Reducir na plinu

+5
Mitke
Zuty
junior45
YUgisa
Nikola NS
9 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Reducir na plinu - Page 2 Empty Re: Reducir na plinu

Počalji od xajdyk Pet 19 Dec 2014, 12:08

ljudi mama ovakav problem,naime kupio sa YUGO 55 ima plin i vozen je na plim nedjutim kada sam hteo da prebacim na benzin shvatio sam da su totalno isekli i odvojili crevo za dovod goriva do pumpe za gorivo,naime uzmem ja lepo i spojim ponovo crevo sve lepo zategnem da nema fals vazduha upalim radi u lery normalno medjutim cim mu se da gas ugusi se i ugasi auto pa se onda teze pali posle toga mora da se vergla sta da radim? video sam pre pumpe za gorivo kao malu sklopku od plina,predpostavljam da je to kada se prebacuje sa plina na benzin pa sam posumljao da je i ona zategnuta i sprecen dovod goriva i tu, posto vidim da ima sa strane kao neki sraf za stelovanje pa sumljam da je tu zavrnuto do kraja,dali sam nekim delom upravu?koliko se razumem iber-lauh je ispusten ali nepusta nikakvu mast naime crevo je cisto kaze mi ovaj sto sam kupio da je tako rekao majstor da je dobro da stoji kada se vozi na plin?!sta da radim odakle da pocnem da proveravam posto nemam ni dinara da teram kod majstora?

xajdyk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Reducir na plinu - Page 2 Empty Re: Reducir na plinu

Počalji od YUgisa Pet 19 Dec 2014, 12:54

Ta sklopka sto kazes jedino moze da bude elektroventil koji treba da prekine dovod goriva kad se vozi na plin i ako se ja ne varam postoji mogucnost da se zatvori rucno pa ga treba otvoriti. Bilo bi dobro da nakon tog rada na benzinu kad se ugusi da skines svecice i pogleda u kakvom su stanju, ako su garave ili mokre, onda dobija previse goriva pa treba karburator prestelovati. Majstor lupa gluposti, nema to veze nikakve sa gorivom kojim se koristi i treba vratiti karter crevo nazad na mesto, mozda i zato ne funkcionise dobro na benzin jer je mozda karburator bio nastelovan da radi zajedno sa time.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Reducir na plinu - Page 2 Empty Re: Reducir na plinu

Počalji od Zuty Pet 19 Dec 2014, 13:06

Ipak je njemu glavni problem da sto je vozeno na plin samo nego li crevo i onda je naravno karburator zapisio, desilo se i meni, karburator da se ocisti bi trebalo da resi problem. A to sto kazes za ispred pumpe je ventil koji pusta i zatvara benzin, to sto si video za stelovanje je u slucaju da se ventil pokvari i ostane u otvorenom polozaju da moze da se rucno zatvori da ne pusta benzin, i taj ventil bi trebao da se stavi izmedju pumpe i karburatora, posto strucni majstori koji ugradjuju plin kod nekih zbog lakseg montiranja ga stave ispred i kad auto radi na plin pumpa radi u prazno i pokvari se..
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Reducir na plinu - Page 2 Empty Re: Reducir na plinu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu