Auto trza na gas

5 posters

Ići dole

Auto trza na gas Empty Auto trza na gas

Počalji od Saša Liman Sub 05 Apr 2014, 16:38

Pozdrav svima.
Nije me bilo neko vreme ali evo mene opet.Drugi auto,noviji,novi i problemčići.Prodam moju Yugovinu staru i kupim Z 128.Auto ok.Čovek ga pazio,lepo vozio,ima plin.
Trzao je na početku i nakon paljenja a i kasnije ali sve ostalo je bilo ok.Pomerim malo paljenje na razvodniku i probam da čačnem ler i tu počinje šou.Skinem poklopac karburatora i vidim da je ona šipkica mesingana koja na sauhu zatvara leptir otkačena i zakačim ja to na mesto,naštelujem sajlu sauha i neće da pali normalno,moram da "prsnem" plin,da podignem sauh,da držim gas jer se na leru gasi.Vozio sam tako par dana i sludeo me je jer znam kako je palio i radio.X puta sam pokušavao da naštelujem ali nikako da pogodim i nastavlja se isto.Sednam danas u auto i evo me u Vrbasu.Uz put slabo vuče,na malo većim obrtajima,kada ga "navlačim" čuju se detonacije,nema snagu.Sada kada sam stigao malo "vratim" paljenje na razvodniku,skinem onu polugicu sauha i ide super,na leru kao satić ali trza na dodavanju gasa.Šta da mu uradim da to eliminišem?Da,zamenio sam onaj mali filter na elektro ventilu i ništa drugo nisam čačkao,osim ovoga što vam navedoh.Plin je nov ugrađen 2008. auto je 1999. godište.
Pomagajte ako ko može.
Pozdrav
Saša Liman
Saša Liman
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto trza na gas Empty Re: Auto trza na gas

Počalji od Saša Liman Sub 05 Apr 2014, 17:29

E da.Zaboravio sam da napišem.Na autu mi je neki bugarski komutator,razvodnik ne znam,misli da je fabrički,tako mi je rečeno,kablovi Lika Sistem,svećice NGK,nisam video oznaku,razvodna ruka ne znam koja je ali staviću "Čajavec" sa Yuga starog.Trebao sam sa Yuga da skinem komutator "Bosh".
Saša Liman
Saša Liman
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto trza na gas Empty Re: Auto trza na gas

Počalji od Alex Sub 05 Apr 2014, 17:58

Mozda lupam ali promeni svecice.
Alex
Alex
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 429
Lokacija : Okolina Panceva
Datum upisa : 28.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto trza na gas Empty Re: Auto trza na gas

Počalji od djole101c Ned 06 Apr 2014, 04:38

Dobar je taj bugarski komutator, ja ga imam 50000 polovnog bez problema.

djole101c
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Datum upisa : 26.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Auto trza na gas Empty Re: Auto trza na gas

Počalji od Saša Liman Ned 06 Apr 2014, 11:22

Pozdrav
Evo spremam se da idem da probam da ga doteram.Mislim i ja da sa komutatorom nema veze.Probaću kapu da promenima i svećice pa da vidimo kako će se ponašati.Javljam šta sam uradio.
Saša Liman
Saša Liman
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto trza na gas Empty Re: Auto trza na gas

Počalji od charjek Ned 06 Apr 2014, 17:27

mene interesuje gde si uzeo filter (onaj iz el.ventila) za plin?negde u ns?
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto trza na gas Empty Re: Auto trza na gas

Počalji od Saša Liman Ned 06 Apr 2014, 19:12

charjek ::mene interesuje gde si uzeo filter (onaj iz el.ventila) za plin?negde u ns?

Uzeo sam ga,odnosno dobio sam nov,u servisu jednom za auto-gas na Salajki,blizu moje firme pa se znam sa momcima koji tamo rade.
Nije dozvoljeno reklamiranje pa ne mogu da ti napišem koji ali rekli su mi da košta oko 100 dinara a da ima i jeftinijih.Ako ti treba mogu se sutra rasoitati pa ti javim u pp.
Saša Liman
Saša Liman
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto trza na gas Empty Re: Auto trza na gas

Počalji od Mladen021 Ned 06 Apr 2014, 19:20

Ja sam bio kupio nov komutator, ne secam se bas marke koja je bila oko 2000 din, katastrofa trzao njakao..ceo dan cackali auto da bi na kraju skontao da je komutator kad sam prelazio na elektronca, otisao i kupio polovni za 1000 din Bosh .. radi kao sat  Very Happy 
Mladen021
Mladen021
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 33
Godina : 30
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 13.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Auto trza na gas Empty Re: Auto trza na gas

Počalji od Saša Liman Ned 06 Apr 2014, 19:27

vo me.Danas sam rešio problem.Mislim rešili smo ga ćale moj i ja Smile.Spremio sam se da menjam i svećice i kablove i ruku ali ćale malo pogledao pa sam podesio leptir sauha i slinuo cev od ibera sa poklopca karburatora i auto proradio kao sat.Sad,probao sa da začepim rukom mmalo cev koja ide sa kartera i pravi on malo pritiska ali ne dimi i nisam siguran dali je baš to bio problem ali kada sam je vratio,za probu,auto ponovo počeo da trza.Malo mi je ćudno ali posao je odrađen.Imam večeras jednu vožnju od stotinak km pa javljam kako sam prošao.
U svakom slučaju hvala svima Cheers .
Saša Liman
Saša Liman
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto trza na gas Empty Re: Auto trza na gas

Počalji od Saša Liman Ned 06 Apr 2014, 19:31

Mladen021 ::Ja sam bio kupio nov komutator, ne secam se bas marke koja je bila oko 2000 din, katastrofa trzao njakao..ceo dan cackali auto da bi na kraju skontao da je komutator kad sam prelazio na elektronca, otisao i kupio polovni za 1000 din Bosh .. radi kao sat  Very Happy 

Ma i ja sam mislio na komuator ali ispade da nije do njega.Na starom Yugu sam imao Bosh i ni štucnuo nije nikada.Sad,Bosh je Bosh pa ću dok stignem ipak i njega da zamenim.
Saša Liman
Saša Liman
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 37
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 19.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Auto trza na gas Empty Re: Auto trza na gas

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu