Promena uloska brave na vratima?

+10
marex
ristivoje
junior45
Mitke
Miljan
Zuty
Pedja
YUgisa
ralec85
yugodriver
14 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Promena uloska brave na vratima? - Page 2 Empty Re: Promena uloska brave na vratima?

Počalji od Nikola NS Uto 30 Dec 2014, 16:26

To sto stavis vrh kljuca i otkljucas bravu,to je do uloska.Tako je kod mene bilo pa sam menjao taj ulozak.
Ovo na slici gde ti je prvi tekst(sivi krug sa kukom) to vuci na gore i skines to i izvuces ceo ulozak. U tu rupicu ide neka siva malo deblja zica koja valjda sluzi da se ulozak ne okrece unutar tog sivog kruga sa kukom i da moze da zakljucava otkljucava.

Ovaj poslednji tekst,kad gledas u vrata kola tom desnom srafu se moze prici a levom malo teze.Ja sam mu prisao tako sto sam sa leve strane vrata sve poskidao i jedva zavukao ruku i mic po mic ga odvrtao,ali sam ga jedva vratio kasnije. Ja nisam umeo da popravim taj ulozak brave,tj pokusao sam da stavim novi i nisam znao da ga namestim da radi i otisao i kupio neku bravu od male privrede,stavio i radi Smile
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Promena uloska brave na vratima? - Page 2 Empty Re: Promena uloska brave na vratima?

Počalji od Sima21 Uto 30 Dec 2014, 17:09

Da, znam da je do uloska..Ali taj ulozak jedino moze ovaj mali osiguracic da drzi da se ne bi okretao na vrh kljuca. Ocigledno je da ja nemam taj osigurac ali ne mogu ni rupu da nadjem. Pa malo je glupo da je ta zica - osigurac. Logicnije mi je da ima neki navoj i da je na inbus srafic, pogotovo u mom slucaju gde je rupa verovatno okrenuta ka dole. Na ovoj slici, lepo je osigurac sa gornje strane, kod mene je izgleda sa donje. Mislim, uzeo sam parcence zice i kruzio oko cilindra i u jednom trenutku sa donje strane malo je upala zica (kao u ruicu) i jedino to moze biti, ali treba mi jos tanje nesto od te zicice.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Promena uloska brave na vratima? - Page 2 Empty Re: Promena uloska brave na vratima?

Počalji od Sima21 Sub 17 Jan 2015, 16:21

I dalje nisam uspeo da namestim  cilindar. Iskoristio sam ovo lepo vreme da se malo zezam oko toga ali bezuspesno.
Na ovom sivom delu sto dalje ide na mehanizam ja nemam ovaj osiguracic. Svud u krug sam presao sa parcencetom zice ne bi li negde nasao ovaj osiguracic i nema. Probao sam i da svucem taj sivi deo ali ni to ne moze. Inace ima "dosta" lufta oko njega i cilindra. Evo kako to kod mene izgleda, ako neko ima neki predlog kako da dodjem do cilindra, tj. da ga skinem neka pise Wink Cak i da skinem celu kvaku, ne znam kako cu da je iscupam kada ne mogu ovaj sivi deo da smaknem

Promena uloska brave na vratima? - Page 2 Nx9oo7
Promena uloska brave na vratima? - Page 2 14wzqtj
Promena uloska brave na vratima? - Page 2 1zdx013
Promena uloska brave na vratima? - Page 2 29nttfn
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Promena uloska brave na vratima? - Page 2 Empty Re: Promena uloska brave na vratima?

Počalji od Nikola NS Sub 17 Jan 2015, 16:28

Moras da otkacis tu crnu polugicu sto je zakacena na tu kukicu.Pomeri te zice od opruge i skinuces bez problema.Znaci prvo otkaci polugu i onda skines taj sivi krug sto ima kukicu i osigurac se valjda gura napolje,probaj vamo tamo pa kud krene ja se nesto ne secam.A da je zeznuto prici drugoj strani matice od brave,jeste,ali se moze nekako ja sam se polomio dok sam je skinuo.
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Promena uloska brave na vratima? - Page 2 Empty Re: Promena uloska brave na vratima?

Počalji od Sima21 Sub 17 Jan 2015, 16:44

Cek, cek..Koju polugicu da otkacim?!
Zicu sam smakao skroz, nego sam ovo slikao po skidanju tapacirunga. A osigurac kazem ti, nigde napipao nisam..
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Promena uloska brave na vratima? - Page 2 Empty Re: Promena uloska brave na vratima?

Počalji od Nikola NS Sub 17 Jan 2015, 16:58

Tu crnu polugicu koja ti je zakacena na taj sivi krug koji ne mozes da skines.Znaci ta crna polugica ti je zakacena na dve strane,lepo uhvatis levom rukom taj sivi krug sto ne mozes da skines a desnom rukum crnu polugicu pokusavaj da odvojis od tog sivog kruga,bas tu gde se spajaju.Zato i ne mozes da skines taj sivi krug jer ti ta crna poluga ne da.Kad nju skines,ako nemas tog osiguraca u tom sivom krugu on silazi da ga hebes Very Happy
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Promena uloska brave na vratima? - Page 2 Empty Re: Promena uloska brave na vratima?

Počalji od Sima21 Sub 17 Jan 2015, 17:07

Pa ajde, probacu i tako..Ali ova poluga ne smeta..Fleksibilna je dosta. mogu da je savijem za toliko..Wink Al to ce morati da ceka jedno 4 dana..Ne radi se valjda 3 dana pocev od sutra.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Promena uloska brave na vratima? - Page 2 Empty Re: Promena uloska brave na vratima?

Počalji od Nikola NS Sub 17 Jan 2015, 19:46

Samo polako kad budes otkacinjao tu crnu polugu od tog sivog kruga.Meni se desilo da mi je taj sivi krug pukao bas ta kukica.... i onda sam i cilindar zeznuo i na kraju sve bacio i kupio celu bravu Very Happy Al onda je bio seks skinuti staru Doh
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Promena uloska brave na vratima? - Page 2 Empty Re: Promena uloska brave na vratima?

Počalji od Sima21 Sub 17 Jan 2015, 20:36

Da budem iskren, meni deluje kao da je kruta veza izmedju te polugice i ovog kruga. Nema logike bas, ali mi se tako cini danas kada sam oko toga radio. Nisam siguran 100%, ali ne bi me cudilo da je sve zajedno spojeno a da se na drugom kraju mrda. Al opet, kada pogledam, nema logike da je fiksno, mora da postoji ta jabucica na ovom krugu na koju se navuce poluga i ona se rotira preko te jabucice sto je vise logicno.
Ma i ako je slomim, bas me briga. Otkljucacu sa suvozaceve strane, pa cu da udjem i otkljucam vozaceva vrata iznutra Very Happy Bar za prvu ruku dok ne sredim to kako treba.
A da je seks,skinuti bravu jeste i te kako ako nemas neki bas mali tanak viljuskasti kljuc.
Ili ako imas aku srafilicu sa gibljivim crevom za odvrtanje, onda i nije problem.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Promena uloska brave na vratima? - Page 2 Empty Re: Promena uloska brave na vratima?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu