Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

+16
Sultan
YUgisa
JHary7
acer
Tatamata
Nikola I.
d.stole
zastavayugo1.1i
Mitke
Z101 <3
banebg81
kokisa82
bukusa
alot2learn
Miljan
Sima21
20 posters

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Z101 <3 Uto 14 Maj 2013, 10:49

Ako moze savjet oko amortizera?
Imam Z101 84. god., nikad nisam menjao amortizere, sve sam ostalo cackao ali oko amortizera nemam pojma. Automobil se godinama koristi veoma retko (da se ode na selo ili izlet...), tako da je presao tek 110000km, ali su prednji amortizeri totalno otisli.

Kod nas u BiH slabo ima djelova, medjutim 1 mi trgovac nudi Lip amortizere, ima 2 prednja, stari modeli, izgledaju isto kao orginalni (na slici iznad), coveku stoje dugo, trazi mi 30e za oba prednja, nova naravno.

Nisam zagledao, je li mora pisati Made in EU, je li se nov amortizer moze izvuci i sabiti rukom, koja je sila u pitanju (prilicno sam jak Smile), koliko sam skontao prilikom sabijanja treba da ide ravnomjerno, bez lufta, kad ga izvucem je li se on treba sam sabiti, koliko treba novim Lip-ovim da se sabiju...?
Amortizeri se sad nalaze u sabijenom stanju, i stoje dugo u prodavnici, valjda nisu propali?

Z101 <3
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od YUgisa Uto 14 Maj 2013, 10:55

Na svim kojima sam ja gledao, a sad nisam siguran, mislim da je bilo 12kom je pisalo Made in EU na orignalu a na 4 kopije koje sam gledao, to nije pisalo. Ako se izvuce, da treba da se sam sabije posle nekog vremena, mada mozda se to nece desiti posto su novi semerinzi pa nisu razradjeni Wink Usustini najbolje je izvuci oba amortizera i sabiti ih istovremeno, ako ima razlike onda nije dobro Wink Jedino ih treba sabijati da stoje uspravno kao na vozilu sto su ugradjeni, jer tako je ulje kod ventila, ljudi obicno sabijaju naopako, a to ne moze tako Wink Ako je original, onda je kvalitetan Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Miljan Uto 14 Maj 2013, 15:25

Ne sme sam od sebe da se sabija nikako.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od YUgisa Uto 14 Maj 2013, 16:06

Zasto ne sme ako je uljni amortizer a ne gasni?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Z101 <3 Uto 14 Maj 2013, 22:53

Hvala na savjetima.
Odem danas da kupim amortizere, izvadi covek Lip, pregledam pise Made in EU, dohvati drugi, pogledam isto Made in EU, kad ga okrenu ono nije Lip vec Supra, a ima samo ta 2, nisam znao sta da radim, gde razlicite amortizere.

Raspitam se po drugim prodavnicama, slabo ista za stojadina, 1 mi nudio Monro za 80e 2, bi mi preskupo.
Vratim se kod prvog i dobro uporedim Lip i Supru, amortizeri su identicnog oblika, cak je i nalepnica identicnog oblika, samo drugi naziv, izvlacio, sabijao izgledaju isto. Kacio sam ih i na kukicu (vagu) vucem nekih 8kg, jedan pa drugi, oba se podjednako brzo izvlace, podju se sabijati sa 3kg jako sporo...
Vrlo slicno se ponasaju, jedino kad iskrenem pa ih uspravim onda na izvlacenje idu tesko, pa kao da preskoce 1,5cm, pa opet idu tesko, kad ih ostavim duze uspravno onda nema nikakvog preskakanja...
Jos nesto na jednom pise H-35 na drugom H-37, da to nije visina?
Budici da nisam imao izbora, kupio sam ih, mislim da ce biti mnogo bolji nego ovi sad, a ne vozim trke..., ako smatrate da su losi, mogu ih vratiti, mada je cijena 30e za oba, sto je mislim ok?

Z101 <3
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Miljan Uto 14 Maj 2013, 23:05

YUgisa ::Zasto ne sme ako je uljni amortizer a ne gasni?

Zato sto znaci da je popustio ventil.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od YUgisa Sre 15 Maj 2013, 15:13

To nije istina, proveravao sam nekoliko desetina amortizera i sve ok funkcionise a sabijaju se, pa onda Sachs ne moze da izdrzi ni 100km, posto su stajali skroz izvuceni i onda posle manje od 100km sam ih skidao da proverim da li je sve ok i nisu mogli da stoje... To sto ti kazes nije ni moguce kod twin tube dizajna jer on nije napunjen skroz sa uljem i uvek moze da tezina klipa/osovine izgura ulje u deo prostora koji nije popunjen i bez prolaska ulja kroz ventil... Jer twin tube je ispunjen ceo uljem tek kad se sabije skroz, obicno se nece sabiti skroz samostalno jer mora ono malo vazduha da sabije, ali delimicno moze. Moze kod mono tube dizajna gde svo ulje prolazi kroz ventil i onda ako se sabija, onda je popustio ventil. Ali monotube se prakticno ni ne izradjuje bez gasa tako da se nece nikad ni sabiti.

Z101, sto se tice amortizera, koliko ja znam, proizvodi ih ista firma tj isti je vlasnik ali da li su jednako ventilisani ne znam, ali ako si tim nekim merenjima potvrdio slicne karakteristike, onda je moguce. Licno ja vise volim od istog proizvodjaca mada ako su toliko slicnih karakteristika kao sto kazes, onda ih stavi ako nisi u mogucnosti nista drugo Wink Jedino trebas proveriti da nije slucajno jedan od Z101 a drugi od Yuga pa su mozda to oznake H35 i H37. Premeri im sve dimenzije pa proveri, mozda je to i samo oznaka koji je u pitanju proizvodjac, tj tako fabrika odredjuje koji ce biti LIP a koji Supra.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Z101 <3 Sre 15 Maj 2013, 15:47

Premerio sam ih, postoji mala razlika, kad mjerim od onog sesira na sredini, na koji naleze opruga, pa do dana amortizera ovaj H37 je duzi za 2mm, a do vrha je dimenzija ista.
Postoji razlika i u duzini uloska, kod H37 je ulozak takodje duzi za 2mm, tako da je razvucen amortizer ukupno duzi za 4mm, je li to mnogo, buduci da im je tvrdoca veoma slicna.
U BiH se slabo voze stojadini, gotovo da ih nema, tako da je dijelove teze nabaviti.

Z101 <3
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od YUgisa Sre 15 Maj 2013, 16:25

Jesi probao od Yuga mozda potraziti, nije isti ko od Z101 ali moze da se namontira. Pa to nije strasno velika razlika.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Miljan Sre 15 Maj 2013, 18:01

Meni su se fabricki tako ponasali, iako je jedan imao osetno manju silu na sabijanje i izvlacenje, nisu se sami sabijali, a ni novi.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od YUgisa Sre 15 Maj 2013, 18:10

Pa bas zato sto ima manju silu, trebao bi da bude primer stradanja ventila tj gubljenja karakteristika usled zamora materijala Wink Mogu i ne moraju, bilo da su novi ili stari, nije bas neka najpreciznija tehnika to, ono sto bi bilo malo preciznije je da ako nesmetano se oba sabijaju da to bude jednakom brzinom Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Z101 <3 Sre 15 Maj 2013, 22:14

Uhvatio sam vremena pred mrak da poskidam amortizere, nabavio sam alat za opruge, tako da sam sve poskidao. Stari amortizeri (stari 29 god.) nemaju luft, nisu masni, ne izvlace se bas lako i ne sabijaju se sami. Oba su jednaka, kad ih poredim sa novim sigurno su bar duplo meksi. Svakako cu ih zameniti.

Problem imam sa soljama, stojadin nema lezaj, vec nekakve podloske, kao da su od bakalita, medjutim na jednom tocku su dvije takve podloske, a na drugom jedna, na ovome gde su dvije, jedna je smrvljena.
Vec dugo vremena u mjestu kad motam volan ide izrazito tesko i posle zamene kompletne letve volana (stavljena nova) opet je islo tesko.
Ne znam kako je kod Yuge, ima li on lezajeve, bi li se moglo nesto nabudziti, sutra cu traziti.

Z101 <3
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od YUgisa Sre 15 Maj 2013, 22:18

hehehehe bas sa Miljanom pricam kako bi moglo da se izradi da se to izbaci i da se ubaci lezaj od Yuga Wink Yugo ima lezajeve a ako ima dva ta podmetaca, treba ga izbaciti, ide samo jedan Wink

Sto se tice amortizera, jasno je da je doslo do zamora materijala u ventilima pa ne pruzaju odgovarajuci otpor pri radu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Z101 <3 Čet 16 Maj 2013, 22:21

Zamenio amortizere, drugo auto Very Happy
Nisam menjao solje, ocistio podloske, malo osmirglao/ispolirao, natrpao masti..., ide malo lakse volan. Medutim primetih malo lufta u letvi, a menjao je pre neki 6-7k, stavljena komplet nova. Proverih spuru, nevalja ni ona, ebem ga, ovaj stojadin je skuplji za odrzavanje od kakvog novijeg japanca. Gurace on jos 10 godina Z101

Z101 <3
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Datum upisa : 13.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od YUgisa Pet 31 Maj 2013, 14:21

Da nisam video svojim ocima, ne bih zaista verovao u pricu, nisam ni poverovao dok mi covek nije licno pokazao tj dao amortizere u ruke. Covek je kupio dva nova Delphi amortizera za Yuga, vidi se da nisu nikad montirana, sve novo, nema nikakvih ostecenja ili naznaka da je neispravno a ono prazni, nema ulja u njima Smesno da puknes od Da puknes od smeha Ladno su sastavili amortizere i poslali iz fabrike da nema ni gram ulja, nema nikakvog otpora, lupa, osovina/klip suv ko barut Very Happy Amortizeri u fazonu "uradi sam" Smesno da puknes od

Tako eto cisto da skrenem paznju da kad kupujete proverite, posto ovo je vec smesno sta kod nas prodaju Doh

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Miljan Pet 31 Maj 2013, 14:30

Laughing Laughing

Ovi Delphi sto sam dobio sa onim trapovima, fabricki iz 2006. god, nece da stoje sabijeni, sami izlaze, koja je to fora, nikad to nisam video, sabijem ih rukom i oni sami izlaze do vrha ?

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od YUgisa Pet 31 Maj 2013, 14:33

Mozda su gasni? Wink Jesi pogledao brojeve pa potrazio na netu?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Miljan Pet 31 Maj 2013, 14:36

Pise Delphi Made in Poland, prednji-front i Zastavin kataloski broj 4666xxxx.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od YUgisa Pet 31 Maj 2013, 14:56

Hahahaha nasao sam njihov katalog, kad udjem za Z101 sve ok, a kad stavim na Yugo, izbaci da nije moguce pristupiti Smesno da puknes od Kod Z101 pise da je tip "performance", tako da su mozda gasni Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Mitke Pet 31 Maj 2013, 19:58

Gasni nisu sigurno, to znam iz licnog iskustva, jer su vidljivo procurili ulje je bilo po njima, moji fabricki amortizeri Delphi, a isto tako se sam izvlaci, ne moze da ostane sabijen.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od YUgisa Pet 31 Maj 2013, 20:00

Pa gasni amortizeri isto imaju ulje u njima Wink Jedino gasni umesto vazduha imaju gas koji je obicno azot. I postoje dve vrste gasnih amortizera, visokog i niskog pritiska i samo ti visokog pritiska se samostalno izvlace.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Mitke Pet 31 Maj 2013, 20:06

E da ga jebem sad, onda ne znam Very Happy , ali znam da su vidljivo curili Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od zastavayugo1.1i Sub 11 Jan 2014, 17:19

Neznam dal je ovo odgovarajuca tema ali ipak pitacu ovde.
U zadnje vreme na auto upravljanje je bilo katastrofalno, kao celi auto da pliva nad 70 km/h da ti je strah da vozis ko da vozis na mraz, a ne na asfalt pa zato sam odneo auto na majstora da proveri celu prednicu i proverio je bukvalno sve kaze da je idealno nema nikakav problem ne veruje mi da auto ima neki problem, pa sedne on u auto da ga proba i nakon test voznje kaze da je problem u zadnje amortizere i da ne vozim auto ovako nego pod hitno da ih menjam. Sad spored njega zadni levi amortizer je blokiran i nema uopste hod gore-dole. Moguce li je da je ovo problem i zato auto se ponasa ovako? Zadnji amortizeri sam ih promenio pred tacno 2 godine i garancija mi istekue na 12.01.2014 :(inace amortizere su Auto Prime,(te su mu ponudili u servis).Sad u ponedeljak idem u servis da ih provere i cisto sumnjam da cu da prihvate garanciju pa sad ako mora da ih menjam obavezno je da menjam oba 2 zadnja ili moze samo jedan da se promeni?? Izvinjavam se na dugacak post.
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 39
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od junior45 Sub 11 Jan 2014, 17:37

a dali si proverio gumice viljuske nazad? vise od njih hoce da pliva nego od amortizera..a jel ti poskakuje auto kad kaze da je zablokiran amortizer? vozi na reklamaciju sutra,priznace ti
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od YUgisa Sub 11 Jan 2014, 17:46

Upravo tako, ako se cudno ponasa onda bi mogao biti pre problem gumica, ako je amortizer blokirao onda bi trebao da skakuce a ako su iscurili ili izgubili silu onda bi auto trebao da talasa. Pa sad nije obaveza da se menjaju oba amortizera ako je jedan ispravan i ako ga zamenis sa istim takvim tj tim proizvodjacem ali onda prvo trebas da utvrdis da li je taj ispravan. Zato se menjaju u paru jer ako je jedan dotrajao, verovatno je i drugi izgubio deo efekta... A kobinacija dva razlicita proizvodjaca nije pametna jer su najverovatnije drugacije ventilisani a nije iskljuceno ni da su drugacijih dimenzija Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...  - Page 2 Empty Re: Kvalitet fabrickih amortizera razlicitih marki, kopije i originali...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu