Vodena pumpa

4 posters

Ići dole

Vodena pumpa Empty Vodena pumpa

Počalji od DjoleVS Sre 29 Apr 2020, 17:04

Pozdrav ljudi. U prethodnom postu sam postavio par pitanja oko alternatora,u medjuvremenu sam nabavio Iskrin i montirao i sve je kako treba. Ali,kako to obicno biva,mora da bude jos nesto. Cuje se skripanje tu oko alternatora,ali posto je zamenjen alternator on nije. Ne budem ti ja lenj,skinem kais sa vodene pumpe i upalim. Nema ni traga od cudnih zvukova, znaci da su lezajevi dotrajali. Procitao sam temu o skidanju vodene pumpe,sreca pa imam obrusenu gedoru 13 od ranije Very Happy . Hteo sam da pitam sledece: posto mi pumpa ne curi, a i temperatura motora je sasvim u redu,koliko je urgentno zameniti pumpu? Htedoh reci,posto se vozim po lokalu,koliko jos moze da izdrzi?
DjoleVS
DjoleVS
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 75
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 11.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vodena pumpa Empty Re: Vodena pumpa

Počalji od VPetar Sre 29 Apr 2020, 17:22

To niko ne zna.. Moze ti i za 500m pokrljati lezajeve i napraviti karambol ako ne pratis temperaturu..
Kako si skinuo kais samo sa vodene pumpe? Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vodena pumpa Empty Re: Vodena pumpa

Počalji od YUgisa Sre 29 Apr 2020, 17:25

Jel si siguran da nije alternator? Very Happy Ako se pre alternatora zamene nije culo? Sto se tice zamene, nije nista urgentno ako do sada nisi primetio, ali na duze staze treba zameniti pre nego sto zariba jer sem sto rizikujes pregrevanje, postoji sansa i da sklizne/pokida se klinasti kais, a desavalo se ljudima da on uleti pod zupcasti i onda onda imas ozbiljnijih problema.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61572
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vodena pumpa Empty Re: Vodena pumpa

Počalji od DjoleVS Sre 29 Apr 2020, 17:32

Hvala na brzim odgovorima Smile . Zamenicu je od nedelje,nisam ni planirao da vozim duze vreme sa trosnim lezajevima Cool . Nije alternator,remontovan je,novi skf lezajevi su stavljeni Wink . Valjda necu morati da skidam izduvnu i usisnu granu,to bi bilo veoma pozeljno. Inace,moze se skinuti kais samo sa alternatora Very Happy
DjoleVS
DjoleVS
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 75
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 11.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vodena pumpa Empty Re: Vodena pumpa

Počalji od DjoleVS Sre 29 Apr 2020, 17:34

Zupcasti je zamenjen pre 10 000,a od tih scenarija sa podletanjem klinastog pod zupcasti kais se dize kosa na glavi Surprised
DjoleVS
DjoleVS
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 75
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 11.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vodena pumpa Empty Re: Vodena pumpa

Počalji od ZAC Čet 30 Apr 2020, 16:05

Ja sam kod mene eliminisao tu mogucnost...na motoru mi je poklopac semeringa radilice stari tip na kojem postoji 'pregrada' izmedju kaiseva....pa klinasti i ako pukne ne podlece ispod zubcastog.
Ovo savetujem svima koji imaju novije motore koji imaju drugacije poklopce semeringa...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vodena pumpa Empty Re: Vodena pumpa

Počalji od DjoleVS Sub 09 Maj 2020, 17:54

Pumpa zamenjena,lezajevi su sew culi kao krunjac Surprised . Imao sam obrusenu gedoru 13,ali mi nije pomoglo nista. Elem,skinuo sam i usis i izduv,skinuo pumpu,demontirao sve,oprao,na tusir ploci poravnao nalegajuce povrsine. Metelli pumpa,zamenjeni dihtunzi pumpe,i usisne i izduvne grane. Koriscen silikon Victor Reinz,sklopljeno sve,sipan antifriz,sve je kako treba. Nema buke,ni curenja tako da je akcija uspesno izvrsena Very Happy . Napuklo mi je crevo od razvodnika do karburatora,malog je precnika,moram jos to da zamenim. Hvala na savetima .
DjoleVS
DjoleVS
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 75
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 11.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vodena pumpa Empty Re: Vodena pumpa

Počalji od DjoleVS Sub 09 Maj 2020, 17:55

Zamenjen je i klinasti kais,da ne zaboravim Wink
DjoleVS
DjoleVS
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 75
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 11.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vodena pumpa Empty Re: Vodena pumpa

Počalji od YUgisa Sub 09 Maj 2020, 20:38

Sad uzivaj Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61572
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vodena pumpa Empty Re: Vodena pumpa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu