Koje ulje?

+42
Dogsbody
alek
Dragan Nešić
strelok89
d.stole
Kibros128
MARKO.M
YUgisa
Yugo_45
MilosL
nikola031
IgorPozega
slobokv88
Vuk_
ljuti
Sultan
putopisac
Jandro
ZAC
VPetar
junior45
dimmu
Milan Miki Zlatanovic
jovan55
Miljan
jugota
ristivoje
banebg81
kasalović1996
bratislavbelic
Milos55
rmiki922
kokisa82
Sima21
fox_87
Zuty
Basko
Predrag B.
jollyjumper
MarkoIrmes
MartinJ
Slobodan Negic
46 posters

Strana 4 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Sledeći

Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od junior45 Pet 19 Maj 2017, 21:03

Probaj,pola sipke nije mnogo
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od Milos55 Pet 19 Maj 2017, 21:22

Evo upravo sam proverio, potrošio je nešto malo više od 3/4 šipke...
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od ZAC Pet 19 Maj 2017, 23:03

Potrosnja, pored stanja motora, zavisi i od rezima viznje....ako ga teras u obrtaje svaki trosi...pa i nov.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od Milos55 Pet 19 Maj 2017, 23:57

Ne ide u visoke obrtaje, ni tata ni ja ga ne gazimo nikada...
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od junior45 Sub 20 Maj 2017, 04:28

To mu ne ide u korist 😅
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od jovan55 Pon 01 Jan 2018, 21:57

vec duze vreme se dvoumim oko mineralnog i polu sintetickog ulja. u pitanju je zastava 101 skala 55 1990 godiste sa predjenih 44336 km. mlao pirka na iberu i to belo ali je neprimetno trosi ulje negde oko 0,3l na 1000km evo i da pitam posto moj drug isto hoce da proba polu sintetiku pa i za njega da pitam. u pitanju je zastava 128 GX1.1 sa predjenih negde oko 140 000 hiljade km i onako slicno pirkaju na iber. zanima me da li da ostanem na mineralnom ili da predjem na polu sinteticko ulje 0,4l na 1000 km
jovan55
jovan55
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 113
Godina : 19
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 01.12.2017

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od bratislavbelic Pon 01 Jan 2018, 22:06

Ostanite na mineralnom. Ja sam, kad mi je bio nov auto, koristio polu sintetiku i nakon nekoliko godina su uspeli da me uvere da mogu sasvim normalno da pređem na mineralno, što sam i uradio. Menjam ga dva puta godišnje i nemam problema, niti potrošnju iako je auto prešao više od 175.000. Čak sam i razmišljao o specifikaciji za mineralno (API i SAE oznake) i pre nekog vremena odlučim (uz pomoć forumaša) da kupim Nisotec Universal 15W40, te to ulje i dalje koristim.
bratislavbelic
bratislavbelic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 65
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad/Bačsky Petrovec
Datum upisa : 30.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od dimmu Pon 01 Jan 2018, 22:14

jovan55 ::zanima me da li da ostanem na mineralnom ili da predjem na polu sinteticko ulje 0,4l na 1000 km
bez ljutnje ali to je vise da se razmislja kada ce pre da se sredi motor, nego koje ulje ce da se sipa. to ispade na 10.000km 4 litre da se dosipa.. kad je vec takva situacija tu je nebitno da li je mineralno ili polusintetika..
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3896
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od jovan55 Pon 01 Jan 2018, 22:18

cale jos kad ju je kupio sipao je optimu i sad sam bas gledao da optima nevalja za nista, dok moj drug mi je preporucio neko rusko mineralno ulje , ja ga kupim , sipem u stojadina, ide gore nego sam optimom, i ceka prolece da ga istocim. mene zanima da li ce auto vise da trosi ili manje nego sto trosi sad mineralno. ako sipam polu sintetiku sipacu po miljanovoj preporuci, seleniu gold.

EDIT: auto predje godisnje malo manje od 1000km
jovan55
jovan55
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 113
Godina : 19
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 01.12.2017

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od bratislavbelic Pon 01 Jan 2018, 22:21

dimmu ::
jovan55 ::zanima me da li da ostanem na mineralnom ili da predjem na polu sinteticko ulje 0,4l na 1000 km
bez ljutnje ali to je vise da se razmislja kada ce pre da se sredi motor, nego koje ulje ce da se sipa. to ispade na 10.000km 4 litre da se dosipa.. kad je vec takva situacija tu je nebitno da li je mineralno ili polusintetika..

Tek sad shvatih kolika je to potrošnja. Ostajte na mineralnom definitivno. Zimi možda i da ostanete na gradaciji koju sam naveo, ali leti je to da se pređe na 20W50 i naravno početi da se razmišlja o sređivanju motora, obzirom da će se delovi koji sada ne valjaju sve više habati i potrošnja će rasti, a onda i motor znatno brže propasti.

jovan55 ::cale jos kad ju je kupio sipao je optimu i sad sam bas gledao da optima nevalja za nista, dok moj drug mi je preporucio neko rusko mineralno ulje , ja ga kupim , sipem u stojadina, ide gore nego sam optimom, i ceka prolece da ga istocim. mene zanima da li ce auto vise da trosi ili manje nego sto trosi sad mineralno. ako sipam polu sintetiku sipacu po miljanovoj preporuci, seleniu gold.

EDIT: auto predje godisnje malo manje od 1000km

EDIT:
Sad pročitah i ovo. Polu sintetičko je ređe, samim tim će ga i više "otići". Ono što me zanima je zašto uopšte i razmišljaš o prelasku na polu sintetiku ako prelaziš samo 1000 km godišnje tim auto. Sipaj mineralno i sve je u redu.


Poslednji izmenio bratislavbelic dana Pon 01 Jan 2018, 22:25, izmenjeno ukupno 1 puta
bratislavbelic
bratislavbelic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 65
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad/Bačsky Petrovec
Datum upisa : 30.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od jovan55 Pon 01 Jan 2018, 22:24

stojadina nevozimo zimi

EDIT:pitam zato sto je auto malo presao,i zanima me vasa misljena


Poslednji izmenio jovan55 dana Pon 01 Jan 2018, 22:36, izmenjeno ukupno 1 puta
jovan55
jovan55
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 113
Godina : 19
Lokacija : Vranje
Datum upisa : 01.12.2017

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od YUgisa Pon 01 Jan 2018, 22:35

bratislavbelic ::Ostanite na mineralnom. Ja sam, kad mi je bio nov auto, koristio polu sintetiku i nakon nekoliko godina su uspeli da me uvere da mogu sasvim normalno da pređem na mineralno, što sam i uradio. Menjam ga dva puta godišnje i nemam problema, niti potrošnju iako je auto prešao više od 175.000. Čak sam i razmišljao o specifikaciji za mineralno (API i SAE oznake) i pre nekog vremena odlučim (uz pomoć forumaša) da kupim Nisotec Universal 15W40, te to ulje i dalje koristim.

I koji su to razlozi sa kojim su te uspeli uveriti na mineralno?


Potrosnja ulja nije direktno povezana sa njegovom gustinom koliko kvalitetom i iz licnog iskustva znam primere na motorima gde je potrosnja isla do 1l pa do prakticno nepostojece samo zamenom brenda.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od bratislavbelic Pon 01 Jan 2018, 22:59

YUgisa ::
bratislavbelic ::Ostanite na mineralnom. Ja sam, kad mi je bio nov auto, koristio polu sintetiku i nakon nekoliko godina su uspeli da me uvere da mogu sasvim normalno da pređem na mineralno, što sam i uradio. Menjam ga dva puta godišnje i nemam problema, niti potrošnju iako je auto prešao više od 175.000. Čak sam i razmišljao o specifikaciji za mineralno (API i SAE oznake) i pre nekog vremena odlučim (uz pomoć forumaša) da kupim Nisotec Universal 15W40, te to ulje i dalje koristim.

I koji su to razlozi sa kojim su te uspeli uveriti na mineralno?


Potrosnja ulja nije direktno povezana sa njegovom gustinom koliko kvalitetom i iz licnog iskustva znam primere na motorima gde je potrosnja isla do 1l pa do prakticno nepostojece samo zamenom brenda.

Dugo bi trajalo da navodim. Među nekim od razloga je i razmena mišljenja sa Dr. M. Stojilkovićem, davnih dana, kao i još jednom osobom iz RNS. Na stručan način su mi objašnjavali i baš ih i nisam shvatao (ja sam društvenjak) kako funkcioniše podmazivanje i kako je to u vezi sa konstrukcijom motora itd. Pretposlednji argument je bio da je ta druga osoba u svoj Mercedes sipala ulje iz RNS (Nisotec), a to je bilo nekako i u vreme kada sam i ovde postavljao pitanje o ulju. Naime, bio sam sumnjičav zbog cene tog ulja, koja je bila povoljna. Obzirom na tu pogodnost (cenu) nisam imao šta da izgubim zato što sam mogao da ispustim to ulje kad god sam hteo (i posle 500 km) i da sipam ili PS ili neki poznatiji brend mineral. Ja se nisam razočarao u proizvod RNS i imam odlična iskustva sa tim Nisotecom.
bratislavbelic
bratislavbelic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 65
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad/Bačsky Petrovec
Datum upisa : 30.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od YUgisa Pon 01 Jan 2018, 23:31

U cemu se ogledaju ta dobra iskustva? Sta je razlika u odnosu na druga ulja koja si koristio?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od junior45 Uto 02 Jan 2018, 09:56

Nisotec je najveci krs od ulja,sipao sam ga jednom u traktor i jednom u 45icu i nikad vise nisam kupio iako je povoljno..mineralno ulje je gusce dok je auto hladan kad je auto zagrejan viskozitet je isti,sam naziv kaze 15w-40 i 10w40 cak bi i trebala da polusontetika i sintetika da ima vise aditiva i vece te molekule i da se teoretski manje trosi,sto je a redje je dok je hladno,motor lakse startuje i pre se podmaze..evo slucaj jedan,drugar sipao seleniju vsgas i trosio ulja ko lud..presao na total 10w40 i smanjio podosta potrosnju ulja i motor je mnogo tise radio..ja sipam mobil 1 polusintetiku,sa yugom sam presao 50k od kad je kod mene,vozim ga kao da sam ga ukrao i dalje ne trosi ulja..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od Slobodan Negic Uto 02 Jan 2018, 10:08

Moje iskustvo sa Nisotecom je bas lose. Posle 2000 kilometara poceo da mi pali lampicu za ulje cim ga malo vise isforsiram, verovatno se razredilo i nema dovoljan pritisak ulja. Posle sam presao na Seleniu Gold i nikada vise se to nije dogodilo.
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od junior45 Uto 02 Jan 2018, 10:25

Pa tako je i meni na 45ici,drzalo 2000km i posle toga ako predjem vise od 70km dnevno,izgubi pritisak skroz..imao sam skazaljku pa znam tacno.
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od ZAC Uto 02 Jan 2018, 10:59

junior45 ::Nisotec je najveci krs od ulja,sipao sam ga jednom u traktor i jednom u 45icu i nikad vise nisam kupio iako je povoljno..mineralno ulje je gusce dok je auto hladan kad je auto zagrejan viskozitet je isti,sam naziv kaze 15w-40 i 10w40 cak bi i trebala da polusontetika i sintetika da ima vise aditiva i vece te molekule i da se teoretski manje trosi,sto je a redje je dok je hladno,motor lakse startuje i pre se podmaze..evo slucaj jedan,drugar sipao seleniju vsgas i trosio ulja ko lud..presao na total 10w40 i smanjio podosta potrosnju ulja i motor je mnogo tise radio..ja sipam mobil 1 polusintetiku,sa yugom sam presao 50k od kad je kod mene,vozim ga kao da sam ga ukrao i dalje ne trosi ulja..

Upravo tako, sintetika ima vece molekule i tako zvano "magnetik" svojstvo  pa se "drzi" u motoru kao "zvaka" i mali deo prolazi kroz karike u kompresioni prostor. Bolje je za hladne startove posto nikada ne ostavlja suvu povrsinu.
Ponavljam u Juga sipam sintetiku 5W40 i nikada nije potrosio ni malo ulja od zamene do zamene... evo ni posle 11 godina.
Doduse ima razlike izmedju Castrola, kojeg sam ranije sipao i ELFa koji je u motoru zadnjih 5 godina.


Poslednji izmenio ZAC dana Uto 02 Jan 2018, 11:06, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od junior45 Uto 02 Jan 2018, 11:01

Sa elfom nisam zadovoljan,bar sa 15w40 sto sam sipao u 45icu
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od bratislavbelic Uto 02 Jan 2018, 11:04

YUgisa ::U cemu se ogledaju ta dobra iskustva? Sta je razlika u odnosu na druga ulja koja si koristio?

Nisam primetio promenu u ponašanju motora između PS i Mineralnog. Nema potrošnje ulja, ne "duva" na odušak. Nije došlo do habanja pokretnih delova motora zbog prelaska na mineral (nije "zaribao" motor). Poenta i jeste u tome da skoro nema razlike u odnosu na PS. PS koji sam oristio je bio prvo Zastavin, a onda Lukoilov, al davno je to bilo. Pretpostavljam da osim ulja, faktor koji utiče je i moj način vožnje. Ne vozim žustro, niti prebrzo (osim kad moram), ali ni "penzionerski", vozim normalno, bez nekih velikih naglih ubrzavanja, "driftovanja", "potpisivanja",...

EDIT:
Ovog leta sam ga malo više forsirao (duža vožnja u višim obrtajima po jako toplom vremenu - preko 30 C spoljna temperatura) na putu kroz Hercegovinu i od Širokog Brijega do izlaska na HR auto put A1 (planine, krivine, a nas bilo 4 plus prtljag) i prošlo je sve bez problema (što se ulja u motoru tiče). Crko mi je samo prednji levi ležaj, al to je bilo u drugoj temi.


Poslednji izmenio bratislavbelic dana Uto 02 Jan 2018, 11:10, izmenjeno ukupno 1 puta
bratislavbelic
bratislavbelic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 65
Godina : 52
Lokacija : Novi Sad/Bačsky Petrovec
Datum upisa : 30.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od ZAC Uto 02 Jan 2018, 11:09

Naravno da stil voznje jako utice na potrosnju ulja...Iz licnog primera znam...motor koji ne trosi ni gram od zamene do zamene sa normalnom volznjom , moze potrositi i 1. litar ulja za 250-300 km. ali u rezimu preko 7-8000 o/min.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od junior45 Uto 02 Jan 2018, 11:13

Svaki ce da potrosi ako se vozi tako 😅
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od ZAC Uto 02 Jan 2018, 11:20

Naravno, to i kazem....ali sa normalnom voznjom dobar motor i kvalitetno ulje ne sme da bude vidne potrosnje...vidne mislim da ne treba okom uociti velike promene na meracu.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od YUgisa Uto 02 Jan 2018, 12:24

Koliko ja znam, a necu tvrditi da sam strucnjak jer sam istrazivao samo po internetu, mineralna ulja imaju odredjenu formulaciju koja je potrebna za stare motore. Koliko me secanje sluzi, u pitanju je neko jedinjenje cinka i fosfora koje se bolje ponasa u uslovima velikog trenja, npr zbog toga noviji motori cesto imaju kotrljajuce povrsine na spoju bregaste i taruce povrsine tj podizaca/soljice ventila. E sad pre nego sto svi potrce da sipaju mineralno jer Zastava ima "cvrst" spoj, treba znati da takva ulja ne smeju da se koriste sa katalizatorom jer ce ga unistiti pa a posto koliko ja znam, Zastava nista nije menjala mehanicki a imala je katalizator, znaci da moze da se koristi i drugo ulje, mozda iz tog razloga ne bi trebalo koristiti cisto sinteticko ulje nego polusintetiku kao kompromis ali nije ni to jedno jedinjenje najbitnije pa da je tako crno na belo resenje.

Sem toga, ja nisam video ikakvu prednost mineralnog ulja i opravdanje za koriscenje sem nize cene. Kao sto rece Cedo, gustina je gustina kod novog ulja, nema veze sa time koji je tip ulja. Mineralna ulja su obicno gusca kad su hladna upravo zato sto sastav ne dozvoljava drugacije karateristike, a to nije bas pozeljno.

Takodje mislim da sinteticka ulja nemaju vece molekule, nego upravo manje, ali je veza izmedju tih molekula veca i jaca i zato ulje ima postojanije performanse odnosno karateristike. Ne vredi koristiti gusca ulja losijeg kvaliteta (bilo brend ili tip) da bi se smanjila potrosnja ako ce tu gustinu da izgubi u kracem vremenskom roku. Sinteticka ulja imaju puno ujednacenije karateristike tokom celog perioda koriscenja, a ujedno je i sam taj period duzi i u smislu predjene kilometraze i u smislu vremenskog intervala.

Ako je nacin voznje takav da postojane karateristike pokazuje i najgore ulje to ne znaci da je dovoljno dobro, jer makar presao i 1.000.000km, mozda je mogao preci duplo toliko. Sad pitanje je koliko je kome bitno da predje i sacuva taj motor. Takodje kad se javi potrosnja ulja, posavetovao bih ljude da utvrde koji je tacan razlog te potrosnje, video sam brdo primera gde mehanicki dobar motor trosi ulje zbog losih gumica ventila koje su od habajucih delova povezanih sa potrosnjom ulja najvise opterecene vremenskim intervalom, ne samo prostim habanjem sto nije tako skupo da se zameni a mnogi cenu zamene potrose kroz dolivanje kojekakvih jeftinih ulja i dokrajce dobar motor sa tim... Niti je skidanje glave obavezno u takvim uslovima, iako mnogi institiraju na tome.

I za kraj da ponovim ono sto sam vec pisao brdo puta, a to je da vecina ulja koju sam ja licno koristio, nije bilo nekih bitnijih razlika u uslovima normalnog koriscenja, ali nakon staze je bilo prilicno ociglednih.

Tako da moja licna preporuka je kao i do sada, polusintetika 10W-40, a sto se brenda tice, najbolje mi se pokazao Mobil 1 koji je dovoljno postojan za prosecne vozace Zastave odnosno nekih 7500km i godinu dana uz cenu od oko 650din/l.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od Milos55 Uto 02 Jan 2018, 13:55

Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Koje ulje? - Page 4 Empty Re: Koje ulje?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 10 ... 17  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu