Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

+9
Miljan
miljanxXx
junior45
YUgisa
nebojsas
VPetar
Mitke
Milos
YugoKoral55
13 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od miljanxXx Pet 07 Feb 2014, 18:05

mitke ::Milose samo mala ispravka, ne pale par sekundi posto se da kontakt, nego pale kad alternator pocne da puni, to pricam za uredjaje sto automatski pali svetla.

Edit:

treba ti ovakav uredjaj

http://www.mojauto.rs/polovni-delovi/1424154_AUTOMATSKO-PALJENJE-SVETLA-NA-KOLIMA_2013_god

Uz njega dobijes semu gde se sta vezuje, povezes prema toj semi i to je to.


imas i uredjaje koji pale svetla posle 10-15s,nakon sto das kontakt
a imas i one koji pale kad pocne da puni alternator!
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 30
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od VPetar Sub 08 Feb 2014, 09:12

Yugi, uzmi voltmetar i upali auto sa svetlima i bez svetala..videces razliku u padu napona Smile ja sam rekao da se to vidi pri paljenju auta kada je slab aku, ali uvek je tako..kazem ti, kad budes sreo nekog elektricara ili slicno pitaj ih, oni ce znati da ti objasne Smile od kad je zakon da moraju uvek svetla, njima posla nikad dosta Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od YUgisa Sub 08 Feb 2014, 09:20

Meni je to jasno ali ne vidim sta je to meni bitno da li pada ili ne napon od toga? U praksi nikakve razlike sa i bez po funkcionisanje auta niti vidim zasto oni imaju vise posla zbog toga sto stalno svetle svetla, ispalo ko da auti nisu predvidjeni za rad pod svetlima...  Wink Ako radi jednako i nista se ne kvari onda ne vidim zasto je bitan uticaj pada napona u par sekundi?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od VPetar Sub 08 Feb 2014, 09:28

Au brate Very Happy smanjuje se radni vek sijalica, alnasera bla bla bla..okej, ti ces sad da kazes kako ti sijalice i aku traju ne znam ni ja koliko, od svakog pravila postoji izuzetak, tako i ti imas srece sa kvalitetom.. A za elektricare, pa prilicno je jasno bas zbog toga o cemu pricam..crkne aku, crknu sijalice, crkne nesto trece..i posto ljudi ne znaju sami da poprave oni idu kod elektricara Smile i generalno tesko je uporedjivati takve stvari..ja npr ne vozim puno svoj auto, a cale ima sluzbeni koji nonstop vozi svaki dan, neretko po pola dana ili ceo dan..naravno da ce mu brze crci sijalice npr jer se mnogo vise koriste..meni bi ovoliko koliko ja koristim svoj auto sijalice trajale deset godina bez ikakvih problema.. Da ne duzimo dalje jer ni ti ni ja nismo elektricari, ja samo kazem svoje misljenje Smile Wink
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od YUgisa Sub 08 Feb 2014, 09:34

Pa u teoriji ce krace da traju a u praksi zavisi od mnogo stvari, nista ti ne garantuje da ce duze da traje jer radis drugacije nego ja jer je upravo stvar kvaliteta... Uostalom ko ima nizi napon, neko sa ispravnim akumulatorom ko pali pod svetlima ili neko kome umire akumulator i pali ga bez potrosaca? Mnogi koji odrzavaju Zastavu voze umirujuce akumulatore i imaju lose punjenje akumulatora pa se vozi bez problema. Wink Tako da tu sto se mene tice nema mnogo filozofije.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61530
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Baggiolinho Uto 12 Jan 2016, 14:11

Pozdrav ljudi...

Obzirom da sam kupio novi prekidac za svetla,a do sada sam skarabudzio neki pijacarski isto sa 4 izvoda da radi posao...a i odradio je dok nisam kupio original zastavin...a sad zaboravio kako bese ide raspored zica n prekidacu...inace z101 je iz 2006 god,i ima onaj klik-klak prekidac sa 4 izvoda.

Uz to,ortak pokupio negde ovaj automat za automatsko paljenje svetla na 10s.Pa vas molim da mi sto plasticnije objasnite kako ja mogu sam da skarabudzim i spojim to da sljaka.Na slici sam ispisao sve sto je ortak pokupio od informacija...

Hvala vam unapred,zaista!

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 35n7vbc
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Miljan Sre 13 Jan 2016, 00:00

Belo-crna ti je pozicija na prekidacu, zelena kratka svetla, braon stalni +, crna kontakt +.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Baggiolinho Sre 13 Jan 2016, 11:56

Milose pokusao sam,i na kontakt kljucem nista se nije desilo...samo ne znam gde u toj prici je moja braon zica?posto u prekidacu imam crno belu,plavo zutu,braon i zelenu?

Nije mi jasno kako da uglavim ovaj automat i da radi...bune me te boje i gde sta spajam u pm


Poslednji put izmenio Baggiolinho dana Sre 13 Jan 2016, 15:42, izmenio ukupno 2 puta
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Milos Sre 13 Jan 2016, 12:22

Crnu sa uredjaja na neki sraf ili na crnu iz konektora table, plava zica sa izoliranom diodom sa uredjaja na belo-crnu sa prekidaca, druga plava sa uredjaja na zelenu prekidaca, crveno-crna sa uredjaja na crnu prekidaca ali koliko vidim nju nemas pa predpostavljam da je to ova plavo-zuta. Ako imas unimer, proveri da li na plavo-zutoj ima struje kada upalis kontakt.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Baggiolinho Sre 13 Jan 2016, 15:43

Milose pokusao sam,i na kontakt kljucem nista se nije desilo...samo ne znam gde u toj prici je moja braon zica?posto u prekidacu imam crno belu,plavo zutu,braon i zelenu?

Nije mi jasno kako da uglavim ovaj automat i da radi...bune me te boje i gde sta spajam u pm
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Milos Sre 13 Jan 2016, 16:41

Cek nije mi bas najjasniji tvoj post?

''samo ne znam gde u toj prici je moja braon zica?posto u prekidacu imam crno belu,plavo zutu,braon i zelenu?''
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Baggiolinho Sre 13 Jan 2016, 17:33

Milos ::Cek nije mi bas najjasniji tvoj post?

''samo ne znam gde u toj prici je moja braon zica?posto u prekidacu imam crno belu,plavo zutu,braon i zelenu?''

Evo o ovoj braon zici se radi Very Happy,ovo su zice iza prekidaca u mom stojadinu

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 2z9d26c
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Milos Sre 13 Jan 2016, 17:46

Aha izvini, lose sam protumacio tvoj post. Tu braon zicu ne diras, ona je stalni plus i kada bi nju povezao na automat, onda bi ti svetla stalno radila. Umesto nje, crvena zica sa releja treba da bude povezana na crnu sa prekidaca ali ti nju nemas nego ovu plavo-zutu. Ta plavo-zuta treba da bude +12v kada se upali kontakt i povezivanjem nje na crvenu sa automata dobijas da se svetla pale automatski 10 sekundi nakon davanja kontakta, ako ja dobro kapiram sliku koju si postavio gore za automat.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Baggiolinho Sre 13 Jan 2016, 17:53

a ta braon onda da visi u prazno ili ?
Znaci uzmem spojim crvenu zicu sa plavo zelenom,i nju utakne Very Happy u ovaj preostali dzek na releju na samom automatu...crnu zicu sa automata negde zakacim na masu,ili iza table ima ona jedna crna zica pa mogu i na nju da spojim...onda zelenu i crno belu spajam sa ovim plavim zicama,tako?danas sam probao tako...izvadio tablu...nagurao crnu iz automata na masu na donjem delu volana (ima sraf sa maticom),onda uzeo plavo zutu spojio zabicom na relej autmata i njemu nagurao crveno crnu iz automata...onda sam zabicama zakacio zelenu i crno belu za ove dve plave...dam kontakt kljucem(ne palim auto,ali samo dam kontakt da se upali tabla) i nista se ne desava...nije htelo!
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Milos Sre 13 Jan 2016, 20:45

Ne ne, ne diras ti te zice. To sve ostaje kako jeste u konektoru. Uzmi ogoli instalaciju sa kljestima za skidanje izolacije ili ako nemas, mozes skalpelom, kraj zice uredjaja isto ogolis i umotas na zicu prekidaca. Treba da bude cvrsto obmotana, da nema lufta i pomeranja. Ako imas lemilicu zalemis to, ako nemas nema veze, na kraju trakom izolujes to i gotovo. Time ces dobiti da se svetla pale 10 sekundi nakon paljenja kontakta bez diranja prekidaca za svetla a ako uredjaj u nekom momentu crkne, mozes i dalje normalno koristiti prekidac kao i pre.
Proveri na prekidacu za svetla koja zica ima 12V kada se upali kontakt, na nju kacis crvenu sa uredjaja.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Baggiolinho Čet 14 Jan 2016, 09:47

Hteo bih da zahvalim jako Miljanu (jednom i drugom),Milosu za ovo u vezi automata...

Uspeo sam da spojim kako mi je Milos na kraju objasnio (plasticno) Very Happy,i sve radi kako treba.Spojio sve zice po uputstvu,izolirao i ostavio u prostoru iza prekidaca sam automat,masu sproveo ispod volana.Sada jos samo da nadjem negde prekidac za svetlo Z101,da zamenim ovaj pijacarski turski koji k... ne vredi i to je to...

Hvala jos jednom svima Wink zivi bili!
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Milos Čet 14 Jan 2016, 12:23

Cheers
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od grofmed Pon 14 Mar 2016, 19:20

Pozdrav svim clanovima, naravno da cu povezati automatski no prvo da vidim sta da povezem Rolling Eyes prvo sam stavio led cob 17cm medjutim ,eto posle pola godine nekom bolo oci i seljaci mi skinuli stavljao ih napred gde svetla sto je realno i bilo pitanje dana kada ce maznuti no IMAM jednu ideju da li je neko stavio
https://www.oglasindo.rs/auto-oprema/oglas/led-dnevno-svetlo-eagle-eye-9w-250065

unutra svetla. Izbusio bi negde(hteo sam pitati i gde najbolje staviti da daje dobru svetlost a da ne smeta ostalim svetlima.) zasrafio i tako resio pitanje dnevnog svetla.
grofmed
grofmed
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 45
Godina : 42
Datum upisa : 07.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od fox_87 Pon 14 Mar 2016, 20:37

Meni je pozicija u branicima, a gde treba da bude u farovima mi je rupa. Tako da ja planiram ako pasuje to u rupu od fara, da ubacim tamo i povezem na poziciju , dzabe gorim osramove sijalice i trosim 2x55W
Samo sto lazu prodavci snagu tih LED Eagle Eye dioda, lupa ko sta stigne
https://www.kupindo.com/Signalizacija/23580489_LED-Eagle-Eye-diode-9W-23mm
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Jandro Pon 14 Mar 2016, 21:26

Ja imam te COB LED i nasao sam zanimljivo mesto za ugradnju,vidi se na mojoj profilnoj,tj. avataru. Cool Doduse.ovo mi je drugi par,prethodne su mi takodje pocupali sa auta u po bela dana... Evil or Very Mad

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od grofmed Pon 14 Mar 2016, 23:14

Da, to je jedino mesto, na koralu in sam prvo stavio gde maska u sredini ali me cimala policija pa posle stavio bas na to mesto. Super su one,i kad se ne upali svetlo one su dovoljne za neko malo pomeranje.
Znaci ili da budem uporan i nekako zalepim ali ovoga puta sa unutrasnje strane ili ove okrugle iznutra da zasrafim ,ja nemam tu prostor pa morao bi da busim.
grofmed
grofmed
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 45
Godina : 42
Datum upisa : 07.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od fox_87 Uto 15 Mar 2016, 01:08

Ja budala reklamiram pogresnog coveka Smile , javi se Vesic-u imas popust jer si clan foruma
https://www.kupindo.com/LED-trake-i-sijalice/25067801_Eagle-Eye-LED-diode-9W

Te spoljne varijante nisu bas zahvalne, ili idi na ove okrugle, ili uzmi angel eye prsten
https://www.kupindo.com/pretraga.php?Grupa=161&sSort=cena&sSmer=ASC&Pretraga=angel+eye&CeleReci=0&UNaslovu=0&Prodavac=\Vesic1&Okrug=-1&Opstina=-1&CenaOd=&CenaDo=&submit=tra%C5%BEi
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? - Page 2 Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu