Zamena vrata

+10
YUgisa
VPetar
ZAC
jugota
slobokv88
MilosL
putopisac
Sima21
dimmu
ristivoje
14 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od MilosL Sre 07 Nov 2018, 21:37

mozda pomogne neki srafciger ili dleto pa kucas na 180 stepeni u smeru odvrtanja,inace mix 50/50 automatsko ulje i aceton pomaze.
MilosL
MilosL
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 236
Lokacija : Bgd-Rakovica
Datum upisa : 08.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od ZAC Sre 07 Nov 2018, 23:12

Zadnje staklo, kao i prednje, skida se sa bosim nogama...stopala se postave tako da staklo ne pukne,. ...rukama, tacnije  prstima se povija kedre ka preko falca i lagano se gura nogama. Tako ne unistis ni keder niti ostetis farbu na falcu karoserije nekim ostrim predmetima. Skinuo sam u zivotu bar 15-jstak soferki na taj fazon...naravno ovo ne vazi za lepljene, samo za stari tip sa kederom.

Napomena; Dok se staklo gura sa unutrtasnej strane ka spolja, napolju treba biti pomocnik koji ce docekati staklo da se ne razbije!!!

Montaza se vrsi pomocu kanapa koji se na sredini gornjeg dela stakla zavrse oba kraja...keder se namaze tecnoscu za sudove da lakse klizne preko falca karoserije. Povlacenejm krajeva kanapa "usna" kedera polako prelazi preko lima...treba paziti kada se dodje do donjeg dela, tada ide malko teze..pa nekada zna kanap da pocepa keder.
dabi izbegao bilo kakvo curenej posle montaze, u falc kedera nije lose staviti "glistu" sirove gume, precnika oko 3-4 mm ... "Glistu" postaviti celim obimom kedera.


Poslednji izmenio ZAC dana Sre 07 Nov 2018, 23:33, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Sre 07 Nov 2018, 23:15

Fala i na ovom savetu! Smile Nego, sad me više muči ovaj drugi problem sa naleganjem vrata.... Doh

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od ZAC Sre 07 Nov 2018, 23:25

Zavrtnjeve na tom zubu  ne seci i ne brusi...neces ih izviti...vec ih razbusi ..Oni su krstasti..znaci vec imas vodjenje burgije u centar zavrtnja. Razbusis  tacno pod 90* u odnosu na zavrtnaj, uzduznu osu zavrtnja...prvo manjom burgijom pa pomalo povecavas.
Ne znam koje je to zavrtanj, sada napamet...ali primera radi, ako je u pitanju M8 onda busis do 6.8-7 mm.. tacno u centar. Zatim poprskas WDom ili odvijacem, pa izvijacem za zalomljene vijke izvijes te parcice zavrtnjeva...tako reci "cevcice" koje su od njih ostale.
Ako pazis priliko razbusivanja navoji u navrtki na stubu ce ostati neosteceni...
Povadio sam mnogo zavrtnejva na ovaj nacin.
Ako je zavrtanj zuba u kvalitetu 10.9 ili jace ( ne znam koje su stavljali) treba ti malo kvalitetnije burgije, i li obicne samo preostrene na tuplji ugao.

Evo i video o tome....ja imam garnituru odvijaca ...

https://vimeo.com/50983218

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Čet 08 Nov 2018, 06:41

Pa ZAC jedino da mu odes u posetu,i poneses motalicu 50 m' ,malu brusilicu,busilicu,set odvijaca zalom srafova,HSS duplo ostrene burgije za prohrom,neki mali invertor...i cek da vidim aaa da...
Vish da covek vice da ima samo osnovni alat... Ok znam da je tako najbolje,al kad covek ni udar odvijac nema,ali ovo sto rece kolega MilosL ima skroz smisla. Sigurno da na glavi srafa ima negde gde moze da se zadene neko staro usko dleto ili ravan srafciger i da se na kratke udarce cekicem bar pokrene,posle nekako i moze...
Ili ( sto bi najverovatnije bila moja metoga koju ne preporucujem),moze da se bonseche komplet prednja povrsina zuba brave sa sve glavama srafova da moze da se skine stari zub,a da ostane dovoljno od srafa da se uhvati papagajkama ili malim rocanglama( AKA vodoinstalaterskim klestima)...u tom slucaju,prvo mora da se ima jos jedan zub... Al mislim da bi to baas trebala biti poslednja opcija.
Ja bih ipak isao tj probao metodom MilosL sto rece. Kazem Vam,udar generise dovoljnu silu da odvrce i najneposlusnije srafove.
Ko sto neko ima "potpis" -ako nece silom,uzmi veci cekic-
Laughing
Jeste sirova metoda,al EFI-kasna

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od slobokv88 Čet 08 Nov 2018, 08:48

Razbusi glavu srafa sto vecom burgijom dok ne otpadne glava srafa.
Zatim deo srafa koji je osto da strci probaj smrt klestima da odvrnes ali prethodno ga dobro
nakvasi uk uljem. Ako ne uspe onda navaris maticu koja moze da se navrne na deo srafa i okastim kljucem ili gedorom odvrnes. Par puta sam tako resavao slicne situacije kada nesto nece da se odvije.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Čet 08 Nov 2018, 09:21

Ima smisla. Extra ideje su se skupile koje svaka ponaosob mogu da donesu rezultat u smislu uspesnog odvrtanja...

Oly mi svi da ti dodjemo,ja ponesem mali inverter,i udarni odvijac,Slobo ponese mini autogeno, dobre matice i cetiri rezervna srafa,Putopisac brusilicu i VELIKI srafcigeri jos VECU macolu a mene proziva za ooo-ruk,ZAC dobre burgije i set za izvacenje zalom srafova...
Dodje i Jugota da nas sve bodri,i Kum Ruzvelt cisto da nas zrachi sa svojom dvoglavom pardon,dvogrlom azdahom....
Laughing
Ti samo pripremi neke pite i kolaca...da se mame namamimo i keve nakevimo tim srafovima sto ti idu na zivac,a samo ti je jedan i ostao koliko vidim..
stidljivko
Ja mislim da su to u Zastavi namerno tako projektovali,da mogu posle da vrishte od smeha...
To kao kad je pomocnik Boga raportirao kako je zavrsio sa konstruisanjem coveka,a Bog kad je video telo,rekao da mu ovaj doda na stopalima po dva veca prsta da strce,i rekao da ce ih u buduce zvati Palac...i jos dodao na pitanje ,A zasto?, odgovorom,...Veruj mi , bice smesno!...
Pa Palac se obicno opali u mraku,bolje da se zove Opalac

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Čet 08 Nov 2018, 11:20

Sultane leptejebo, ne sećam se kad sam se ovoliko ismejao!!! Da puknes od smeha Vrh ideja, dobrodošli svi!! Clap A do tad ga parkiram desnim vratima uz drvo ili uza zid, i nema niko da priđe i čačka!

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Čet 08 Nov 2018, 12:06

Prebaci samo preko auta lanac i provuci ispod obikoli oko tog hrasta il bukve i sve komplet zakljucaj ....
Ooo Eek ooovoolikim katancom,pa jedino da probaju da ponesu kola sa sve drvetom...
Sto je sigurno...sigurno...
Pa brate,sad i mene posredno ozracio taj zub,a zub kad ide na zivac,obicno se cupa,meni cupali pet komada pa imam kao neka licna iskustva...a i tu je Bog umesao prste...
Izlazim ti ja iz " aperacione" sale ,to jutro su mi tri vadili,kad na hodniku srecem devojku mog brata,ona me grli pita nesto cvrkuce a ja sa tuferi,dva desna obraza,usnama ko u crnca a jezik ko babura ( taki osecaj od anestezije),kontuz ne znam di je levo ( desno znam posto sva akcija bila na tu str)...
Tako da ako nece nikako brate samo uzmi armiracke makaze i da vidis kako nece da se...khmkhmm... " odsarafe" sine kad budu videli kakvu napravu drzis u sakama , sami ce se izodvijati...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od jugota Čet 08 Nov 2018, 19:02

Joj loodaka,pa dje na Mitrovdan macolu u ruke,vojme krsto
aj doceraj to kod mene u dvoriste,da ti ne obijaju auto dzabe,pa da skinemo ta vrata i onda polako videti sta i kako.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Čet 08 Nov 2018, 19:38

Fala Jugota na ponudi, mogu tek odnedelje ak ti odgovara.... Ako stigne čitav do tebe, ako ne otpadne zadnji branik usput, pošto svakako ostavlja čips svuda za sobom.... ko Ivica i Marica kad bacaju mrvice da bi znali đe da se vrate... xD

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Čet 08 Nov 2018, 20:05

Nije valjda toliko i dotle doslo? Mislim na taj cips i branike? Ti rece da cvrsto stoji jos...
Mozda ti je najbolja opcija sa Jugotom da ti covek pomogne...nece valjda za tu kratku relaciju otpasti nesto?
Privezi gu po stedini za svaki slucaj za "zub alku" brave gepeka nekom tanjom zicom ukoliko se plasis da ce mozda da krene da bega....


_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Čet 08 Nov 2018, 20:17

Stojao je koliko toliko čvrsto, al sam ja morao da ga drndam i čačkam da vidim koliko je stabilan, i naravno uspeo sam da ga razdrkam.... Inače, imaš u mojoj temi o autu slike kako to izgleda kad ja ničim izazvan počnem da čačkam i buškam nešto što dotad uopšte nije delovalo loše spolja.... Cekic

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od ZAC Čet 08 Nov 2018, 20:43

Doh Pa onda nemoj vise da cackas ono sto funkcionise... Loll

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Čet 08 Nov 2018, 20:57

Saosecam sa Jandrom u potpunosti.
Ima i u mojoj temi isto tako,nicim izazvano,rasturanje necega sto je savrseno radilo....
Prvi put,kad sam skinuo poklopac ventila i klackalica da prestelamo ventile,pa sam izcupao i razvodnik paljenja...
Drugi put,kad sam prao motor,pa sam ga izgleda malko previse dobro oprao,a lepo me Jugota covek upozoravao...pa zakuco bendix...
Sreca,ostalo sam djenedjene dobro " napraveo" npr ipak voda nije usla kroz karb u motor...

Izgleda da to oko razdrndavanja treba raditi selektivno i uzdrzano,ako je ikako moguce...
Samo izgleda smo Jandro i ja malko u zavadi sa tim krasnim karakternim osobinama,vec se oma vatamo za ubedjivace min 1000 gr tezine...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od MilosL Čet 08 Nov 2018, 21:47

Davne 87 ja i cale kupimo jos jednog keca,za 5000 DM ih divote,kako sa 18g nisam bas mnogo znao iako sam ucio i krao zanat i majst fore,odem sa NOVIM kecom kod majstora da ga pogleda.
On mi samo rece,sve safove da skines,namazes sa mast,balans stangla,creva kocnice,sisice,ramena,amortiz itd, ako oces da ti ikad pipnem auto od tada ga jos uvek slusam za svaki sraf i preporucujem tu metodu.
Jedino sam cuo i preporuku da moze i ulje,mozda i lakse jer kad skines namascen sraf pa padne u prasinu...
MilosL
MilosL
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 236
Lokacija : Bgd-Rakovica
Datum upisa : 08.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Čet 08 Nov 2018, 23:55

Obrises zamascen sraf krpom,operes naftom....u boze ako padne u prasinu,....zeznuto ako padne u kanal a mrak a za sutra ti auto treba a ti nervozan a kanal dubok a ti stojis na nekim klimavim merdevinicama od pokojnog Pere a stalno se klepas u karter a kosu nemas a si sve celu izmazaoooo...
Laughing Laughing Laughing
Salu na str,tako se cuvaju sarafi i ne zalepe od event korozije ,naravno mnogo lakse se izvrnu...
Ja sam npr cuo da je grafitna ili posebno,bakarna mast jos bolja u te svrhe, npr Wurth mast u spreju,moram reci da sam bio prijatno iznenadjen dejstvom...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od ZAC Pet 09 Nov 2018, 16:16

MilosL ::Davne 87 ja i cale kupimo jos jednog keca,za 5000 DM ih divote,kako sa 18g nisam bas mnogo znao iako sam ucio i krao zanat i majst fore,odem sa NOVIM kecom kod majstora da ga pogleda.
On mi samo rece,sve safove da skines,namazes sa mast,balans stangla,creva kocnice,sisice,ramena,amortiz itd, ako oces da ti ikad pipnem auto od tada ga jos uvek slusam za svaki sraf i preporucujem tu metodu.
Jedino sam cuo i preporuku da moze i ulje,mozda i lakse jer kad skines namascen sraf pa padne u prasinu...

Upravo ovako radim sa svojim kolima..na novo sve podmazano..i posle 15 godina odvijas zavrtanj kao da je nov...
Bolje je mast od ulja..ulje se vremenom opere a zavrtanj zardja...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Pet 09 Nov 2018, 16:20

Ja sam nažalost, nekim čudom kupio polovni auto, pa nisam mogao da skidam sve šrafove i da ih mastim, cinkujem i tepam im, jebajga....

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od ZAC Pet 09 Nov 2018, 16:22

Nisi, ali to ti je savet za ubuduce, i na polovnom autu svak izavrtanj koji odvrns iz ovog ili onog razloga, pre montaze podmazi..i sa njim vise nemas brige.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Jandro Pet 09 Nov 2018, 16:43

U suštini to i radim, kad nešto odvrnem radi popravke ili zamene, nikad ne vratim šraf ili bilo koji deo prljav ili takav kakav je bio, uvek očistim.... Ali problem kod ovog mog zuba za vrata je što to nikad nije bilo odvrtano, fabrički je stegnuto na mere naleganja njegovih dosadašnjih, fabričkih vrata koja sam menjao zbog ozbiljnog truleksa.... I sad nema šanse da ova druga vrata bez toga podesim, baš je veliki zazor, ni CB ne može da zahvati! Na šarkama sam ih stegao max, stavio sam novi graničnik otvaranja, napred do krila je dobar zazor, al nagore uz A stub počinju da se odvajaju, i celom gornjom stranom, uz B stub i sve do dole.... Sem tog zazora, gore im se okvir uklapa uz lajsnu, kao i dole uz prag.... Znači, jebava me to za podešavanje! Mad

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od ZAC Pet 09 Nov 2018, 16:50

Ma shvatam te u potpunosti...ali mislim da nema druge nego da ga razbusis i vadis..ili kao sto kolega rece , velikom burgijom zabusis da "skines" glavu zavrtnja...onda skines taj zub a patrljak srafa naprskas odvijacem, sacekas, pa probas smrt klestima.. .napred nazad da se samo razljulja dok ne krene..
U tom slucaju ti trebaju samo novi zavrtnjevi sa upustenom glavom...ne moras original..svaki srafko ih ima..samo da nije bas kvalitet 5.5 ...uzmes bar 8.8 i ne mislis.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Pet 09 Nov 2018, 23:13

Sa razbusavanjem glave je najbezbolnije,jedino bi savet bio da se krene od npr 5mm-6mm burgijom kao vodjicom,mislim na plitku rupu u dubini od npr 4-5 mm koliko je glava srafa duboka,pa da polako sa burgijama 8-10-12-14 mm "skidas" materijal glave,dok ne bude ostalo samo telo srafa.
Ako budes nezan-mislim,...to je savet-verovatno ce ti ostati zub neostecen,tj rupe na njemu ce ostati nerazbarushene...
Odvijac ili uk ulje ce sigurno pomoci,bar malo da izujedaju ako se od hrdje stogod zashtopalo.

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od ZAC Pet 09 Nov 2018, 23:37

Samo pazi sa kocionom tecnoscu...gde dospe na farbu odmah peri vodom...u suprotnom ode farba do lima...samo se namreza.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sultan Sub 10 Nov 2018, 05:49

U tom slucaju zaboravi na UK ulje..
Samo odvijac sprejem.  Bolje da ne bude trip sa farbom s obzirom da je tanano naneta izgleda,bez neke prethodne obrade/zastite samog metala...
Bitno da skines zub brave,glodanjem glave srafova,ubedjen sam da ce moci da se demontiraju posle ostaci istih....

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7057
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zamena vrata - Page 3 Empty Re: Zamena vrata

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu