miris benzina u kabina

4 posters

Ići dole

miris benzina u kabina Empty miris benzina u kabina

Počalji od Stefan Čet 11 Avg 2011, 11:51

Dobar dan,hteo bih da vam postavim jedno pitanje,ovako ja vozim zastavu 101 2005.godiste,auto vozi na plin(ugradjen je kad je bio nov auto),ali u kabini se oseca nekad u voznji jak miris benzina.Ranije se osecalo manje,ali sam ja juce usuo 4Lbenzina da mi ne svetli upozoravajuca lampica,i sad se mnogo jace oseti.Bio sam kod majstora kaze da ne curi na ac pumpi,niti na nekom od creva koji se vide ispod haube.*(samo da kazem da auto nije vozen 1.5 god na benzin ako to nesto znaci).Interesuje me vase misljenje o tome i da li to moze biti opasno.Hvala unapred
Stefan
Stefan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Godina : 31
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 24.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

miris benzina u kabina Empty Re: miris benzina u kabina

Počalji od YUgisa Čet 11 Avg 2011, 12:32


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61566
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

miris benzina u kabina Empty Re: miris benzina u kabina

Počalji od Stefan Čet 11 Avg 2011, 13:58

Hvala,pogledao sam.
Stefan
Stefan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Godina : 31
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 24.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

miris benzina u kabina Empty Re: miris benzina u kabina

Počalji od Stefan Čet 11 Avg 2011, 14:12

Hteo bih jos nesto da pitam,ako je problem u ovome sto sam pogledao,a moguce da jeste,jer mi se cini da miris dolazi od nazad i u gepeku se oseca malo,koliko je to opasno.tj.da li moze sacekati da mi se moj majstor vrati sa godisnjeg ili da to resavam negde drugo,ako je opasno?
Stefan
Stefan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Godina : 31
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 24.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

miris benzina u kabina Empty Re: miris benzina u kabina

Počalji od CyberianIce Čet 11 Avg 2011, 14:30

Pa moglo bi da bude opasno... Zna se desiti da kada jako dugo ne vozis na benzin da creva jednostavno negde strunu kad ostanu suva. Mom prijatelju se tako zapalio auto (Fiat Croma). Nije terao na benizn 2-3 gordine i isto tako otisao da uspe malo da mu ne svetli lampica a creva strunula i to tacno negde u blizini rupe koju je imao na auspuhu pa se zapalio. Sva sreca stao je ispred nekog restorana gde su ispucali nekoliko aparata za gasenje i nije neka veca steta nastala, ali onaj smrad od paljevine se uvek osecao u tom autu...
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

miris benzina u kabina Empty Re: miris benzina u kabina

Počalji od Stefan Čet 11 Avg 2011, 16:56

Hvala na informaciji,popravicu to sto pre.
Stefan
Stefan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Godina : 31
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 24.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

miris benzina u kabina Empty Re: miris benzina u kabina

Počalji od Vladimir-1985 Pet 12 Avg 2011, 01:24

Prvo lociraj odakle curi t.j. dal je napred kod motora il pozadi rezervoar. To mozes vrlo lako, upali auto nek radi 5 min, otvori prednu haubu i ako mirise na benzin tu je problem. Ako nije tamo a mirisa u kabini onda pomirisi kod zadnih tockova ili sagnise i trazi neku fleku jer ako curi benznin ce ostaviti trag (rupa moze da bude 0.1mm a malz tanak ako igla i skoro je nemoguce da se vidi sa golim okom al zato se oseti s daleka) . Rekao bih da 99% radi se o nekom crevo (najcesce ono kod rezervoara jer to ja navise izlozeno elemenata). Kad kupujes novo crevo uzmi neko bolje Bosch ili sl. jer tu ko stedi duplo placa t.j. moraces da menjas opet za godinu dana. Menjaj sva creva koje pokazuju znaci ostecenja (moj savet je i da promenis sve stege). Sta se tice opasnosti sanse za pozar su jako male jer to treba da lije a ne da curi (jer benzin brzo isparava) a to bi sigurrno primetio, alo ipak sto pre sredis to bolje. Po meni opasnija je dugotrajna izlozenost (2-3 sata) na benzinskih para.

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

miris benzina u kabina Empty Re: miris benzina u kabina

Počalji od Stefan Sub 13 Avg 2011, 16:01

Hvala na odgovorima,bio sam kod majstora,curi benzin na ac pumpi,i zato se oseca u kabini,i to samo kad je otvoren prozor.
Stefan
Stefan
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 67
Godina : 31
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 24.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

miris benzina u kabina Empty Re: miris benzina u kabina

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu