Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

+9
venoman
Milos
acavplana
Inferno
Miljan
kalasnjikov
Bohoc
YUgisa
USKE
13 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od USKE Uto 08 Mar 2011, 19:50

kao sto sama tema kaze! dali neko ima iskustva u tome,dali vredi to raditi,dali se dobija nesto na tome ili gubi? konkretno se radi o karburatorskom sistemu,da nebude zabune Wink
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od YUgisa Uto 08 Mar 2011, 21:19

Pa ja iskreno nemam iskustva sa time da mogu da kazem da li se isplati ili ne ali mogu da napisem ono sto sam ja bas konkretno ucio o tematici kretanja fluida kroz cevi na fakultetu... Na gasove ne utice oblik i neravnine u cevi tj kanalu, ali na tecnosti utice... Posto za razliku od EFIja, kod karba se gorivo krece kroz celu usisnu granu i usisne kanale u glavi plus se nerasprsava u maglu kao kod EFIja, samim tim se krece kao tecnost ne treba polirati nego ostaviti rapavo da bi se stvorilo vrtlozenje smese i bolje mesanje benzina i vazduha... Moze jedino malo da se osmirgla cisto da se izbegnu neke vece neravnine, ali ispolirati da bude idealno glatko ne treba definitivno raditi, posto za razliku od ustaljenog misljenja da na glatkoj povrsini gorivo klizi, javlja se bas totalno drugi efekat, usled nedostatka vrtlozenja, gorivo na zidu kanala bukvalno miruje... Kod EFIja je prica nesto drugacija, posto se gorivo rasprasava bukvalno u maglu tj gas i direkt na pecurku ventila, kanali mogu da se poliraju za potrebe nekog blagog povecanja precnika kanala posto gorivo bukvalno i da nema nekog veceg dodira sa zidovima kanala... Pogotovo ne u usisnoj grani... Barem je ovo moje misljenje zasnovano na nekim predavanjima sa faxa Wink Mada ja mislim da bi ovu temu mogli ipak i da prosirimo na izduvne kanale Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od USKE Sre 09 Mar 2011, 01:24

dodaj onda u naslovu,i prosirenje izduvnih kanala Wink a sto se tice izduvnih,ja mislim da tu vec ima efekta,jer sto pre izbaci napolje to je bolje,a to je vec dim tako da njemu treba veca a i protocnija rupa Wink
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od YUgisa Sre 09 Mar 2011, 14:52

Pa slazem, se, usutini kao sto sam rekao, na gasove nema uticaja neravinine ali da moze da se ispolira tj da se osmirgla tako da se izduvni kanal malo prosiri cisto da motor dise malo lakse, jedino ne znam da li ispolirani kanal se malo manje garavi tj da li se garez zadrzava u jednakoj meri kao i kanal koji je rapav...

A inace kad smo vec kod poliranja da napisem da po mom misljenju ventile mozda i ima svrhe polirati... A razlog je zato sto ono sto sam ja ucio tj da tela koja se krecu kroz fluide stvaraju trenje (za razliku kada telo miruje a fluid se krece preko njega) i tu bi mozda imalo poente polirati da bi se smanjilo trenje, posto do ventila vec bi trebalo da stigne samo smesa u gasovitom stanju tako da nije potrebno vrtlozenje i nesto slicno...

Mada iskreno, ovo je sve prilicno slabo sto se tice snage, ovako nesto uraditi na fabrirckom motoru nisam bas siguran da bi se ista osetilo... Tj ajd, na glavi kojoj su obradjeni kanali (tj prosireni) moze se ocekivati 10 do max nekih 15% (za neke potrebe "bolesne" trke) vise snage ako se uradi strucno... Da kazemo ovako na orjentacino, recimo da kanali od 1.1 motora koji su prosireni na 30mm daju povecanje snage od 10% na nekom motoru koji je totalno prilagodjen potreba tolikih kanala... Ali posto govorimo tu o obicnim vozilima, neka daje oko 7% vise snage... Smirglanjem tj poliranjem mozete prosiriti kanal mozda za 1mm max, znaci umesto 27mm da bude 28mm... To je povecanje od poprecnog preseka od oko 7.5%... A povecanje sa 27mm na 30mm je 23.5% Sto znaci, da ako povecanje kanala od 23.5% daje oko 7% vise snage, onda povecanje preseka kanala za 7.5% usled "poliranja" daje nekih 2.2% povecanja snage u najidealnijim uslovima, mada slobodno moze se racunati i manje, posto da bi redovno odradili "poliranje" treba onda i povaditi ventile pa i taj deo isto lepo odraditi, tako da u najboljem slucaju, recimo da imate motor sa nekih 60ks, mozete racunati na 1ks dobitka... Ali neka je i 2ks, tesko da ce se osetiti... Wink Tako da ovako nesto raditi meni ima smisla jedino ako je neko radio generalku pa ima glavu koja je totalno rastavljena, a usled ne mogucnosti da plati majstora da odradi redovno modifikovanje glave ili mozda nema potrebe za nekim drasticnim povecanjem snage onda moze eto malo da se poigra sa sirenjem kanala... Znaci uzeti neku grublju smirglu i osmirglati kanale celom duzinom nagrubo Wink

Naravno, sve je ovo moje misljenje, ja nemam nista protiv da neko napise svoje misljenje o svemu ovome pa makar bilo i suprotno od mog pogotovo ako neko ima iskustva u ovome Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od Bohoc Sre 09 Mar 2011, 15:18

kakka sloba prati na faxu Very Happy
znac i to poliranje izduvnih kanala donosi manje garavljenje samih kanala i malo bolje disanja motora. nista drugo
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od kalasnjikov Sre 16 Mar 2011, 22:16

Ajde da napisem svoje misljenje u vezi poliranja usisne grane i usisa na glavi motora. Mislim da ima efekta. Ne govorim to bzvz, vec iz licnog iskustva. Vidi ovako. Moj Yugic ima 150 000km na satu, motor po malo duva na iber, ali lepo ide. Na njemu je sve std, nikad nije otvaran. Sa IPM 32MGV 12 je na benzin isao 150 i to jedva. Stavljen je Weber 32/32 DMTR sa diznama od elektronca sa Yuga 60 (nesto su manje nego kod mehanickog). Kanali na usisnoj su ispolirani. Sada Yugo bez ikakve muke dodje do 170, a moze da navuce i 180. Ulje u njemu je 15-40, menjac 17-64.
Moje misljenje je da se samo gubi na bas malim obrtajima kada je protok goriva manji, a na gazenjem se dosta dobija. Ne snaga, ali odziv na gasu je osetljiv.
Cemu sluzi poliranje? Pa sto hrapavija povrsina, veci je otpor pri kretanju tecnosti, tj. tecnih fluida. Znaci molekuli tecnosti se teze prenose, to je zapravo kao razlika izmedju turbulentnog i laminarnog strujanja fluida.
Ja mog Yugica teram pod pun gas i zadovoljan sam poliranjem. Drugaru sam dao tri usisne grane da mi ispolira.
Sa Seleniom Gold i redjim uljem u menjacu bi Yugic garantovano isao 190.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od kalasnjikov Sre 16 Mar 2011, 22:18

A sto se tice poliranja izduvnih kanala, to je bzvz, jer ce se to odmah uprljati cim upalis motor.
Sorry za dva posta zaredom.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od YUgisa Sre 16 Mar 2011, 22:35

Ne znam koji motor imas, ali za takve brzine koje navodis tesko da moze da postigne neki motor bez 80-90ks...

Pa bas je u tome fazon, ne postoji otpor trenja o zidove kanala, postoji samo otpor izmedju slojeva fluida i turbulentno kretanje mu omogucava da se fluid izmesa i pokrene sa manjim gubitcima na brzini...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od kalasnjikov Sre 16 Mar 2011, 22:57

1.1, a ako ne verujete u brzinu, mogu vas provozati. Merio sam, tj. uporedjivao brzinu sa Mercedesom C200 i brzina se poklapa. Po obrtomeru, ide 170 na oko 5100-5300 u petom stepenu prenosa, menjac 17/64, guma 175/60 r13.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od kalasnjikov Sre 16 Mar 2011, 23:17

Znaci ne moze preko 5500rpm sa ovim menjacem da predje. Tesko i celih 55oorpm. Ali u cetvrtoj brzini moze na skoro 7000.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od USKE Čet 17 Mar 2011, 01:21

znaci poliranjem moze da se dobije vise samo na odzivu gasa,a na nekim performansama ne.tj ikakvim performansama,ako sam dobro skonto... nekontam ja te fluide i to,ja vise volim kad neko kaze to seljacki Laughing
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od YUgisa Čet 17 Mar 2011, 09:24

Evo ja sam racunao na 6800 obrtaja sa tvojim gumama i fabrickim 17/64 menjacem u 4 stepenu prenosa brzina iznosi 163.76km/h. A u petoj brzini na 5400 obrtaja je 157.17km/h... Mada moram da dodam da je ovo po mojoj formuli za racunanje brzine posto ono sto sam ja dobijao naspram GPSa, obrtaja mog motora (tj vec poznate cinjenice gde je blokada) i radara, poznatog odnosa u menjacu koji je proveren, formulu koju svi koriste ima jednu malu gresku tj neslaganje... I posto i mecki cajger pri tim brzinama laze oko 5% najverovatnije, to mu ispada nekih 165km/h plus debljina cajgera tamo vamo, moglo je da izgleda kao 170km/h... I ovo je bez ulazenja u diskusiju da li taj motor ima snagu da savlada otpor vazduha pri tim brzinama ili je mozda merena brzina nizbrdo pa nekih 2% pada moze povecati max brzinu do 10%... Mada i da racunam po onoj formuli po kojoj svi racunaju, onda ti na 6800 obrtaja u cetvrtoj ides vec 178km/h... Sto je licno meni nadrealno mnogo? Wink

No da se vratim na temu poliranja, sta znaci bolji odziv na gas? Ima vise snage na nizim obrtajima? momenta?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od kalasnjikov Čet 17 Mar 2011, 17:42

Znaci da bolje prima gas, kao sto ljudi kazu, ,,ne razmislja previse".
Druze, Miljan zna kakav je autoput od Nisa do Grdelice i obnuto. Meni u oba smera na 5300rpm pokaze skoro 170 km/h u petom stepenu prenosa. Fali debljina kazaljke da bude ravno 170. Nema potrebe da vas lazem, kazem cinjenicu. A ta tvoja formulica nije bas tacna.
Fabrika svaku Zastavu/Yuga ugusi sa nekim bzvz karburatorom, losim uljem u menjacu i aerodinamikom. Malom modifikacijom na tim stvarima se dobija dosta.
Evo moze i ovako. Miljan treba da dodje u Leskovac uskoro. Pristajem da ga vozim i da vidi da li je sitina ovo sto govorim.

A vidi, ti malo po malo, procenat po procenat i ispadne da Yugo jedva ide 100. Nisu Zastavini motori roliko losi koliko se prica. Redovno odrzavanje je najbitnija stvar. Evo recimo, ja menjam ulje u motoru na 4500km, ulje u menjacu na 30 000km, zupcasti i klinasti kais na 30 000km, filteri se svi cesto menjaju. To retko ko radi.

Mada mozemo i da se opkladimo necim da li ovaj motor zaista ide ovoliko.

A sto se tice poliranja, poliraj slobodno ako nameravas da ga gazis, u suprotnom nemoj.

Potrosnja ulja kada se bas gazi je oko 600ml na 5000km, a benzina oko 14litara.

Ne znam zasto mislis da formula koju svi koriste za racunanje brzine nije tacna. Jedino ako mislis da se stvaraju gubici prilikom rada, ali gubici se ne mogu racunati u ovom slucaju, jer je to ceo sistem, jedan jedinstven sklop koji se uzima kao konstanta. Jedini gubitak koji se uzima u obzir je potrosnja goriva. Ono sto najvise usporava motor je ulje u menjacu i motoru, jer se u guscem ulju sklop teze okrece.

Da dodam ono za nagib puta. Juce sam bio u Nisu, u oba pravca sam isao autoputem. Ako mislis da jedna strana ima pad/nagib, kako objasnjavas cinjenicu da auto u oba pravca ide identicno?
Nemoj da mislis da se pravim pametan, vec samo hocu da kazem da svaki Zastavin motor moze ici jako lepo uz male modifikacije. Moj 1.1 je tako dobro ustelovan, da iz fabrike ne izlaze tako dobro podeseni.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od YUgisa Čet 17 Mar 2011, 19:35

Da ne nastavljamo dalje u off, ok, ako ti smatras da ide toliko onda u redu, ali ja bih ipak to proverio sa GPS posto je meni to jako mnogo s obzirom da te brzine postize UNO sa 1.5 motorom...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od Miljan Čet 17 Mar 2011, 21:31

Da, ali taj 1,5 je ugusen, bregasta, karb, i manje se vrti, a obrtaji su glavni za max brzinu...

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od Inferno Čet 07 Apr 2011, 19:43

Ovako, 1.1 motor sa tu i tamo dobrim karikama koji moze da se vrti oko 7.5hiljada moze da ide i do 9 ali samo sa 13 53 ili 11 53 i to samo u 3 oj brzini jer takvi su prenosi u menjacu a ja sam imao 1.1 sa 130hiljada i pio je ulje ali je isao 160 kad sam hteo bez politanja itd a ovaj 1.6 ima veci hod ali ide i do 7 hiljada ali ima dupli dcnf poliran usis izduv obe grane bregasta 9.8 mm lift i 270 trajanje sa 30 mm difuzorima 130 210 dizne ide i preko 180 ali poliranje i sirenje portova i grane i karburatora je samo ako ga vozis pun gas tad ima max efekat jer kapacitet i port velocity je veca to je kod fijata ili yuga na 3000 obrtaja a sirenjem i poliranjem podize se ta vrednost
Inferno
Inferno
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Godina : 42
Lokacija : NS
Datum upisa : 10.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od acavplana Ned 12 Jun 2011, 00:32

Drugari,posto vidim da i vi "cepate" svoje masine evo napisacu i ja nesto povodom toga. Vozim juga u kojeg je ubacen motor iz floride 1,4 menjac je petostepeni,gume su 165/60 r13,ulje motora je 15/40 Lukoil, u menjacu je sae90. Vozim ga trenutno samo na auto-gas. Napred su secene opruge 2 kruga,komplet kocioni sistem je iz floride,pozadi su novi sash amortizeri. E sad ovako,posto zivim u Velikoj Plani i cesto idem za bg,poslednji put sam dostigao brzinu od citavih 170km/h! I to na TNG-u! Pitam se koliko bi isao kada bih u menjacu sipao redje ulje i vozio na benzinu!?? Inace da kazem da je karburator standardni,jednogrlni. Evo i slike motornog prostora.
acavplana
acavplana
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Godina : 41
Lokacija : Velika Plana
Datum upisa : 08.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od kalasnjikov Ned 12 Jun 2011, 00:41

To je stara trkacka fora da sipanjem redjeg ulja u menjacu izvlacis vecu max brzinu i imas bolje ubrzanje. Medjutim, sipanjem redjeg ulja menjac se vise greje. Recimo sae80 mozes da sipas, ali sae70 ti ne bih preporucio.
Dobra ti je max brzina sa tim karbom. Moja preporuka je da stavis dvogrli i preporodices automobil, a ulje u menjacu ne moras da menjas. I obavezno izbusi karburator ma koji god da stavljas, jer bolje ide i manje trosi nego kada imas mesac.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od acavplana Ned 12 Jun 2011, 00:59

Imam jedan weber dvogrlni,nije onaj tlde,nego onaj sa automatskim sauhom i njegovu usisnu granu,planiram njega da ubacim pa da probam Smile a sto se tice ulja u menjacu,dosta njih mi je reklo da sipam sae80. I sa ovim obicnim karbom motor neverovatno dobro "prima" gas,bukvalno kao trkacki motor,ne zezam se. Znaci neverovatno je da nisam ukapirao kako da postavim sliku u postu Laughing
acavplana
acavplana
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Godina : 41
Lokacija : Velika Plana
Datum upisa : 08.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od kalasnjikov Ned 12 Jun 2011, 11:40

Iz fabrike izadje sa sae90, ali mozes slobodno sae80 da sipas. U fabrici u motoru sipaju 15-40, pa mnogi voze, kao i ja, polusintetiku, tj. 10-40.
Sredi dobro taj dvogrlac i stavi, razlika je ogromna. Kad izgubi dusu na prvom grlu, otvori se drugo i auto ide ko zmaj. Very Happy
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od YUgisa Pet 18 Okt 2013, 22:00

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Ywp3



Pricali smo MilosBG i ja u chatu pa da evo pokrenem opet pricu. Levi prikaz prikazuje kretanje smese kroz kanale, znaci krece se laminarno i do zida je brzina nula. Dok drugi, desni prikaz prikazuje kretanje smese kod kanala koji imaju rapavu zavrsnu obradu, dolazi do vrtlozenja iza svake neravnine sto podize slojeve do zida ka centru kanala i time se postize bolje mesanje goriva i vazduha sto omogucava bolje sagorevanje.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od Milos Sub 19 Okt 2013, 00:27

E sad, da li polirati kanale? 
Ja sam razmisljao da prosirim i ispoliram blago, cisto da se uklone vece neravnine koje su nastale prilikom izlivanja tako da bi idalje bilo rapave povrsine za mesanje.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od YUgisa Sub 19 Okt 2013, 08:00

Izduvne kanale da, barem oni koji su imali iskustva kazu da se manje garave, a usisine samo gruba smirgla Wink I to bi bilo super tako smirglati, da spiralno vrtis da dobije riseve kao zavoji na oprugama. Ali to je dosta tesko uraditi...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od Milos Sub 19 Okt 2013, 09:50

Koliko gruba smirgla? Usisnu sam planirao da sirim sa 80 smirglom.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od YUgisa Sub 19 Okt 2013, 09:59

Pa ja bih probao i sa 40kom mozda... Ne znam kako bi se ponasalo, to bi trebalo probati, nisam nikad radio to, posto ja sam sirio samo kod EFIja a tu moze da se polira Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poliranje usisnih i izduvnih  kanala, da ili ne Empty Re: Poliranje usisnih i izduvnih kanala, da ili ne

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu