Da li je pukao hladnjak, da li je ostecena motora i da li je posledica toga dimljenje iz auspuha? (+korozija)

2 posters

Ići dole

Da li je pukao hladnjak, da li je ostecena motora i da li je posledica toga dimljenje iz auspuha? (+korozija) Empty Da li je pukao hladnjak, da li je ostecena motora i da li je posledica toga dimljenje iz auspuha? (+korozija)

Počalji od Gagi Zemunac Ned 29 Jan 2017, 19:40

Na floridi 1,3 zaglavio mi se termostat pa je motor digao temperaturu na preko 110 stepeni. Kada sam skinuo termostat i nadoknadio rashladnu tecnost primetio sam da mi pari hladnjak i crevo od hladnjaka do boce za rashladnu tečnost (slike). Da li je moguće da je hladnjak napukao, da li je moguće da je doslo do ostećenje motora i da li je to za posledicu moglo imati jako dimljenje iz auspuha? No

U prilogu su slike vezano za problem hladnjaka:

Da li je pukao hladnjak, da li je ostecena motora i da li je posledica toga dimljenje iz auspuha? (+korozija) W1p8h1

Da li je pukao hladnjak, da li je ostecena motora i da li je posledica toga dimljenje iz auspuha? (+korozija) 2cor6v4

Da li je pukao hladnjak, da li je ostecena motora i da li je posledica toga dimljenje iz auspuha? (+korozija) 2rhxnb9

I kada smo vec ovde, jel moze pomoc oko saniranja korozije? Off topic

Da li je pukao hladnjak, da li je ostecena motora i da li je posledica toga dimljenje iz auspuha? (+korozija) 10sejbk


Gagi Zemunac
Gagi Zemunac
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 19.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

Da li je pukao hladnjak, da li je ostecena motora i da li je posledica toga dimljenje iz auspuha? (+korozija) Empty Re: Da li je pukao hladnjak, da li je ostecena motora i da li je posledica toga dimljenje iz auspuha? (+korozija)

Počalji od Marko Zemun Pon 30 Jan 2017, 01:24

Pobogu, prati temperaturu redovno, stekni naviku da pratiš instrumente na tabli, pogotovo za temperaturu i ulje. Što se tiče parenja hladnjaka, to je normalno, jer kad termostat otvori tad vruća voda iz bloka procirkuliše kroz hladnjak, a pošto ima malo kondenza ili vlage na hladnjaku, to je razlog zašto pari. Ovo za crevo ne znam da to odgovorim pošto najjasnije ne razumem, izvinjavam se. Što se nekih kvarova tiče, dizanje temperature na 110 stepeni može prouzrokovati krivljenje glave motora i oštećenje dihtunga i vrlo vrlo retko oštećenja na bloku. Ako dimi belo na auspuh i krene potrošnja vode, to je znak da je dihtung načet i da troši vodu, tj da voda negde probija u cilindar i u vidu pare izlazi na auspuh. Ako se to desi, sledi skidanje glave, ravnanje i to da ti skinu 0,2 mm, zatim provera ventila, obavezno zamena vođica i gumica ako su ventili dobri i obrada sedišta sa šlajfovanjem ventila. To ako ti je probio na dihtungu i to se da videti kad se skine dihtung, u suprotnom mora i hidrotest da se radi. Na to dodaj i ulje, antifriz, filter ulja, ako su karike malo otišle, onda sledi zamena karika i ležajeva radilice kad se već skida glava da se i to uradi. Sve u svemu, kajševi, semerinzi, delovi, sve što treba, plus ruke majstoru, oko 350 evra maksimalno. Dobru obradu imaš u dvorišti STŠ Zemun, Mikron se zove, a delove kupuješ u Frend Auto u Banijskoj u Zemunu.

Koroziju saniraj sam kad se prolepša vreme, Mart - April, ošmirlaj to do golog lima ako možeš, pa uzmi namaži četkom antirost, pa kad se osuši obrusi, pa opet antirost, jedno tri puta tako. Posle toga uzmi Zorkin Wash primer i njega nanesi. Kad se osuši, opali malo vodenom, pa opet wash primer, kad se osuši za 24 sata onda opet malo vodenom, vrlo malo, sušenje, pa Body špric git u spreju, nanesi slobodno i na okolna mesta zdravog lima, sušenje pa vodena, pa još jedna ruka špric git, posle toga kad se sve osuši onda beli sprej opali i to ti je to.

Marko Zemun
Marko Zemun
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 944
Godina : 37
Lokacija : Zemun - Nova Galenika
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu