Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

+9
Miljan
miljanxXx
junior45
YUgisa
nebojsas
VPetar
Mitke
Milos
YugoKoral55
13 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od YugoKoral55 Čet 06 Feb 2014, 21:40

Pozdrav svim forumasima, interesuje me sledece, kako mogu da namestim da mi se svetla pale automatski kada se kljuc stavi na kontakt, kao sto je to slucaj u ovom videu? Trenutno mogu da upalim svetla i kada kljuc nije u bravi.

Hvala u napred,  Zastava Forum

EDIT: Izmenjen naslov teme. Obrati paznju na ovo:
https://zafc.forumsr.com/t2915-poboljsanje-sadrzaja-opisa-same-teme-u-naslovu-teme

YUgisa
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Milos Čet 06 Feb 2014, 21:46

Na snimsku se svetla ne pale automatski nego su ''ostala'' ukljucena, vidis prekidac da je u donjem polozaju. Po pravilu, bez kontakta samo poziciju mozes da upalis, prvi polozaj prekidaca za svetla.
Postoje uredjaji koji se vezu na postojecu intalaciju za svetla i pale ih automatski, ne vezano za prekidac, par sekundi nakon sto se da kontakt.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od YugoKoral55 Čet 06 Feb 2014, 21:51

Mh, a kako onda mogu da namestim da se svetla pale automatski ne vezno za prekidac?
Ako moze neko objasnjenje?
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Mitke Čet 06 Feb 2014, 21:53

Milose samo mala ispravka, ne pale par sekundi posto se da kontakt, nego pale kad alternator pocne da puni, to pricam za uredjaje sto automatski pali svetla.

Edit:

treba ti ovakav uredjaj

http://www.mojauto.rs/polovni-delovi/1424154_AUTOMATSKO-PALJENJE-SVETLA-NA-KOLIMA_2013_god

Uz njega dobijes semu gde se sta vezuje, povezes prema toj semi i to je to.


Poslednji put izmenio mitke dana Čet 06 Feb 2014, 21:56, izmenio ukupno 2 puta
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od YugoKoral55 Čet 06 Feb 2014, 21:54

A kako ja to sve da namestim i sta mi je sve potrebno i koliko to vuce struje?
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Mitke Čet 06 Feb 2014, 21:55

Editovao sam prethodni post.

Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Milos Čet 06 Feb 2014, 21:57

Da da Mitke, greska moja. 
Ima uredjaj da se kupi bas za automatsko paljenje svetala. Uz njega dobijes objasnjenje za ugradnju ili eventualno odes kod elektricara nekog ako ne zelis sam da se petljas oko struje.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od YugoKoral55 Čet 06 Feb 2014, 21:58

Ok hvala!  Cheers 
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od VPetar Pet 07 Feb 2014, 10:55

A sa ovim uredjajem sto je okacen, da li moze da se ugasi svetlo dok auto radi? Msm ukoliko to zelim? U kom polozaju stoji prekidac kad je namesten da sam pali i gasi svetla? Pozz
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Milos Pet 07 Feb 2014, 11:13

Kad se ovaj uredjaj prikaci, ostaje ti funkcija prekidaca ali kad je auto upaljen on je fakticki ne bitan. Ne znam konkretno za uredjaj koji je okacen ali video sam kod drugara da njegov uredjaj ima dugme na koje moze da se ukljuci/isljkuci po potrebi.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od VPetar Pet 07 Feb 2014, 11:17

To je super stvar onda Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od nebojsas Pet 07 Feb 2014, 11:28

Kao sto i pise u tekstu oglasa, funkcija fabrickog prekidaca za svetla ostaje NE PROMENJENA. To znaci da fabricki prekidac za svetla uvek ostaje u ukljucenom polozaju, a uredjaj odradjuje ostalo, pali svetla 15 sekundi po startovalju motora i gasi svetla kada ugasite motor. Ako fabricki prekidac iskljucite, onda uredjaj ne radi uopste jer mu je prekinut dotok struje. To znaci da u svakom momentu mozete po potrebi da ugasite svetlo, recimo ako zimi cekate nekog malo duze pa ne gasite motor zbog grejanja, ne morate da opterecujete instalaciju jos i sa svetlima koja u tom trenutku nisu potrebna, samo iskljucite svetla na fabrickom prekidacu.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od YUgisa Pet 07 Feb 2014, 11:33

Kod mene je stalno upaljeno svetlo na prekidacu vec godinama Very Happy Tako startujem i gasim auto Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od nebojsas Pet 07 Feb 2014, 11:44

Kazu da to nije dobro za sijalice, drndas ih oscilacijama napona, a i za instalaciju generalno, opterecujes je nepotrebno svetlima koja trenutno nisu potrebna, ali ipak, ti imas efi-ja...  Very Happy 
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od VPetar Pet 07 Feb 2014, 11:47

To me je bas i zanimalo Smile a pretpostavljam da kad zelis nesto da osvetlis npr, das kontakt i upalis prekidac, jel i to moze? Znaci taj uredjaj radi samo kada je ukljucen prekidac i upaljen auto..
Yugisa, veliki je to sok Very Happy sa slabijim akumulatorom nekad jedva upali auto sa upaljenim svetlima ili cak nekad ni nece Razz
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Milos Pet 07 Feb 2014, 11:49

nebojsas ::Kao sto i pise u tekstu oglasa, funkcija fabrickog prekidaca za svetla ostaje NE PROMENJENA. To znaci da fabricki prekidac za svetla uvek ostaje u ukljucenom polozaju, a uredjaj odradjuje ostalo, pali svetla 15 sekundi po startovalju motora i gasi svetla kada ugasite motor. Ako fabricki prekidac iskljucite, onda uredjaj ne radi uopste jer mu je prekinut dotok struje. To znaci da u svakom momentu mozete po potrebi da ugasite svetlo, recimo ako zimi cekate nekog malo duze pa ne gasite motor zbog grejanja, ne morate da opterecujete instalaciju jos i sa svetlima koja u tom trenutku nisu potrebna, samo iskljucite svetla na fabrickom prekidacu.

To zavisi od uredjaja, kako je napravljen. Kod drugara fabricki prekidac ima funkciju kada je auto ugasen ili na kontaktu a kada se auto upali, uredjaj sam pali svetla, bez obzira u kom je polozaju prekidac. Kada se iskljuci uredjaj za automatsko paljenje, onda palis i gasis svetla na prekidac.

Inace YUgi, preimenovao si temu, svaka ti dala Laughing
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od YUgisa Pet 07 Feb 2014, 11:53

Pa ja imam Osram Night Breaker sijalice za koje se svi zale na trajnost, meni rade vec ja mislim 2 godine, mozda i vise (da ne kazem da je pre bio i alarm povezan na farove umesto na zmigavce (ideja bivseg vlasnika), tako da kad se aktivira alarm, blinkali su i farovi xD) i da jos uvek nema nikakvih problema ni sa cime, akumulator je kod mene 6.5 godina i pitanje je koliko je bio jos kod bivseg vlasnika. Slazem da ne bi bilo bas idealno resenje za nekoga ko ima probleme sa startovanjem motora, ali ako je sve ispravno meni je bespotrebno ulaganje u tako nesto. Cak i da se nesto opterecuje, ja nisam zapazio da je negativno uticalo na nesto a mislim da ce tesko biti i dokazati da negativno utice. Wink

Nesto rade na serverima i nestaju poruke i slova, jer sam proverio kad sam promenio i bilo je veliko slovo i nije falilo A xD


Poslednji izmenio YUgisa dana Pet 07 Feb 2014, 11:55, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od nebojsas Pet 07 Feb 2014, 11:54

To je onda neka naprednija varijanta, kod mog drugara fabricki prekidac pali i gasi uredjaj, znaci svetla ne rade ako je prekidac iskljucen. Ima raznih modela...
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od junior45 Pet 07 Feb 2014, 12:09

Pa sta mu fali ako palis pod svetlima? Kod mene je narva vec 4 godine nema problema,na jedan far nisam menjao sijalicu a na drugi jesam dve,nzm zasto..tih sekunda dve sto sijaju svetla na prazno. Ne fali mu nista
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od VPetar Pet 07 Feb 2014, 13:54

Nije tema o tome, ali upaljeni farovi otezavaju paljenje auta..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od YUgisa Pet 07 Feb 2014, 15:12

Ne vidim nikakvu razliku sa i bez svetla Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od VPetar Pet 07 Feb 2014, 15:18

Ja sam razumeo, ali nemam dovoljno znanja da ti to objasnim kako treba..pitaj nekog dobrog elektricara, zanima me sta ce ti reci Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od YUgisa Pet 07 Feb 2014, 15:25

Gledaj, jedno je teoretsko sagledavanje problema a drugo prakticno. Mnoge stvari u teoriji imaju veliki uticaj ali u praksi ne igraju nikakvu ulogu. Tipa koriscenje farova stalno povecava potrosnju i nije tesko teoretski to dokazati ali u praksi ne verujem da je neko izvukao prosek pre i posle i rekao u je bas uvek sad trosi lupam 0.2l vise na 100km Wink Ako zavergla 2-3 kruga i sa i bez svetala onda prakticno nema neke razlike makar teorija govorila da ne znam sta se sve desava, od pada napona do povecanja trenja motora pri rotaciji zbog elektromagnetnih sila u alternatoru...  Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od VPetar Pet 07 Feb 2014, 15:34

Cek cek, ne pricamo onda o istoj stvari Very Happy naravno da paljenje sa svetlima ne utice na potrosnju, to je premali procenat Very Happy ja kazem da nije dobro za elektroinstalacije.. Sam alternator vuce odredjeni deo struje a sa upaljenim svetlima on ima jos manje struje na raspolaganju.. Najbolje se vidi kod dotrajalih akumulatora.. Recimo da normalno upalis bez svetala, sa upaljenim svetlima ce se muciti, svetla ce jenjavati tj smanjivace im se intenzitet i na kraju ce jedva upaliti..u tome je poenta pozz
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od YUgisa Pet 07 Feb 2014, 15:37

Ja sam lepo rekao na ispravnom autu Wink Licno ja ne bih dozvolio sebi da zavisim od takvog akumulatora i svakako bih ga zamenio. Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kako napraviti automatsko paljenje svetla? Empty Re: Kako napraviti automatsko paljenje svetla?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu