dilema u legalizaciji

3 posters

Ići dole

dilema u legalizaciji Empty dilema u legalizaciji

Počalji od bojan bor 101 Sre 11 Jun 2014, 19:48

ubacio bih u 101 efi motor ali ima prica da to ne moze da prodje jer nije postojao fabricki takav kec. po mome to je 1.3 motor kao i sveki pre koji se stavljao u keca samo je efi ubrizgavanje. to se i onako moze naknadno skinuti i staviti na bilo koji motor zastavin tako da mi nije logicno da to pravi problem! misljenja ili konkretna znanja,molim....

bojan bor 101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 43
Godina : 39
Lokacija : Bor
Datum upisa : 19.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dilema u legalizaciji Empty Re: dilema u legalizaciji

Počalji od YUgisa Sre 11 Jun 2014, 20:38

Nije mi bas najasnije, kontam sta hoces da kazes ali ipak da potvrdim, znaci zelis da ubacis kompletan 1.3EFI motor iz Yuga/Floride u Z101? Ako imas 1.1 motor onda mozes ocekivati neke dileme jer prelaskom na 1.3 motor mora da se atestira trenutno. Mada usustini mislim da je jednostavno najbolje da odes na tahnicki pregled gde inace ides i razgovaras sa njima kao i da ako ti kazu da je potrebno atestirati da kontaktiras firmu gde ces da obavis atestiranje za proceduru... Jer kod nas je takav zakon da nije izricit i da svako tumaci na svoj nacin i resavanje legalizacije motora zavisi prosto od tvoje srece i tvojih "veza" pri tome... U svakom slucaju mozes ocekivati i probleme oko toga sto je 1.3EFI jaci od 1.3 motora koji je dolazio u Z101 jer znaju i da prave probleme oko 1.3 Specijala koji je dolazio u Z101 samo u malom broju. Mislim da druga iskustva jednostavno nece ti puno pomoci jer sve zavisi od slucaja do slucaja, znam da su neki ljudi npr ubacivali 1.4 motor pri registraciji samo odlaskom na tehnicki pregled a drugi nisu mogli da atestiraju najobicniji 1.3 motor jer su nesto filozofirali...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

dilema u legalizaciji Empty Re: dilema u legalizaciji

Počalji od Milos Sre 11 Jun 2014, 20:48

Ne mora da znaci da ce mu na tehnickom sve objasniti kako treba, ja kada sam pitao, rekao je da mora da se ide na Masinski fakultet za atest zbog opterecenja karoserije valjda. Kada sam proverio na drugo strani, ispada da uopste nije tako.
U pincipu, 1.3 motor je isao fabricki u Z101 tako da neki poseban atest nije potreban. Potreban je kupoprodajni ugovor motora, da je motor legalan, potvrda servisa o ugradnju motora i sa tim se ode na ocitavanje motora, na tehnickom pregledu se potvrdi promena motora i ides u SUP gde ti izdaju novu saobracajnu dozvolu. Tako sam ja skapirao, Predrag kada vidi dopunice i ispravice ako sam nesto lose napisao, on je u toj materiji.
Jedini eventualni problem je taj sto kod motora za karburatorsku verziju i EFI verziju nije isti, po nekoj logici to moze da pravi problem mada mozda gresim.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

dilema u legalizaciji Empty Re: dilema u legalizaciji

Počalji od bojan bor 101 Čet 12 Jun 2014, 10:12

Ja imam ideju da odem na karb na tehnicki pa posle stavim efi i jo je to. Mene brine to da li je motor njima evidentiran samo po kubikazi 1.3 ili kao 1.3 efi? Ako je samo 1.3 onda ne bi trebao biti problem jer ima takvih keceva i samo se uradi zamena motora?! Ne znam vise,kaparisao sam motor i sad ne znam hocu li uopste moci da ga stavim zbog ove nase glupe administracije i neupucenosti sluzbi!!!!

bojan bor 101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 43
Godina : 39
Lokacija : Bor
Datum upisa : 19.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dilema u legalizaciji Empty Re: dilema u legalizaciji

Počalji od bojan bor 101 Čet 12 Jun 2014, 10:20

Ja imam ideju da odem na karb na tehnicki pa posle stavim efi i jo je to. Mene brine to da li je motor njima evidentiran samo po kubikazi 1.3 ili kao 1.3 efi? Ako je samo 1.3 onda ne bi trebao biti problem jer ima takvih keceva i samo se uradi zamena motora?! Ne znam vise,kaparisao sam motor i sad ne znam hocu li uopste moci da ga stavim zbog ove nase glupe administracije i neupucenosti sluzbi!!!!

bojan bor 101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 43
Godina : 39
Lokacija : Bor
Datum upisa : 19.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dilema u legalizaciji Empty Re: dilema u legalizaciji

Počalji od Milos Čet 12 Jun 2014, 10:38

Nema veze kakvo ti je ubrizgavanje na motoru, ne gledaju oni to nego kod motora nije isti za karburatorsku verziju i EFI verziju. Posto u z101 nikada nije isao taj tip motora (sa tim kodom), pitanje da li bi te pustili da sve legalizujes bez problema, to jedino treba proveriti.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

dilema u legalizaciji Empty Re: dilema u legalizaciji

Počalji od YUgisa Čet 12 Jun 2014, 11:15

Da, oni gledaju kod motora i snagu koja je isla uz njega... Mozes ti uzeti i onaj 1.3 od 73ks i izbaciti bregastu i staviti neki Ficin karb pa da ima 50ks tj manje snage nego 1.1 motor ali i dalje je po zakonu taj 1.3 od 73ks... Ako sve mozes da resis samo odlaskom na tehnicki pregled onda je sve super, onda je samo zamena 1.3 motora za 1.3 motor i nema uticaja na to koja je verzija ubrizgavanja ali ako te posalju na atest onda bi realno trebali da pogledaju i kako je reseno uskladjivanje svega toga sto opet moze da dovede do nekih komplikacija ako postoje neki uslovi koji moraju da se ispune (tipa kuda da se sprovede dovod goriva, pozicija pumpe i slicno, znam za primer gde su smarali jer auto ima ST kocnice iako su 80ih svi imali takve kocnice sa tim motorima)...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

dilema u legalizaciji Empty Re: dilema u legalizaciji

Počalji od bojan bor 101 Čet 12 Jun 2014, 13:26

Koliko vidim bice to ,,domaca radinost'' hahaha....

bojan bor 101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 43
Godina : 39
Lokacija : Bor
Datum upisa : 19.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dilema u legalizaciji Empty Re: dilema u legalizaciji

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu