Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

5 posters

Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od YUgisa Ned 22 Dec 2013, 21:33

Ove godine nemam srece sa rotorima, prvo ode alternator, pa brisac zadnjeg stakla ne vraca u pocetni polozaj a sad ventilator kabine. Tj nije sad, pocelo je pre par meseci, tandrce mi nesto ventilator kabine, ja sam mislio da je upalo mozda neko lisce jer zvuci tako, ali sam rastavio danas i ne vidim nista. Zvuci kao da neka zica drlja po metalu, pa me interesuje neko misljenje sta raditi? I uopste jel ima neko neku sliku kad je rastavljen, cisto da vidim kako izgleda pre nego sto pocnem. Mozda su lezajevi, mada mi ne zvuce tako a i cudno mi je da odjednom pocne da pravi tako veliku buku dok je pre besumno radio...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od ZAC Ned 22 Dec 2013, 21:39

Na njemu su klizni lezajevi (biksne) a skripi verovatno zbog istrosenih cetkica...samo ih promeni sa biksne podmazi ibice OK...
nemam sliku na zalost..ali probacu da nadjem na netu, u principu je to obican elektro motor kolektorski..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od YUgisa Ned 22 Dec 2013, 21:40

Izem ti struju i ko izmisli cetkice Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od ZAC Ned 22 Dec 2013, 21:49

jbga...ma nije to problem...motor je u metalnom kucistu...kod montaze moras pazitida ne izlomis cetkice stavljajuci zadnji poklopac motora...tu postoje dve rupice kroz koje sa dve zice ili slicno, drzis cetkice sabijene u vodjicu dok poklopac ne naidje do kraja, a cetkice ne nalete na kolektor..onda samo izvuces te zice i cetkice legnu na mesto

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od YUgisa Ned 22 Dec 2013, 21:54

Kontam, slicno kao brusilica Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od ZAC Ned 22 Dec 2013, 21:56

Isto..motor je motor, samo je kod brusilice laksi pristup cetkicaama nego ovde...vise lici na anlaser, posto su cetkice na poklopcu motora, bas kao na anlaserima... Iskrinim na primer..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od YUgisa Ned 22 Dec 2013, 21:57

E to sam davno rastavljao pa se nesecam Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od ZAC Ned 22 Dec 2013, 22:00

Kada rasturis motor samo ce ti se kasti..ukapiraces..  Wink 

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od YUgisa Ned 22 Dec 2013, 22:01

Ok, bitno da nije nista komplikovano, jedino je smaranje da se skine  Doh 

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od ZAC Ned 22 Dec 2013, 22:11

Mobilni  ako zapne.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od YUgisa Pet 27 Dec 2013, 21:09

Jel ima neka caka u rastavljanju? Koliko vidim, da bi se rastavio sam motor treba skinuti ventilator ali ne vidim kako da uhvatim kontru da popustim maticu posto se vrti ventilator a bojim se da cu ga polomiti a ne vidim da ima negde mesto da se nesto zaglavi i blokira rotacija.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od YUgisa Čet 16 Jan 2014, 11:32

Nasao sam sta je problem, izgleda su se popustili malo srafovi koji drze ventilator tj kuciste u jednom komadu i od stresa su pukli nosaci koji drze kuciste u komadu... Jer cim sam ga stisnuo da popustim samo se culo krc i raspao se u komade... Cetkice ima jos 3-4mm... Tako da moram uzeti drugi Sad A ventilator su toliko jako stegli da nema sanse da ga skinem  Doh Ne znam da li je mozda kontra navoj, probao sam i na jednu i drugu stranu, ni da cuje... Sad cu svakako da ga raskupusam i obelezim gde su srafovi pa cu postaviti sliku gde tacno busiti plastiku na ventilatoru da se bez demontiranja ventilatora moze rastaviti kuciste za clanove koji budu mozda imali slican problem da ne mogu da rastave ventilator... Jer mora on prvo da se skine kako bi se prislo srafovima za rastavljanje kucista...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od Bokara Sre 29 Okt 2014, 22:56

Eee..taman i ja da se nadovezem na temu..Smile Imam i ja isti problem sa ventilatorom kabine. Ako si kojim slucajem slikao proces rada postavi slike.
Ako ne...imam polovni pa cu njega ubaciti.. Very Happy
Bokara
Bokara
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 56
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 22.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od YUgisa Čet 30 Okt 2014, 14:44

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi CAM00619

Pa nisam nista specijalno slikao, usustini se kutija od ventilacije skida tako sto skines 3 ili 4 zavisi koliko je stavljeno kopci sa strane (dve sa desne strane (prema rezervnom tocku) kad gledas od napred i jedna ili dve sa leve strane), skines one male tiple sa vrha ventilacije, skines poklopac kutije za ventilaciju i onda na dnu kutije imas jos jedan sraf koji odvrnes, otkacis sajlu sa klapne i onda povuces ventilaciju malo prema napred da moze da prodje od radijatora i izvuces na gore...

Pa dobijes ovako nesto:
Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi CAM00541

Tu se vidi ta sajla sto strci sto se kaci na klapnu, da lakse skines tu sajlu, prvo otvori ventilaciju na maksimum onda svuces sajlu i onda vratis ventilaciju da bude skroz zatvorena u kabini da bi se sajla uvukla unutra... Posle samo izvuces pazljivo ovaj radijator koliko mozes, pazi da ne polomis slavinu na radijatoru posto je zakacena na drugu sajlu, mozes usustini i tu sajlu da otkacis mada nije obavezno... Posle toga imas dve kopce i na samom motoru ventilacije kao sto su drzale kutiju ventilacije, to otkacis i izvuces motor... Jedino se ne secam sta sam radio vec sa zicama, cini mi se da su bile nesto provucene tako da nema sanse da ih izvuces pa sam ih sekao sto i nije na kraju bio problem jer sam svakako stavljao nov motor na kojem su zice bile kratko odsecene...

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi CAM00531



_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61534
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od Miljan Čet 30 Okt 2014, 16:06

Meni se ventilator cuo ko da ga koljes 2011 kad sam se vracao iz ZR, ceo put je tako radio i taman kad sam hteo da ga skinem, prestao da se cuje i od tad najnormalnije radi xD

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od Sima21 Uto 16 Jun 2015, 23:13

Jel bi mogao neko da mi proveri sutra npr. kada upali ventilator da duva u kabinu i kada otvori haubu i stavi ruku u onu kutiju za ventilaciju da li mu duva u ruku?! Pre toga sacekati da auto dostigne radnu teperaturu.
Ja danas okrenem dve zice od tri, a nisam bas razmisljao. Jedna je zakacena za masu a druge dve su fakticki nastavljene i oblozene na nastavku nekom plastikom. Skinem tu plastiku i zamenim zice, odem u kola i dobijem ono sto i jeste logicno..Na prvi polozaj mi duva jace na drugi slabije..I raskacim opet i vratim kao sto je bilo. Spustim haubu i na prorezu na haubi stavim ruku ono mi duva ventilator i dalje u ruku i to lepo hladno.  odkacen
Pa ako nekog ne mrzi da mi sutra ovo proveri, bio bih mu zahvalan..
Prosto ne mogu da verujem da je crna u mom slucaju + a crvena -
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi Empty Re: Ventilator kabine, tandrce i skripuce kad radi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu