hidraulicka rucna pomoc

+4
BlackDog
CyberianIce
YUgisa
dejan y45
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty hidraulicka rucna pomoc

Počalji od dejan y45 Uto 06 Mar 2012, 20:39

posto puno volim vuc rucnu na makadamu i cesti sjebo sam vec drugi par sajli od rucne
malo sam gledo te hidro rucne nisu nesto komlicirane za sklepat

sad dali je ko radio takvo nesto il je najbolje kupit novu
dejan y45
dejan y45
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 35
Lokacija : HRVATSKA
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od YUgisa Uto 06 Mar 2012, 20:57

Nove su prilicno skupe, sto se tice cilindra, ja sam gledao to praviti i ako se dobro secam, od Fice stari tip glavni kocioni odgovara super za to Wink Treba malo neke nosace i kacenja na rucnu i malo creva razvuci i to je to Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61556
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od dejan y45 Sre 07 Mar 2012, 00:11

kod vas jos ima brdo ficeki al kod nas u hr je to rjetkost i to velika
dejan y45
dejan y45
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 35
Lokacija : HRVATSKA
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od CyberianIce Sre 07 Mar 2012, 02:05

Nemojte se sa kocnicama zezati, svaka prepravka koja se ne uradi kako treba mogla bi vas kostati! Zbog takvih eksperimenata postoji atest koji ne znam da li je obavezan konkretno za ovaj slucaj ali bi po mom misljenju trebao biti.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od BlackDog Sre 07 Mar 2012, 07:41

Imam ja sliku hidraulicne rucne, postavicu je u toku dana..u biti ne mora glavni od fice..moze i od drugog auta, takva resenja su koriscena i usled komplikacije kad su diskovi pozadi....
BlackDog
BlackDog
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 324
Godina : 50
Lokacija : Budapest
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od YUgisa Sre 07 Mar 2012, 10:27

Hahahaha kod nas atest Laughing Laughing Laughing Jedino sto kad mozete da atestirate je plin i zamenu motora... A i ovo drugo jedva znaju da urade...

Naravno da ne mora Ficin glavni kocioni, ja sam samo predlozio jer je nov 10-15e i ima dva izvoda za creva pa moze ili da se to sastavi sa jedan T razvodnikom u jedno crevo i razvesti do tockova ili moze jedana cev za lebo i jedna za desno i ima samo jednu rupu za rezervoar pa je i to lakse srediti dovodjenje kocione tecnosti. I malih je dimenzija pa lako stane u kabinu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61556
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od CyberianIce Sre 07 Mar 2012, 11:10

Mislio sam cisto iz bezbednosnog aspekta da treba dobro obratiti paznju na prepravke kocnica a inace podrzavam ovakve ideje. A zeleo bih i da pitam kakav je smisao ovoga, odnosno kakve prednosti se ovim ostvaruju, i koliko je sama investicija isplativa.
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od YUgisa Sre 07 Mar 2012, 16:42

Pa dobro, ja neverujem da iko zeli sebe da ubije a jos manje ako zeli da ce se muciti oko pravljenja rucne Very Happy Laughing Mada jeste da treba se dobro obratiti paznja i raspitati o svemu. Wink A taj atest kad se dobije kod nas nema veze sa zivotom, pitanje je koliko su ljudi strucni za to a i za to vozilo, siguran sam da mi tu na forumu znamo sta je sigurnije i kvalitetnije nego neki tamo majstor sta li je koji radi ateste, to sto je on mozda neki vrsni automehanicar, ne znaci da ako zna kako treba nesto na VW da se uradi da zna i na Zastavi... Najbanalniji primer je kada se na tehnickom prave kao mutavi da nisu culi da sam im rekao da ja imam vece kocnice napred i savetuju me da vratim na fabricki kako i kocnice tako i gume i felne... Doh

Sto se tice ostatka tvog pitanja, ja nemam licnog iskustva (video sam samo par puta u kabini kako izgleda uzivo, nikad nisam ni probao) ali moje misljenje je svakako da tako nesto nije potrebno za nekoga ko rucnu koristi samo ponekad i to u svrhe parkiranja... E sad za neke zahtevnije voznje pa jos kod vozila na koja su i diskovi pozadi ugradjeni jer je bilo za to potrebe moze da znaci hidraulicna rucna... Pre svega, nema stelovanja rucne, nema istezanja sajle i veca sila se postize sto je bitno kod aktivacije rucne kod disk kocnica kao i brze reagovanje sto je bitno kad recimo vozite slalom ili nesto slicno pa trebate brzo da zarotirate auto... Sto se tice investicijie, licno meni jako primamljivo zvuci jer ako ugradite hidraulicnu rucnu mozete napraviti pozadi da se koriste obicne kocnice od prednjih tockova... A onda ugradnja prednjih kocnica stari tip od Yuga je krajnje jeftina invesicija i izbegavaju se povece cene zadnjih klesta za disk kocnice sa rucnom na sajlu pa i eventualna reparacija s nekim redjim delovima... I kombinacija dobos-hidraulicna kocnica meni iskreno bas i ne ide, ne znam kakva iskustva imaju ostali, ali meni se bezbroj puta desavalo odkazu zadnje kocnice od pregrejavanja tako da ne znam kako bi to bas radilo Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61556
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od dejan y45 Sre 07 Mar 2012, 19:56

fora u tome je da moja 45-tica ima dobose iza nemam diskove a sad investirat u diskove otpozadi mislim da nece ic rađe cu svakih 6 mjeseci kupit novi set sajle

reko pitam vas koliko ste informirani o tome novija d2 hidro rucna rabljena kod nas stoji oko 100 eura a onaj ko ju ima nece ju niti samo tako prodat
dejan y45
dejan y45
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 35
Lokacija : HRVATSKA
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od YUgisa Sre 07 Mar 2012, 19:59

Pa ti mozes staviti hidraulicnu rucnu ali ne znam koliko moze dobos da izdrzi povlacenja rucne pre nego sto se jednostavno pregreje i prestane da koci...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61556
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od BlackDog Sre 07 Mar 2012, 20:48

http://www.google.rs/imgres?q=hidraulicna+kocnica+rucna&hl=sr&sa=X&biw=1366&bih=703&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=hx9ZHuUT6uHQ8M:&imgrefurl=http://www.c-mod.hr/ponuda/tuning/kocnice/hidraulicna-rucna-kocnica/117&docid=IhqqF3R_4J4d7M&imgurl=http://www.c-mod.hr/images/article/117/full/hidro-rucna1.jpg&w=640&h=480&ei=LbhXT_-2CMjCswaO-OyNDA&zoom=1&iact=hc&vpx=828&vpy=12&dur=552&hovh=191&hovw=257&tx=129&ty=85&sig=106014114074057678653&page=3&tbnh=148&tbnw=232&start=36&ndsp=22&ved=1t:429,r:3,s:36
Evo jedne slike sa neta, mislim da se jasno vidi...a druga se prodaje bas u Hrvatskoj..ta D2 racing...
http://www.bmwautoklub.hr/forum/showthread.php/7565-P-D2-Hidrauli%C4%8Dna-ru%C4%8Dna-%28iz-usluge%29

Ovo nije nikakav kunst napraviti, a ja bih dodao sledece..
Kupovinom kvalitetnih pakni, kako i plocica za ostro kocenje sigurno se nece pregrevati i trositi kao do sad, sajle za rucne radi svako i ne proverenog su kvaliteta....kao i sve ostale delove nazalost...Ja licno podrzavam naprimer TUV, jer se tamo testira i dobiva se certifikat da je to dobro i da se moze ugraditi bez bojazni da dodje do defekta..kod nas taj TUV ne bi dobio niko, jer su vec fabricki dobosi krivi, udaraju a da ne nabrajam ostalo...
BlackDog
BlackDog
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 324
Godina : 50
Lokacija : Budapest
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od dejan y45 Sre 07 Mar 2012, 21:16

ja osobno koristim trw diskplocice i pakne nekako sam sa njima zadovoljan vec godina imal sam ih na renou pezou citroenu bmw-u hyundajiju gileri

dejan y45
dejan y45
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 26
Godina : 35
Lokacija : HRVATSKA
Datum upisa : 31.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od YUgisa Ned 11 Mar 2012, 23:22

Pa za diskove i plocice postoji velika ponuda pa se moze naci kvalitetni delovi, a dobosi nisu u sportu desetinama godina, neverujem da postoje neke sportske pakne... Wink A i sama koncepcija kocnice je takva da se lako zagreje i da slabije koci usled sirenja od toplote... Ja sam farbao dobos najobicnijim nitro sprejem i posle malo voznje svuda po dobosu se nalazile pukotine po 1 do 2mm debljine, sto jasno pokazuje koliko se dobos rasiri od toplote...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61556
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od MilosB Sub 24 Avg 2013, 17:16

jednu bitnu stvar zaboravljate a to je da klasicni kocioni cilindar kada je u "izvucenom" tj opustenom polozaju, ulje ako je pod pritiskom ulazi nazad u bocicu s uljem, znaci ako koristite hidrauliku napred ulje ce uci u rucnu, i suprotno. a ne stvoriti pritisak u cilindru, i to nije jednostavan problem i zato se koristi sajla ili poseban cilindar skupa s paknama itd (vecina americhig visokih performansi)
e sad mozda je najjednostavnije za slalom i sl dodat jos jedne kocione celjusti samo za rucnu.

inace po zakonu u Evropi za parkirnu/rucnu kocnicu se smije koristiti iskljucivo na sajlu sem nova vozila koja imaju na dugme i sl(eznam kako je kod njih reseno) . razlog tome je da imate "rezervnu" kocnicu ako vam dodje do pucanja kocionog creva/cevi.

MilosB
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 29
Datum upisa : 10.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od Crazy128 Sub 24 Avg 2013, 21:17

MilosB ::jednu bitnu stvar zaboravljate a to je da klasicni kocioni cilindar kada je u "izvucenom" tj opustenom polozaju, ulje ako je pod pritiskom ulazi nazad u bocicu s uljem, znaci ako koristite hidrauliku napred ulje ce uci u rucnu, i suprotno. a ne stvoriti pritisak u cilindru, i to nije jednostavan problem i zato se koristi sajla ili poseban cilindar skupa s paknama itd (vecina americhig visokih performansi)
e sad mozda je najjednostavnije za slalom i sl dodat jos jedne kocione celjusti samo za rucnu.

inace po zakonu u Evropi za parkirnu/rucnu kocnicu se smije koristiti iskljucivo na sajlu sem nova vozila koja imaju na dugme i sl(eznam kako je kod njih reseno) . razlog tome je da imate "rezervnu" kocnicu ako vam dodje do pucanja kocionog creva/cevi.
 
Taj problem se resava postavljanjem jednosmernih ventila. Za taj podvig su potrebna 3 komada da bi rucna lepo funkcionisala Wink Inace i ja podrzavam ideju za hidrorucnu kocnicu, samo me jedno brine. Koliko ona moze pritisak da izdrzi? Msm normalno (neka nizbrdica) stanes, parkiras auto povuces rucnu. E sad, kolko ona moze da izdrzi a da ne popusti?   scratch
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od MilosB Sub 24 Avg 2013, 21:20

cek kako jednosmerne kad onda se nece vracat nazad u posudicu. dajbskicu neku s strelicom u kom smeru moze ic ulje.

MilosB
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 29
Datum upisa : 10.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od YUgisa Sub 24 Avg 2013, 21:27

Da vam odam tajnu kako se radi (smislio i onda nasao i potvrdu na netu da to ljudi vec tako rade xD ), koristi se ficin glavni kocioni (stari tip) i kociona cev koja ide od glavnog kocionog ka zadnjim tockovima se stavlja preko adaptera da ide na ficin glavni kocioni na mesto gde bi mu inace isla posudica a na izvod se izvode cevi dalje ka tockovima. Tako da kad kocite noznom kociona tecnost prolazi bez problema a kada kocite rucnom, prekidate dovod i sabijate samo tecnost ka nazad i onda radi sve ok. Wink 

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61556
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od Crazy128 Sub 24 Avg 2013, 21:31

Pa lepo jednosmerni. Kad pritisnes noznu on sprecava da se ulje vraca u posudu za rucnu. On se montira iza cilindra za rucnu, takodje se postave jos dva ventila kod bocnih cilindara i kad povuces rucnu sprecava se vracanje ulja u posudu za noznu. Spor mi net pa nemogu da uploadujem sliku ali vecina clanova razume o cemu pricam.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od Crazy128 Sub 24 Avg 2013, 21:32

Moze i kao sto kaze Yugisa Cheers
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od MilosB Sub 24 Avg 2013, 21:37

yugisin princip je dobar zapravo super a to je sl. kadbje rucna i malo uvucena na noznu nece reagovat no to je manji problem.

jednosmerni ventili bas i ne idu jer kao sto i sami kazu jednosmerni su. znaci ti povuces rucnu i ulje izadje. pustis jebi ne moze da se vrati. isto tako i za noznu. ako je jedmosmerni kako kad ide rucna da ne ide ka pumpi onda kad stisnes noznu ulje ne vraca ni u noznu a ni u rucnu jer imas i tamo.

MilosB
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 29
Datum upisa : 10.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od ZAC Sub 24 Avg 2013, 23:42

Stavi se elektricni (elektro magnetni, slican kao za ves masinu) jednosmerni ventil...kada povuces rucnu ulje prolazi ka cilindrima i ne moze nazad. cim das kontakt kljucem, elektro ventil pusti ulje od cilindara ka rezervoaru i rucna popusti.

Inace hidraulicna rucna kocnica nikako nije preporucljiva ako se koriste isti radni cilindri i za noznu. Razlog je to sto su onda cilindri i gumice stalno pod pritiskom...i stradaju, pa su nebezbedni u voznji. Jedino zaseban kocioni sistem...e to je onda druga stvar, ali samim tim i dosta komplokovan za realizaciju.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od MilosB Sub 24 Avg 2013, 23:46

i ja sam misljenja da je dodatna celjust mnogo jednostavnija a mnogo sigurnija od ostalih resenja.

MilosB
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 29
Datum upisa : 10.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od bukusa Ned 25 Avg 2013, 16:28

Moze i cilindar od hidraulicnog kvacila,pre se on nalazi nego ficin kocioni stari tip Cheers 
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od YUgisa Ned 25 Avg 2013, 16:59

U prodavnici je 1000din Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61556
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od bukusa Ned 25 Avg 2013, 21:50

Kod nas,al u HR ga nema...Stari tip je imao samo jedan izlaz,pa se posle racvo jel tako?
Na koji nacin se uvodi crevo sa posude jeli lula,ili je na navoj? Treba da se obezbedi dobar spoj na ulazu,da bi bilo sigurno Very Happy
bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

hidraulicka rucna pomoc  Empty Re: hidraulicka rucna pomoc

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu