zadnje kocnice ne koce kad je hladno

+7
darko-san
charjek
Mitke
igy 79
Avram '90
YUgisa
junior45
11 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

zadnje kocnice ne koce kad je hladno - Page 3 Empty Re: zadnje kocnice ne koce kad je hladno

Počalji od ZAC Sub 08 Dec 2012, 14:20

Jesi uporedio radijuse na starim i novim paknovima....mozda su paknovi za veci dobos... i izmeri debljinu novih obloga...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

zadnje kocnice ne koce kad je hladno - Page 3 Empty Re: zadnje kocnice ne koce kad je hladno

Počalji od charjek Sub 08 Dec 2012, 15:01

na levoj strani mi extra legla nova pakna .izmericu debljinu...
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

zadnje kocnice ne koce kad je hladno - Page 3 Empty Re: zadnje kocnice ne koce kad je hladno

Počalji od ZAC Sub 08 Dec 2012, 17:18

Mozda su dobosi razlicitog unutrasnjeg precnika...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

zadnje kocnice ne koce kad je hladno - Page 3 Empty Re: zadnje kocnice ne koce kad je hladno

Počalji od charjek Sub 08 Dec 2012, 18:02

mozda nemam pojma ni sam,nisam merio
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

zadnje kocnice ne koce kad je hladno - Page 3 Empty Re: zadnje kocnice ne koce kad je hladno

Počalji od ZAC Sub 08 Dec 2012, 18:04

To takodje proveri sublerom... kao i ovalnost. Zatim, proveri kako novi paknovi leze u dobos...dok je skinut, tako ces videti da li prate radijus dobosa...nekada je na paknu obloga duza pa ne prati radijus dobosa...tada treba oblogu malo skratiti bonsekom za 5-10 mm. pa proveriti opet kako lezi.... znaci ima mnogo nacina da utvrdis sta stvara takvu neispravnost...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

zadnje kocnice ne koce kad je hladno - Page 3 Empty Re: zadnje kocnice ne koce kad je hladno

Počalji od junior45 Ned 09 Dec 2012, 21:53

ove godine iako auto stoji napolje dva dana kocnice rade normalno,nije tvrda uopste..i koce sve 4.. Cheers
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

zadnje kocnice ne koce kad je hladno - Page 3 Empty Re: zadnje kocnice ne koce kad je hladno

Počalji od djzecky Ned 09 Dec 2012, 22:22

Aj ja da probam...
Kada skines te nove pakne sa tocka koji blokira ,vidis valjda gde cese tj.gde se pakne trose-koce.
Kladim se da je to gornja strana,jer ako me secanje sluzi, te makaze za rucnu, koje su ti se raspale su sa donje strane. Sto znaci da dole nema sta da drzi rasirene pakne. Dole se skupe vise nego sto bi smele i automatski gornja strana onda mora da se siri vise nego sto treba i koce i kada nije stisnuta kocnica.

Da je dobos kriv,valjda bi kacilo na jednom mestu kada ga okreces a ne ceo krug. Osim ako ti nisi potrefio da svaki put isto stavis dobos pa bas tu cese i ne mozes ni da mrdes dobos.
Moguce da je jednostavno taj dobos manje pojeden od onog drugog,pa na toj strani moras malo vise da ismirglas nove pakne pre postavljanja.
Skini oba dobosa pa ih obrni, levi i desni i vidi koja ce strana tada da cese.
Odma ces znati jel problem u dobosu ili ne.
Meni je recimo glavcina bila malo ukrivo (nije bilo vidljivo ovako) u odnosu na onaj "tanjir" u koji se postavljaju pakne. Uvek je malo kacio,ali samo na dva mesta kada okreces tocak i napravis pun krug.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

zadnje kocnice ne koce kad je hladno - Page 3 Empty Re: zadnje kocnice ne koce kad je hladno

Počalji od charjek Sub 15 Dec 2012, 17:14

da li je neko cuo za italijanske pakne Maxmann i kakve su?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

zadnje kocnice ne koce kad je hladno - Page 3 Empty Re: zadnje kocnice ne koce kad je hladno

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu