Iberlauf

+45
fox_87
Tatamata
Radusinko
Zuty
Nikola I.
YugoKoral55
ristivoje
jugi
meto65
saleanddeki
maretempo
Pakson
Aki91
seno
Mitke
Milos
budak
zastava 128
Miljan
Predrag B.
Crazy128
Mali_Marko_55
Louisss
teslaboj
YugoM55
ZAC
altairandy
NikolaBoss
Runta
dragan77
junior45
vatosevac
danijeldokic
srdjan_gsp
1mario1
kokisa82
medo_kv
Avram '90
BlackDog
Petar
Neca_Delija
CyberianIce
kalasnjikov
YUgisa
charjek
49 posters

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Iberlauf Empty Iberlauf

Počalji od charjek Uto 28 Feb 2012, 17:10

Jugo Koral IN 2008 godiste presao 73000km pa me interesuje da li je pametno skinuti iberlauf (nadam se da se tako zove) mnogi mi govore da ga skinem jer nepotrebno kvari smesu-tacnije gura prljav vazduh u vazdusni filter i...
E sad da li je to pametno?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od YUgisa Uto 28 Feb 2012, 17:13

Ako je motor u dobrom stanju nema razloga skidati, kolicina "prljavog" vazduha je zanemarljiva naspram toga koliko motor uvuce vazduha i goriva za svoj rad...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od kalasnjikov Uto 28 Feb 2012, 22:01

Fabrika ga je stavila tu sa razlogom, tako da ga ja ne bih skidao na tvom mestu. Ako vozis na plin, onda ga skini.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od CyberianIce Uto 28 Feb 2012, 22:51

Ma to treba skinuti. Samo pazi da najvislja tacka creva bude u visini prikljucka gde je i ranije stajao.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od YUgisa Uto 28 Feb 2012, 22:53

A zasto treba skinuti?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od Neca_Delija Uto 28 Feb 2012, 22:59

YUgisa ::A zasto treba skinuti?
I ja za ovo pitanje trazim odgovor ? poshto je meni skinut ! Mislim motor je od radnje generalke presao 3800 km dal da ga vracam ? i gde da ga vratim(ako moze slika ) posto se ne razumem Smile ? U pitanju je BENZIN/GAS
Neca_Delija
Neca_Delija
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 35
Godina : 34
Lokacija : Novi beograd blok 70
Datum upisa : 16.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od CyberianIce Sre 29 Feb 2012, 04:30

Pa jedostavno da ta isparenja ne prljaju smesu za sagorevanje. Vise vazduha, bolje sagorevanje, manja potrosnja, veca snaga, povecava obim grudi i leci suljeve i znate i sami kako ide dalje.

A fabrika to stavlja u recirkulaciju zato sto mora da zadovolji neke norme o emisiji stetnih gasova i ni zbog cega drugog. A vi razmislite. Kad ova drzava uvede neke ozbiljne olaksice pri registraciji za vozila sa manjom emisijom stetnih gasova, ja cu tada mozda poceti da brinem o tome. Mozda stavim i kat.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od YUgisa Sre 29 Feb 2012, 08:53

Ja bih se radije zrtvovao i to malo gasova, ako je dobar motor ostavio tamo nego da se davim u tom smradu... Ako je motor u dobrom stanju, kolicina tih gasova je vrlo mala i ne utice nesto previse na smesu... Takodje jos davno sam citao nesto o tome, sad se vec nesecam tacno zasto, da motoru za podmazivanje vise prija da vakum motora izvlaci te gasove iz kartera...

U svakom slucaju, ako neko bas zeli da ga izvuce, onda najbolje praviti neki prihvat tj oil catch can gde ce da se odstranjuje tj talozi ulje i na vrhu postaviti odusak sa malim filterom, pecurkicom... Posto samo izvlacenje creva nije dobro posto nista ne sprecava da vam se talozi prljastina unutra...

Neco, ako je prestao da dimi i trosi ulje posle generalke onda moj predlog je da vratis. Sliku nemam, ali na dnu kucista filtera sa prednje strane imas izvod na koje se navlaci gumeno crevo od ibera. Takodje, proveri i da li je zapusena ta rupa na kucistu filtera, mnogi izvuku iber a ne zapuse tu rupu pa motor vuce fals vazduh otuda...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od Petar Sre 29 Feb 2012, 09:16

Upravo je to drugi problem kod iberlaufa - falš vazduh. Inače kod mene ima i iberlauf i recirkulacija gasova iz izduvne grane. Potrebno je da ima oba kako se svećice ne bi nauljile zbog neizjednačenih vakuuma i pritisaka.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od BlackDog Sre 29 Feb 2012, 10:51

Motor je projektovan tako da mu treba iber, jer tu malu povratnu kolicinu gasova ponovo sagoreva i mesa sa postojecom smesom, jedno je pricati o normalnom iberu a drugo o propalom motoru koji vise pusi na iber nego na auspuhu.
U iber gasovima se nalazi i benzin i ulje i vazduh, i mesanjem istih dolazi do poboljsanja eksplozije.To je korisna reciklaza. Kako se vremenom motor trosi, tako se i iber povecava i potrebno je stelovati smesu, ali kad predje granicu onda vise koci nego sto pomaze...tj. vreme je za generalno sredjivanje motora..
BlackDog
BlackDog
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 324
Godina : 50
Lokacija : Budapest
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od kalasnjikov Sre 29 Feb 2012, 16:00

BlackDog: Lepo si to opisao, slazem se sa tobom.

Yugisa: Nista mu ne smeta ako nije zapusen prikljucak na kucistu karburatora za iberlauf, jer taj vazduh usisava iznad karburatora. Jer i kad skines celo kuciste filtera vazduha, motoru nista ne smeta (ne racunam mikro cestice koje ulaze u motor, vec samo vazduh).

Pitanje za admine i moderatore: Ima li neka tema kako se radi generalka na motoru? Ako nema, posto radim sada generalku, da napravim jednu sa slikama i opisom, ako ima, da se ne smaram bzvz.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od YUgisa Sre 29 Feb 2012, 16:50

Dodji ti kod nas u SU pa mi reci makro cestice... Very Happy Ja perem filter za vazduh svakih 500km jer se zapusi...

Nema tema, tako da otvori novu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od CyberianIce Sre 29 Feb 2012, 18:20

BlackDog ::Motor je projektovan tako da mu treba iber
Laughing
I menjac 17/64 je projektovan specijalno za zastavu pa je ispao najveci djubar. Neopevani. Ulje iz ibera ne sme da se talozi, nakuplja niti prska a jos manje da ulazi u cilinar ili prlja filter. Ako je motor u odlicnom stanju, iz ibera izlazi naveci % vodena para koja takodje smeta smesi za sagorevanje. Nema ama bas nista dobro za motor sto iz ibera moze izaci, ma kakav motor bio.


BTW @Yugisa, imas mali recirkulirajuci vod direktno iz creva od ibera pa do usisne grane, to mozes ostaviti za "podmazivanje" On ulazi iza leptira tako da ne prlja filter vazduha Very Happy
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od charjek Sre 29 Feb 2012, 19:07

i sta sada uraditi.Procitao sam sve vase postove i NEMAM POJMA Laughing jedni tvrde ovo drugi ono Very Happy salim se naravno
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od YUgisa Sre 29 Feb 2012, 19:14

CyberianIce ::BTW @Yugisa, imas mali recirkulirajuci vod direktno iz creva od ibera pa do usisne grane, to mozes ostaviti za "podmazivanje" On ulazi iza leptira tako da ne prlja filter vazduha Very Happy

Ne govorim ja o prljanju filtera od ibera, ne ide meni nista prema filteru, nego govorim o prljastini iz vazduha i da treba zapusiti rupu na kucistu filtera ako je izvuceno crevo od ibera da ne vuce prljav vazduh... Ne znam kako je drugde, mada nema slucajno filter za vazduh motor, ali u Subotici bolje da ne probate da vozite bez filtera.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od Avram '90 Sre 29 Feb 2012, 20:31

Ovde je moj komšija na 101. radio generalnu i iber je skinuo iako ne puši tako reći uopšte na njega,po njegovoj priči on kaže da bolje auto radi i ne guši se.
E ja sad ne znam što tako majstori rade! Cheers
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od medo_kv Sre 29 Feb 2012, 22:27

Potpuno se slazem sa yugisom, da je greska skidati iberlauf sa kucista filtera.
Evo nesto detaljnije opisano o iberlaufu/
http://zastava101.serbianforum.info/t111-odrzavanje-iberlauf-sistema-na-motoru-tipa-128a-0xx?highlight=iberlauf
medo_kv
medo_kv
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 140
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 24.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od YUgisa Sre 29 Feb 2012, 22:34

Ne vidi se ako nisi registrovan Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od medo_kv Sre 29 Feb 2012, 22:35

Jedan od jako bitnih sistema na automobilima uopšte je sistem za provetravanje bloka motora, poznatiji kao iberlauf.. Najčešće su dve greške koje se javljaju u praksi:
Prva- da se iberlauf skida sa filtera za vazduh ‘’da se filter ne zaprlja’’
Druga – Da se sistem NIKADA ne čisti…

*Prva greška je plod ustaljenih verovanja da će motor da ‘’prodiše’’ eliminacijom sistema. Ova hipoteza je delimično tačna, ALI SAMO uslučaju da je motor već uveliko amortizovan I izbacuje toliko uljnih para da motor ne može da radi na leru.

Kroz iberlauf sistem se iz motora odstranjuju mnogi štetni gasovi kao što su ugljen monoksid, prljava vodena para, sumpor….
Konstruktori motra FIATa 128 koji smo mi preuzeli je itekako mislio na zagađenje sredine, ali što je najbitnije, mislio je na zdravlje putnika u automobilu… Gasovi koji izlaze iz motora idu direktno u usisni kolektor, I ne prolaze kroz filter za vazduh, tako da teorija o ‘’prljanju filtera’’ je u startu netačna, može se javiti zatamnjenje papirnog uloška, a uzrok tome je hidrofilnost paira koji upije sitne uljne čestice, ali samo u površinskom sloju.
ULJNA ISPARENJA SU ITEKAKO POVOLJNA PO MOTOR, jer vrše alternativno podmazivanje manjih sklopova kroz koje para prolazi. Majstori će reći ‘’to stvara garež na ventilima I usisnoj grani’’ I to je tačno, ALI uzrok tome je ponovo nemarnost…

-U sistemu iberlaufa, u cevi kutije filtera za vazduh treba da se nalazi tzv. ‘’mrežica za gašenje plamena’’ a ona je u stvari žičana mrežica savijena tako da se klopi u cevi. Većina će se naći u čudu jer tu mrežicu nikada nije videla….Ta pojava je rezultat uštede u Zastavi lenjost servisera da mrežicu održavaju-o tome kasnije… Njena uloga je da sprečava dotok kapljica čistog ulja u usisni kolektor, služi kao sistem za delimičnu kondenzaciju ulja koje se kroz crevo vraća nazad u korito motora, služi kao delimični kondenzator za vodu-sprečava šok motora zbog velike vlažnosti iz ulja, gasi plamen koji može nastati usled kvara kada benzin dospe u korito I počne da isparava-bez mrežice može doći do otvorenog plamena u koritu motora, takođe mrežica sprečava čestice gareži da dospeju u motor.

-Treći sistem u sistemu za provetravanje je povratni vod za usisavanje viška uljne pare I kapljica iz kolektora na kutiji filtera za vazduh. To je ‘’Ono crevo’’ ili ‘’Ona višak cevčica na karburatoru.

-Takođe, najčešća je pojava da ‘’majstori’’ izvuku crevo ibera a da pri tom NE zatvore pampurom od vina cev na kućištu filtera I skinu malo crevo sa karburatora. Vaš motor mirnije radi zbog čistijeg vazduha koji uvlači kako iz kutije filtera tako I na cevčicu na telu karburatora, ali zato guta pesak I prašinu koju iz pomenutog razloga uvlači nefiltriranu direktno u motor. Nije portebno da pišem o šteti koja tako nastaje…
*Druga greška je odsustvo održavanja ovog sistema. Period na koji je potrebno izvršiti održavanje sistema je 20 000KM!!!!!
Potreban material:
-Nitro razređivač
-NOVA četka za farbanje
-četka za pranje flaša
-Šrafciger
-Ključevi 10 I 13
-Parče žice
-Klešta
-Pamučna krpa
-Pumpa za gume

Postupak je jako jednostavan, I opisivaću ga po delovima sistema:

1.Zvono iberlaufa – nalazi se na bloku motora I pričvršćeno je vijkom. Jednostavno pomoću 13 ključa odvijte vijak I kleštima izvucite zvono. Potopite ga u nitro da odstoji nekoliko minuta, zatim četkom očistite sve zaprljane površine. Ukoliko je kanal slučajno zapušen, pročistite ga žicom. Pamučnom krpom obrišite ležište u bloku motora-BEZ upotrebe razređivača.Prilikom vraćanja zvona, obratite pažnju da li je zaptivka zvona još uvek čitava.

2.Crevo iberlaufa –Isperite ga nitroom I pročistite četkom za pranje flaša

3.Mrežica za gašenje plamena – Potopite je u niro nekoliko minuta, pretrljajte četkom, ukoliko je mrežica zapušena, ostavite je u nitrou da prnoći I izduvajte je pompom za gume

4.Kutija filtera za vazduh-Po demontaži sa automobile, nalijte nitro u cev na koju se priključuje crevo I dobro proterajte četkom za pranje flaša, vodite računa da uklonite sve čestice suve gareži. Priključak za malo crevo proterajte žicom I produvajte pompom za gume.

5.Malo crevo- isperite nitroom

6.Sistem na karburatoru, održava se prilikom čišćenja karburatora o čemu je več bilo reći na forumu.

To je cela mudrost koja utiče na vek trajanja motora.

by zastava101b

Ewo za one koji nisu registrovani
medo_kv
medo_kv
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 140
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 24.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od BlackDog Sre 29 Feb 2012, 23:00

Hvala bogu da kod nas u Srbiji vladaju teorije slicne ovim tvojima i da ih se takozvani "majstori" drze ko pijan plota, i to prenose sa generacije na generaciju..inace bi bili uveliko u Jevropi....Taj menjac je djubre, ali neko ga je isprojektovao u ondasnjim uslovima bez racunara i interneta i kojecega i hiljade ljudi ga je sklapalo i dan danas radi..vece propuste su radili i Ameri i Nemci i Japanci i koliko puta cujes da su povukli 100.000 auta iz prodaje zbog banalne gluposti..a kakvu tehnologiju poseduju..i sta sve znaju da urade..
100% dihtovanje motora je samo teorija, u praksi se oslobadjaju uljne pare od zagrevanja ulja u karteru, trenja pokretnih elemenata i kojecega..to negde mora izaci.Kako god gledao to je idealna podloga za obogacivanje smese vazduha i goriva i sto ne bi bila ponovo upotrebljena, a ovo nisam ja smislio nego puno pametniji ljudi od mene sa puno vecim znanjem i iskustvom.
Vodena para NE izlazi iz ibera jer u karteru nema vode, izlaze uljne pare koje su vrele i one se kondenzuju u tecno stanje....a vodena para moze izaci samo ako pomesa ulje i vodu....

CyberianIce ::
BlackDog ::Motor je projektovan tako da mu treba iber
Laughing
I menjac 17/64 je projektovan specijalno za zastavu pa je ispao najveci djubar. Neopevani. Ulje iz ibera ne sme da se talozi, nakuplja niti prska a jos manje da ulazi u cilinar ili prlja filter. Ako je motor u odlicnom stanju, iz ibera izlazi naveci % vodena para koja takodje smeta smesi za sagorevanje. Nema ama bas nista dobro za motor sto iz ibera moze izaci, ma kakav motor bio.


BTW @Yugisa, imas mali recirkulirajuci vod direktno iz creva od ibera pa do usisne grane, to mozes ostaviti za "podmazivanje" On ulazi iza leptira tako da ne prlja filter vazduha Very Happy
BlackDog
BlackDog
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 324
Godina : 50
Lokacija : Budapest
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od kokisa82 Sre 29 Feb 2012, 23:01

Evo i moje prve poruke na forumu.Zanimljiva mi je ova tema oko iberlafa.Na mom yugicu jos stoji crevo za iberlauf na fiteru za vazduh,znaci kako su ga u fabrici namestili a imam predjenih 104000km,naravno nije mi zaprljano kuciste filtera za vazduh ali jednom prilikom kada sam bio kod majstora menjao sam crevo iberlaufa jer je puklo.Stajao sam pored majstora i gledao kako menja i video sam da mi je izvadio neku mrezicu iz kako sam ovde procitao zvona iberlaufa i tako da sam sada saznao za sta sluzi ta mrezica a moj majstor je tu mrezicu bacio,e kakvi su nam majstori.Video sam negde da umesto te zice ubace zicu za pranje sudova,moze i ona da posluzi Very Happy
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od medo_kv Sre 29 Feb 2012, 23:08

Nije glup onaj sto ga je pre 40 i vise godina konstruisao. I zasto je iberlauf stavljen bas u kuciste filtera. Mogao je isto tako i da napravi da ga sprovede u izduvnu granu., ako su u pitanju samo stetni gasovi, i njihovo smanjenje, a nije to u pitanju.
sve ima svoji funkciju, i sve je dobro proracunato sta i kako. Samo se pametni majstori odlucuju na promenu toga.
medo_kv
medo_kv
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 140
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 24.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od YUgisa Čet 01 Mar 2012, 09:24

Pre svega, ja licno smatram da iberlauf ima funkciju da se ti gasovi odvedu na sagorevanje jer je tako ekoloskije prihvatljiviji i to je sigurno jedna od najvecih prednosti... I za razliku od izduvnih gasova, karter gasovi su mnogo ostriji po mirisu i sigurno otrovniji (cim je ekoloskije ih sagoriti)... Licno meni mnogo smetaju.

Sad da li poboljsava ili steti vise, to je druga prica za sad, ja cu reci ovako, kod mene za 20l potrosenog benzina ne mozete u usisu skupiti dovoljno ulja da popunite malu kasicicu i to zimi a i vozim u prilicno visokim obrtajima... I ja nemam ni tu mrezicu posto je bivsi vlasnik izbacio... A isto tako mislim da je zanemarljiva i kolicina gasova koje se stvori naspram kolicine vazduha koji motor sagori... Tako da po mom misljenju nema uopste pravdanog smisla daviti se u tim gasovima i izvlaciti iberlauf ukoliko je motor u dobrom stanju. Druga je prica kad je u losem stanju ali i onda ne bih to resio kao mnogi.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od BlackDog Čet 01 Mar 2012, 10:08

Napominjem jos jednom, jedno je pricati o normalnom iberu i drugo o propalom motoru koji duva ko lud. Svako nek sam odluci dal ce skinuti ili ne, a ako se skida predlazem resenje da se na grlo zavari pipak pod uglom i crevo ibera spoji tamo, naravno neko crevo koje podnosi temperaturu, tako ce ti gasovi da se pomesaju sa izduvnim i donekle sagoreju, a nece doci do prljanja karba..i onog nepodnosljivog smrada..
Ta mrezica se ponasa kao filter i kad ima ibera to se zaprlja, naravno majstore mrzi to da peru jer je to jako prljavo i smrdi..lakse je izbaciti i reci da ne sluzi nicemu....
BlackDog
BlackDog
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 324
Godina : 50
Lokacija : Budapest
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od 1mario1 Čet 01 Mar 2012, 10:53

a šta napraviti sa iberlaufom kod auta za trku?
1mario1
1mario1
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 443
Godina : 40
Lokacija : Trogir (HR)
Datum upisa : 25.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Iberlauf Empty Re: Iberlauf

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu