja nemam fabricke nego trkacke:
Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 49633839231_2c76e5a58e_z

A tu se vidi gde je montiran zatezac i gde se kaci gore odnosno dole:
Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 49633310923_a625663caf_z


Verovatno pise u temi ali da ne listam sad, srafovi su M11 sa cini mi se korakom navoja 1.25, tako da obavezno naci originalne srafove za to sto zbog kvaliteta sto zbog odgovarajucih dimenzija posto ih ja licno nisam nigde nasao u ponudi. Takodje pojasevi nisu pricvrceni fiksno nego imaju caurice neke oko kojih mogu da rotiraju kako bi se bezbedno namestili preko tela Wink Sem zatezaca, on je fiksno montiran i skoro ga nemoguce izvuci ako se namota ako nije u tom polozaju kao na autu Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od Tole Ned 08 Mar 2020, 12:50

Hvala ti veliko BAŠ. Mislim da mi nedostaju ti trouglasti plastični ukrasni poklopci na zadnjem stubu Sad . Moraću da pitam prodavca da li je zaboravio da pošalje ili ih nije bilo na autu. Ako ih nema nemam pojma gde da nađem i ako neko slučajno ima plaćam koliko kaže za te dve plastike. Zaista ako neko pročita ovo a ima te dve trouglaste plastike za pojas spreman sam da platim koliko traži, naravno u granicama normale a više nego što one stvarno vrede.
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Godina : 62
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od YUgisa Ned 08 Mar 2020, 13:26

Nema na cemu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja zadnjih pojaseva - Page 3 Empty Re: Ugradnja zadnjih pojaseva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu