Smrad benzina u kabini-kako sam resio

+14
VladanR
ZAC
Jandro
Bokara
nebojsas
Miljan
Avram '90
BlackDog
JoVla
djuki
fox
YUgisa
Vladimir-1985
Pedja
18 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od Pedja Pon 08 Jun 2009, 02:55

Mozda bi tema mogla da bude u DIY, ali mislim da je i ovde ok...

Elem, znaju neki od vas da sam se zalio jos ranije na smrad benzina u kabini. Kod mog auta taj problem postoji od kad je kupljen, nekoliko "majsotra" je pokusalo da otkloni problem zamenom dihtunga karburatora, pumpe za gorivo, cackanjem plovka i ko zna cime, ali bezuspesno. Kako to obicno ide, najbolje je biti sam svoj majstor. Tako sam proslog vikenda resio da pregledam auto i vidim u cemu je problem.

Oborio sam zadnje sediste, sklonio tepih i pogledao kod rezervoara (na zalost, nisam se setio da slikam, mada znate verovatno o cemu pricam), tamo se prilazi plovku (drzi ga, cini mi se, 6 srafova), njih sam proverio, bili su ok stegnuti, dihtung je delovao ok, selne su bile dobro stegnute (naravno, kad sam ih ja stegao kad sam menjao plovak Very Happy ), tako da sam resio da trazim dalje.

Sledece je bilo skidanje zadnjeg tapacira, sa suvozacke strane (gde je cep za gorivo). Samo skidanje tapacira nije problem, drzi se na nekoliko zabica i dva srafa, bar je tako kod mene. Najlakse se skida tako sto se srafciger umota krpom (da ne izgrebe farbu), podvuce pod tapacir, kod zabice, i malo cimne. To je dovoljno da zabica izadje par mm, a onda se moze potpuno izvaditi kljestama. Ukoliko neku slomite, ne panicite, to je vrlo jeftin potrosni deo. Wink Mehanizam pojasa ne morate skidati, mozete tapacir prevuci preko pojasa i nece vam smetati.

Tako sam konacno dobio pristup zeljenom mestu.

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Image010_resize

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Image009_resize

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Image008_resize

To sto sam zatekao me i nije previse iznenadilo, jer je ranije bilo slicnih dogadjaja na mom Yugu. Na sliakma se ne vidi (slikao sma kad sam zavrsio), ali stanje je bilo sledece: slena tanjeg creva je bila skroz labava, crevo nije bilo navuceno do kraja i pretpostavljam da je to bilo dovoljno da se kabina povremeno napuni "opojnim" mirisom benzina. Selna dotegnuta, i evo, posle nedelju dana, ni traga mirisu, tako da je ovo izgleda resilo problem.

Ovo, naravno, nece svakome pomoci, jer uzroka mirisa benzina u kabini moze biti vise, ali sam ipak zeleo da podelim sa vama ovo iskustvo i da vam dam bar neke smernice za resavanje ovog problema, ukoliko ga budete imali.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od Vladimir-1985 Sre 20 Jul 2011, 17:25

Hteo bih nesto da dodam u vezi ovoj temi jer sam imo slican problem, miris benzina u kabini je bio nepodnosljiv pa na kraju se ispostavilo da se radi o crevo koje ide iz rezervoara prema filter za benzin (bilo je trulo) odmah pod poklopca u gepeku. Zamenio sam sve creva i filter i problem je resen. Mada bio je malo problema dok nadjem filter BOSCH 0 450 905 201 (Po katalogu pise da su za BMW i Citroen). Evo par slika:

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Pumpa2c

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/825/pumpa.jpg/


https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/233/filterzi.jpg/

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/39/pumpacreva.jpg/

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od YUgisa Pet 22 Jul 2011, 20:30

Pa dobro, ne mora bas taj filter, postoje filteri slicnih dimenzija i kod ostalih proizvodjaca Wink Ja sam kupio cini mi se Unico filter koji je nesto malo veceg precnika, i nesto malo manje duzine od Bosch i staje bez problema Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od Vladimir-1985 Ned 24 Jul 2011, 18:19

Ma ne kazem ja da mora BOSCH ali taj je bio fabricki postavljen, a filter za gorivo je jako bitan narocito kod efi jer brizgalke su jako osetlive na necistoce, pa zato nisam hteo da rizikujem se nekim "no name" filtrima koi su mi nudili ovi lopovi ovde koji inace imaju sve "orginal" Cekic narocito za YUGO. Kako i da je mislim da je bitno da je precnik oko 74 mm zbog drzaca jer ako je premali vibracije bi znatno skratile vek creva i spojeva a ako je prevelik onda treba novi drzac sto mislim da znatno komplikuje stvar.

Inace zanima me kolko kosta taj filter u Bg ili na neko drugo mesto naravno ako neko zna jas sam ga kupio za otprilike 15 evra.

Vladimir-1985
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od YUgisa Ned 24 Jul 2011, 19:01

Pa nisam siguran, ali cini mi se da sam ja ovaj kupio za 8.5e Wink Ali nije Bosch Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od fox Čet 28 Jul 2011, 21:44

IMA I ZA MANJE UNCO 500 DIN U NOVI SAD Unsure
fox
fox
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 45
Lokacija : zrenjanin
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od djuki Pet 11 Maj 2012, 13:29

U vezi smrada benzina u kabini, bilo je toga sve više dok nije došlo da guši. Elem Pedja je već objasnio kako se rešava i kod mene je bio isti slučaj, creva od rezervoara do usta za sipanje benzina pretrulela. Samo što senije moglo iz kabine ni šelne skinuti već smo morali skidati rezervoar a to su muke (malo veće kad se vraća, odn.progurati crevo sa šelnom kroz rupu) Iskoristio sam skidanje da ga lepo isperem i nema ni S od smrada više! Toliko da nekome pomogne

djuki
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 73
Godina : 66
Lokacija : Požarevac
Datum upisa : 07.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od JoVla Pet 20 Jul 2012, 20:29

Ja imam takođe problem sa smradom benzina ali ne javlja se stalno već samo kada se auto pali i gas bude malo jači. recimo kada je bilo hladnije nije ništa smrdelo a onda je jutros ubijalo. Kada sam upalio auto da ga preparkiram i napolju se osetio smrad benzina. Proverio sam creva, nisu trula i sva se drže lepo, onaj dihtung kod plovka nije pošto je tamo prašina dva prsta Very Happy a ništa nije vlažno.Šta bi još moglo da bude?

JoVla
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 32
Godina : 40
Datum upisa : 15.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od BlackDog Pet 20 Jul 2012, 20:46

Na 90% auta koje znam creva za benzin su ona najeftinija plastikanerska sranja...Cim sam uzeo auto, prvo je bilo da poskidam sve i promenim..jer se isto osecao benzin i ko zna gde je sve curkalo....Jesu prava armirana creva skupa, ali benzin je skuplji i ne daj Boze da se auto zapali zbog toga...
BlackDog
BlackDog
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 324
Godina : 50
Lokacija : Budapest
Datum upisa : 28.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od Avram '90 Pet 20 Jul 2012, 21:09

Možda preliva karb...
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od JoVla Pet 20 Jul 2012, 21:27

Kako da to proverim, odnosno vidim?

JoVla
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 32
Godina : 40
Datum upisa : 15.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od YUgisa Pet 20 Jul 2012, 21:34

Proverite vi ta creva za svaki slucaj, ja svake godne menjam po deo... Samo istrunu i probiju... Danas mi jedno samo probilo i svo gorivo direkt na izduvnu granu, sva sreca pa sam samo preparkirao auto, nisam ga ganjao... Danas sam zamenio deo a sutra menjam ostatak creva, nadam se da ce se goetze creva pokazati dobro a kad budem sredjivao auto definitivno ceo sistem creva menjam na metalna pancirna creva...

A sto je najgore, juce sam gledao to crevo i mislim u sebi kako se dobro pokazalo...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od JoVla Pet 20 Jul 2012, 21:46

Pa nemam pojma, gledao sam ta crevca i ispipavao, nije trulo i nigde ne propušta, bar ne vidljivo. I da, ne smrdi stalno, samo neposredno po paljenju a i to ne uvek.

P.S.
nema potrebe za persiranjem, nisam baš toliko stariji Very Happy

JoVla
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 32
Godina : 40
Datum upisa : 15.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od Avram '90 Sub 21 Jul 2012, 02:57

Pa vidi se kad skineš poklopac gde je filter dal je mastan od benzina!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od YUgisa Sub 21 Jul 2012, 09:17

Off topic Hahahahahaha ne persiram ja nego govorim u mnozini Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od JoVla Čet 26 Jul 2012, 12:52

Skinuo sam poklopac i stvarno je masno ali ne mnogo. Primetio sam i da se smrad poveća kada stavim da duva hladan vazduh u kabinu.

JoVla
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 32
Godina : 40
Datum upisa : 15.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od Avram '90 Pet 27 Jul 2012, 08:36

Pa za hladan vazduh sad leti uvek i treba da bude otvoreno! Very Happy

Kakvo ti je crevo od iberlaufa? Jel auspuh dobro spojen,puši li šta pod haubom kad je upaljen?
Ako je mastan leptir sauha onda verovatno preliva,pa ti ulazi i smrad u kabinu...
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od JoVla Pet 27 Jul 2012, 15:27

Crevo od ibera je normalno, odnosno ne vidim nikakvu anomaliju u nacinu kako je postavljeno, nigde ne vidim da puše ili dimi kad pogledam motor. Auspuh, hm, pa nemam pojma zar ne bi trebao da se promeni zvuk ako je negde razbijen? Kako da rešim to prelivanje?

JoVla
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 32
Godina : 40
Datum upisa : 15.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od Avram '90 Pet 27 Jul 2012, 15:49

Pa čulo bi se da duva i pušilo bi da je progorelo.
Pa onda je karburator,jel se oseća čist miris benzina u kabini?
Jesi proverio creva od goriva i od benzinske pumpe i povratnog voda?
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od JoVla Pet 27 Jul 2012, 16:23

Poslednje što mi se desilo malo pre na pumpi je to da kada sam otvorio čep da sipam gorivo došlo je do izbijanja goriva napolje pod pritiskom. Nikad mi se to nije desilo, ni sa jednim autom. Šta bi to dođavola moglo da bude. Inače u kabini se oseća baš čist miris benzina.

JoVla
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 32
Godina : 40
Datum upisa : 15.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od Miljan Pet 27 Jul 2012, 17:11

Zapuseno ti je ili savijeno crevo oduska.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od JoVla Pet 27 Jul 2012, 17:24

Pu lebac mu, a gledao sam ga. Biće zamenjeno.

JoVla
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 32
Godina : 40
Datum upisa : 15.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od JoVla Ned 29 Jul 2012, 00:44

Elem ovako, danas sam hteo da skinem crevo oduška i lepo ga proverim. Međutim, kak onisam uspeo da nađem gde se završava to prokleto crevo više nisam siguran koje je crevo oduška i čemu služi ono drugo. Ako može neko da mi ukaže koje je tačno crevo oduška na ovoj slici i gde se nalazi rupa kroz koju bi trebalo da izbacuje nagomilan gas napolje?
Smrad benzina u kabini-kako sam resio 280720121046

Ja sam mislio da je ovo tanje, skroz desno na slici crevo oduška ali više nisam siguran. Takođe probao sam da ga skinem ali to je bila nemoguća misija pošto je super slepljeno za cev, pa sam odustao dok ne proverim.

JoVla
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 32
Godina : 40
Datum upisa : 15.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od nebojsas Sre 24 Okt 2012, 19:11

Ja sam prvo promenio ulivno (najdeblje) crevo ali povremeni smrad benzina je ostao, narocito kada predjem preko lezeceg ili neke rupe, kada se zaljulja gorivo u rezervoaru. Sve ostalo sam proverio i nisam mogao da nadjem odakle se oseca. Jedino nisam promenio crevo oduska jer ne moze da se promeni bez skidanja rezervoara. I tako sam ga jedan dan skinuo i video da to crevo uopste ne ide kuda treba, nego ga je neko progurao i namestio pogresno i na dva mesta se prelomilo i naravno naprslo na tim mestima. Iskoristio sam priliku da isperem rezervoar, zamenio crevo, dobro stegao selne i posle dve nedelje ni traga od smrada benzina u kabini. Jeste malo veci posao ali je makar resilo problem.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od Bokara Pet 16 Jan 2015, 16:02

Da podignem malo temu iz prasine.. Very Happy..I meni se vec duze vreme na jugicu oseca miris benzina sa vremena na vreme.
Elem sinoc parkiram auto na nekom ivicnjaku u kraju (bio iskrivljen na desnu stranu) i vidim da ispod desne sajte curka benzin. Ako je neko menjao creva koja preporucuje da se stave umesto starih, koja ocigledno ne valjaju nista. Jugo 2006 god.
Bokara
Bokara
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 56
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Smrad benzina u kabini-kako sam resio Empty Re: Smrad benzina u kabini-kako sam resio

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu