Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu

5 posters

Ići dole

Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu Empty Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu

Počalji od marex Pon 17 Feb 2014, 23:27

Pozdrav svima, posedujem yuga 55 sa 5 brzina, menjana lamela i korpa kvacila ali desava se sledece :

  • skoro svaki put se cuje ono klasicno krrrr kad prebacim u drugu brzinu osim ukoliko bas nezno prebacim u istu,
  • pri oko 40 km/h mozda i vise, menjam u cetvrtu i desi se da izbaci, pa tad moram da budem grub prema menjacu i ubacim jace,
  • u petu pri 60 km/h i vise jedva ubacim i kad ubacim posle jedva vratim u nizi stepen kao da se nesto zaglavi

takodje sam primetio da neko ulje curi ali ne previse,znaci stoji auto mozda par dana a na zemlji ni kap ulja, ali zato se na motoru ili tom donjem delu kako se vec zove gde postoji kao neki sraf na samom dnu vidi ulje koje se sliva sa svih strana pa ne mogu da utvrdim odakle je.
Dakle pitanje je sledece, sta tacno treba da se uradi i  da li ima neka slika sa objasnjenjem, jedan majstor mi rece da je mozda i ulje u menjacu pri kraju ili da ga uopste nema pa sam hteo da pitam gde se nalazi uopste taj cep gde mogu da pogledam koliko ulja ima ? i sta mi je ciniti ? nov menjac,mislim nov tj neki polovan ispravan ili popravljanje postojeceg ?
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu Empty Re: Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu

Počalji od bane90 Uto 18 Feb 2014, 14:16

proveri prvo ulje u menjacu a mozda je i otisao donji nosac motora(mogue i gornji) jer se onda motor nagne napred, i poremeti saltanje, jer nategne onu sipku ispod patosa, koja ide od palice menjaca do menjaca...
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu Empty Re: Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu

Počalji od YUgisa Sre 19 Feb 2014, 10:07

Zameni ulje u menjacu i sipaj oko 3.25l u njega, proveri gde to curi, uzmi neki odmascivac u flasici sa prskalicom i ocisti to lepo pa pogledaj, ako curi negde na spoju menjaca ili iz zvona menjaca ne gine ti rastavljanje celog menjaca i menjanje dihtunga i semeringa. Sto nije iskljuceno da ces mozda morati svakako da radis jer ti je mozda dotrajao sinhron druge brzine pa zato krci, mada iz mog iskustva upravo druga brzina je najosetljivija na manjak ulja u menjacu...

Takodje problem sa ubacivanjem i izbacivanjem brzina moze da bude kao sto je receno do nosaca motora i menjaca, pre svega donji a nije iskljuceno ni da je potrosena rucica na zglobovima i pogotovo elasticni zglob (popularno zvan kobra) na polugi menjaca. Njih ako budes menjao najbolje da uzmes ovako nesto:
https://zafc.forumsr.com/t3367-zamena-elasticnog-zgloba-na-polugi-menjaca-sa-metalnim-profilom

Inace voznja cetvrtim stepenom 40 i petim 60km/h nije bas adekvatna.

Sto se tice samog opisa kako zameniti ulje u menjacu i gde su cepovi, reci cu da postoji tema na forumu i za kaznu posto nisi potrazio da li ima slicnih tema kao tvojih a postoje, moraces sam da ih potrazis da nadjes odgovor na to pitanje Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu Empty Re: Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu

Počalji od marex Sre 19 Feb 2014, 10:34

juce sam pisao odgogov i u medjuvremenu sam nasao, kucao menjac pa mi je izbacilo par tema pa sam listao sve u svemu hvala...a sto se tice voznje mislio sam na donju granicu, tipa idem nizbrdo ili na nekim ravnim putem gde je ogranicenje 40 pa mi je u cetvrtu jer ne volim da mi se cuje nesto preterano
p.s. cuju mi se i ventili sto u kombinaciji sa karakteristicnim zvukom jugovog motora i menjacem koji krci privlacim sve same dobre ribe Very Happy
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu Empty Re: Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu

Počalji od junior45 Sre 19 Feb 2014, 12:59

Yugo kad je kako treba,motor se ne cuje kako radi,mozda malo auspuh,al to vec zavisi od lonaca..meni vec 30000km teze ulazi u cetvrtu,otvarao sam menjac gledao sve je ispravno,nista nije izlizano osim sto se oni prsteni gde nailaze viljuske,su malo klimave..to pravi problem za treciu sto krci kod mene i kod cetvrte sto krci,a to onda nisam mogao da resim tada,pa sam ga tako sastavio i sad tako vozim..navikao sam i ne smeta mi Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu Empty Re: Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu

Počalji od dreka89 Sre 19 Feb 2014, 13:02

Ovako sto se tice menjaca, proveri ulje i nosac menjaca, a po meni to krcanje sluti na sihrone, a sto se tice ventila pomerilo se paljenje, trebalo bi da se na malo kasnije tj da se okrene u desno
i nece se cuti  Wink 
dreka89
dreka89
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 112
Godina : 35
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu Empty Re: Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu

Počalji od marex Sre 19 Feb 2014, 14:01

da li se isplati da se otvara menjac i menjaju sinhroni i usput sta sve mora sta ja znam dihtunzi itd itd ili da se nadje neki polovan naravno petobrzinac ? iskreno prijatelju taj auto se dugo nije vozio pa se sve rastelovalo
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu Empty Re: Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu

Počalji od dreka89 Sre 19 Feb 2014, 14:57

Ako su otisli sihronu najjeftinije ces proci da kupis drugi menjac, a sto se tice paljenja tj sto ti se cuju ventili promeni kapu, ruku, platine (ako je platinas) i neka ti mastor nasteluje paljenje. Moje misljenje za ventile je da je samo u pitanju ranije paljenje nista drugo, ali za svaki slucaj posto auto nije vozen ti promeni ovo i naravno svecice Very Happy i vozi Very Happy
dreka89
dreka89
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 112
Godina : 35
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu Empty Re: Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu

Počalji od YUgisa Sre 19 Feb 2014, 16:01

Nemora da znaci da ce proci najeftinije ako uzme drugi menjac jer sem ako ga ne uzme sa ispravnog auta sve ostalo je macka u dzaku... Moze da bude isti takav pa i gori... Majstori to najcesce preferiraju jer ne znaju da poprave menjac ili im je znanje vrlo oskudno pa vreme rasklapanja i sklapanja bude mnogo radnih sati...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61581
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu Empty Re: Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu

Počalji od marex Čet 13 Mar 2014, 20:51

misterija resena....promenjeno ulje u kome se nalazila voda kako majstor kaze usla preko manzetni i gumenih gluposti,to ulje je stajalo u menjacu ko zna od kada i uglavnom napravilo je stetu,sada je zamenjeno ulje ali i dalje se menjac cuje dok je na leru i dok se ne zagreje ili mi se uvo navikne na zvuk pa ga teze primetim i ono klasika iz 1. u 2. ako sam nezan onda se ne cuje Smile zvuk krrrr ali zato iz 3. u 2. se obavezno cuje...ne znam koliko se isplati da otvaram menjac i menjam ko zna sta sve ili da dam koliko treba za neki dobar
marex
marex
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 30
Lokacija : Nis be
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu Empty Re: Menjac krut dok se ne zagreje,izbacuje iz IV i V i cuje se u 90% kad se prebaci u drugu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu