crko amortizer nakon dizanja kola ?

+6
Sima21
fox_87
YUgisa
ZAC
jollyjumper
junior45
10 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od YUgisa Pon 13 Mar 2017, 18:40

Ja bih uzeo 2300din za sve Very Happy Moram da dignem cene Very Happy I onda sve opet izpocetka Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od Sima21 Pon 13 Mar 2017, 21:54

Gde si kupio, ako nije tajna?!
Mozda i ja uzmem, a i zet treba da menja na puntu. Ne znam dal ima za punta?
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od fox_87 Pon 13 Mar 2017, 23:26

http://www.011info.com/auto-delovi-beograd/auto-delovi-bis
lokacija oznacena na mapi niije tacna , nalazi se malo ranije , izmedju banatske i narodne omladine.

ovde je tacna adresa
https://www.planplus.rs/bis-prodavnica-auto-delova/55149
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od Miljan Uto 14 Mar 2017, 00:23

Svuda ti je oko 4000 din zamena sva 4 amortizera ako su zapekli srafovi, a u vecini slucajeva jesu.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od Milos Uto 14 Mar 2017, 00:57

fox_87 ::Ok, ovi kod mene u servisu traze 2000din za zamenu oba amortizera, s obzirom da je ona alatka za sabijanje opruga oko 1200din, to mi je ok cena. Ali za zamenu manzetne trazi 1000din, e to mi je vec malo naduvano

Jes malo off ali moram da odgovorim. 1.000 din za zamenu manzetne nije naduvano uopste. Jeste malo veca cena ali sto kaze YUgisa, svaki servis doda nesto malo na realnu cenu.
Ja recimo zamenu manzetne ili samog zgloba naplacujem 700 dinara i veruj mi u vecini slucajeva kunem sam sebe zasto ne naplatim vise. Probaj na kolima da sam rasiris osigurac i istovremeno svuces zglob sa polosovine. Mecku da rodis. Dok recimo pri zameni manzetne do menjaca, ako imam istovremeno i zamenu zgloba (ili manzetne zgloba) ne naplatim 700 vec daleko manje posto skinuti zglob kada je poluosovina van auta stegnuta u stezi je laganica, iskoci odmah.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od fox_87 Uto 14 Mar 2017, 08:34

Gleda majstor jutros onaj amortizer, i kaze mi, da izvines na izrazu, ovo nije ni za qrac Laughing , kad sam pitao sta je trebalo da uzmem, kaze bilo sta drugo , Monroe. Znao sam ja , cim se Yugisa slozio sa prodavcem to nece da valja, ne mozes svima posoliti Very Happy
Da sam uzeo Yugisin amortizer, nasao bi se neko pametan da kaze, brate nije ti to za zastavu i sl.

Nadam se da necu naci neiskoriscenu kesu za grafitnu mast, i da ce se setiti da je stavi na homo  Naughty
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od YUgisa Uto 14 Mar 2017, 10:45

Reci ti majstoru da nije on ni qrac od majstora... Kad nauci sta je dyno za amortizere, onda neka mi se javi, do tada, pametniji je kad cuti Wink

Normalno da ne valja, ja kad upasujem amortizer onda je to djubre, drugi kad upasuje drugi amortizer na juga onda je najbolji trkacki Very Happy Laughing Wave Rolling Nestrucno je izmeriti sile i dati procenat povecanja, strucno je palamuditi u prazno kako je nesto bolje, tvrdo za grad, tvrdo kao kamen ili kao trkacki... Wink Svi znaju da je "majstorova" odokativna procena najbolja i najpreciznija.

Ili je mozda i majstor skontao da si kupio kopiju Razz


Homokineticki dobro napuni sa grafitnom pa onda gurni poluosovinu u njega Wink I pazi koju grafitnu uzimas, neke sto sam ja uzimao su bile jedva samlevene kako treba, grafit je bio jos u kamencicima... Mada je to ok za gibanj Wink


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od fox_87 Uto 14 Mar 2017, 12:08

Ma meni je odavno pao mrak na kontradiktorne komentare prodavaca i majstora, vise se ni obazirem, zato pitam ovde, ako hocu poslusam, opet je moj izbor.

YUgisa ::
Takodje ako amortizeri stoje lezeci i slicno ko obicno u prodavnici, kad hoces da ih testiras kako se izvlace i sabijaju, uvek moras prvo jedno 10-20 puta da ih izvuces i sabijes skroz i to samo tako da stoje uspravno kako su ugradjeni na autu da bi ulje popunilo radni cilindar kako treba i da izbaci vazduh ili gas ako su gasni (i nizak i visok pritisak) u komoru za sabijanje. Ovo vazi za sve twin tube amortizere sto je prakticno 99% amortizera. Ovo recimo ne vazi za Bilstein B6 amortizere koji su monotube jer je komora za gas odvojena od ulja.

Jel se ovo izvlacenje i uvlacenje radi pre ugradjivanja u kola, ili se odmah montira? Ja sam probao par puta da uvucem i izvucem kad sam ga uzeo iz prodavnice, prvi put je islo lagano posle je vec imao veci otpor, ovako slobodnom procenom u ruci, osecaj je bio isti na oba amortizera.
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od YUgisa Uto 14 Mar 2017, 12:23

Meni sto neko vise prica to manje su sanse da saradjujem Very Happy

Pa idelano je da se uradi to i onda da se sklopi i namontira na auto. Mislim, vremenom ce se i na autu to samo odraditi, ali ovo bi bilo pravilno, kao sto si i sam rekao, isao je lagano pa je se povecao otpor, to je zato sto je vazduh ostao zarobljen u radnom cilindru i treba ga izgurati i spoljni cilindar tj komoru za sabijanje.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od fox_87 Uto 14 Mar 2017, 15:16

Preuzeo auto, covek mi vratio moju manzetnu, kaze stavio sam univerzalnu, pominje neki osigurac, da ne skida, tamo-vamo, sta god je time hteo da kaze. Naplacena je 750+80 sa grafitnom mascu, takodje mi naplatili 4 vezice koje su stavili na ratkapne  Thumb Down , koje sam uredno isekao i stavio jace kako to Bog zapoveda da se ne vidi budza.

Sto se tice amortizera, meni su ovako na putu i neravninama sasvim ok, udobniji su nego stari. Preko lezecih sam isao sporo, mada cu probati kod mene jedan gumeni kako se ponasa, posto sam pre preko njega prelazio leteci da ga ni ne osetim. Visina prednjeg kraja je 36cm, nije se drasticno promenila
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od dimmu Uto 14 Mar 2017, 15:36

fox_87 ::takodje mi naplatili 4 vezice koje su stavili na ratkapne
Doh
Znam da je tesko kada imas auto koji vozis svakodnevno ali bas zbog takvih stvari sam se odlucio da sto vise mogu krenem da radim kuci sam.
Pre mi nije bilo svejedno jer je auto potreban svaki dan, a kad god se nesto radi uvek se zakomplikuje pa sta treba da bude posao od 5min potraje par sati itd itd ali ovo je stvarno uzas.
Ako odes na jeftinu varijantu onda isfuserisu, ako platis dobro da sve bude kako treba opet sednes u auto pa se non stop pitas da li je sve ok i da li je odradjeno kako treba.
Sad su jos poceli da naplacuju vezice po servisima, dokle ide taj bezobrazluk sa majstorima Thumb Down
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od YUgisa Uto 14 Mar 2017, 15:56

E to je tako proseravanje da stavi univerzalnu umesto originalne... To je ono sto je i Milos rekao, smaranje je skinuti homokineticki sa poluosovine dok je poluosovina na autu... Ali za jedan servis to ne bi trebao biti problem. To je onda jako puno ako je uzeo 1000din pored cene manzetne. Ako je u cenu toga onda ok. Mada te univerzalne manzetne najcesce nisu lose jer moraju biti elasticne kako bi se navukle preko homokinetickog.


_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od fox_87 Uto 14 Mar 2017, 16:06

Jok,cena ruku je ostala 1000din za manzetnu. Da sam znao da se univerzalna navlaci bez skidanja sam bi je zamenio
Sta je, tu je, neka sluzi svrsi, ko zna zasto je to dobro.
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od YUgisa Uto 14 Mar 2017, 16:08

Ma to je onda cisto proseravanje, pa to ga nije kostalo 30min posla... To je bezobrazluk. Jel su radili reglazu?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od fox_87 Uto 14 Mar 2017, 16:43

Naravno da nisu, to se dodatno naplacuje. Vidim da ne vuce u stranu, ali cu je odraditi uskoro da budem siguran da ne jede gume
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od YUgisa Uto 14 Mar 2017, 19:14

Bitno je da se proveri posto moze da bude narusena usmerenost jednako zbog potencijalno drugacijeg nagiba tocka jer kod amortizera nisu uvek te rupe na spoju sa rukavcem jednako izbusene.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od miljanxXx Sre 15 Mar 2017, 10:59

fox_87 ::Jok,cena ruku je ostala 1000din za manzetnu. Da sam znao da se univerzalna navlaci bez skidanja sam bi je zamenio
Sta je, tu je, neka sluzi svrsi, ko zna zasto je to dobro.

navlaci se bez skidanja,ali ti je za to potreban "devojacki san" da je razvuce...
i te univerzalne su po meni kvalitetnije nego ove za zastavu,barem ovo sto sam do sad video...
a za vezice je normalno da se naplacuju,i kod mene u servisu gde radim se naplacuju,cak i podloske na busonu za ispustanje ulja..
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 30
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od junior45 Sre 15 Mar 2017, 12:00

Acron je jeftiniji a prilicno dobar..jedino sto mras da skines zglob da bi stavio mazetnu..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34885
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od YUgisa Sre 15 Mar 2017, 13:57

Ma moze samo i obican konus da se navuce preko homokinetickog Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od ZAC Sre 15 Mar 2017, 17:26

Ja prstima razvucem i prebacim preko zgloba... Laughing

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od fox_87 Sre 15 Mar 2017, 19:25

Univerzalna manzetna za sve zglobove
Spojler:
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od fox_87 Sre 19 Apr 2017, 21:44

Zaboravio sam da se pohvalim, saznao sam zasto je na kraju stavio univerzalnu manzetnu a ne onu koju sam ja kupio. Sutradan nakon ugradnje kada sam izlazio iz dvorista, motam pun levi i imam sta da cujem, par puta zakrckao homokineticki., nakon toga svako motanje pun levi sam opet isto cuo. Majmun izgleda nije uspeo da ga skine , tukao ga cekicem il sta vec, jebao se sa tim osiguracem , na kraju digao ruke i stavio univerzalnu. Kada sam dosao po auto zato mi je poturio segrta da mi nesto smulja i nije smeo na oci da mi se pojavi.
A ja ko za inat po ceo dan na poslu, nikako da im svratim i da im se najebem majke, o njihovom trosku da mi ugrade nov homokineticki. Sa ovim sam presao 10.000km i lik ga je sjebao zbog manzetne, jebem ti budale. Bolje da nista nije dirano pa bi ga voda i prljavstina sjebala nakon jos 10.000 barem
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od Miljan Sre 19 Apr 2017, 22:21

Drugar je vozio 40.000km suv homokineticki sa raspadnutom manzetnom i tek sad se raspao.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

crko amortizer nakon dizanja kola ? - Page 2 Empty Re: crko amortizer nakon dizanja kola ?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu