Zamena ramena ili reparacija starog

3 posters

Ići dole

Zamena ramena ili reparacija starog Empty Zamena ramena ili reparacija starog

Počalji od karakas Čet 09 Maj 2019, 21:24

Zdravo svima i veliki pozdrav iz Makedonije
Pocinje sredivanjem Z 101 iz 1977 i pri zamena manzhetni na homo zglobu primetio sam da su oba ramena reperirirana (neko je mog starog gadno zaj** jer stokec ima samo 31 i nesto hiljada km.)Ali sta je ,tu je.
Trazim savet... da ponovo postavim staro,reparirano samo se menja plastika gde ide kugla ili da idem sa novim ali novi imaju 10 mm otvor gde se prichvstuju na shasiju dok stari-originalni 8..,tako da treba da proshirujem nosac ramena na shasija za 2 mm...

Pozdrav


karakas
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 08.05.2019

Nazad na vrh Ići dole

Zamena ramena ili reparacija starog Empty Re: Zamena ramena ili reparacija starog

Počalji od YUgisa Čet 09 Maj 2019, 21:36

Ako ramena nemaju lufta, moze samo da se zameni manzetnica kod kugle i gumena caura na kraju ramena u suprotnom, lakse je zameniti sa novim, ne znam koliko je kod vas ali nova ramena su kod nas u rangu od 15 evra/kom. Ako se tezi originalnosti, onda mogu da se uzmu standardna za Yugo/Z101, ako se zeli nesto "vise" od auta, onda se stave ramena od Floride koja su nesto duza pa ce biti siri trag tockova i manji nagib.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena ramena ili reparacija starog Empty Re: Zamena ramena ili reparacija starog

Počalji od karakas Čet 09 Maj 2019, 21:44

Htio sam da budu originalni ali kod nas novi-originalni-stari tip nema, samo za yugo.Inace cena je nesto niza ,ide 11 eu/kom.Sta mislite ,ovi novi jel imaju dobar kvalitet i dali bez ikakvog problema mogu da namesti novi tip osven onog proshiravanjem rupa na shasii za 2 mm ?
Hvala na brzom odgovoru. Zaboravio sam,za Floridu ovde ...techko

karakas
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 08.05.2019

Nazad na vrh Ići dole

Zamena ramena ili reparacija starog Empty Re: Zamena ramena ili reparacija starog

Počalji od YUgisa Čet 09 Maj 2019, 22:03

Pa sve zavisi od proizvodjaca kolika je cena, pa samim tim i kvalitet koliko ce da potraje. Samo treba da se prosiri rupa za 2mm, moj savet je i da se stave novi tip gumica na spoju ramena i b. stangle, posto je to mnogo superiornije nego stari tip.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena ramena ili reparacija starog Empty Re: Zamena ramena ili reparacija starog

Počalji od karakas Čet 09 Maj 2019, 22:21

Da,sa novim ramenom dolaze i novi tip gumica...Hvala na savetu i tako ce da bude i uradjeno !
Zasad josh jednom pozdrav svima

karakas
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 08.05.2019

Nazad na vrh Ići dole

Zamena ramena ili reparacija starog Empty Re: Zamena ramena ili reparacija starog

Počalji od YUgisa Čet 09 Maj 2019, 22:27

Pozdrav Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena ramena ili reparacija starog Empty Re: Zamena ramena ili reparacija starog

Počalji od Vlado 128 Ned 12 Jun 2022, 09:29

Da ne otvarama novu temu, zanima me koji je fi rupe na ramenu na Zastava 128 81.god, našao sam nove ali da ne moram stare sad skidati pa pitam.

Vlado 128
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 114
Datum upisa : 14.03.2021

Nazad na vrh Ići dole

Zamena ramena ili reparacija starog Empty Re: Zamena ramena ili reparacija starog

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu