Felne i gume

+98
Matija
Vlado 128
snopy106
Sultan
ljuti
vukiclab
Yugo_45
Aleko2141
stojadin
dimmu
kocnicar
_jugosloven
YUgisa
jugota
Miljan
junior45
slobokv88
VPetar
ZAC
Sima21
nikola031
zaya95
Alex
ricpe
Marko Zemun
srbelix
Milos55
ilija94
zoki
ristivoje
jollyjumper
martin koral IN
Skala 55
MarkoIrmes
Jandro
LeSa
Nikola I.
blaks157
sloba1995
dejandejo
Yoxa
Nikola Vukovic
bendzii1981
shomi 991
Loshmey
bukovski
Nenn3
srdjan_gsp
Wookman
nenad_jj
danijeldokic
lekac
fox_87
novmaher
Petar
d.stole
Nikola NS
Milos
grofmed
Nemanja 101
srki79
Petar030
Zuty
BorisZemun
kokisa82
MarkoNN
venoman
Vuk_
Zivaccc
AlenTZ
Mitke
charjek
zastavayugo1.1i
miljanxXx
bukusa
csaba32
Predrag B.
altairandy
castiel-87
davidian
medo_kv
100jic
yugo55
Micko85
dragan brate
ratko_82
kalasnjikov
joca_kg
Riverholder
Wii
attilla
valsorimkaran
djolee cervello
csaba
yugodriver
djzecky
zeleni macak
Pedja
102 posters

Strana 32 od 39 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Sledeći

Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od jugota Čet 15 Mar 2018, 15:02

I jopet niko konkretno da rece ocel' 175 65 udarati u rub pozadi ili u amort,na jugu,na koralkama
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od Miljan Čet 15 Mar 2018, 15:33

99% hoce

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od jugota Čet 15 Mar 2018, 18:46

E to me zanima Smile
dobice onda 165 i nek' peva Very Happy
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od YUgisa Čet 15 Mar 2018, 20:09

Stavis 5mm distancer i onda ce proci ako prolazi 165

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od jugota Uto 20 Mar 2018, 20:06

Nabacio 165 70 i izgleda odlicno na koralkama,izmisljena guma za tu felnu...  cak mi se cini da je 145 80 za nijansu visa,ali verovatno je to to... uporedio sam obe,pa ako nekog zanima,postavicu.

Video sam Mirage gumu,kinez koji izgleda vrh,pod rukom je odlicna,rekose da se probijaju i da je guma odlicna za te pare (165 oko 3000),navodno u smesu letnje stavljaju 20% zimske smese,pa ne bude plasticna i ima mala oznaka m+s pa prolazi i kao zimska.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od VPetar Uto 20 Mar 2018, 20:11

Teoretski, precnik je manji 0.2% Very Happy zanemarljivo Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od Sultan Sre 28 Mar 2018, 00:39

Za felne R13 4.5-5.0 J gume 165/70 R13 su idealne zamene za fabricke 145/80 R13.
Obim tocka bude zanemarljivo manji,citava tri milimetra,a precnik citav milimetar.
Tako da brzinomer na brzini od 60 km/h,pokazuje 59.9 km/h. A posto svi u Yugicima
posedujemo elektronske brzinomere ... Laughing Smesno da puknes od

Ima fino objasnjenje oko toga
https://www.drive.com.au/motor-news/how-accurate-is-your-speedo-20140716-ztmh4

Najbolje je zadrzati obim tocka tj njegov precnik u granicama do +/- 3%, da bi brzinomer
pokazivao sto pribliznije stvarnu brzinu kretanja vozila.

Mozete iskoristiti u tu svrhu neki od online kalkulatora,na primer:
https://www.wheel-size.com/calc/?wheel1=145-80-13X4.5ET39&wheel2=165-70-13X4.5ET39&fcl=50mm&wcl=30mm&scl=50mm&sr=0mm

_____________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od jugota Sre 28 Nov 2018, 10:34

Evo da iznesem utiske....
Sa Kama Viatti predjeno oko 20 000 km,sara i dalje odlicna,jedna od najjeftinijih letnjih guma,a kvalitet odlican,nesto u rangu srednje klase.... tiha,dobro drzi/koci po suvom i vlaznom,vise puta nabo ozbiljne rupe,nikakvih deformacija nije bilo.... Tigar,Sava i sl jednostavno ne mogu da joj pariraju.

Zimska stavljena Mirage,vozim 10-ak dana,zasad dobra.... isto jedna od najpovoljnijih guma,videcemo kako ce se pokazati po snegu,zasad po kisi dobra.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od VPetar Sre 28 Nov 2018, 12:05

Nikako letnju Starfire, kliza i na suvom u podzemnoj garazi xD
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od jugota Sre 28 Nov 2018, 13:15

Dve sam stavio na juga pozadi... znaci ipak ne tripujem da ne drze bas najbolje xD
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od VPetar Sre 28 Nov 2018, 14:12

hahahaha Very Happy prvi put sam seo u auto sa tim gumama, zakocio srednje jako i abs je poludeo xD u garazi gde je ona neklizajuca podloga kao Very Happy
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od Sultan Sre 28 Nov 2018, 14:48

Kupih proletos dve zimske Matador SibirSnow 155/70-R13, i jos ih naravno,nisam isprobao.
Ima li neko iskustva sa ovim gumama? Valjaju li nesto,ili sam se mozda prevario? Trebaju mi jos dve,mislio sam iste ako su solidne,vec je odavno vreme da se zamene...
Pada sneg,a ja jos uvek u sandalama,japankama....

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od jugota Sre 28 Nov 2018, 20:03

Matador je ok guma... ne znam koja je cena,al oko 3 soma za Mirage,tesko ces pogresiti... ja zadovoljan... imam Viking u ponudi za 3700,kazu da je odlicna guma.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od ristivoje Sre 28 Nov 2018, 20:38

VPetar ::Nikako letnju Starfire, kliza i na suvom u podzemnoj garazi xD
Hvala na 'preporuci' zamalo da ih uzmem Rolling Eyes
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od VPetar Sre 28 Nov 2018, 21:07

A prodaju ih u tempu fzn xD
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od ristivoje Sre 28 Nov 2018, 21:11

Gledao kad sam bio u Tempu, na Vilinim vodama, ocu-necu pa ipak nisam.
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2370
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od Sultan Čet 29 Nov 2018, 08:58

Ja sam takodje bio skeptican u pogledu kvaliteta tih guma iz Tempa i ostalih hipermarketa...
Nego sam se konsultovao sa mojim vulkanizerom ,u vezi preporuke i covek mi je nabavio dve zimske Matador,a za klasu su bolje od Sava ili Tigar guma,bar po testovima...
Cekam platu,pa cu imati "vremena" ovih dana da nabacim jos dve gume na preostale felne...da upotpunim zimski/letnji set ....

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od Nikola I. Pet 30 Nov 2018, 19:41

Sta znam, ali na gumama ne treba stedeti, da ne pominjemo da je guma jedini kontak izmedju vozila i puta, kocenje, upravljanje, ubrzavanje itd. Wink tako da ne treba eksperimentisati sa nekim neproverenim proizvodjacima, dobro, jeste da je kupovina guma veliki trosak, ali vredi izdvojiti i stotinu eura vise, al da stvarno vredi... Very Happy
Dosta ljudi hvali Kamu, ja licno nemam poverenja u ruske gume, na novim Ladama su ih ljudi posle godinu dana menjali jer su se krivile i trulile!
Ja se razmisljam oko kupovine guma u nekom narednom periodu, verovatno odlucim da uzmem all season gume, znam da zimi nisu na nivou m+s guma, ali svakako su bolje od letnjih, a i nemam rizik od kazne kada je na putu sneg ili led... Nema puno takvih guma kod nas na trzistu, jedan od proizvodjaca koji se namece cenom je Kleber, tj. modek Quadraxer (mislim da sam pogodio naziv), a par hiljada skuplji po gumi je Pireli mozda se odlucim za njih, kad je bal, nek je bal samo suske da se nakupe... Laughing

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od jugota Pet 30 Nov 2018, 20:38

Da me ne shvatis pogresno,ali ovo i ne pije bas vodu...
ta prica je vazila ranije,platis i miran si... danas je drugacije,jeftina guma je uglavnom ok i razlika u ceni je neopravdana za kvalitet koji se nudi.
Ako ces menjati gume na 3-4 god,skoro da je nebitno koju ces staviti,od jeftinijih,poenta je da treba umeti i prilagoditi brzinu uslovima saobracaja... dzaba ti i miselin ako vozis preko granica.

Prenosim ti moje iskustvo,sa miselina presao na Kamu... skoro isto,a cena duplo povoljnija... sad sam na zimskom Mirage,posle Save meni to kao premium guma.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od VPetar Pet 30 Nov 2018, 23:13

Ja kad sam probao kontinental, vise ne tvrdim to.. Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od Nikola I. Sub 01 Dec 2018, 19:21

Gume se menjaju na neki period 5-6 godina, mozda i nesto vise, bas zato i treba uzeti sto kvalitetniju gumu kako bi sto bolje podnela eksploataciju tokom godina, nego rizikovati sa nekom gumom koja ce ispucati posle dve godine i stvoriti dupli trosak... Wink

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od VPetar Ned 02 Dec 2018, 10:25

Kome se to desilo? Koliko god losa guma bila nisam cuo da ispuca posle 2 godine.. ali bude kriva pa trese, pukne u voznji, ne mozes da stisnes gas ni na suvom itd..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od junior45 Ned 02 Dec 2018, 10:59

Zato bolje novija vintera i leti nego bilo koja plasticna letnja..ne bi ispod vintere isao nikako,na astri letnji set imam goodyear a zimski kontinetal i mogu reci da je zimska kontinental odlicna guma iako ove moje nisu nove..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34888
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od YUgisa Ned 02 Dec 2018, 11:51

Jeftinije gume pored nesto manjeg gripa, podloznije su cesce brzoj potrosnji ili u startu imaju nesto manju dubinu sare, radni vek im je oko 4 godine dok je za skuplje oko 6 godina, jeftinije gume cesce imaju onaj problem da imaju neku rezonanciju na oko 110-120km/h, cesto se vise krade na efektivnoj sirini gume, mada naravno uvek postoje izuzetci.

Meni je jedino bzvz sto kad se citaju forumi ispada da onaj ko kupi gumu nikad nije pogresio, negativna iskustva se pisu samo kada se vozi tudj auto. Situacija u saobracaju nikad gora i po stanju kolovoza i po kulturi a ispada da niko nije imao iznenadnu situaciju posto niko ne moze svoju gumu da "prebaci" preko njene mogucnosti iako ce dobar deo da tvrdi da vozi stalno preko zakonski predvidjenih normi. Ne kazem da ljudi sad treba da kazu da auto ne moze da stoji parkiran jer ga vetar oduva kad su lose gume, ali malo realnosti bi bilo dobro.

Imao sam i ja Michelin Energy (nije isti model kao sadasnji) koja je bila na papiru samo letnja ali je ustvari bila jako dobra all season guma (po svim karateristikama tj dizajnu, da sad ne objasnjavam sta i kako) i dok je zakon odobravao, ja sam je vozio i leti i zimi bez ikakvih problema i bila je bolja nego Wintera zimi, pogotovo suvo i mokro, a sad imam Primu koja je je priblizna Michelinu u letnjim uslovima ali je 2cm sira i tipicna letnja sara i dosta losija pri nizim temperaturama i puno vise se trosi. Cale ima Siguru koja je na papiru slicna Primi pa opet kao letnje gume nisu ni priblizne.

Poenta mog pisanja je da ono sto pise na papiru nije uvek objektivno merilo, imao sam mogucnost da probam i Roadstone M+S gumu koja je imala tipicnu V saru za "kisne" gume i naravno bila je prakticno nemoguca za voznju po snegu i ledu, drugo, neke karateristike mogu biti slicne kod premijuma i budzetnih guma, ali daleko od toga da je veca cena iskljucivo sisanje ovaca odnosno placanje brenda. Naravno ne kazem da nema i toga ali navala ultra jeftinih guma koje su "dobre" su manje vise samo iz jednog razloga, a to je sto su svi ti brendovi sad u vlasnistvu skupljih brendova i sad dele tehnologiju umesto da ih sami testiraju. Dok izucavaju razlicite smese i dizajn sare, onaj najbolji ce da zadrze za premijum, onaj losiji ce da upotrebe na budzetnoj. Svaka smesa i sara ima odredjene karateristike i komponente i neke su iste kod oba modela guma dok se druge razlikuju. Takodje ne treba automatski uzimati ako jedan model gume valja da su ona svi modeli tog brenda jednako dobri.

I nisam uopste pobornik tome da se treba prilagoditi onome sto pruza auto, auto treba da postize vise nego sto se koristi odnosno da se ima u rezervi, pogotovo kad je aktivna bezbednost u pitanju.

Michelin gume sam kupio samo zato sto koji god test sam pogledao, ni jedan rezultat im nije bio gori od treceg mesta, Tigar Primu sam kupio samo nakon sto sam imao priliku da je vozim 100km, pre toga nisam je ni uzimao u razmatranje pa sam ih uzeo zato sto sam smatrao da mi odgovara kompromis niske cene posto sam znao da cu ih unistiti struganjem u rub i da ce potrajati po pitanju sare dovoljno dugo za period dok ne resim struganje. Sad sam kupio Kamu za zimske iskljucivo zato sto je bila ubedljivo najeftinija zbog tehnickog pregleda, ocekujem da ce biti bolja po suvom i mokrom od stare Wintere zbog dizajna sare, ali da je nova Wintera verovatno bolja po mokrom. Ocekujem da po suvom iznad nule bude prilicno razocaravajuca u odnosu na Primu, ali videcemo.

Iako sam ja sa Primom zadovoljan, opet bih je preporucio samo pod odredjenim uslovima, ne u fazonu ma to je super za svakoga, sta ce mu bolje.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61539
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od jugota Ned 02 Dec 2018, 13:13

Nidzo,vulkanizer mi veli da je bas sa novijim Miselinom imao problem sa deformacijama...  navodno,poslednja dobra guma im je Energy i Pilot,a to su serije od pre 7-10 god.

Nova vintera leti je kao da vozis sa napola izduvanim gumama,ljulja k'o brod,drugi auto totalno,a i sklone su brzoj deformaciji...  to leti voziti necu.

Mislim da jesam relevantniji od vecine sto se tice guma,odnos ulozeno-dobijeno,posto mi treba kvalitetna guma za sto manje para.

Sto Yugisa veli,Prima je dobra guma,al cim namirise zimu,katastrofa,klizaljke postaju,plus se trosi i na parkingu Laughing

Ponavljam,bolje gume,a za manje para,od Kama Viatti kod nas nema...  

Yugisa,trebao si uzeti Mirage umesto zimske Kame,testiram je koju nedelju i dobra je guma,cena je tu negde...  verovatno si uzeo Kama Brina ili sl...  guma je fantasticna za planinu,sneg i led,ali kod nas nema gde da se ''pokaze'' pa je bucnija i brzo se potrosi. Otprilike 20-ak hiljada istrci po blagoj zimi.

Verovatno cu uzeti letnje Mirage za juga,plus mogu ici i kao all season,imaju m+s a i 20% zimske smese.

A to za voznju od 5-6 god,pa da mora skupa guma,opet ne pije vodu...  TG621 su mi uglavnom preko 10 god i ne fali im nista.

Ne nasedajte na propagandu,ruska guma je odlicna... vozio i miselin i goodyear,pa mislim da sam dovoljno relevantan.
Tigricu,Savu,Debiku,Barum a i Fuldu ce obrisati kvalitetom...   a jeftinija je.

I ruski akumulator imam lol!
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Felne i gume - Page 32 Empty Re: Felne i gume

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 39 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 35 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu