Dilema oko farbe

2 posters

Ići dole

Dilema oko farbe Empty Dilema oko farbe

Počalji od Str Sub 05 Apr 2014, 11:43

Ljudi, imam floridu 1.4 '91 godište (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/44/1991_Yugo_Florida_1.3_EFI.jpg) i boja joj je jako dotrajala, lak je ispucao na mnogim mestima, oko blatobrana se uhvatila korozija i ne gine joj farbanje. E sad, hvata me dilema, trenutno mi je na pameti crna boja, po mogućstvu mat, ali nisam siguran kako bi to pristajalo ovakvoj jednoj floridi, ni za branike ne znam koju bih boju stavio, pa vas molim za pomoć oko izbora. Takođe me interesuje gde da nađem crne šrafove za moje mat crne čelične felne.

Pozdrav Very Happy

EDIT: Ispravljen link slike:
Dilema oko farbe 1991_Yugo_Florida_1.3_EFI

Imas tu objasnjenje kako se postavlja:
https://zafc.forumsr.com/t12-ubacivanje-slika-u-poruku

YUgisa
Str
Str
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 85
Godina : 28
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 02.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dilema oko farbe Empty Re: Dilema oko farbe

Počalji od YUgisa Sub 05 Apr 2014, 11:52

Iskreno ja nikad ne bih ofarbao u crno jer cak i kad operes, auto je odmah prljav... To jedino za neki sou auto... Sa druge strane koliko sam ja cuo, farbanje auta u mat crno je vrlo tesko a posto sam video dva auta koja su tako farban mogu i da se slozim sa time jer boja bude neujednacena i jos teza za odrzavanje... Ja bi se pre odlucio za tamniju nijansu te koje imas i branike isto u boju auta a sto se tice srafova, jedino da probas da nadjes one kapice sto ste navlace (mada ja nisam nikad video crne, samo razne varijante sive i hrom (mada moze da se prefarba), a sam saraf kao saraf tesko, jedino da plastificiras svoje i da uzmes kljuc sa gumenim umetkom za te namene... Saraf nisam nikad video, ali za brezone postoje matice u boji ali opet samo u inostranstvu, ja nisam video da neko tu kod nas to ima u stalnoj ponudi... Te su kvalitetnije plastificirane ali opet ako ne pazis, sidje dolje...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dilema oko farbe Empty Re: Dilema oko farbe

Počalji od Str Sub 05 Apr 2014, 23:47

Sad sam krenuo u razmišljanje o nekoj teget boji i crnim branicima, i možda nekoj plavoj foliji na prozorima, ali nikako da raskrstim u glavi kako bi to izgledalo na floridi, yuga mogu da zamislim, ali nju ne. Valjda zato što se generalno malo ljudi bavi stajlingom floride
Str
Str
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 85
Godina : 28
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 02.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dilema oko farbe Empty Re: Dilema oko farbe

Počalji od YUgisa Uto 08 Apr 2014, 09:40

Mislim da neces postici dobar efekat sa crnim branicima, tj mislim da ce svima izgledati kao da je neki "ekonomik" tj najeftinija verzija Wink Kod auta gde su stopljeni branici sa karoserijom najbolje stoje branici u boji karoserije, mada to je samo moje misljenje, ne mora da bude i ispravno Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dilema oko farbe Empty Re: Dilema oko farbe

Počalji od Str Uto 08 Apr 2014, 10:02

Hvala na savetu, uzeću ga u obzir sigurno.
Trenutno razmatram ovu boju

Dilema oko farbe 1506389_695796270441803_1044593522_o
Str
Str
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 85
Godina : 28
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 02.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dilema oko farbe Empty Re: Dilema oko farbe

Počalji od YUgisa Uto 08 Apr 2014, 10:18

Iskreno meni se vise svidja tvoja boja, mnogo je unikatnija, ja licno nisam nikad video takvu Floridu uzivo dok ova plava je prilicno cesta, te novije su skoro samo i dolazile u toj plavoj uz crvenu, sivu i po koju zutu... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dilema oko farbe Empty Re: Dilema oko farbe

Počalji od Str Uto 08 Apr 2014, 10:23

Verujem da takođe nisi nikada video ni fabričku floridu automatik kao što je moja xD
Ne znam, ova boja jeste baš specijalna, čas je teget, čas tamnozelena, u zavisnosti od osvetljenja. možda i zadržim nju
Str
Str
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 85
Godina : 28
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 02.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dilema oko farbe Empty Re: Dilema oko farbe

Počalji od YUgisa Uto 08 Apr 2014, 10:29

E Floridu jos nisam nikad zapazio automatik, samo Yuga Wink Pa mislim da je onda ta najzanimljivija boja Wink Eventualno mozes uzeti neku tamniju nijansu ako zelis Wink Mada opet, to je samo moj predlog Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dilema oko farbe Empty Re: Dilema oko farbe

Počalji od Str Uto 08 Apr 2014, 10:37

Ovo je prva i poslednja florida napravljena sa automatskim menjačem '91 godine. Čak je i moj otac svoj magistarski rad odbranio na tom menjaču, onda je stajala 12 godina u zastavi kao neki eksponat i naravno sa nje je skidao šta je ko stigao, onda moj otac nju kupi 2003. dovodio je u vozno stanje i bude prvi put registrovana 2004. posle 13 godina, a onda 2012. kada sam ja krenuo sa vožnjom, obukom itd, automatski menjač bude zamenjen manuelnim. Nije samo auto, već član porodice Very Happy
Str
Str
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 85
Godina : 28
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 02.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dilema oko farbe Empty Re: Dilema oko farbe

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu