Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

+8
slobokv88
Tole
ZAC
VPetar
batamare
vukiclab
Sultan
Aleko2141
12 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od VPetar Sre 12 Feb 2020, 23:16

Ispod 165 ne bih isao nikako, a mislim da necete pogresiti ni sa 175 Smile Jeste jugo laksi od modernih vozila, ali gume nikad nema viska osim kada kaci o rub Very Happy Nece to uticati na udobnost u negativnom smislu vec u pozitivnom, a uticace dosta pozitivno na performanse Smile Ne morate voziti agresivno, moze doci i do iznenadnog kocenja tudjom krivicom Smile
Verujem da ste sa razlogom dosli na forum da potrazite savet, vulkanizeri i radnici u radnjama uglavnom preporucuju ono sto se najcesce prodaje za odredjeni automobil Smile Ne nuzno ono sto je najbolje
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od YUgisa Sre 12 Feb 2020, 23:36

Ja kad sam kupovao gume za mog Yuga pre 11 godina, bukvalno sam jedva nasao prodavnicu koja ce mi prodati gume, bukvalno su me svi odbili pricom kako dimenzija koju ja trazim ne ide na Yuga i ne moze da se montira iako sam je ja vec imao na autu Very Happy Ta prodavnica je sada medju sponzorima foruma ThumsUp Nikakav problem nisu pravili ni kada sam sa 175/55 R15 presao na 195/50 R15 Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Čet 13 Feb 2020, 12:52

vukiclab, VPetar i YUgisa hvala na savetima i poslušaću vas i uzeti 165/65 ali mi recite ako npr. nema sve 4 gume te dimenzije a iste šare i istog proizvođača nego recimo dva para guma različitih šara npr. ,,Tigar"? E da, na forum sam došao jer sam prethodno dok sam imao ,,DAEWOO" Lanos bio na tom forumu i bilo je više nego korisno čuti mišljenja ljudi i njihova iskustva a pogotovo savete ljudi koji su vrlo stručni i odlični poznavaoci problematike. Na kraju krajeva lepo je i ,,upoznati" nove ljude. Nadam se da ste me razumeli u vezi različitih šara na gumama između dva para guma istog proizvođača a u slučaju da ne mogu da nađem sve 4 iste, da li je to neka smetnja za vozilo i upravljanje ili je u pitanju samo eventualno izgled. Mislim da to nije smetnja ali da pitam.
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od batamare Čet 13 Feb 2020, 13:12

Pozeljno je da ti gume budu u paru. Znaci Prednje dve gume da ti imaju istu saru, i zadnje dve da imaju istu. Meni su sada napred zimske tigar wintere, a nazad letnje tigar sigura. Nista ne smeta.
batamare
batamare
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 252
Godina : 38
Lokacija : Beograd-Borca
Datum upisa : 18.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Čet 13 Feb 2020, 13:28

Da da, na to sam mislio kada sam pitao jer hoću da uzmem Tigar a kada sam pitao za tu dimenziju rečeno mi je da imaju 2+2. Zvao sam prijatelja koji drži Tigrove gume i tražio da naruče sve 4 iste tih dimenzija. Hvala batamare
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Čet 13 Feb 2020, 15:31

Rešeno, naručene Tigrove za izvoz - ,,Riken" 165/65 Aplauz. Hvala svima a ako ima još sugestija oko felni bio bih rad da čujem naklon
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od ZAC Čet 13 Feb 2020, 15:49


_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od ZAC Čet 13 Feb 2020, 16:07

Sira guma: veci otpor, veca potrosnja goriva, vece opterecenje  trapa ( za fabricki auto) , teze vrteti volan u mestu, teze ide kroz sneg i blato....

Uza guma manji otpor pri kretanju, manja potrosnja goriva, slabije "razbija' trap, lakse motati volan, teze se zaglaviti u snegu ili blatu...

Eto pa ko sta voli.

Za Juga je ok 165/65...jer je ista-slicna kao 155/70 ... 175 bi vec bilo preterano i nepotrebno razbijanje auta.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od VPetar Čet 13 Feb 2020, 17:18

Verujem da si vozio i da kazes iz iskustva..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Aleko2141 Čet 13 Feb 2020, 17:52

Znam ko je kod mena na aleku, 185 195 215 😂
Radim svu grupu misica 😂
Aleko2141
Aleko2141
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2881
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Čet 13 Feb 2020, 18:23

Na bazi stava većine od vas ja kako kazah odabrah i naručih ,,Riken" (Tigar za izvoz) pa kako bude. Računam da su malo šire od predviđenih fabričkih ali da neće škoditi trapu obzirom da sam stavio sanke i kupio kosku koju ću ubrzo montirati a nameravam uskoro i kupovinu ojačanja za gredu. Uz sve to ja sam lik koji je ,,u godinama" Very Happy a i inače vozim lagano meraklijski pa sumnjam u to da je pogrešan potez. Zahvaljujem se za informacije o eloksaži i baš me zanima da li je neko to radio i koliko bi to koštalo za 4 felne a moraću da se raspitam ima li neka firma ovamo na jugu da to radi. Tu mi nije baš najjasnije da li felne treba srediti (ošmirglati do potrebnog nivoa) pa da onda idu na eloksažu i farbanje.
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od YUgisa Čet 13 Feb 2020, 18:49

ZAC ::Sira guma: veci otpor, veca potrosnja goriva, vece opterecenje  trapa ( za fabricki auto) , teze vrteti volan u mestu, teze ide kroz sneg i blato....

Uza guma manji otpor pri kretanju, manja potrosnja goriva, slabije "razbija' trap, lakse motati volan, teze se zaglaviti u snegu ili blatu...

Eto pa ko sta voli.

Za Juga je ok 165/65...jer je ista-slicna kao 155/70 ... 175 bi vec bilo preterano i nepotrebno razbijanje auta.

Da ne mozda, zavisi kako se uzme, idemo redom.

Otpor gume zavisi i od toga kako je proizvodjac napravio, sira guma ne mora automatski da znaci da ima veci otpor. Ujedno je potrosnja povezana sa tim. Niti govorimo o razlikama izmedju 145 -175, nego govorimo izmedju 165-175. A nisam primetio da se ljudi mnogo lome oko kupovine guma da daju prednost gumama sa manjim otporom u istoj dimenziji.

Vece opterecenje zavisi isto od otpora gume, ali na stranu toga sira guma je kao i visi profil gume, bolja za upijanje neravnina tako da nije sve tako crno-belo da je iskljucivo gore po trap.

Govorimo o letnjim gumama, tako da se niko nece probijati kroz sneg, niti je procenat voznje kroz blato neki ogroman u danasnjem vremenu. A ako cemo veci da udjemo u tu pricu, opet to puno vise zavisi od dizajna gume u danasnje vreme nego od sirine, takodje je uza guma u teoriji bolja samo po rastresitom snegu, ne i po sabijenom i ledu.

Motanje u mestu jeste teze, ali se motanje u mestu smatra pogresnom tehnikom u voznji i samo po sebi haba uveliko letvu bez obzira na dimenziju i ne treba to praktikovati sem ako nije moguce izbeci.

Da se vratimo na dimenzije, veci precnik tocka takodje manje opterecuje trap jer isto bolje upija neravnine, a ti savetujes umanjivanje precnika, kao sto sam pisao u drugoj temi 165/65 i 165/70 iako imaju isti sirinu, 165/70 ce imati duzu kontaktnu povrsinu sto u teoriji povecava trenje ali ujedno i daje bolje performanse. Takodje veci precnik pri konstantnoj brzini ce u teoriji da smanji potrosnju posto za istu brzinu kretanja motor treba na manje obrtaja da se vrti. Vecina meri suprotno upravo zato sto oni ustvari idu sporije od brzine kojom misle da idu pa ustedu dobijaju od cinjenice da je manji uticaj aerodinamike pri sporijoj brzini kretanja.

Sve sto si nabrojao je u korist uzih guma, a nigde se ne spominje razlika u stabilnosti auta, performanse pri ubrzanju, kocenju.

Naravno ima nesto u inerciji pa povcanje precnika tocka moze da ima negativne posledice po ubrzanje i kocenje, zato se obicno i stavljaju felne veceg precnika jer su felne lakse od guma.


Tako daleko od toga da je sve crno na belo, 165/65 kao dimenzija sigurno lepse izgleda nego 165/70 kad se gleda kao felna, ali kad se gleda na autu, povecanje rupe izmedju gume i ruba nije lepse, takodje manji precnik tocka smanjuje klirens pa ako je 1cm sirine bitan za probije kroz sneg i blato, onda je valjda bitno i 8mm manje klirensa. Zato sam i rekao 175/65, koja je po profilu izmedju 165/65 i 165/70, a sira je. Kompromis svega navedenog. Sire, ali ne preterano, profil u visini izmedju dva najcesca. A s obzirom da je izbor bio najeftinija guma, razlike u cenama izmedju svih ovih dimenzija skoro da nema, a radije bih izvukao barem malo vise kroz sire gume, ipak letnje gume idu najvise po suvom, nismo skandinavci.


Niti je stvar ko kako vozi, vozio sam i ja polako pa je auto naleteo na mene. Bio sam u prilikama da izbegnem sudare u kojima su drugi poginuli u kojima su drugi bili krivi.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od batamare Čet 13 Feb 2020, 19:10

Zastava Forum Aplauz
batamare
batamare
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 252
Godina : 38
Lokacija : Beograd-Borca
Datum upisa : 18.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od VPetar Čet 13 Feb 2020, 19:11

Ume da se zaleti, milina za citati 😁 Steta sto verovatno nece biti argumentovanih odgovora :/
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od YUgisa Čet 13 Feb 2020, 19:23

Mislim ako cemo postovati lose definisano slovo zakona, fabricka mera za Yuga je 145/80, 155/70 i 165/65 i racunski su poslednje dve dimenzije ok za tu sirinu felni i ako su to glavni faktori u odabiru onda ok, treba staviti to. Ali ako je poenta sta je najbolje uzimajuci sve u obzir, onda ne bih rekao da je to.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Čet 13 Feb 2020, 22:37

Dobri ste nema šta Aplauz
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od batamare Pet 14 Feb 2020, 21:54

U zavisnosti od stila voznje biras gume i felne. Za trke, potezenje i brzu i agresivnu voznju, moras da kupis siru gumu i veci tocak zbog vece bezbednosti.
A ako ti je samo bitno udobnost i potrosnja goriva onda gledas gume slicnim kao sto je i fabrika preporucila. Ja sam se najlepse vozio sa 165 70 13 koralka felna. Udobnija je od 145 80, sira gazeca povrsina, cini da je bezbednija i malo povecava obim tocka te i smanjuje potrosnju goriva.
Cheers
batamare
batamare
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 252
Godina : 38
Lokacija : Beograd-Borca
Datum upisa : 18.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Sub 15 Feb 2020, 10:30

E baš tako, kao što rekoh hoću da je tehnički maksimalno ispravan i estetski lep a vozim lagano što bi rekli solo rabadžijski Laughing pa sam zato i pitao šta i kako oko guma i felni vas koji o tome zna puno više od mene i na tome sam vam zahvalan.
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od ZAC Sub 15 Feb 2020, 11:01

VPetar ::Verujem da si vozio i da kazes iz iskustva..

Naravno, sa gumom 205 nisam mogao da se popnem na Kopaonik bez lanaca...a dok sa 185 na istom autu bez ikakvih problema...
Pa zasto su zimske gume uvek uze od letnjih... nema sta da probas , zdrava logikja.

YUgi, slazem se sa tobom...i nije neka razlika izmedju 155 i 165 ...ja sam pisao uopsteno. Ne iskljucivo o letnjim...
Presao sam preko milion km. na razlicitim gumama...i naravno da je sira guma stabilnija na krivinama....ali zato losa za sneg.
Ja sam covek, a predpostavljam da se i vecina nas u godinama, koji vozi jednu istu gumu u svim sezonama (niti imam para ni mesta da cuvam 8 guma) ... i volim gumu kojaje ekonomicna po auto i potrosnju i sa kojom vozim u svim uslovima...naravno bez divljanja. Ako ikada pozelim ponovo da divljam sa autom, kao dok sam bio mlad, to sigurno nece biti Jugo Wink

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od VPetar Sub 15 Feb 2020, 11:49

Uopsteno onda napisi u odgovarajucoj temi, ovde je covek pitao za pomoc za konkretnu stvar. I nije trazio savet za jednu univerzalnu gumu za celu sezonu. Malo koncentracije nije na odmet.
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od ZAC Sub 15 Feb 2020, 12:36

Adekvatno sam mu odgovorio...procitaj sta je covek napisao... Very Happy

Tole ::. Uz sve to ja sam lik koji je ,,u godinama" Very Happy  a i inače vozim lagano meraklijski pa sumnjam u to da je pogrešan potez.


Znaci ne treba mu guma za brzine preko 250km/h niti ce da vozi reli... Rolling Eyes

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od YUgisa Sub 15 Feb 2020, 13:07

Gume za max brzinu su definisane brzinskim indeksom, ne dimenzijom. To sto ti pricas Zac je kao da sad ja kazem sta ce ikome bezbedniji auto od Yuga, kada su ogranicenja brzine nikad manja u istroriji covecanstva. Nekad je bilo dozvoljeno voziti 100 na otvorenom putu i po gradu 60, a sad 40 godina kasnije od pocetka proizvodnje Yuga to je smanjeno na 80 i 50. Sta ce tebi 500l gepek na Loganu kada su petoro znali pre da putuju Ficom na more.

Nije stvar koliko procenata mogucnosti koristis auto kada vozis u predvidljivim okolnostima, nego koliko procenata rezerve imas kada se desi nesto nepredvidjeno.

Ono sto auto drzi na kolovozu je kontaktna povrsina, sto vise kontaktne povrsine to je vece trenje. A zasto sira guma ne radi u rastresitom snegu je zato sto ostaje vise rastresitog snega ispod nje, dok ga uza guma sabije jace odnosno razgura. Ali na ugazenom snegu uza guma vise nije bolja. Kao sto nije bolja ni po ledu. Ono sto je razlika je da po suvom ce losija guma lakse da nadoknadi gubitak performansi kroz sirinu gume, dok zimi ce konstrukcija bolje gume lakse da nadoknadi gubitak kroz sirinu.

A mislim da bi ljudi prvo trebali auto da provozaju na granici mogucnosti po stazi da bi mogli reci da li je nesto za "reli" ili nije. A 175/65 R13 je komedija za bilo kakvu ozbiljnu voznju u smislu performansi na stazi.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Tole Sub 15 Feb 2020, 14:04

YUgisa meni je bitno da se i ti kao i ostali u suštini slažeš da su naručene letnje gume 165/65 za kupljene koralke sasvim pristojne za svakodnevnu upotrebu i uobičajenu laganu vožnju. Kako razumem po tebi to nije najbolja opcija ali je sasvim ok, pristojna. To će biti komplet za letnji period a za narednu zimu idu nove zimske na čelične felne.
Tole
Tole
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 336
Godina : 61
Lokacija : Aleksinac
Datum upisa : 05.02.2020

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od YUgisa Sub 15 Feb 2020, 14:15

Mislim da je racionalan izbor uzimajuci sve u obzir.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od VPetar Sub 15 Feb 2020, 14:16

Pa, nisu najbolji izbor, ali je bolje nego 145/80 svakako.. 1cm ce biti nizi auto nego sa fabrickom gumom jer je obim manji od fabrickog Smile 175/65 bi bila bolja opcija, ali eto, nek bude za sledeci put Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma - Page 2 Empty Re: Kako srediti "Koralke" i odabir dimenzija guma

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu