1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

+3
YUgisa
Pedja
djzecky
7 posters

Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od djzecky Pon 28 Jun 2010, 00:46

Zamolio bih sve ljude koji imaju iskustva ili znanja u vezi ova dva motora, da napisu sto znaju.
Sta je sve potrebno kupiti sa Una i prebaciti da bi se ovaj motor najlakse spakovao i radio u Yugu recimo.Sta je ono sto pravi probleme itd.
Po cemu se sve razlikuju 1.3T i 1.4ie T?
Ja imam Fiat Ritmo i ako da bog srece na jesen da zamenim vise moj motor.
Ovi su mi najprimamljiviji, pa bih voleo da cujem sta drugi misle i znaju,da prikupim informacije, pa da se preracunam i smislim da li vredi ovakva avantura ili da razmisljam u drugom pravcu.
Kod mene ima mesta pod haubom za 2.0 tako da to nije problem,mehanika je manje-vise ista kao kod Yuga.

djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od Pedja Pon 28 Jun 2010, 01:05

Motor, ECU (1,3t ima ECU za ubrizgavanje i Digiplex za paljenje, a za 1,4t iz Una ne znam), instalacije, interkuler, hladnjak ulja, gomila creva i crevaca-u sustini, najbolje naci nekog ko ima ceo auto i izvaditi ovo sve komlet, tako su najmanje sanse da ce posle nesto faliti...

Treba jos elektricna pumpa za gorivo, a za menjac ne znam da li bi mogao tvoj ili bi morao Unov, i ne znam sta bi te tu cekalo od posla.

Preporucujem ti da uzmes u obzir i 1,4t iz Punta GT, 130 i neka ks. Smile

Pogledaj po ostalim forumima, mislim da je bilo par "transplantacija" ovog tipa, a pitaj i naseg clana Nisevica, mislim da je on stavio 1,3t u Yuga. Wink
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od YUgisa Pon 28 Jun 2010, 09:55

Evo ovako, da napisem nesto ja. ali da odmah napisem, da ovo nije sigurno da je tacno, ove informacije sam ja nasao trazeci po netu kad sam ja imao zelju da ubacim turbo motor...
Prvo, snaga:
Za 1.3T motor navode snage od 103 do 105ks obicno, i valjda malo zavisi od toga da li ima ili ne katalizator...
Za 1.4T motor sam iskreno zbunjen Very Happy Nalazio sam najcesce podatke od 108 do 111ks ali i cifre od 118ks...
E sad koliko sam ja nasao, 1.3T i 1.4T motori iz una koriste isto ubrizgavanje, pa neka razlika u dodatnoj snazi 1.4 motora zavisi vecinom od toga sto ima malcice vecu zapreminu... Sto bi odgovaralo uporedjujuci cifre od 105ks i 111ks... E sad moguce da 1.4 ima veci usisni ventil pa i da se tu dobila neka veca snaga pa zato iznosi nekih 118ks kako neki navode... A onaj iz Punta 1.4T ima modernije ubrizgavanje (nije paljenje preko digiplexa) i samim tim vise snage (od 130 do 136ks kako navode)... I ne znam da li se razlikuju turbine izmedju ova dva 1.4T motora...
Druga stvar koju bih ja naglasio (posle ce ova stavka biti vaznija) je to da ima protokomer, koji je vrlo osetljiva sprava, mada istina uno koristi stariju tehnologiju pa je moguce da je robusnija...
Trece, treba ti mnogo stvari. Pored motora, tu je izduvna grana, turbina, pa ceo auspuh, usisna grana, prokomer, brizgaljke, digiplex (koji se ako se ja nevaram koristi senzor sa zamajca tj potrebno je zvono sa turbo motora tj menjaca), menjac posto su ovi sa turbo motora duzeg diferenzijala i u nekoj teoriji jaci da bi izdrazli moment, kompletno ubrizgavanje tj ozicenje, cevi za IC, IC, hladnjak za ulje, creva za ulje, benzin, pumpa (najlakse koristiti neku koja moze spolja da se montira), i to bi bilo to odprilike, imas tu jos senzor za leptir, regulator lera, senzor pritiska i temeprature vazduha... a ovaj iz Punta GT mislim da je dosta slicniji Zastavinom EFIju 4.6, tj koriste slicna resenja za postavku senzora pa nemora menjac... Sto opet treba videti sta raditi sa poluosovinama, tj da li bi tvoje odgovarale ako bi koristio unov menjac sa turbo motora tj da li bi mogao da koristis i njegove polusovine. I usisne grane se razlikuju za 1.4T motor od Punta i od Una...

Plus uzmi u obzir da ces verovatno morati da nesto sredjujes, tipa generalka motora ili barem neko osvezavanje, turbina isto vrlo osetljiva i cesto u nikavom stanju...

Za neku snagu od oko 110ks, mislim da ti je mnogo pametnije resenje uzeti 1.6 16v motor iz Brava ako imas zelju da bude sa ubrizgavanjem. Imaju isto takvih 103-105ks, imas cip koji dize tu snagu kao na nekih 120ks... Prilicno je jednostavnije konstrukcije nego ti turbaci... Pogotovo mislim da bi ti vise odgovarao u nekoj normalnoj voznji, jer je ritmo veci od una i Yuga, i turbaku je potrebno da se zavrti da bi poceo da vuce pa ce na nizim obrtanija osetiti dodatno opterecenje Ritma, dok ce 1.6 16v biti bolji na nizim obrtajima i malo losiji gore posto ima manje momenta... A ako bas hoces da nesto drasticno poboljsas performanse, uzmes 1.6 motor, odradis taj cip i stavis 13/53 menjac... Posto sa onim cipom taj motor ide do 8000 obrtaja...

PS: Imam ja usisnu od 1.3T motora, protokomer (trebao bi da bude ispravan, ja ga nisam testirao), senzor za pritisak vazduha sta li je, i brizgaljke (ali je jedno crevo preseceno pa bi to trebalo videti da li moze da se nastavi ili zameni) i rado bi ih ti poklonio ako se odlucis za turbo motore Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od djzecky Pon 28 Jun 2010, 12:49

Zasada nisu u razmetranju 1.4t iz Punta niti taj 1.6 16v iz Brava jer ja hocu motor sa papirima,a ti motori, pa cak i ovaj iz Una sa papirima kosta koliko i ceo Uno, neregistrovan sa losom limarijom. Gde je jos tu cena kocnica,menjaca i ko zna cega jos sto zafali.
Valjda zato jer onaj ko prodaje takav motor "zna sta prodaje"da se tako izrazim, i zna da onaj ko to trazi, da ce i platiti jer prelazi sa magarca na konja.
Onaj ko prodaje kompletnog,trulog i neregistrovanog taj ceka da uvali nekome svog trulexa u koji mu se ne isplati vise ulagati, a ionako ga je nerviralo sto je sve 3x skuplje nego za komsijin Punto koji je mnogo noviji auto...otprilike.

Najpametnije resenje bi mi bilo uzeti tako nesto,pod uslovim da mu je motor u solidnom stanju, zameniti karike,poravnati glavu,zameniti dihtung i te sitnije stavke.
O istom trosku su tu onda i kocnice i menjac,nije moj menjac za te sile Smile
Naravno puno znaci i ono sto je Pedja napisao-uvek ce neka "sitnica"zafaliti, pa onda to juriti i traziti,nervirati se, a na kraju bi garant skuplje izaslo tako nego uzeti ceo auto pa sve lepo prepakovati.

Nekako mi se cini da je 1.3T bolje resenje jer je ipak malo stariji pa je valjda malo i lakse resavanje te elektrike.

Da li su ti motori deklarisani na snagu od 105 ili 111ks sasvim mi je svejedno. Nek sa godinama rada ima oko 90ks trenutno, meni i to odgovara...realno, tako da to nije problem, ja ne pucam visoko.
Kada vec budem menjao motor zelja mi je da uzmem nesto sto me oduvek privlacilo, mada je cena celog tog zezanja bar 2x veca od ubacivanja nekog atmo iste konjaze ali...osecaj kada turbina proradi, zvuk...ma Love

Ako neko ima evntualno service manual za Uno 1.3T bio bih mu zahvalan da okaci da ne moram da googlam 3 sata
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od Danilo Pon 28 Jun 2010, 13:43

Moj brat vozi Punto GT (gt3, poslednja serija, `98. godiste, 131ks), jedan od najboljih u Beogradu (ako ne i najbolji), i iskreno bih ti savetovao da se okanes tog motora, i uopste tih malolitraznih turba.
Ako si se bas zaendekao za taj motor, onda obavezno uzmi celog punta stranca (~800e) i izvadi motor, menjac, i komplet instalaciju i agregate, imaces i kocnice i ostale potrebne sitnice, a kad isprodajes limariju i ostale delove koji ti ne trebaju, doci ces na vrlo lepu cifru kad sve podvuces.
Nemoj da se zajebes da kupis go motor ili motor kome nesto fali, moj drugar je u punta sportinga ubacivao motor iz gt-a, dao je cudo para za motor i menjac i opet mu je stalno nesto falilo i opet je ispucao gomilu para prakticno ni na sta... znaci obavezno kompletan auto, da ga upalis prvo i probas, pa tek onda ili cupaj sve ili vozi ceo auto.
1.3t ne znam, ali iz nekih iskustava ljudi koji su ga vozili, ne bih se zajebavao sa tim, to ne radi ni u Unu kako treba, pa tesko da ce i u necem drugom...
Ako neces turbo, dobar posao ti je i 1.6 8v sohc iz dedre multipoint, sa komplet strujom i instalacijom, posto pase na tvoje nosace i menjac, ima ~90ks i generalno je dobra prica. Wink
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od YUgisa Pon 28 Jun 2010, 16:31

1.3T i 1.4T iz Una imaju najkomplikvaniju instalaciju od svih ovih motora nabrojanih ovde Very Happy Laughing Posto imas kompletno posebnu instlaciju za ubrizgavanje i posebnu istalaciju za paljenje... Uz to je kombinacija toga nazadna... 1.6 16v moze da se nadje sa papirima za nekih 500e i pase na tvoj menjac... A ako ti tvoj menjac nije u dobrom stanju, vidi sa Zolikom, on je nosio kod nekog majstora koji za 50e sve izmenja i nasteluje u menjacu... Isto ti je da li je tvoj menjac u losem stanju ili uzimas drugi, niko ti nemoze garantovati da je taj drugi isto u super stanju tj da nije gori nego tvoj... Tako da ako si i dalje za turbaka, onda definitivno podzavam Danilovu ideju da kupis nekog stranca Punta i rasprodas ga u delovima i uzmes samo ono sto tebi treba... Posto neverujem da ces moci da samo skupis delove za turbaka za manje od 600e... I onda jos treba remontovati svasta... usustini cak cak i da je remontovanje jednako kao i za bilo koji drugi a atmosverac, i dalje ti ostaje turbina koji sigurno moras da sredis i koja kosta minimum 300e...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od djzecky Pon 28 Jun 2010, 17:53

Auuuu majku mu pa kud se ja bas uhvatih za najkomplikovaniji Sad
Stranac ne dolazi u obzir, necu da vozim divljaka.
Menjac je najmanji problem od svih ovih ostalih stavki,za to se ne brinem, to ce se resiti kad vec dodjem do toga.
Citajuci ove vase sugestije a i po drugim forumima vidim da je to mnogo zeznuta operacija pa cak i kada se komplet sve prepakuje sa jednog auta..
Aj sto kosta, ali sto i kada se plati opet nesto zeza i ne radi kako treba:(
Ja bih kada budem menjao motor,da to odradim kako treba i nemam nameru da to opet radim dok god bude ovaj auto kod mene,tako da ne bih voleo da upadnem u situaciju "rupe bez dna". Po svemu sudeci ovo sto sam ja zeleo je otprilike tako nesto.
Nemam ja toliku zelju za motorom sa ubrizgavanjem ,koliko sa turbo kompresorom.
Ako ne bude t motor onda ce biti neki stariji na koji moze da se napakuje eventualno EFI sa zastave.
Ne kosta mnogo vise od dobrog dvogrlog karba ,zasto onda ne iskoristiti priliku.
Sto jednostavnije-to bolje (kad vec nije turbo) jel ne volim da idem kod majstora,nego volim sam da resavam.
Za uzivanje da vozim T motor bih prezalio sto moram da placam majstorima ali za bilo sta drugo ne bih da komplikujem bez potrebe gomilu instalacija i drugih 100cuda.
Da li moze EFI na 1.5 iz Ritma/Regate? To je skoro isti motor kao 1.3 zastavin. Ili eventualno na 1.4 iz Tipa/Tempre?

djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od YUgisa Pon 28 Jun 2010, 18:09

Postojao je 1.4EFI Wink a moze i na 1.5, mozda bude malo problem oko ishranjivanja sa gorivom, pa to moze da se resi povecanjem pritiska goriva Wink

A sto se tice stranca, pa napakujes sve kod tebe, a motor moze da se ocarini... Mislim ajd ja ovo napisah kao da je jednostavno, verovatno je cimanje to odraditi al ajd... Pa ti si vec upao u tu rupu bez dna Wink Mislim da ipak trebas malo da sendes i porazmislis sta zelis tacno, koliko snage ti je dovoljno, kako ces izfinasirati gorivo i dodatnu registraciju... Posto mislim da zelja za ubacivanjem motora da bi se samo cula turbina, biti kasnije samo jedno veliko razocarenje... Inace ima i 1.6T iz Lancije, pa i 2.0T iz raznih fijata i lancija... Wink Ili ako ti je vec tolika zelja za turbinom, uvek mozes probati napraviti 1.1T sa karbom... Imas caku, uzmes klipove od 1.4 floride koji su kraci i onda dobijes nizu kompresiju, uzmes karburator sa reno 5 1.4T motora, napakujes IC, cevi, stavis turbinu od Pande 1.3 dizel i napravis medju plocu na izudvnoj grani... Wink Naravno ima tu jos stvari za resiti ali ovako ukratko Very Happy Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od Bohoc Pon 28 Jun 2010, 18:19

ako vec oces nesto neka bude sa EFI-jem jer je manje komplikovano i jeftinije.

jer turbo po ovim pricama gore navedenim je rupa bez dna Sad

nadji neki motor sa direktnim ubrizgavanjem i to cackas e sad koji kako sta neznam,sta ti odgovara to najbolje znas ti Smile

samo polako i strpljivo Wink
Bohoc
Bohoc
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1877
Datum upisa : 30.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od Danilo Pon 28 Jun 2010, 18:46

ako ne radis sam nego nosis kod majstora, ni ne pomisljaj na turbo, em sto ce ti auto vise biti kod majstora, em sto ces cudo para potrositi, em sto to ne moze nikad da radi kako treba...
Danilo
Danilo
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 201
Lokacija : BG
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od djzecky Uto 29 Jun 2010, 18:22

Po svemu sudeci ovaj motor iz Una sa turbom je rupa bez dna, ali koliko sam skontao ne zbog same turbine nego zbog te gomile instalacijai sistema koje treba popakovati i naterati da rade redovno...a sve je to vec 20god staro....za mehaniku to ne predstavlja problem ali za elektriku i elektroniku vec mnogo vise utice.
Ponajvise sto treba naci nekoga koce to sve da zna da odradi kako valja.
To nije losa ideja da probam da odradim turbinu na karburatoskom motoru, tacnije sve mi se cini da cu to definitivno probati Smile
Znam da to ne moze biti perfektno,da ne treba da ocekujem previse, jer da nije tako vecina bi to vec odavno napakovala.
Opet kazem,ne pucam visoko i ne ocekujem nemoguce.

Pogotovo sto osim nabavke delova : IC-a, turbine,karba,hladnjaka ulja ostalo me ne bi nesto preterano ni kostalo.
Imam materijala, alata gomilu ,radionicu, garazu, dobrog varioca i majstora "od 100 zanata" Very Happy u kuci tako da bi se sve to uklopilo,to je najmanji problem- samo da se delovi nabave.
Medjuploce,savijanje i varenje cevi,montiranje i sl. je najmanji problem.
Ako smo od bojlera i motora ves-masine napravili kompresor nije vljda da necemo par cevi znati da uklopimo i prevarimo Laughing
Kontam da je mnogima bas to uklapanje,prepravljanje i kombinovanje problem ako ne rade sami.
Mene brine da ovaj 1.1 cak i sa smanjenom kompresijom to nece dugo izdrzati...bez obzira sto ja nisam od onih koji uvek gaze do poda.
Da li je 1.3 iz Ritma izdrzljiviji od Zastavinog 1.1 po tom pitanju?
Oba imaju livene klipove.
Sta je sa sistemom paljenja ?


djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od YUgisa Uto 29 Jun 2010, 20:29

Slusaj, ima dosta ljudi koji su to napakovali ali to nije uopste lako, zaista treba znati i to ugraditi i jos i naci sve te delove. Motor ko motor... ako treba i jednog i drugog remontovati bice ti jednako... A trebace posto ce dodatni pritisak da produva svasta sto nevalja Wink A sto se tice kompresije, na 1.3 nije tako lako spustiti kompresiju kao na 1.1... barem ja nisam nasao podatak da za 1.3 postoje plici klipovi Wink a koliko znam, blokovi su spolja istih dimenzija, a posto 1.1 ima manje klipove u precniku to znaci da ima deblje zidove bloka koji ce da izdrze pritisak a i ista stvar utice i na trajanje diftunga glave... a valjda ima neke logike u ovome kad je i Fijat koristio za 1.3T motor klipove precnika ko na 1.1 i radilicu sa duzim hodom nego klasican 1.3 sa radilicom ko od 1.1 motora i vecim precnikom klipa... Inace imas sad jos jednu temu o turbu otvorenu na forumu za ugradjivanje na karb, pa mozes i tamo da se presaltas Wink
A za paljenje ne znam sta da ti kazem, nisam bas upoznat sa paljenjem na karburatorskim motorima, ali ako se nevaram ima razvodnik koji naspram vakuma odredjuje opterecenje motora i uskladjuje paljenje, pa valjda bi moglo nesto da se smisli za turbaka Wink Uopste, trebalo bi videti taj 1.4 karb turbo motor iz Renoa kakvo paljenje ima Wink I nemoj da zaboravis da ti treba blow off ventl Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od YUgisa Pet 02 Jul 2010, 19:19

Ako sam ja dobro skontao, digiplex moze da se namesti po potrebi da u zavisnosti od opterecenja bude odredjeno paljenje pa bi se mogao onda koristiti za turbaka...

A tu je oglac, prodaje se za 30e.
http://www.yugofanclub.com/forum/viewtopic.php?f=57&t=14640

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od Damir Uto 13 Jul 2010, 22:35

evo i mene sa malim zakasnjenjem Very Happy 1.3T..... sta da ti kazem, mani se corava posla Laughing ja sam skupio 4 komada i jos uvek nevozim nijedan Doh

Damir
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 55
Godina : 45
Lokacija : Zrenjanin
Datum upisa : 06.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od bavaria Sre 14 Jul 2010, 12:00

Damir ::evo i mene sa malim zakasnjenjem Very Happy 1.3T..... sta da ti kazem, mani se corava posla Laughing ja sam skupio 4 komada i jos uvek nevozim nijedan Doh

ovo je pravi odgovor,ako neces sam to pakovati i ako nisi jako ali jako dobro informisan bolje stavi neki 1.5 sa 85 konja ili ako nadjes onaj od 105 i vozi misko.....
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane Empty Re: 1.3 Turbo i 1.4ie Turbo iz Fiat Una - ugradnja, razlike, prednosti i mane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu