Kako ustanoviti fals vazduh na EFI?

3 posters

Ići dole

Kako ustanoviti fals vazduh na EFI? Empty Re: Kako ustanoviti fals vazduh na EFI?

Počalji od zastavayugo1.1i Uto 24 Jan 2012, 14:32

Kako je najbolje da se proveri kod Efi dali negde vuce falsh vazduh?Na ler se cuje neko minimalno sustanje e sad ne mogu da ustanovim od gde.Ako zatvorim usis na ler ili samo minimalno podzatvorim motor odma reagira.Probao sam sa onim metodom sa pustanje dim od cigarete Smile na isgaseni auto pa da se vidi dali je neko crevo probieno ili uopste negde pusta ali neuspesno.Kako je najbolje moze da se proveri?Majstor ko mi je to napomenao sumnja da moze vuce vazduh na gumice od brizgaljke samo i on ne moze da ustanovi sa sigurnost.Da napomenem da je dihtung na usisnom granu promenjen namesten je dobro sa silikon otporan na temperatura i od tamo 100% ne vuce falsh vazduh.
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako ustanoviti fals vazduh na EFI? Empty Re: Kako ustanoviti fals vazduh na EFI?

Počalji od YUgisa Uto 24 Jan 2012, 14:40

A zasto sumnjas da vuce fals vazduh? Inace se sustanje uvek cuti jer kada vuce vazduh kroz regulator lera cuje se sustanje, sto je normalno...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako ustanoviti fals vazduh na EFI? Empty Re: Kako ustanoviti fals vazduh na EFI?

Počalji od zastavayugo1.1i Uto 24 Jan 2012, 14:52

Auto je loso radio na ler gas kad nije bio zagrean motor malu mu je falilo da izgasi pa zato otisao sam kog ljudi koi su mi montirali plin zasto auto vozim na plin ured je jos pod garanciom i mislio sam da samo nasteljue plin na kompjuter.Majstor nije hteo ni da pogleda auto samo cim sam dignuo haubi reko mi je da se cuje sustanje ali po mom mislenje mnogo minimalno je to i reko mi je da potrazim da vidim gde vuce falsh vazduh pa onda da steluje plin za sad samo mi je popustio ler gas na rasplinjacu.Inace na benzin razlika je golema ali ipak majstor mi je rekao da zasto plin ide preko difuzora zato falsh vazduh mu smeta na plin.
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako ustanoviti fals vazduh na EFI? Empty Re: Kako ustanoviti fals vazduh na EFI?

Počalji od CyberianIce Uto 24 Jan 2012, 15:10

Kakav plin je ugradjen? Btw ovo se oteglo da se preseli u novu temu nije bas 'blic pitanje'
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Kako ustanoviti fals vazduh na EFI? Empty Kako ustanoviti fals vazduh na EFI?

Počalji od YUgisa Uto 24 Jan 2012, 15:14

Pa ja sam inace jednom skidao i vracao brizgaljke i jedna gumica nije lepo legla pa je motor trokirao tako da ako se to ne desava na benzinu onda nije do gumica... Mada ako sumnjas da su one, uzmi pa rastavi usisnu granu i skini brizgaljke pa namazi grafitnom mascu i vrati sve nazad ponovo... Skidaj jedno po jedno crevo sa usisne grane pa zapusi prstom pa vidi da li ima razlike u radu... Imas tamo crevo od serva, kartera, benzinskih para, ako je starija generacija imas i crevo koje ide do ECUa... Mada ako dobro radi na benzin i nije visok ler, onda je sve ok... Plin je verovatno venturi posto ima difuzor...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako ustanoviti fals vazduh na EFI? Empty Re: Kako ustanoviti fals vazduh na EFI?

Počalji od zastavayugo1.1i Uto 24 Jan 2012, 15:40

Plinski ured je Landirenzo kit lambda control system sa emulatorom Lr25m i difuzor koji je postaven na usis.Izmena u creva je dosla sto crevo za sonda za ler gas je sada prikljucena na usis gde je i sami difuzer a crevo za uljni gasova od motor je prikljuceno na kuciste filtera za vazduh.Inace brizgaljke nikad nisam vadio auto na benzin radi dobro ne trokira ja redovno vozim i na benzin sa time sto svako palenje je prvo na benzin pa onda se prebaci na plin cim das gas i motor kaci nad 2000 obrtaje.
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako ustanoviti fals vazduh na EFI? Empty Re: Kako ustanoviti fals vazduh na EFI?

Počalji od YUgisa Uto 24 Jan 2012, 16:42

Pa ako radi dobro na benzin onda nema fals vazduha Wink Kao sto sam rekao, sustanje mora da se cuje jer vazduh susti kad se krece kroz regulator lera... Jedino ako niste utvrdili da sa nekog drugog dela susti...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako ustanoviti fals vazduh na EFI? Empty Re: Kako ustanoviti fals vazduh na EFI?

Počalji od zastavayugo1.1i Uto 24 Jan 2012, 18:34

Proverio sam creva i primetio sam da crevo sto ide na usis od TEV ventil mozda to pravi problem jer cuje se da pusta zvuk.Dok je auto na benzin ako otkaciim to crevo minimalno se pokacuju obrtaji ali na plin se desava obratno ako otkacim to crevo motor namaluje obrtaje a kad zatvorim sa prstom konektor na usis motor malo pokacuje obrtaje.
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako ustanoviti fals vazduh na EFI? Empty Re: Kako ustanoviti fals vazduh na EFI?

Počalji od zastavayugo1.1i Pet 24 Feb 2012, 12:46

Konacno sam uspeo da sredim sve creva, sad vise od nigde ne vuce falsh vazduh ali javio se novi problem koji mislim da pravi regulator za ler gas.Kad vozim u prvu brzinu na pomali obrtaji auto trokira i secka isto na benzin i na plin nema razlike ali samo na mali obrtaji sto prethodno nije radio.Proverio sam regulator za ler i nesto mi nije jasno: Dali regulator treba da bude non stop otvoren? ako je iskljucen motor on je otvoren,ako dam kontakt on je pak otvoren a i ako iskljucim regulator i zapalim auto nema razlike u rad na motora sa njega i bez, isto kad auto radi nad 3000 obrtaja opet je otvoren i motor vuce vazduh od nega.Na dijagnostiku ne javlja problem izvadio sam regulator probao da ga ocistim dan je slucajno zaglaven ali ventil unutra je slobodan i ako protresem regulator cuje se negovo tropanje.Dali regulator treba tako da radi? ventil da je uvek otvoren?ako je ovo problem zasto ne javlja na dijagnostiku da je problem u njega?Ovo stvarno pocinje da me mnogo nervira i ne znam kako da se sredi i u sta je problem.Izvinite za podugacak post.
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako ustanoviti fals vazduh na EFI? Empty Re: Kako ustanoviti fals vazduh na EFI?

Počalji od YUgisa Sub 25 Feb 2012, 22:53

Ne treba da bude non stop otvoren, barem ne skroz ako si na to mislio? Danas sam bas proverio i kod mene je otvoren bio oko 1/3 na leru... Sigurno se to menja sa temeperaturom vazduha ali danas na oko 6 stepeni je drzao 1/3 otvoren Wink Izgleda da ti je stradao...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61538
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako ustanoviti fals vazduh na EFI? Empty Re: Kako ustanoviti fals vazduh na EFI?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu