yugo nije vozen dugo

4 posters

Ići dole

yugo nije vozen dugo  Empty yugo nije vozen dugo

Počalji od marex Sub 25 Jan 2014, 18:42

pozdrav svima,kupio sam yuga 55 koji nije dosta dugo vozen tipa godinu/dve :)mozda se ocekivali vise, zapusten je dosta u glavnom pa bih hteo da vas pitam,posto zeza i slabo pali resio sam se da odradim sam remont alnasera,biksne i cetkice da zamenim pa ako bi neko mogao da mi kaze sta i kako pored alnasera/anlasera sta bih jos trebao da zamenim i da li bi to mogao sam, posedujem neke alate i malo vestine pa se nadam da je to dovoljno za neke stvari,tipa menjanje dihtunga na karburatoru i tako nekih elektro/mehanickih sklopova itd....
za sad glavno pitanje je oko alnasera, da li moram da obratim paznju na polozaj nekih zupcanika i kojih ili cega vec, umem da ga rastavim i sastavim ali pre nego da pocnem hteo bih da cujem Vase misljenje.
takodje ako neko zna gde tacno u nisu ima da se kupe te neke stvari osim na buvljaku,tipa eto za alnaser cetkice biksne itd itd
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

yugo nije vozen dugo  Empty Re: yugo nije vozen dugo

Počalji od YUgisa Sub 25 Jan 2014, 19:07

Bila je tema o ovome ali ajde da ponovimo. Proveri creva za benzin posto su mozda ispucala, obrati paznju na pumpu jer moze da procuri, isto tako na karburator, ne bi bilo lose da izvrnes svecice, sipnes malo ulja i rucno zarotiras motor usput i proveris zupcasti u kakvom je stanju da ne bi prezubio (ili da se nesto nije zavuklo tamo sto bi izazvalo prezubljivanje), takodje i klinasti kais, najbolje da zamenis svecice, ruku, kapu i kablove, posle startovanja motora i zagrevanja najbolje ispustiti ulje i zameniti filter, mozes zameniti i vazdusni filter kao i da isperes rashladni sistem i sipas novu rashladnu tecnost pre startovanja motora. Mislim da je to manje vise za startovanje motora ili ako si vec vozio auto onda uradi ove provere. Takodje proveri kocioni sistem, mozda se nesto zapeklo, ne bi bilo lose promeniti kocionu tecnost, sto se tice samog remonta alanseta tu ti ne znam sta reci Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

yugo nije vozen dugo  Empty Re: yugo nije vozen dugo

Počalji od marex Sub 25 Jan 2014, 19:31

ja se izvinjavam posto sam nov na ovom forumu,hvala na svemu nadam se da ce neko da se javi i da mi razjasni ovu dilemu
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

yugo nije vozen dugo  Empty Re: yugo nije vozen dugo

Počalji od nebojsas Ned 26 Jan 2014, 01:08

https://zafc.forumsr.com/t2763-pomoc-oko-remonta-anlasera

Tu imas sve sto se tice remonta anlasera.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

yugo nije vozen dugo  Empty Re: yugo nije vozen dugo

Počalji od marex Ned 26 Jan 2014, 11:26

ok hvala puno
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

yugo nije vozen dugo  Empty Re: yugo nije vozen dugo

Počalji od denis007 Ned 26 Jan 2014, 11:58

pozdrav,samo da dopunim oko anlasera.obrati pažnju na rotor tj.onaj deo gde leže četkice.da li je istrošen,ukošen,kakve su lamele.ako ima mesa malo tankim nožićem prodji kroz zareze.pažljivo radi se o bakru.ako je ukošeno nosi kod strugara da poravna.zamena kolektora nije isplativa već drugi rotor.biksne možeš umesto kucanjem ubaciti uz pomoć šrafa.protneš šraf kroz biksnu i njušku kučišta.sa jedne strane treba šira podloška koja će da gura a sa druge strane zatežeš navrtku.dovoljan je vijak m10.pažljivo centriraj i prati da nema zakošenja.kupi dve za slučaj ako pogrešiš,ove su danas krte što se mogu nabaviti.pozz.

denis007
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 80
Datum upisa : 19.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

yugo nije vozen dugo  Empty Re: yugo nije vozen dugo

Počalji od marex Ned 26 Jan 2014, 12:29

eee to je pametno Smile hvala puno druze
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

yugo nije vozen dugo  Empty Re: yugo nije vozen dugo

Počalji od marex Čet 06 Feb 2014, 17:37

skinuo sam alnaser i rastavio sam ga,video sam da nije iskrin vec magneti marelli ? da li neko ima iskustva sa ovim alnaserom ? ako neko zna gde ima da se kupe cetkice i biksne u nisu za ovaj tip neka mi javi ? kad budem montirao alnaser da li je potrebno da stator i ostale delove premazem grafitnom mascu ili moze tovatna mast ?
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

yugo nije vozen dugo  Empty Re: yugo nije vozen dugo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu