Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

+15
MilosB
Milos
venoman
BlackDog
hello_87
Aki91
Vladimir-1985
Petar
CyberianIce
dragan brate
kalasnjikov
Miljan
YUgisa
Danilo
Draga
19 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Sub 06 Avg 2011, 22:38

Cilj svega ovoga je dokaz da nas motor(1,1 )nije za pocenjivanje,da se iz njega moze jos dosta izvuci,da je"nedovrsen" motor.Svi znamo za klasu mali N,sta tu sve majstori naprave,pa i 100 ks nisu nedostizni.Mozda ce se neko zagrejati i poci mojim koracima,nastaviti i doci do mocne masine o kojoj ja mastam.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Ned 07 Avg 2011, 20:21

Sohc motori, pogotovo 1.1 i 1.3 nisu ni malo za podcenjivanje posto su prosto stvoreni za tuning i obrtaje Wink Meni je smesno kada neko napise kako Yugov motore ne treba vrteti jer nisu predvidjeni za to Laughing Wave lol!

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od dragan brate Pon 08 Avg 2011, 00:20

Mali N 100 ks? Tesko, to ni hibrid ne moze... 90ak KS maks...

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Pon 08 Avg 2011, 06:57

Mislio sam orjentaciono,sta su mehanicari napravili od fabrickog motora,olaksavanjem ,skracivanjem pojedinih sklopova,smanjivanjem komp. prostora itd. pa dodju do cifre 80,90,pa i 100 ks.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od CyberianIce Pon 08 Avg 2011, 08:48

Draga ::Mislio sam orjentaciono,sta su mehanicari napravili od fabrickog motora,olaksavanjem ,skracivanjem pojedinih sklopova,smanjivanjem komp. prostora itd. pa dodju do cifre 80,90,pa i 100 ks.

Koji je to dyno-test merio?
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od kalasnjikov Pon 08 Avg 2011, 09:57

Mali N ima oko 75KS, ali on se radi po homologaciji. Ulicnog trkaca pravis kako zelis, mozes radilicu da mu olaksas, spustis glavu za 2mm, prosiris usisne i izduvne kanale, stavis vece ventile, stavis duple karbove...nema ogranicenja, radis sta zelis. Kad Mali N ima tu snagu, ulicnog trkaca mozes da nasviras na 90KS bez problema (bez turbine).
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od dragan brate Pon 08 Avg 2011, 11:09

Mali N kao sto rece kalasnjikov 70/75 ks , a hibrid 85/90 ks...

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od CyberianIce Pon 08 Avg 2011, 15:05

Hibrid slobodno izbacite iz ove price jer se radi od 1.1 masinama. Mene i dalje interesuje koji dyno-test je pokazao 100KS na 1.1 masini, jos nisam dobio odgovor. Ne kazem da nije moguce, ali za to je sigurno potrebno malo vise od standardnog olaksavanja zamajca, radilice, ostre bregaste, sirih ventila i vertikalaca. Cak ni 1.1 motor na koji je stavljena DOHC glava, specijlano po narudzbi izradjenja i placena djavo ipo nije presao 95KS na dyno-testu. Mislite o tome... 100 KS od DMB 1.1 masine... Ma hajte molim vas...

Sto se tice tvog projekta sa turbinom, nedostaje ti podesavanje pritiska na waste-gate, blow off ventil, obaranje kompresije (ili makar stavljanje 1.3 glave), interkuler i hladnjak za ulje i jedna mnogo bitna stvar - ubrizgavanje benzina. Ne znam kako se moze karburator napraviti da stabilno radi kada on radi na potpuno drugom principu: ventur- odno vakum. Tu se stavlja ubrizgavanje, ne mora nuzno biti sa turbo masine ali onda ide poseban emulator MAP senzora a u nekim slucajevima ako se dize veci pritisak potrebno je i remapiranje ECU-a.

Hladnjak za ulje moze lako da se improvizuje od hladnjaka klime (oni trpe jako velik pritisak i gotovo su idealni za tu svrhu i jeftini na otpadima). Detonacija ne mozes da se resis cim se motor ugreje jer je ovaj nas benzin bas za takve projekte najgori moguci, tu interkuler mora da ide, to je isto obavezno. Zao mi je sto niko nije probao na 1.3 EFI masinu da stavlja turbo...
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Miljan Pon 08 Avg 2011, 15:21

CyberianIce ::Hibrid slobodno izbacite iz ove price jer se radi od 1.1 masinama.

Pa o 1,1 se i prica i ti sve vreme pominjes 1,1 a kazes izbacite hibrid jer se radi o 1.1 masinama. Wacko Unsure

CyberianIce ::Mene i dalje interesuje koji dyno-test je pokazao 100KS na 1.1 masini, jos nisam dobio odgovor. Ne kazem da nije moguce, ali za to je sigurno potrebno malo vise od standardnog olaksavanja zamajca, radilice, ostre bregaste, sirih ventila i vertikalaca. Cak ni 1.1 motor na koji je stavljena DOHC glava, specijlano po narudzbi izradjenja i placena djavo ipo nije presao 95KS na dyno-testu. Mislite o tome... 100 KS od DMB 1.1 masine... Ma hajte molim vas...

Pitatoreov bivsi Yugo sa 1,3 motorom je izbacio 128KS na dyno testu, ima i grafikon testa po forumima, sto znaci da 1,1 sa istim setupom bi imao oko 100.
Imam test iz slovenacke Avto Revije sa kraja 70-ih, trkacki 101 sa 115 konja pri 8200 obrtaja, naravno 1,1 motor.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od dragan brate Pon 08 Avg 2011, 16:43

Pa druze hibrid je 1116 cm3 ... samo sa vecom slobodom obrade motora itd...

dragan brate
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 244
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Pon 08 Avg 2011, 17:12

Nemam sta da odgovorim ovako velikom strucnjaku kao sto je CyuberianIce.Verovatno hoces da kazes da sam svo ovo izmislio samo da bih bio zanimljiv?.Sve prikazano i napisano je isprobano i korisceno,moja jedina greska sto sve to nisam snimio i pustio na youtube.Onda bi ti sve bilo jasno,da li moze sa karburatorom to uraditi ili ne.I ja sam u pocetku celog procesa bio skeptican,skidam delove ,razbusujem karter,pravljenje reducira za podmzivanje turbine,prepravljanje izduva i sve jos mnogo toga,sve to i sta ako ne uspem.Rizikovao sam i uspeo sam,trud nije bio uzaludan,jedno veliko iskustvo.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od kalasnjikov Pon 08 Avg 2011, 20:58

Zasto ne moze iz 1.1 da se izvuce 100KS?
Moze i vise. Pa Japanci iz Imprece izvuku 300KS iz 2.5T motora, sto znaci da iz 1000ccm izvuku 120KS. Moze 100KS, ali da bi trajalo, moraju da se stave delovi koji tu snagu mogu da izdrze. Sa turbinom 1.1 motor garantovano ima 100KS.
Ako Mali N ima 75KS, a radi se prema unapred definisanim pravilima, onda motor sa olaksanom radilicom, ostrom bregastom, spustenom glavom za 2mm, vecim ventilima, prosirenim kanalima i duplim karbovima MORA da ima preko 90KS. Svaki gradski trkac je jaci od Malog N-a, jer mozes da ga radis koliko ti je volja, nikakva ogranicenja ne postoje. Koliko ce to da traje je relativna stvar, a i u ovom slucaju je nebitno, jer govorimo o snazi.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Pon 08 Avg 2011, 21:55

100 ks ne znam da izmerim ali znam da uporedim dva automobila koja provozam i uporedim njihovo ubrzanje,start od 0-100.Automobili priblizne tezine Suzuki Sfift(100 ks) i Yugo 55 sa turbinom od Opel Vektre 1,7 sam uporedio i dosao do zakljucka da je tada moj Yugo tako pojacan sa turbinom bolje ubrzavao od 0-100.Zato sam i naveo u nekom od postova da mi se cini da ima oko 100ks,po silini starta.Ne mora da znaci da ima 100 ks,mozda i nije merodavno to ubrzanje nekog automobila za koji znamo da ima 100 ks pa ga uporedjujemo sa drugim nabudzenim od 55 ks pa ne znamo koliko onda ima,ja samo predpostavljam,ono sto sam osetio vozeci ta dva automobila.Sednes u drugog Yuga pa kazes:e ovaj bolje ide,znaci ima bolji motor,bolji menjac itd a imaju isto 55 ks.To je bio samo moj amaterski zakljucak.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Draga Pon 08 Avg 2011, 22:26

Lepo je da polemisemo o ovim stvarima i o jos mnogo drugim stvarima ,mene zanima da li neko ima neku ideju,da li neko planira da nesto uradi po pitanju ove teme,mozda ima boljih kombinacija,mislim da je Yugisa pomenuo namestanje turbine na indzeksn kombinaciju sto je verovatno jos bolja varijanta,sa sigurno manjom potrosnjom goriva,ja sam pokusao da razgovaram sa nekim od boljih majstora ali oni svi komentarisu da imam mnogo "lude" idele,u smislu:sto bi to radio,kupi jaci motor.A ne zna da je veliki"filing"oladiti Tipa,Sfifta,Golfa 1,2,mislim na gt verzije pa i bmw manje kubikaze,do 1,8 i sve u toj klasi sa nimalo popularnim Yugom.
Imam jedan rashodovan motor,mislim,rastavljen u delovima pa razmisljam da ga napakujem ali ne na standard,vec pojacan,da napravim opaku mahinu,ne bih zurio,neka traje i par meseci ali voleo bih da dobijem od svih Vas po neku informaciju,svako zna nesto sto ja ne znam i obrnuto pa tu moze doci do raznih kombinacija,sta je bolje uraditi.Ima neki tip koji sredjuje glave motora,pominjan je tu kod nas na forumu ali je mnogo skup,pa bi mi trebala informacija sta on to odradi na glavi pa ja mogu sa manje para da narucim kod nekih meh.radnji da to odrade i jos mnogo stvari oko radilice,bregaste itd.Neko je sigurno nosio da obradi glavu motora kod tog poznatog majstora i verovatno je i video sta je uradjeno i kako.Mozda bih i najpre poceo od glave motora,tu se izvuce dosta konja.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od CyberianIce Pon 08 Avg 2011, 22:57

Draga ::Nemam sta da odgovorim ovako velikom strucnjaku kao sto je CyuberianIce.Verovatno hoces da kazes da sam svo ovo izmislio samo da bih bio zanimljiv?.Sve prikazano i napisano je isprobano i korisceno,moja jedina greska sto sve to nisam snimio i pustio na youtube.Onda bi ti sve bilo jasno,da li moze sa karburatorom to uraditi ili ne.I ja sam u pocetku celog procesa bio skeptican,skidam delove ,razbusujem karter,pravljenje reducira za podmzivanje turbine,prepravljanje izduva i sve jos mnogo toga,sve to i sta ako ne uspem.Rizikovao sam i uspeo sam,trud nije bio uzaludan,jedno veliko iskustvo.

Strucnjak stavlja turbo na karburator... Bolje da si stavio zvizdaljku u auspuh... Ne kazem ja da nisi to radio, lako je usarafiti turbinu i zavrteti je, ali je to moralo biti jako daleko od pravog turbo sistema ako si u upotrebi ostavio fabricki karburator, tako da nema mnogo smisla. Cak verujem da bi standardni atmosferac sa dvogrlim karbom ubrzavao bolje od toga, potpisivanje u prvoj i drugoj nije nikakva mudroslovija... Postoje sistemi koji rade forsiranu idnukciju sa karburatorom evo jedne takve slike ali kad se malo bolje zagledas sve ce ti biti jasno:

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 2986410

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 JasonsTurbo4

Ali nemoj ovo kod kuce da pokusavas da nebi zapalio nesto.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Uto 09 Avg 2011, 10:30

CyberianIce ::Hibrid slobodno izbacite iz ove price jer se radi od 1.1 masinama. Mene i dalje interesuje koji dyno-test je pokazao 100KS na 1.1 masini, jos nisam dobio odgovor. Ne kazem da nije moguce, ali za to je sigurno potrebno malo vise od standardnog olaksavanja zamajca, radilice, ostre bregaste, sirih ventila i vertikalaca. Cak ni 1.1 motor na koji je stavljena DOHC glava, specijlano po narudzbi izradjenja i placena djavo ipo nije presao 95KS na dyno-testu. Mislite o tome... 100 KS od DMB 1.1 masine... Ma hajte molim vas...

Sto se tice tvog projekta sa turbinom, nedostaje ti podesavanje pritiska na waste-gate, blow off ventil, obaranje kompresije (ili makar stavljanje 1.3 glave), interkuler i hladnjak za ulje i jedna mnogo bitna stvar - ubrizgavanje benzina. Ne znam kako se moze karburator napraviti da stabilno radi kada on radi na potpuno drugom principu: ventur- odno vakum. Tu se stavlja ubrizgavanje, ne mora nuzno biti sa turbo masine ali onda ide poseban emulator MAP senzora a u nekim slucajevima ako se dize veci pritisak potrebno je i remapiranje ECU-a.

Hladnjak za ulje moze lako da se improvizuje od hladnjaka klime (oni trpe jako velik pritisak i gotovo su idealni za tu svrhu i jeftini na otpadima). Detonacija ne mozes da se resis cim se motor ugreje jer je ovaj nas benzin bas za takve projekte najgori moguci, tu interkuler mora da ide, to je isto obavezno. Zao mi je sto niko nije probao na 1.3 EFI masinu da stavlja turbo...

95ks je mozda izbacio na tockovima a ne na radilici... Setimo se da su 1.3 motori sa 16v glavom izbacivali 160ks na radilici... Ja ne vidim sta je tu tako ogranicavajuce sto je to DMB motor? Ako su znali pre 30 godina iz motora od 1000ccm da izvuku 120ks, koji vodi poreklom od 45ice, a naisao sam da su za neke trke gde homologacija nije ogranicavala motore, izvukli i 135ks, onda zaista ne vidim sta je tako ne moguce izvuci 100ks iz 1.1 motora? Nije moguce u sklopu homologacije na nasim trkama, ali bez tih ogranicenja ne vidim problem...
Gledajuci par projekata u proteklih nekoliko godina, primetio sam da izvuci snagu iz nekog motora da se poravna sa brojem Nm je moguce uz neke manje finansijske mogucnosti i jednog dobrog majstora za obradu motora... I takav motor je vrlo povoljan za svakodnevno koriscenje. Izvuci 100ks iz 1l zapremine, potrebno je vise finanijskih mogucnosti i treba biti zaista sposoban ili naci takvog da se to izvuce iz motora i treba prilicno dosta stvari precizno odraditi ali je i dalje na dohvat ruke smrtnicima (naravno, govorim o obicnim atmosferskim motorima sa akcentom bas na ove "nase" motore), a izvuci preko 100ks iz litre zapremine, e tu je vec potrebno obicno drasticno da se menja motor i da imate i svoje gorivo... Sto se tice 1.1 i 1.3 motora, tu jedina granica koja ogranicava 1.1 motor da izvuce istu snagu po litri zapremine kao 1.3 motor je to da ako uradite sve jednake modifikacije, u nekim normalnim okolnostima, u 1.3 ce obicno stati nesto veci usisini ventil...

Sto se tice projekta Drage, waste-gate je imao, a kao sto sam rekao, u zavisnosti od pritiska dolazi i potreba za spustanjem kompresije, ona nije obavezna za neke manje pritiske... Ali se slazem sa time da ne znam da li fabricki karburator od Yuga moze da ikako funkcionise u turbo konfiguraciji... Sto sam kroz celu temu i navodio.... A to sto niko nije stavljao turbo na EFI motor posto je sistem ubrizgavanja konstrusain za rad u vakumu a ne u pritisku i bilo kakav problem resavanja MAP senzora nije uspesan bez izmene samog ECUa i MAP senzora...

U svakom slucaju, meni je zao sto ja licno nisam mogao da vidim motor sto je sastavio Draga, samo jedan pogled na svecice bi mi odmah pokazao da li je prepravka u turbo bila uspesna ili ne Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Miljan Uto 09 Avg 2011, 11:37

Pogledajte po netu serijske argentinske IAVA 128-ice sa 1100 i 1300 motorima, sa ozbiljnijim karbovima i bregastom, imaju po 80-90-100KS, a 1300 i 115.

Evo nekih, nema tu svih verzija.

http://www.cocheargentino.com.ar/f/fiat_128.htm

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od CyberianIce Uto 09 Avg 2011, 11:46

DMB maisna je djubre neopevano, svi ste toga svesni vrlo dobro svesni, svi znate koliko se delovi kvare i kad je sve fabricko u njoj a takodje znate da na vecem opterecenju pesma nece biti nista bolja. Svi ili makar velika vecina masta o Fiat 1.6 SOHC masini a pricate kako je DMB zakon. FAIL
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Miljan Uto 09 Avg 2011, 15:41

Nekad su italijani dolazili u Sloveniju i Hrvatsku i u svoje 128-ice ubacivali DMB masine, toliko o kvalitetu DMB-a.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Petar Uto 09 Avg 2011, 18:16

Poznajući mentalitet jednog mašinskog konstruktora iz zemlje Srbije, dajem na Miljanov post moj glas.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Uto 09 Avg 2011, 18:21

Da, i ja sam verovao da su ti italijanski sohc motori mnogo kvalitenije izrade od DMB motora dok nisam otisao na Fiatov forum i video da i ti isti motori trose ulje cesto koliko i DMB i da imaju iste mane i prednosti... Slazem se da vreme krize i sankcija uticalo na kvalitet tadasnje izrade, ali to je normalno s obzirom i kakvo je stanje drzave bilo... A sto se tice super duper motora 1.6 sohc, ne bih ga nikad ugradio u svoj auto... Ako se hoce 1.6, onda bolje 1.6 DOHC...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Petar Uto 09 Avg 2011, 18:24

1.6 DOHC multipoint EFI imam ja u mom autu i mnogo mi se dopada. Takav motor bi bio mnogo jak za juga. ima 100KS i 150Nm

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od YUgisa Uto 09 Avg 2011, 18:34

Znam ja dobro kakav je, bio je u mom Yugu kod bivseg vlasnika i bio je blago modifikovan sa nekih 115 do 125ks i blokadom na 8000 obrtaja... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Vladimir-1985 Uto 09 Avg 2011, 19:10

Svi znamo za nedostataka DMB ali to nisu nedostatci same konstrukcije motora (koja mora da naglasim je mnogo bolja od nekih zapadnjackih Pooh koje ima danas) nego to je sve rezultat mentaliteta naseg RADNIKA (boli nego uvo za ime i renome ZCZ, radije ce da prica sa nekom zenskom tamo u neko drugo oddeljenje) pa stege labave, nesto ne dihtuje nesto fali itd. (pr. ja sam nasao drzac akumulatora kod fara pao mu je pa mrzelo ga da bara i stavo drugi a ovaj lupa li lupa) , slaba ili nikakva KONTROLA, KOMPENZACIJE preduzeca pa ugradjujes to sto su ti dali a ne to sto ti zelis, STEDNJA u materijala. I zna se: Drzavno je svacije, a svacije je nicije, a ako nesto je nicije onda niko ne vodi racun. DMB motori su mnogo bolji od Fijatovi ali postoi neki mit, ko je samo MIT. Ko ne veruje nek proba.

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od CyberianIce Uto 09 Avg 2011, 19:27

Petar ::Poznajući mentalitet jednog mašinskog konstruktora iz zemlje Srbije, dajem na Miljanov post moj glas.

Mentalitet masinskog inzenjera ne mora da znaci nista, moze inzenjer biti dobar, ali ako mu los ekonomista projektuje budzet, onda ga mos je**i. Eto ima neka prica kako su uspeli zajebati americki standard o emisiji izduvnih gasova tako sto su ubacili jedan ventilator koji je gurao vazduh u auspuh na Yugu jer je rana verzija tog zakona odredjivala emisije CO u % a ne u gramima. Stvarno su talentovani ti inzenjeri, eto sta reci, cak i pored idiota od rukovodstva snasli su se... Bar neko vreme... A zastava je u globalu losa, mozemo mi da je volimo koliko hocemo ali budimo realni. 30 godina nije bili u stanju napraviti neku radikalnu promenu modela (npr zastavu 101 MK2 ili tako nesto...), skoro 30 godina proizvodili su olupinu koja ne moze u nekim zemljama ni da se registruje i na kraju jos nista nisu uradili sami, sve su to neke fiatove licence i zorzo zizario... Za vreme sankcija nastalo je mali milion podvarijanti jednog istog automobila jer su ugradjivali kako je sta nestajalo sa lagera, a uvoza nije bilo. Veoma su domisljati i mudri ti inzenjeri, mora se priznati. Samo im izgleda rukovodstvo nije dalo da dodje do nekog izrazaja taj njihov silni intelekt...
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom - Page 2 Empty Re: Ugradnja turbine u juga 1,1 i 1,3 sa karburatorom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu