Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

+8
slobokv88
Tole
ZAC
VPetar
batamare
vukiclab
Sultan
Aleko2141
12 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Sub 08 Feb 2020, 14:33

Drugari nemojte mi zameriti što nisam protalaškao ovu temu i možda postavljam pitanje na koje je većdat odgovor u prethodnim komentarima. Već sam kupio alu felne tzv. ,,koralke'' i sada nemam puno izbora po pitanju dimenzija guma za njih ali želim da čujem i vaša mišljenja. Osim dimenzija guma i eventualno marke želim i vaše sugestije oko sređivanja samih felni u smislu da li je potrebno da ih peskarim ili ne i vaše mišljenje o boji ili kombinaciji boja koje bi legle na belču Smile . Nabaciću slike felni sa oznakama na njima da ne bih pisao. Već sam imao sugestije vezane za promenu sa 13-tice na 14-ticu ali je to već gotova priča jer sam bio dovoljno glup da uz auto koji sam prodao pre kupovine belče dam i drugi set alu felni 14-tica koje su bile bomba Udri . Evo slika:
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma 20191107-151209
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma 20191107-151155
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma 20200208-132726
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma 20200208-132909
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma 20200208-132926
Zahvaljujem unapred Zastava Forum

EDIT: Izmenjen naslov teme radi boljeg opisa i vidljivosti teme. YUgisa
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od YUgisa Sub 08 Feb 2020, 14:52

Mislim da ce vecina preporuciti klasican izgled felni iako se meni svidelo kada su polumeseci u boji auta, to sam dva puta video, ali belo je dosta tesko za odrzavanje felni.

Sto se tice samog postupka sredjivanja, za idealno sredjivanje bi bilo najbolje peskariti pa ofarbati i onda ispolirati srce i sve zajedno na kraju ulakirati. Mada verujem da takav postupak bez "drugarskih" cena bi prevazisao cenu felni jedno 3 puta. Tako da resenje lezi u spremnosti oko ulaganja Wink

Sto se tice guma, moj izbor bi bio 175/65 R13, mada verujem da bi mnogi predlozili 165/65 Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61532
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Sub 08 Feb 2020, 16:24

Pozdrav YUgisa i hvala na brzom komentaru. Ja i ti smo već ,,pričali" na tu temu i na temu ojačanja karoserije ako se sećaš (KP i Viber). Opisao sam da sam se zavrnuo dajući dva seta alu felni i guma uz auto koji sam prodao a nakon toga sam set ,,koralki'' uzeo za 5.000 RSD od poznanika i sada nema nazad. Ići će peskarenje kod drugara koji to radi i tu će otići mala para a za sređivanje felni nakon peskarenja računam na 80 do 100 evrića da to bude top. Ne verujem da će neko da prihvati da farba polumesece u jednu a ostalo u drugu boju mada ću na tome insistirati. Sin je dizajner ali me zavlači već dugo da to uradi u svim varijantama pa da se odlućim šta ću. Felne ću raditi za neki mesec i kupiti letnje gume za njih da to bude garnitura za leto a kad ih budem postavio na auto onda ide sređivanje čeličnih na kojima će ratkapne kao što je sada. Ove ratkapne na ovim fabričkim felnama ne leže kako treba jer imaju metalni obruč sa ,,zubima" pa se možda odlučim da sredimim stari tip felni od Yuga jer na njima knap ležu. Gume bih ipak 165/65 R13  jer sam negde u nekoj tabeli pročitao da je za alu felnu poput ove ,,koralke" ako se ne varam najbolja guma dimenzija 165/60 R13. Ono što takođe neznam je da li je za auto i ove felne i gume 165/65 bitno što su 5j i ET39? Stavio sam sanke i kupio kosku a sledi kupovina ojačanja grede Smile i mislim da sam time rešio ojačanje obzirom da ja auto vozim lagano i bez maltretiranja motora i trapa (penzionerska posla Smesno da puknes od . Naravno kupljene su i ratkapne - poklopci za ,,koralke":
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Yugo-ratkapne
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma 20191229-184220
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od VPetar Sub 08 Feb 2020, 16:29

Ako niste presrecni felnama uvek mozete prodati ih i kupiti druge Smile To je uvek manji trošak Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Sub 08 Feb 2020, 16:32

Slažem se ali mislim da će lepo izgledati kada se srede i ofarbaju polumeseci i unutrašnjost u crnu a ostalo u belu boju sa crnim  znakom Y na sredini poklopca (bar tako mislim). Svakako da mi je svako vaše mišljenje od značaja i zahvalan sam vam na tome  Smile. Hvala i vama na sugestiji Smile
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od YUgisa Sub 08 Feb 2020, 17:00

Pa mislim da farbanje unutrasnjeg dela i poliranje srca tj spoljne strane je tehnicki puno lakse izvesti nego kompletno farbanje felne u dva tona posto je dosta tesko izvesti precizan prelaz sa jedne na drugu nijansu. Ali ako se vama tako svidja, vi tako uradite Wink

Sto se tice tabele, ne znam kakve su parametre uzimali u obzir za odlucivanje sta je savrseno, ali na 5j je idealna dimenzija 155 i 165 po pitanju sirine, a ne znam po cemu bi profil deklarisali kao savrsen za odredjenu sirinu felne sem da ga deklarisu prema propisanom obimu za fabricki auto. Sto bi za Yuga bilo (165/)65 sto je slicno kao 155/70 ili (165/)70 profil slican kao 145/80 sto je dolazilo fabricki na vecini vozila.

Razlog zasto ja predlazem 175/65 je jer po profilu izmedju te dve dimenzije izrazeno u milimetrima, a ti visi profili obicno imaju dosta manju efektivnu sirinu nego sto pise na njima pa se to tako neutralise.

165/60 visina sem sto je jos vise odstupa od od fabrickih preporuka, nema po mom misljenju nikakve benificije po auto. Nizi profil gume ce dodatno spustiti auto i povecati rupu izmedju ruba i gume, plus posto je "tanja" guma oko felne ce vizuelno izgledati jos vise da zjapi, smanjenje ukupnog precnika tocka smanjuje performanse i udobnost auta, itd.

Ali ako ste svesni toga i odgovara vam to, onda slobodno stavite, to je vas auto pa treba da bude u skladu sa vasim zeljama Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61532
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Sub 08 Feb 2020, 19:49

Upravo zato što neznam šta je bolje i ispravno te bolje za auto zato sam i pitao za vaše mišljenje i poslušaću vas ako smatrate da na ove felne može 175/65 R13 i da je to najbolja varijanta za auto te da ujedno najbolje i izgleda vizuelno. Laički gledano mislim da ste u pravu i oko farbanja felni u dve boje pa ako majstori budu imali isti takav stav ostaće mi dilema da li kompletno u belo ili u sivu tj. srebnu boju kakva je sada. Što se felni tiče kako god da ispadne ispadne i ako mi se ne bude svidelo prodaću i kupiti druge npr. 14-tice i tada vas opet konsultovati za gume.
PS: Rekao bih da mi svi persirate (verovatno zbog godina) i zamolio da to ne činite jer nema potrebe Very Happy  
Hvala na sugestijama Zastava Forum
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od YUgisa Sub 08 Feb 2020, 20:12

Mozda ce neko nesto drugo da posavetuje, to je moj predlog uzimajuci u obzir dimenzije, udobnost, stabilnost, izgled, dostupnost guma i cenu. U tim dimenzijama nema nekog velikog izbora u modelima guma na nasem trzistu pa bih licno ja losiji kvalitet nadoknadio barem malo vecom kontaktnom povrsinom.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61532
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Sub 08 Feb 2020, 21:21

Moja želja je da Yugić što je više moguće ostane u originalnom ,,pakovanju" i da takve izmene budu samo u cilju lepšeg izgleda i poboljšanja performansi koliko je to u tim granicama moguće. Namerno sam uzeo ,,koralke'' jer su deo zastavinog programa i samo želim da stavim adekvatne gume pristojnog kvaliteta a verujem da recimo  ,,Tigar" ima gumu 175/65 R13. Naveo sam šta sam do sada uradio i šta planiram pa mi recite da li je za svakodnevnu ,,normalnu" i ,,domaćinsku" vožnju dovoljno ojačanje karoserije i da mi date savet šta bih još mogao da uradim na autu kako bi potrajao zdrav, lep i tehnički ispravan. Iako je Yugić u jako dobrom stanju planiram na proleće skidanje branika i zaštitu patosa, ubrizgavanje ulja u patos, pragove, vrata i gredu (to sam kod prvog Yuga koji sam imao radio jednom godišnje u jesen i bio je zdrav kao dren - bez trunke korozije).
Imam problema sa podizačima stakala i recite mi postoji li tema na forumu u vezi njih ili da otvorim?
Ovo je moj auto koji sam prodao i kupio Yugića i na njemu drugi komplet alu felni koje sam dao uz njega stim da kada bolje razmislim nisam siguran da bi one pasale na Yugiću:
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma IMG-20121105-091228
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od YUgisa Sub 08 Feb 2020, 23:45

ima Tigar gumu u toj dimenziji samo nazalost to je toliko zastareo model da u vecim dimenzijama ima vec 2 novija modela od tada, ali vecina proizvodjaca ima takve starije modele jer im se jednostavno ne isplati ulagati u izradu novjih modela za prakticno izumirucu dimenziju. Ja mislim da novih modela vozila sa 13" ima u tom broju da moze jednom rukom da se broji.

Sanke, ojacanje grede i eventualno koska napred ce biti dovoljna za fabricki auto da sacuva karoseriju na duze staze, a ostalo je sve stvar zelje, ako se stavljaju kvalitetni delovi, nece biti problema, problem moze biti samo sto se neki elementi ne mogu naci kvalitetni.

Sto se tice podizaca:
https://zafc.forumsr.com/t3415-podizac-stakla
https://zafc.forumsr.com/t5515-podizac-stakla-za-yugo-koral-in

Mislim da te felne mogu fizicki, ali da je dosta veli ET tj da su jako uvucene.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61532
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Ned 09 Feb 2020, 17:16

Viđao sam na yugićima koralke i bio sam ubeđen da su sve te felne potpuno istih dimenzija što može da bude da nije tačno. Računao sam da ih peskarim i ofarbam najbolje moguće bez škrtarenja za materijal i ruke majstoru i da će biti pucka... možda sam se u neznanju zavrnuo ali šta je tu je. Čitao sam o tome ali očigledno da bivši pandur nije sve skontao Cop  Smesno da puknes od .  Ćitao sam i postove u vezi podizača i zahvaljujem na uputu pa ću otići na tu temu da ovu time ne opterećujem. Namolio sam sina da odvoji petnaestak minuta i odradi mi na grubo, bez mnogo doterivanja kako to inače može da izgleda, kako bi felne mogle da izgledaju i kako bi to bilo na autu. Odradio za 10 minuta na grubo a ja ga molio dva meseca No
Hteo ja da stavim i slike ali nešto neće a neće ni posebno. Možda je mnogo 8 slika ali šta je tu je. Hteo vaša mišljenja ali ....
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od batamare Ned 09 Feb 2020, 19:40

Postovanje. Lep Vam je auto. Zelim Vam da vas dugo sluzi. Meni su najlepse koralke u original najansi + poliranje lica na "ogledalo", ali naravno to je moj ukus.
Takodje toplo preporucujem gumu 165 70 13, nekako mi je yugo bio najbolji za voznju sa tom gumom, a i velika je ponuda te dimenzije.
batamare
batamare
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 252
Godina : 38
Lokacija : Beograd-Borca
Datum upisa : 18.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Ned 09 Feb 2020, 21:08

Hvala i takođe poštovanje i tebi. Hajdemo da se ne persiramo, nema potrebe. Pa neznam ni sam više šta i kako ni sa bojom felni ni sa gumama. Konsultovaću majstore šta je najbolje što se felni tiče a za gume se dvoumim između 175/65 i 165/65. Ma auto je jako dobro očuvan ali hoću da ga dovedem do top stanja pa Boga mi ulažem u njega stalno po malo da bih otklonio sve nedostatke i kao najveži problem do sada su mi podizači stakala jer sam kupio auto sa oba neispravna te sam kupovao polovne i ovi matrapazi su mi slali poluispravne i sada tražim još jednom par ispravnih originalnih a ako ne nađem poslušaću neke koji kažu da mogu i stari tip za IN samo da je za staklo izjedna i sa dužom osovinicom za ručicu. Sve ostalo mu je u super stanju ali hoću da otklonim svaki i najmanji nedostatak stim da ostane u fabričkom izgledu i bez budženja.
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma 20200206-142210-1

Probaću opet slike Smile

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma IMG-9119abea8f26b5523762d3a7f31a71ae-V
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma IMG-52f1df587f7e9e6e3064eedf912aa060-V
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma IMG-e783819d837cddafdce4dcc5d83ca1f6-V
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma IMG-d4db7421c5b119876937d5b42f1f766e-V
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma IMG-ada918df822f624e1a472dc17d427752-V
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma IMG-b76e8d6a69fe380d80996df89a4fce32-V
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od ZAC Pon 10 Feb 2020, 15:55

Felne su fabricki eloksirane, a ne farbane. Eloksaza aluminijuma je najbolja antikorozivna zastita aluminijum...Da su moje ja ih ne bih peskirao....samo gitovanje na ostecenim mestima pa frbanje...


Poslednji izmenio ZAC dana Čet 13 Feb 2020, 15:52, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Aleko2141 Pon 10 Feb 2020, 17:09

Alu felne se ne peskiraju, samo smirgla
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od VPetar Pon 10 Feb 2020, 17:38

Peskiraju se, samo ne bilo cime Wink
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Sultan Pon 10 Feb 2020, 17:54

Ja sam za varijantu smirglanja i poliranja,na nekoj DIY obrtaljci...mozda farbanja kvalitetnom bojom u nekom srebrnkastom tonu,mozda pomalo zagasitom...da ne sljasti kao da je hromirano...video sam kako izgledaju takve lepo upolirane i ofarbane felne...sto reche,top.
Postoji naravno i mogucnost ponovnog eloksiranja ALU felni,samo sto to nije bas jeftin postupak,ali s obzirom da se tim postupkom stvori film oksida na povrsini aluminijuma,on predstavlja zastitu od daljnjeg oksidiranja,kao i odlicna podloga za dalje farbanje,na primer...
Mnogi samo osmirglaju pa farbaju...posto bude jeftinije i jednostavnije a daje sasvim povoljan rezultat...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Pon 10 Feb 2020, 18:49

Momci hvala vam svima. Hteo sam da čujem vaša mišljenja upravo zbog toga što ja zaista o tome nemam pojma a želim da se informišem kako bih znao šta je najbolje učiniti sa felnama kada odlučim da to odradim. Ovo je mali grad i uglavnom sve majstori na čije znanje se, kada su ovakvi slučajevi u pitanju gde nije u pitanju izgrebana felna koju treba prefarbati, ne možeš osloniti sa apsolutnom sigurnošću. Moraću da se raspitam da li recimo u Nišu postoji neko specijalizovan za ovako nešto da bih bio siguran da će to ispasti najbolje moguće. Bio bih zahvalan da mi ZAC pojasni eloksažu tj. šta ona u stvari predstavlja. Jedan majstor me je savetovao da felne odnesem kod nekog da se, da tako kažem, skine površinski sloj čeone strane felne do 1mm (valjda neka mašina u smislu struga ili tako nešto). Možda ja celu ovu priču predimenzioniram ali je to iz želje da to uradim ljudski tj. kako valja pa ćete me nadam se razumeti. Hvala vam svima i ako neko ima na umu gde bih na sigurno to u Nišu ili okolini mogao da uradim neka napiše.
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od batamare Pon 10 Feb 2020, 19:48

Sto se tice podizaca prozora, mozes da kontaktiras Miljana Milojkovica ovde na forumu. Covek je iz Nisa i doktor je za zastavu i sigurno ce ti pomoci u pronalzenju dobrih podizaca. Savetujem ti da kupis nove original zastava, sigurno su malo skuplji ali to se ne kupuje svaki dan.
Evo ti broj od Zorana (Zoran Cukic) iz Smedreva 0638453431, on prodaje reparirane delove za zastavu. Mozes ga naci na face-u i vrlo je korektan.
batamare
batamare
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 252
Godina : 38
Lokacija : Beograd-Borca
Datum upisa : 18.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Pon 10 Feb 2020, 20:24

Hvala ti batamare. Što se tiče tih podizača iz KG (ako mislimo na iste) koji mogu da se kupe u prodavnicama mogu ti reći da to nije to tj. da sam ugradio pa vadio i vratio u prodavnicu jer mi se loše pokazao. Čekam da mi za dan dva stignu oda i da ugradim pa ću videti jel to pije vodu i valja ili ne. I ako budu ok planiram da uzmem onaj stariji model kao rezervu jer svi tvrde da su trajniji i bolji od ovih koji su ugrađivani u Yugo koral in 2007. i 2008. godište (navodno ruski). Kontaktiraću svakako ljude koje si naveo. Hvala još jednom
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od vukiclab Sre 12 Feb 2020, 18:05

Pre skoro 10 godina sam hteo da sredim svoje Koralke. Trebalo je smirglati dalje finijom granulacijom ali je ponestalo vremena

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma P1070312
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma P1070311
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma P1070313

Pre:

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma P1070314
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma P1070316
Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma P1070315


Trebalo je I staviti neki lak na kraju kao sto je fabricki ali i to sam bio preskocio pa su se ubrzo pojavili tragovi od kapi vode.
vukiclab
vukiclab
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 555
Godina : 31
Lokacija : Portland, Oregon
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Sre 12 Feb 2020, 19:20

Zato sam ja i pitao za ,,koralke" da mi neko ko ih je radio kaže šta i kako kako bih ja uradio kako valja. Hvala ti i ovo mi je već od koristi. Ne vidim dobro dimenuju guma koje si stavio na felne pa mi reci koje su i jesi li ih koristio na Yugu te kakvo ti je iskustvo. Ja danas pitao drugara vulkanizera i on mi kaže da mi drugarski savetuje da na ove felne stavim 155/70 a isto mi je potvrdio i prijatelj koji između ostalog u prodavnici drži gume i koji radi sa gumama već skoro 50 godina. Svi predlažu različite varijante i imaju argumente pa ja sada nemam pojma šta ću. Imaš na početku ove teme sliku jedne od mojih felni pa mi reci da li su i tvoje felne bile takve pre nego si ih radio. YUgisa mi reče da su one zbog velikog ET uvučene pa mi reci i to i da li onda to znači da treba distanceri ili ja to zaključujem onako nekako logički.
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od YUgisa Sre 12 Feb 2020, 19:35

Mislim da se mi nismo sporazumeli, ono sto sam ja rekao je da imaju ET kao i fabricke felne. I mogu da se stave i 155/70 gume, ono sto je stvar cele price je da li se zeli postici sto je i fabrika nudila ili za prakticno isti novac postici nesto bolje.

155/70 je ono kako je doslo to iz fabrike na ovoj felni (mozda je doslo i u kombinaciji sa 165/65) i to nije sporno da moze da se stavi i bilo kakva druga filozofija.



Licno ja gledam da ako je razlika izmedju ok i mnogo boljeg u ceni jednog rezervoara na necemu sto ce godinama da sluzi da je zanemarljiva usteda i besmisleno instiranje na "originalnosti". Ali cenim ako neko drugi ima obrnuto misljenje, sa moje strane mozemo samo da se slozimo da se ne slazemo.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61532
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Sre 12 Feb 2020, 19:57

Evidentno je da si ti dobar poznavalac stvari a da sam ja laik koji te nije razumeo Very Happy . Kod mene su sada na autu čelične felne i gume 145/80 r13 pa cenim da će sa 155/70 biti bolje ako se za tu varijantu odlučim pa me i u vezi toga zanima tvoje mišljenje. Ja sam laički skontao da su koralke uvučene i razmišljao čak o distanceru što očigledno nema veze sa mozgom i da sam diletant u vezi ove tematike Udri . Nije meni toliko sporno za cenu gume koliko bih da to u svakom smislu bude dobro za auto. Hvala ti na savetima i čujemo se mi uskoro oko ojačanja grede pošto su sanke i koska tu (sanke stavljene a koska će za neki dan).
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od vukiclab Sre 12 Feb 2020, 21:23

Obavezno stavi 165/65, ja sam na Koralkama vozio 145/80 155/70 165/70 i 165/65, i 165/65 su najlepse i ponasa se odlicno ako su dobre gume. Uzgred, nisu potrebni distanceri (za fabricko oslanjanje). Po mom misljenju je bezveze da stavis 145 ili 155 kad mozes da stavis 165 bez bilo kakvih problema. 5J nije malo za 165.

Ovo gore je samo bilo smirglanje od najgrublje do najfinije granulacije i bez paste na kraju (zurilo se), ali fleka se bez zastitnog laka. U stvari sam otkrio kada sam krenuo da smirglam da je najveci deo opticiih nedostataka u stvari nastao zbog ostecenja fabrickih laka.

Na slikama su 165/70 ali sam posle stavio 165/65 Hankook Optimo 4S - odlicna all season guma (ne znam da li je ima i dalje, to je bilo pre nekoliko godina).
vukiclab
vukiclab
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 555
Godina : 31
Lokacija : Portland, Oregon
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu