Prosirivanje trapa tj traga tockova

+3
MIXI_BG
dragan77
ZAC
7 posters

Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od YUgisa Uto 26 Maj 2015, 21:19

Razmisljam se ovih dana o tome kako prosiriti trap tj trag tockova pa reko da podelim svoje ideje da vidim misljenje drugih a ujedno mozda i neko ima neku korisnu ideju koja bi mi pomogla Wink Naravno znam da pored felni sa malim et i distancera da je moguce prosiriti trap, ali posto vec imam felne sa relativno malim et (13) to nije neka opcija, a distanceri jesu jednostavno resenje, ali sto jednostavno ako moze komplikovano, koristim ih sada ali uz nove felne bih mozda izbegao da ih koristim jer sam felne mogu da prodju od amortizera, a sami distanceri pogorsavaju performanse u smislu svoje mase pa sam mislio mozda da prosirim trag tockova na drugi nacin. Naravno znam da mogu napred Floridina ramena (isto ih imam) i pozadi da se naguraju podloske pod viljusku (isto do kraja nagurano), tako da mi to nije dovoljno.

Pre svega, pala mi ideja pozadi da jednostavno samo stavi duze srafove koji drze viljuske za grede pa da slazem dalje podloske da izbacim viljuske ka napolje, ali iako bi to bilo relativno jednostavno resenje, problem je malo sto odbojna guma ne naleze vec na predvidjeno mesto u viljusci sto ce stvoriti dodatne probleme po tom pitanju plus i gibanj moze biti prekratak pa onaj poprecni nosac koji drzi gibanj za viljusku moze biti problem, sto opet onda zahteva mozda pomeranje tacke kacenja tog nosaca na viljusku sto je opet neko neuredno resenje.

Pa je moja ideja (naravno sem ako ne napravim nove viljuske od nule sto nije iskljuceno ali mislim da je komplikovano) je da odsecem kraj fabricke viljuske kod glavcine i da se tu od vinkli naprave dva nova nastavka za viljusku tj da ti nastavci spajaju viljusku i glavcinu/amortizer. Spoj tih vinkli nastavaka sa viljuskama bi mozda mogao biti odradjen u vidu slicovanih rupa i srafova pa bi moglo da se podesi koliko da produzenje bude tacno tj da se podesi po potrebi. Nesto ovako sam ja to zamislio:
Prosirivanje trapa tj traga tockova CAM02235a

Tako da bih mogao jednostavno umesto 15mm distancera da produzim samu viljusku za 15mm i to je to. Iako meni nije problem zbog toga sto cu praviti rubove na meru, ali mogao bih i napraviti drugaciji dizajn caura tu kod glavcine, tj posto cu ih svakako praviti od Pa6, mogao bih malo drugacije da ih konstruisem tj da napravim jednu kracu a drugu duzu. Time bi dobio mogucnost recimo da kracu stavim sa zadnej strane a duzu sa prednje strane amortizera i da sam amortizer tj glavcinu pomerim u nazad nekih 10ak mm, sto bi pomerilo i ceo tocak 10ak mm u nazad, time bi dobio nesto duze medjuosovinsko rastojanje a ujedno kod klasicnih Yugica (ako bi neko ovako nesto radio) bi dobio vizuelno bolje centriran tocak u odnosu na rub blatobrana, jer cesto se moze videti da su tockovi pomereni prema napred (kao sto su prednji tockovi obicno pomereni ka nazad)... Tj ovako:
Prosirivanje trapa tj traga tockova Blue_Yugo_GV_in_San_Francisco

Naravno ovako produzenje viljuske bi odgovaralo mnogima jer vecina Yugica pa i Z101 ima taj problem da je zadnja osovina nesto uvucenija u odnosu na rub nego sto je prednja osovina tj tockovi.

Napred je malo teze, jer bi se moralo vise uraditi, tu bi mozda bilo bolje da se uradi rame od nule, ali mozda bi moglo i fabricko da se prepravi.
Prosirivanje trapa tj traga tockova CAM02234a

Idealno bi bilo da se produzi tu gde je crveno obelezeno (tu su i Floridina produzena), ali je taj deo pravougaonog preseka sto otezava bilo kakve prepravke, uz to je relativno kratak, tako da sem secenja i navarivanja umetka, ne bi moglo puno da se uradi, a to ne bi dalo mogucnost podesavanja po potrebi. Drugo resenje je da se sece tu gde je zeleno, pa da se ovaj kvadratni presek obradi u kruzni sa narezivanjem navoja i preko toga da se postavi cev sa unutrasnjim navojem sto bi dalo mogucnost podesavanja duzine. Nesto ovako:
Prosirivanje trapa tj traga tockova 80wevqx

Ali ovo resenje daje par problema, to je problem sto se siri osovina izmedju karoserije i b. stangle, sto znaci da se na silu siri sama b. stangla. Sad to je normalno kod standardnog vozila, kako se oslanjanja krece gore i dole, rame opisuje odredjenu kruznicu i samim tim tako siri i skuplja b. stanglu, ali je pitanje da li sama b. stangla moze toliko da se rasiri bez posledica. Drugi problem je ugao koji zaklapa b. stangla i rame kao i rame u odnosu na karoseriju jer ti uglovi postaju "ostriji" tj dalje od nekog idealnog pod 90 stepeni. Sad to nije tako strasno kod gumenih caura, ali u slucaju kao kod mene gde je spoj sa Pa6 caurama izmedju ramena i b. stangle, moze biti problem. Iako planiram unibol na spoju karoserije i ramena, mozda budem primoran da ga stavim i na spoju b. stangle i ramena u tom slucaju. Sto onda opet u nekoj teoriji pokrece pitanje da li je jednostavnije napraviti celo rame novo.



Naravno pored cele ove tematike, postoje i dodatna dva problema. Prvi su poluosovine, tako da bi trebalo ubaciti mozda neke caure izmedju lezaja u homokinetickog sa unutrasnje strane, staviti tanju podlosku sa spoljne strane kod matice. Drugi problem nije tesko resiv, situacija je da se sa takvim prosirivanjem povecava negativan nagib, sto bi trebalo neutralnisati usustini sa ekscentricnim srafovima.

Spone imaju dovoljnu duzinu, tako da tu ne bi postojao problem, eventualan problem bi bio malo izmedju prednjeg amortizera i kosa, malo bi bio nategnut u solji ali mislim da ne bi to bilo tako opasno.

Neki predlozi, saveti, kritike? Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od ZAC Uto 26 Maj 2015, 22:56

aplauz

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od dragan77 Sre 10 Jun 2015, 20:56

druze,sve podrzavam u tvom tekstu,sve stoji,ali da bi se sve to dobilo,a da bude funkcionalno, treba jako puno intervencija,nekazem,sve je moguce,ali cena toga je daleko veca od onoga sto ce se dobiti sa tim,po meni samo distanceri,koji kostaju,ali mislim puno manje nego ovo sto je prikazano,nisam te mislio uvrediti,sve je moguce uraditi,ali treba gledati isplativost toga
dragan77
dragan77
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 275
Godina : 46
Lokacija : srbobran
Datum upisa : 03.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od YUgisa Sre 10 Jun 2015, 21:15

Ma kakvi, zasto bih bio uvredjen, tema je upravo zato i pokrenuta, da bi raspravili za ili protiv, ne da bi meni rekli ljudi au to je super Wink

Usustini gledao sam malo, sad kako sam izbacio sve podloske i podesio zatur na maksimum, rame i b. stangla stoje pod blagim tupim uglom, tako da bih ustvari prosirivanjem doveo na to da stoje pod 90 stepeni. A mislim da bi mi dobro resenje bilo kad bi nasao ovako nesto:
Prosirivanje trapa tj traga tockova Rotule-unibal-sfg-8-gauche

Automatski dobijem unibol i samo narezem navoj na ramenu i resen problem. Jedino je pitanje koliko bi me to izaslo, ovo zadnje za viljuske bi bilo i jeftinije od 2 distancera mada se jos uvek razmisljam sta da uradim.

Tj ovo za rame cu verovatno svakako da uradim, samo zavisi od toga da li cu iskoristiti samo za unapredjenje u unibol ili cu iskoristiti i za prosirivanje. Jer mi se ta ideja vise svidja od ubacivanja malog lezaja i prepravka fabrickog ramena tu gde je caura.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od YUgisa Pet 25 Sep 2015, 08:58

Pa da zavrsim zapocetu temu ako nekad bude nekog interesovalo. Napravio sam duza ramena koja se podesavaju da trag bude siri 10-40mm u odnosu na fabricki Yugo i takodje viljuske su podesive u istom rasponu.
Prosirivanje trapa tj traga tockova Cam02610
Prosirivanje trapa tj traga tockova CAM02828


Sto se tice cene, ima jeftinijih ali neke malo poznatije firme najcesce nove distancere i brezone prave po ceni od 10.000din uz sta sam se ja uklopio sa ovim prepravkama postojecih delova. Kad bi imao auto sa propalim ramenima i viljuskama, onda to u kombinaciji sa distancerima ako bi se zeleo prosiriti trag auta, izaslo bi oko 20.000din sto bi se opet uklopio sa ovim modifikacijama na novim viljuskama i ramenima.

Prednosti su svakako sto se uvek po potrebi moze podesiti sirina trapa ako se recimo menjaju felne ili dimenzije guma pa ako negde kaci sto se sa distancerima ne moze tako lako pogotovo sto je najcesce problem uglaviti neke distancere od 10ak mm ako se zeli prosiriti trap za 20mm jer je tesko napraviti ispust za centriranje felne pa se obicno radi ili 5 ili 15+mm distancer. Druga bitna prednost je to da sto se vise prosiri prednji trap na ovaj nacin, to je bolja geometrija trapa, ako se prosiri trap za 40mm dobije se otprilike 2 stepena dinamicnog nagiba. To znaci da kad su tockovi usmereni pravo i da recimo stoje na 0 stepeni, kad se smota skroz volan, spoljni tocak ce da dobije negativan nagib od 2 stepena. To je velika prednost kod spustenih vozila gde je dinamican nagib poremecen losim uglom ramena. Treca prednost je ta da ovo usustini ne povecava masu nista specijalno a 4 distancera u zavisnosti od debljine (ali da su manje od 20mm) i materijala mogu biti teski od 1.5 do 10kg. To se ne cini puno ali posto je u pitanju rotaciona masa, internet literatura kaze da 1kg rotacione mase ima efekat ko 5, pa negde cak kazu i 10kg staticne mase... To znaci da ako recimo tocak olaksate 1kg je kao da ste auto olaksali 5-10kg. To ujedno znaci da se vozilo bolje ubrzavati, kociti i biti stabilnije jer amortizeri ne moraju da amortizuju dodatnu masu. Takodje ja sam se tu u cenu uklopio sa Pa6 caurama viljuski sto isto daje poboljsanje u stabilnosti i trajnosti u odnosu sa ovim sadasnjim gumicama loseg kvaliteta uz mogucnost podesavanja zatura zadnjih tockova pa se moze ispraviti eventualna nesavrsenost karoserije ili malcice poboljsati geometrija zadnjeg oslanjanja ako se poveca zatur. Mada nisam proverio sve prednosti po pitanju zadnje geometrije.

Mana je svakako da ce nakon nekog vremena i ovo da strada pa ce zahtevati veca ulaganja u odnosu na distancere koji su trajni, ali mislim da je dobijen rezultat opravdan.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od MIXI_BG Pon 13 Jan 2020, 18:20

Msm da nema potrebe za tim egzibicijama, slicovati sva cetri amortizera da bude -1,5°.
Zadnji trap malo zatvoriti, bolje uvozi u krivine i drzi po kisi.
Prednji otvoriti max do 0.5°, jer kad se startuje dolazi u nulu.
Ja tako vozim godinama i prezadovoljan sam.
MIXI_BG
MIXI_BG
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 606
Godina : 55
Lokacija : Beograd-Topcider
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od VPetar Pon 13 Jan 2020, 18:44

Pa dobro, ne koristimo svi aute u istim uslovima Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od YUgisa Pon 13 Jan 2020, 21:45

Kao sto kaze Petar, ne koristimo svi aute u istim uslovima na isti nacin, to je ok za neki fabricki auto koji ima mozda malo sire gume i neke krace fabricke opruge, 3 lista gibanj pozadi za vozanje po saobracaju, ali za neki ozbiljnije spusten, poremecaj u geometriji trapa je ozbiljan problem i ogromne su prednosti sa ovakvim trapom i do 5% bolje vreme moze da bude na stazi sto se mozda ne cini puno, ali na stazi koja se vozi recimo 105s po krugu, to je prakticno 5s. Da ne kazemo da poboljsanje geometrije omogucava bolje iskoriscenje guma tj ujednaceniju potrosnju celom sirinom i duze trajanje guma.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od junior45 Uto 14 Jan 2020, 00:13

Prosle godine u kuli nisam mogao doci ni do 70% mogucnosti yugisinog yuga..naspram 2016 se dosta promenio
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od VPetar Uto 14 Jan 2020, 00:16

Mislim da ni on sam jos ne moze da vozi na 100%
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od YUgisa Uto 14 Jan 2020, 09:20

Dobro, 2016te iako sam postavio svoj licni rekord tada, auto je bio ubedljivo najlosiji od svih poseta Kule. Imao sam ovaj trap ali nastelovan na najprlibliznije fabrickom uz prevelike nagibe, odvezao sam 44.13s i potukao prethodni rekord od 45.38s (tada sam vrlo lako vozio relativno konstantno u 45-46s) ali vecina krugova je bila losija od 46s 2018te, pocetni krugovi su bili i preko 47s jer auto nije bio toliko predvidljiv za voznju i trebalo je mnogo krugova da se adaptiram i uvozam. Sa prosirenim trapom je izmereno 43.6s, sto na papiru ne izgleda kao velika razlika, ali treba uzeti da je to postignuto vec nakon treceg kruga, prvi krug za zagrevanje je bio samo 0.25s sporiji od 44.13, sto znaci da samo kroz previdljivost auta sam postigao poboljsanje od 3-4s zbog sireg trapa i odgovarajuceg nagiba sto je skoro pa 10% i tih 43.6 je odvezeno po vlaznom i to je najbrze vreme od 4 prva kruga koja sam merio, iako sam odvezao jos krugova koji su bili prilicno sam siguran brzi, em zbog cinjenice da sam se poceo navikavati na performanse koje ja pre nisam doziveo u krivinama, em sto je bilo suvo. Ali kao sto kaze Petar, 2018te nisam vozio toliko puno da mogu reci da sam 100% se navikao na nove granice automobila. Ja verujem da sam vozio u visokih 42s ili jako niskih 43s i misilim da svojom voznjom mogu da izguram jos mozda 0.3-0.5s. Mozda gresim ali mislim da auto ima potencijala za 42.5s.

A ti si Cedo vozio u rangu od 46-47s poslednji put tj 2018te, a mislim da si vozio oko 48s tokom 2016te pa je zato razlika, jer je tvoj auto brzi oko 1.5s, a moj preko 4s u proseku. 2016 tvoje najbrze i moje najsporije vreme je bilo skoro jednako, dok 2018te je to bilo 2s razlike u moju korist.

2016te sam napred imao 3.5 stepena nagib, a 2018te sam imao 1.9 stepeni nagib na prednjoj osovini, iako je nagib prakticno 1.5 stepen manji u staticnom polozaju (kada je ispravljen volan), u dinamickom nagibu (kada je smotan skroz volan) je prakticno isto i to su prednosti poboljsanja geometrije.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od junior45 Uto 14 Jan 2020, 13:40

2019te smo isli 😁 inace,nisam mogao voziti zbog toga sto nisam mogao da stanem nekim cudom,sediste nije moglo dalje da se pomeri,noge mi udarale u volan..a i ja bi moj vozio brze da mi u onoj krivini nije palio lampicu za ulje,posto sam posle bio brzi svuda ostalo,a tu sam vozio dosta sporije..
Pero,2016 kad smo vozili imao si nizi auto i "bolji" trap pa sam opet bio brzi od tebe,ne mora da znaci da ja konkretno ne mogu da izvucem maksimum nego sto je auto bio losiji i to dosta..u s krivinama je nosirao ko manijak a sad nista
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od VPetar Uto 14 Jan 2020, 13:50

Napisao sam da ni Sloba ne moze da izvuce maksimum iz svog auta Wink

A bio si brzi jer sam imao ocajne gume i nisam mogao da prenesem snagu nikako..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od junior45 Uto 14 Jan 2020, 14:03

Prosirivanje trapa tj traga tockova Fb_img24
Moje su bile bas sesi 😁
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od YUgisa Uto 14 Jan 2020, 14:42

Da stvarno, ja se zabrojao xD

Pa zar ti Cedo nisi imao crni set onda na autu? Pera je imao 14ke samo napred i lose amortizere Laughing

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od junior45 Uto 14 Jan 2020, 18:34

Pa to je fabricko,ne? 😁 A moji sigurno nisi bili nista bolji od tih,cim sam menjao sve zajedno..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od YUgisa Uto 14 Jan 2020, 18:46

Pa zar njemu nije jedan totalno iscureo na kraju dana? Pa tih 2cm sto je njegov bio nizi sa strane opruga i gibnja nije nikakva prednost Wink To malo sto je nize teziste je malo gora geometrija napred Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od VPetar Uto 14 Jan 2020, 18:48

Jeste, pomislio sam da je pukla manzetna 😂 Cim smo krenuli sa staze, odmah sam stao sa strane Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od AnteLo Pet 17 Jan 2020, 07:40

Ne znam jel ovo korisno ikome al navodno pase prednji trap od mk1 Punta (koji bi trebao biti siri) u Yuga
sad tako mi je receno al mi to ne zvuci tocno, znam za 1og Yugica s trapom od Punta al nema se nista posebno vidit
AnteLo
AnteLo
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 953
Godina : 19
Datum upisa : 14.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od YUgisa Pet 17 Jan 2020, 08:47

"Pasu" jedino gewinde uz manje prepravke (gornja rupa se slicuje na dole) na Yugov rukavac uz Yugovu solju, ostalo ne pase bez secenja i varenja a kad se to radi onda moze sve da pase Wink

EDIT: Sad kad razmisljam nisam siguran jel su gewinde od prve ili druge generacije, morao bih proveriti, davno je bilo.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prosirivanje trapa tj traga tockova Empty Re: Prosirivanje trapa tj traga tockova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu