Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa

3 posters

Ići dole

Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa Empty Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa

Počalji od Natan Sub 09 Mar 2024, 12:23

Dragi ljubitelji zastave, treba mi saveti i pomoc,
U pitanju je Yugo 45 iz '90. Auto je bio napusten godinama i uspio sam da mu upalim motor i da mu sve radi kako treba... do sada. Zamenio sam svecice, pumpu za gorivo (nisam osovinicu), ocistio sam rezervoar. Neko vreme mi je auto palio ekstra, radio i sve samo sto se jednom ugasio u toku voznje bez ikakvog razloga kao da se ugusio. Poslije toga nije hteo da upali narednih 15ak minuta i onda pali opet i gasi se posle 5 minuta. Takodje ima problem sa primanjem gasa, kad mu je sauh potpuno povucen, prima gas ekstra, ali sto vise ga spustam, to manje ga prima, naime gasi se ako uopste dam gas, kao sto se moze videti na videe. Izmedju ostalog, kad se ugasi, malo dimi iz cepa za sipanje ulja.
Karburator u pitanju je Weber 32 MGV-33, malo sam probao da cackam smesu vazduha, barem mi se cini da je taj saraf za to, za leve strane dole kad se gleda od prednje strane vozila. Nisam siguran gde se podesava smesa i sauh jer predpostavljam da je jedan dio problema.
Izmerio sam osovinicu koja pritiska na pumpu za gorivo, nasao sam na internetu da bi nova trebala da bude duga 89mm, a ja sam izmjerio da je od prilike 88,5mm. Ne znam da li moze to toliko da utice na kolicinu goriva koja pumpa dostavlja ali ostavljam tu da se zna.
Hvala unapred za pomoc Cheers


Sauh i gas unutra : https://www.youtube.com/shorts/ShVHdKB7NPE?feature=share
Gusenje u motornom prostoru : https://www.youtube.com/shorts/W28aSMkecl4?feature=share

Natan
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 18
Lokacija : Budva
Datum upisa : 03.06.2023

Nazad na vrh Ići dole

Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa Empty Re: Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa

Počalji od junior45 Sub 09 Mar 2024, 23:30

Zapusen karb
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa Empty Re: Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa

Počalji od Natan Uto 12 Mar 2024, 17:54

Remontovao sam karburator, ocistio sam ga celog, promenio sam sve sto treba, osim membrane sauha, i sutra ga montiran nazad na yuga, javljam ako je resilo problem

Natan
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 18
Lokacija : Budva
Datum upisa : 03.06.2023

Nazad na vrh Ići dole

Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa Empty Re: Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa

Počalji od dimmu Uto 12 Mar 2024, 21:50

Zameni i nju, mozda ti je bas tu i bio problem.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa Empty Re: Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa

Počalji od junior45 Sre 13 Mar 2024, 15:41

Zbog nje oce da lose radi pod punim sauhom
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa Empty Re: Motor trokira pas se gasi kad dam gas, sauh, mesa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu