Stari i novi sistem hladjenja

+9
Sultan
Pavle Filipović
Mitke
dimmu
ZAC
jelen66
YugoKoral55
Milos
YUgisa
13 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Pavle Filipović Sre 19 Apr 2023, 09:34

Da, samo što ST, sistem sa bakarnim hladnjakom, ne bi smeo da se pregreje ni u jednom režimu vožnje, ako je sve ispravno i sistem relativno čist. Ako ima debele naslage kamenca i zapušen hladnjak, čega opet ima zbig lošeg održavanja, onda će se pregrejati. Inače ja nisam primetio nikakav manjak hlađenja kod bakarnog hladnjaka. Pun gas u četvrtoj na auto putu, konstantna brzina između 145 i 150 km/h, leto, +40, nisam uspeo da ga pregrejem. Na 92 uključuje i ventilator i pri ovakvoj vožnji mu stvarno treba nešto duže da isključi ventilator, tj. da temperatura padne na 87, ali nema i ne sme da bude pregrevanja, ako je sve ispravno. I retko ko tako vozi Yuga. Pa sad ne znam baš da je razlika u efikasnosti hlađenja. U suštini, kod Yuga je onaj pokazivač temperature, ako je ispravan, baždaren tako da mu je na tačno pola skale radna temperatura koju održava u kretanju, a kad je u koloni npr, kad se kazaljka približi na 4-5mm od crvenog polja, to je 92 (+-2), tu uključuje ventilator. Kad je sve ispravno kod ST, kazaljka se nikad ne približava bliže crvenom od tih 4 mm. I ovo važi samo kad je pokazivač uparen sa originalnim Teleoptik davačem. Eloda je isto pokazivala. A Vernet ne pokazuje dobro, pokaže malo višu temperaturu pri uključivanju ventilatora.

Na Koralu In i Tempu sam video da pucaju one prozirne boce, od debele plastike. Mislm da piše TH na njima. Takva je na našem, koji je 2006. Uz to hoće da mu crkne i termostat, čini mi se češće nego kod ST. Najnoviji problem koji imamo sa Koralom In, taster sirene, čas radi, čas ne radi. Nisam nikad skidao tu gumenu oblogu koja je preko tastera, a treba to da namestim. I ovo je bolje kod ST, dve opruge i mesingani veliki kontakt, ne crkava. Plastika tastera se lako skida.


Poslednji izmenio Pavle Filipović dana Sre 19 Apr 2023, 09:47, izmenjeno ukupno 1 puta
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od YUgisa Sre 19 Apr 2023, 09:45

Motor se pregreva u situacijama veliko opterecenje, mala brzina, kao npr uzbrdo na serpentinama, leto u koloni, puna prikolica i slicno.

Moji retko kad pale ventilator (zelenog jos nisam ni cuo, morao sam prisilno da aktiviram sistem da vidim da li je ispravno Very Happy ), ali da za fabricki auto u globalu nije problem ST sistem, ali kad se krene u modifikovanje onda brzo nastane problem.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od junior45 Sre 19 Apr 2023, 12:01

Taj je dugo vozen tako kad je izguboo 3l
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Pavle Filipović Sre 19 Apr 2023, 14:48

Inače ima dva tipa "bakarnog" hladnjaka. Na oko su isti i kod jednog i kod drugog su cevčice i sudovi od mesinga. Ali kod jednog su lamele od bakarnog lima, a kod drugog su od čeličnog lima. Ovaj prvi bi trebalo da je bolji. Ja sam imao fabrički taj sa bakarnim lamelama, pa mi je procureo malo na donjem spoju. Onda sam pre dve godine kupio nov iz 21. Oktobra, dok im je je još radila prodavnica maloprodaje u Kragujevcu. Ali taj novi sam dobio sa čeličnim lamelama. A onaj stari ću da zalemim.

Tj. što je rekao Yugiša, teže se lemi zato što je spoj već kontaminiran. Da, ali ne radi se tako. Remont bakarnog hladnjaka rade u hladnjak servisima. Oguli mu skroz kalaj, skine donji sud, očisti mesing, vrati sud, pa onda lemi iz početka.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od YUgisa Sre 19 Apr 2023, 15:35

Jeste samo je pitanje koliko ce to da kosta Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Pavle Filipović Sre 19 Apr 2023, 16:05

Nov hladnjak sam tada platio 12.000 i nešto. A remont hladnjaka koliko izađe ne znam još uvek. Davno sam se nešto raspitivao, da li je bilo nešto manje od 50 evra. A to možete i sami da uradite, samo trebaju one trouglaste kalajne šipke i paste za čišćenje, dobra lemilica. Ali onaj deo sa proverom hladnjaka na pritisak ne mogu sam da uradim, nemam s čim.

Inače kod mene kad je procureo taj bakarni hladnjak, tada je imao 32 godine. A procureo je i mojom greškom, jer sam menjao antifriz i odmah sipao koncentrat, pa posle dest. vodu. Curio je malo, samo kad se zagreje, ali odmah sam kupio novi hladnjak i evo ga sad hladi i dan danas. Posle toga je rađena i generalna, pa je blok i očišćen u kadi na mašinskoj obradi. Može da se vozi uzbrdo u koloni, prvom, drugom, nema ni naznaka da će se pregrejati. A za frizirane mašine verovatno treba bolji hladnjak.

A Koral In baba vozi, ona ga je vozila tako s puklom bocom dok nije ostala bez 3 litre vode. Kažem, drugi put da krpimo bocu, na različitom mestu. Trebao bih negde neku bolju da joj nađem, ako je bolja ta od "bele neprozirne" plastike. Ako bude bila nevaljala i dalje, dobiće Koral In bakarni hladnjak 🤩

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 20230416
Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 20230417
Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 20230418

Ima i treća verzija hladnjaka za ST rashladni sistem. Oblika je kao bakarni, ali ima plastične sudove i aluminijumsko saće. Ugrađivao se samo na GV plus EFI.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Sultan Sre 19 Apr 2023, 17:25

Ovo treba sve prekopirati u jednu temu o rashladnom sistemu za Yuga, posto je izuzetno obilno informacijama!

Nisam ni znao da su vremenom iskonstruisali toliko tipova hladnjaka. Moj hladnjak je pretpostavljam bakarni, nadam se da ne greshim...a ima sraf za ispustanje rashladne tecnosti, pri njenoj zameni. Ako sam dobro negde procitao u jednoj finoj knjizi, neki hladnjaci su imali malu slavinicu, pa je vrv bilo olaksano ispustanje tecnosti...mene me je malo okupalo, malo sam bio brzoplet...

Sta kaze Mister Nadal ?...domacinski Yugo...nije sporCki...
Very Happy kao i Saurus, u cetvrtu i tu 90-100 km/h po ravnom...

Bogami, do skora bih se plasio za creva...ali zima je prosla i pacovi su se malo smirili, ne zavlache se vishe kojekude...pre par meseci izgrizli bili zice instalacije gazdinog Land Rovera, a nije iskljuceno da su precvikali i crevo za dovod goriva mom Saurusu...


_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od junior45 Sre 19 Apr 2023, 18:28

Meni se vise svidja novi tip zbog termostata i lakseg lihtiranja,mnogo se manje prospe sa novim tipom kad liftiras,+ jos termostat bolje dihtuje
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Pavle Filipović Sre 19 Apr 2023, 18:52

Nisu oni nešto mnogo tu konstruisali i izmišljali do uvođenja NT hladnjaka, ali da, ima tri različita ST hladnjaka. Zanimljivo je da taj sa lamelama od čeličnog lima, nije uopšte išao za američko tržište, već je išao samo sa bakarnim lamelama i taj aluminijumski ST. A kod domaćih modela s početka 80-ih su uglavnom ti s čeličnim lamelama, a posle su više sa bakarnim.

Ja se ne plašim da će ih pacovi i miševi izgristi (mislim na creva) 😂, ali se slažem sa onim što je Dimu napisao da je guma tih MP creva lošeg kvaliteta. Ali Top Spider, dok Una skorpion uopšte nisu loša. Top spider sam stavio pre 2 godine kad sam radio generalnu i evo sad su sva prekrivena jako sitnim pukotinama na gumi. Ne cure, ali pitanje je kad će da puknu, pa u gepeku imam Una skorpion creva za zamenu. Unina imamo i na babinom Koralu In i odlično se drže.

Top spider od tog silnog širenja i skupljanja od pritiska i temperature počinje da dobija te sitne pukotine, zato što je guma lošeg kvaliteta. A dosta im je zid deblji od Uninih, ali izgled zna da zavara. Još su ta Top Spider pravljena u starim Tigrovim kalupima koje su oni kupili, a Unina nisu, a eto ova druga su opet bolja. I kad se izbace one njegove fabričke šelne od žice koje se usecaju u creva, ne bi trebalo da bude problema sa običnim šelnama. Ja sam stavio obične šelne.

A imam još uvek stara njegova fabrička creva Tigar. Čitava, nemaju sitne pukotine.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Lampredi Sre 19 Apr 2023, 19:12

dimmu ::Ja ne pamtim da mi je neko rekao da mu je pukla ekspanziona boca. Ne kazem da je ne moguce, ali je poprilicno redak problem.
Ako ti je bitna originalnost onda ne stavljas ni prilagodljiva creva, trazis na nekom starom lageru originalna Wink

Puca itekako, cale je 4-5 promenio na 45ici, pocne samo da pusta gore na spoju gde je lepljena. Kupovao je nove dok je bilo i svaka nova je sve krace trajala, zadnji put je uzeo neku polovnu i platio 2500 din kod lika gde je uvek uzimao delove za 200-300 din, rekao mu lik da imam 1000 tih boca i vozacevih podizaca stakala, sve bih odmah rasprodao koliko se trazi.
Lampredi
Lampredi
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 51
Lokacija : Los Angeles, CA
Datum upisa : 28.03.2020

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Pavle Filipović Sre 19 Apr 2023, 19:29

Eto da ne bude da sam samo ja izneo to iskustvo, već sam postao poznat ovde da ne volim ništa što je "NT" 🤣
Isto jedan drug, limar što rastura Zastave za delove, kaže da mu se često traže ekspanzione boce NT sistema.
2500 dinara polovna NT boca? To je onda potpuno neisplativo. Sad ću stari hladnjak od GV montirati na babin Koral in 🤩
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od dimmu Sre 19 Apr 2023, 19:49

A odakle na Jugu 45 alu hladnjak i ekspanziona boca pod pritiskom?
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Pavle Filipović Sre 19 Apr 2023, 19:52

Fabrički nije, Promenio je čovek verovatno. Da ga nisi ti posavetovao Dimu? 🤣
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od dimmu Sre 19 Apr 2023, 20:27

Verujem da je bilo fabricki kada su izbacivali jos poneku dvehiljade i neke godine ali vecina nije imala.
Postalo je stvarno dosadno beskrajno se raspravljati sa tobom oko ST/NT jer ti ces sve reci samo da ne priznas koliko je stari tip u vecini stvari losiji i nazadovanje.
Komotno kada skines sve sa tog IN-a ostavi post/oglas na forumu, nekome od nas kojima posude ne pucaju ce uzeti te delove.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Lampredi Sre 19 Apr 2023, 20:32

1993 je Yugo, nista nije menjano.

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Screenshot-1
Lampredi
Lampredi
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Godina : 51
Lokacija : Los Angeles, CA
Datum upisa : 28.03.2020

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Pavle Filipović Sre 19 Apr 2023, 20:33

Kad skinem sve što je NT na babinom Inu, pokloniću ti 🤣 Ja mislim da tebe teško pogađa da je ST bolji u svemu. Ti kao nisi nikad čuo da je pukla boca na NT. Tj. na fin način hoćeš da kažeš da ja pričam gluposti. I sad ti je krivo kad te još neko demantuje. Dobro Dimu. Ti držiš do svog mišljenja, poštujem.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od dimmu Sre 19 Apr 2023, 21:09

Citaj to kako zelis, sve je lepo napisano. Nista nisam tvrdio da je tako ili nikako, a nema sta da mi bude krivo, niti me iko demantuje jer nisam rekao 'to nikako ne moze da se desi' vec da je nesto sto je redak problem.
Rado cu prihvatiti takav poklon.
Lampredi ::1993 je Yugo, nista nije menjano.
Zar nije NT krenuo od 94' i to ne od pocetka godine vec od blizu sredine nesto tipa Maj/Jun, a i da je tu vec bilo mesano ko je dobio NT, a ko nije?
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Pavle Filipović Sre 19 Apr 2023, 21:28

Od maja 1991. je počeo da se ugrađuje NT alu hladnjak, sa ekspanzionim sudom i NT termostat. Kad se potpuno prešlo, to se ne zna. Kad su se potrošile zalihe starih.

Ja sam Lampredi mislio da je starija 45-ca, pa sam zato napisao da nije ugrađivano naknadno. Za 2500 koliko ste platili bocu, dodaš još malo i pređeš na ST hladnjak, termostat, dodatna posuda koja ne puca. Ako ti nije stalo da ga držite ko iz fabrike.

"Redak problem"
Čovek menjao bocu par puta, kod našeg IN-a pukla dva puta, još dva Yuga znam sa istim slučajem. Ovi što prodaju polovne, kažu da se često traže.

Zaista redak problem.

Ja ne hvalim neke ST stvari zato što ja imam Yugo GV. Manje više i taj babin Koral IN pripada meni. Pa mislim da mogu da prosudim sam šta je bolje kod jednog, a šta kod drugog.

Ovaj taster je novi kvar našeg IN-a:

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Img-8210

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 20230419

A ovaj na GV-u mi se nije nikad kvario. A prešao je 40-ak hiljada kilometara više nego IN. Toliko o tome što Dimu kaže da je NT sve bolje nego ST.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od dimmu Sre 19 Apr 2023, 22:12

Vozio sam i ja godinama ST, i dalje mi je isti auto u garazi i evo sada vozim skoro 80.000km/6 godina NT sto ne znaci da pricam iz guzice i da napamet hvalim samo zato sto je nesto novije.
Vec nekoliko puta sem YUgise kada te neko demantuje samo iz tebi poznatog razloga teras inat i ides u neke beskrajne rasprave, a kada ti on odgovori pises mu odgovore 'da da, potpuno te razumem' ili 'sve je jasno', a on ti npr dodje posle mene i napise slican post kao i moj, sa istom poentom Very Happy
Stvarno ne znam koliko puta treba da se poteze jedna te ista rasprava gde kada ti se navede neki razlog ti ces i dalje da teras svoje.
Idi brate mili pa stavi ST na sve sta imas od Zastava, meni slobodno posalji sve NT delove da te resim tih muka Wink
PS.
Nadam se da neces uskoro poceti slepo da hvalis ABS delove kao sa poslednje slike kako su najbolji i kako nikada ne crkavaju.
To bi onda bas bio vrhunac xD
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od junior45 Sre 19 Apr 2023, 22:13

Ne znam zasto toliko forsirate pritisak ja nikad pritosak nisam imao ni u jedno vozilo i nikad problema nije bilo. Yugov motor je svakako gotov mnogo pre tih 115c sto dobijate pritiskom
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Pavle Filipović Sre 19 Apr 2023, 22:15

Druže, ovde si samo ti demantovan.

Ja se u ovome ne slažem ni sa Yugišom oko svega, ali on svoje stavove izražava mnogo kultirnije nego ti. Ni ne moramo da se složimo oko nečega, niti je to bitno toliko. Ali malo poštovanja, to nije loše. Ja sam o tebi stekao utisak da ti kontriraš za sve što se napiše, kaže. Ja sad da sam dovoljno dokon, pa da ti slikam 10 boca puknutih i da pitam koga hoćeš, ti bi rekao da je to redak slučaj na primer. Zašto toliko kontriraš na sve, ja ne znam. Valjda smatraš da je samo tvoje mišljenje i iskustvo pravo. Nemam ništa ni protiv toga, ni protiv tebe.

Da ABS razvodnu kapu i ruku sam stavio,  nisam menjao to skoro. Znam da nisu nešto te kape. Ali hvala ti na prosvetljujućoj informaciji.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Sultan Sre 19 Apr 2023, 23:30

Sta znam...meni je ST ...ok...mislim, radi posao koji treba da radi.
Jos je klot 45-ca. Nema triger, nema elektronski razvodnik paljenja, nema servo kocnice, nema alu hladnjak i bocu pod pritiskom, nema mnogo toga, ali ona meni i za mene,...ima dushu.
Verujem da su NT modeli snabdeveni modernijom mehanikom, i da to ima smisla, malo bolje radi nego u starim tipovima sve to sto su izmenili.
Ja na tu ekspanzionu posudu/bocu gledam kao na potrosni deo, kao sto su svecice, kablovi za svecice, razvodna ruka i kapa, filtri, lancanici i lanac tj remenje i remenice, creva razna...
Nesto se menja vesce a nesto redje, a nesto neko i ne promeni za zivota cetverotockasha...
Ja sam npr promenio svoju ST ekspanzionu posudu ne zato sto je napukla, vec zato sto mi je bila ruzna, zuta/oker i prljava...
Takodje bih napomenuo da ekspanzione posude koje su pod pritiskom i na drugim vozilima znaju da napuknu, i to kod vrlo ozbiljnih proizvodjacha...
Sta znam, jedna od 2000 izlivenih posuda, ne bude bas dobro izlivena ali se to pokaze tek posle zamora materijala...plastika je to.
Ta posuda kosta toliko, da se bukvalno moze menjati zajedno sa uljem i filtrima...
Osrednji ovisnici duhana popushe po jednu bocu na svaka 3-4 dana...na primer...
Tako da ko je shisha neka puca, nego je frka sto se to desi bas kad je najmanje potrebno.
Odavno sam rekao da cu od sada Marfiju da kupujem po tri kutije Bromazepama za svaki dan...pa da se covek ustondira malo da sjashe vishe...
Laughing Laughing Laughing
Ima mala anegdotna prica- moj otac i stric, kao studenti zavrsne godine fakulteta, kupili Skodu 110. U to vreme, mogao se kupiti ili Fica,ili za nesto malo vise ulozenog novca, Skodilak.
Skoda je bila limuzina za Ficolinu, veca snaznija udobnija...
Elem, nisu je vozali mozda par meseci, i desi se peh- odvali se klipnjacha i probije blok motora...
Preko Ceske ambasade su, u to vteme, expresno dobili potpuno nov motor i za vrlo kratko vreme ponovo su bili na drumovima stare Juge. Nikada posle nikakvih kvarova nisu imali sa doticnom damom na cetir' tocka.
A Skoda je vazila za odlicnog proizvodjacha automobila ma sta pricali po zapadu...

Svaki automobil ima i mane i vrline, jer je svaki automobil - kompromis.

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od junior45 Čet 20 Apr 2023, 08:24

Pavle Filipović ::Druže, ovde si samo ti demantovan.

Ja se u ovome ne slažem ni sa Yugišom oko svega, ali on svoje stavove izražava mnogo kultirnije nego ti. Ni ne moramo da se složimo oko nečega, niti je to bitno toliko. Ali malo poštovanja, to nije loše. Ja sam o tebi stekao utisak da ti kontriraš za sve što se napiše, kaže. Ja sad da sam dovoljno dokon, pa da ti slikam 10 boca puknutih i da pitam koga hoćeš, ti bi rekao da je to redak slučaj na primer. Zašto toliko kontriraš na sve, ja ne znam. Valjda smatraš da je samo tvoje mišljenje i iskustvo pravo. Nemam ništa ni protiv toga, ni protiv tebe.

Da ABS razvodnu kapu i ruku sam stavio,  nisam menjao to skoro. Znam da nisu nešto te kape. Ali hvala ti na prosvetljujućoj informaciji.

Ja sam demantovan ili dimu?
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty ST vs NT

Počalji od YUgisa Čet 20 Apr 2023, 09:41

Kao prvo spustite svi loptu na zemlju, nema razloga da se tera inat i raspravlja o licnostima. Ako imate sta pametno reci na temu sistema za hladjenje ok, ako ne to je to, licne razmirice resavajte u 4 oka, svako moze da bude hrabar iza tastature.

Da se svaka boca proda sa otpada verujem, jer ih nema puno, ne mogu da iskopam godinama redovan NT hladnjak u oglasima jer su svi tako zapusteni i napunjeni blatom bukvalno koliko taloga imaju, a sumnjam da ce ovi na otpadu da se trude da peru posude. Sistem nije toliko robustan na lose odrzavanje ko ST i kao sto kazem, nije problem u bocama, nego pretezno u zaglavljenim cepovima koji nabiju pritisak preko predvidjenog, ima Febi cepova koji drze nesto sitno pritisak ako neko hoce faktor sigurnosti od pucanja, kao sto je receno NT sistem je efikasniji u hladjenju i manji pritisak u sustemu se nece odraziti negativno na mogucnost da ohladi standardan auto.

Licno ja ne mogu nesto sto je posledica loseg odrzavanja da smatram greskom sistema makar postojalo nesto robusnije sto bi to izdrzalo. Drugo verujem da ce pucanje plastike biti sada ucestalije i od starosti, jer ako nisu bakarni hladnjaci dozivotni, nece biti sigurno ni plastika.

Uostalom da su te boce toliko poznat problem, verujem da bi bilo brdo prodavaca koji bi to sada prodavali. Da se desava, sigurno, da je problem od kojeg strahuje vecina vlasnika, sumnjam. Ako neko ima konstantan problem, zapitao bih se pre da nije nesto drugo problem.

Sad sam pogledao po oglasima, ima ih za 800 do 1800din polovnih.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od YUgisa Čet 20 Apr 2023, 10:15

Spojene teme, drzite se tematike rashladnog sistema.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Stari i novi sistem hladjenja - Page 2 Empty Re: Stari i novi sistem hladjenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu