Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

+6
Mitke
junior45
ZAC
charjek
miljanxXx
Zuty
10 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od charjek Čet 24 Okt 2013, 22:12

ljudi moji kod mene na proslom autu skoda 120LS centralna rupa nije imala kontakta sa felnom i nije bilo problema sa bacanjem i tresenjem.Dok kod juga ne znam kakva je situacija,ali Predrag nesto spominje pa me interesuje kakve su to nase felne na Jugicima 2007,2008... Cini mi se da su moje bas takve Very Happy
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od junior45 Čet 24 Okt 2013, 22:18

Predrag B. ::Glavno opterećenje nosi glavčina. Deo opterećenja nose šrafovi čija je uloga da omoguće prenošenje obrtnog momenta i da drže točak na odgovarajućem mestu.

Dokaz 1: Znam jednog što mu je u toku trke otpao točak jer felna nije nalegala na glavčinu (ne bih da ga imenujem jer je bruka za servis čije ime reklamira).

Dokaz 2: Zastava je poslednjih godina na 101 i Yuga trpala felne koje ne naležu na glavčinu. Posledica je ta da se svi automobili tresu pri vožnji većim brzinama bez obzira na izbalansiranost točkova.
te felne su fabricki krive,posto su i moje bile fabricki krive,skart
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od ZAC Čet 24 Okt 2013, 22:20

Dobro me potseti..Skoda 120 a i druge... nemaju kontakt sa glavcinom...u sredini felne... a pored njih i mnogi drugi..

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Eqxh


Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Arl8


Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 5ve5


Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 3lae


_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od ZAC Čet 24 Okt 2013, 22:21

junior45 ::
Predrag B. ::Glavno opterećenje nosi glavčina. Deo opterećenja nose šrafovi čija je uloga da omoguće prenošenje obrtnog momenta i da drže točak na odgovarajućem mestu.

Dokaz 1: Znam jednog što mu je u toku trke otpao točak jer felna nije nalegala na glavčinu (ne bih da ga imenujem jer je bruka za servis čije ime reklamira).

Dokaz 2: Zastava je poslednjih godina na 101 i Yuga trpala felne koje ne naležu na glavčinu. Posledica je ta da se svi automobili tresu pri vožnji većim brzinama bez obzira na izbalansiranost točkova.
te felne su fabricki krive,posto su i moje bile fabricki krive,skart
Fabricki krive...to je vec drugi padez...ali pricamo uopste o nalezanju felne na glavcinu...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od junior45 Čet 24 Okt 2013, 22:22

Zuty ::
ZAC ::Ljudi..jeste li vi nekada videli tocak od autobusa, kamiona, traktora.... koji nema uopste srce felne...vec samo zavrtnjevi drza ...jel autobus laksi od putnickog auta???  Kako su se vozili Peglice, Trabanti, Tavrije, i mogi modeli automobila koji uopste nemaju otvor na felni...u centru???
Ja imam traktor, i potpisujem da ga ne drze samo srafovi, nego si lepo upada u glavcinu i ona ga nosi, ako treba sutra cu slikati Wink
kod rakovice nema toga,samo sraf drzi Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od ZAC Čet 24 Okt 2013, 22:26

junior45 ::kod rakovice nema toga,samo sraf drzi Very Happy
Voalla...hvala Cedo za info...da ne ispadnem lud i glup..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od junior45 Čet 24 Okt 2013, 22:31

miljanxXx ::ZAC- citam da si pisao negde da stavi papir oko glavcine,pa posle felnu i da izvuce taj papir...
aj da to ti uradis kod mene,jel moze???
ako nema veze centralna rupa,zasto onima kojima se drzi tocak na brezone puknu brezoni od opterecenja???
veruj mi,i ja sam polomio na traktoru sraf od 12mm od prestezanja,tako da verujem da su i oni tako polomili..nacne se dok se steze i posle pukne..jos posebno ako su stezali sa onim pleumatskim cudom..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od ZAC Čet 24 Okt 2013, 22:37

+1 Very Happy 

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od Mitke Čet 24 Okt 2013, 23:08

ZAC svi ti automobili koje si naveo, su imali opterecenje kao moja bicikla, tako da o njima stvarno ne bih trosio reci.

Dalje, zbog cega je mom druagaru tpao tocak koji nije nalezao na centralnu rupu?

Zato sto srafovi trpe opterecenje, ali najveci deo drzi upravo GLAVCINA. Da je to sto ti pricas tacno, "luft" ne bi bio deseta milimetra, nego 2, 3 5 milimetara kome bi to bilo bitno kolika je centralna rupa?

U slucaju da ne verujes, evo ja se javljam dobrovoljno da poozovem Dokica i da od njega uzmemo njegove celicne felne, fabricke i da stavimo na tvog juga ili mog keca biraj ti, i idemo na autoput da vidis pri kojoj brzini ce poceti da trese (jer je nesto veca centralna rupa nnego sto treba da bude). Dalje ukoliko i dalje mislis da pricam nebuloze, ajde da nabavmo brezone, i kada ja kupim gume za moje felne, posto na njima nije odgovarajuca centralna rupa, ja ti dam felne sa gumama i brezonima ili srafovima opet biraj ti, stavi ih na tvog juga tako da ne nalezu na glavcinu, i vozi ih par dana, pa mi se javi pri kojoj brzini ti trese, i javi mi se kad ti otpadne tocak. Jel moze tako, dakle bacamo sve cinjenice? Ako hoces javi se uradicemo, ne da bih ja dokazao nesto ne znam ni ja kome, nego cisto ti da se uveris da to sto pricas nije tacno.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od ZAC Čet 24 Okt 2013, 23:28

Pazi...ako na felnama, koje pominjes, nije isti raspon rupa kao na glavcini, normalno je da trese, drugo, zavrtnji tockova su celicni..kvaliteta najmanje 10.9 ...a kod mnogih automobila i jaci... Glavcina je pravljena od losijeg materijala od zavrtnja ili felne...mekseg....da li si nekada video otisak ruba felne na glavcini...naravno da nisi, zato sto felna nikada ne dodirne glavcinu, ako su zavrtnji propisno zategnuti na odredjeni moment.... trece, da li si nekada video koroziju izmedju felne i glavcine...na glavcini...naravno da jesi, a znas zasto je tu korozija...zato sto se te dve povrsine nedodiruju...da felna bilo kad u eksplataciji dodiruje glavcinu centralnim otvorom, na tom mestu ne bi bilo korozije...vec bi bilo usijano.
Cetvrto, ono sto rece Predrag..o plasticnoj deformacij zavrtnjeva za tih 0.1 mm...to bi se desilo kada bi velicina i broj zavrtnjeva bio lose proracunat za neko vozilo...ali to se retko desava, a cak i da se desi, fabrika ispravlja gresku i postavlja 3-4 ili 5 zavrtnjeva , zavisnosti od opterecenja...tezine vozila. jacine motora i td..
Automobile koje sam postavio...jesu stari, ali neki od njih su tezi, jaci i brzi od danasnjeg keca...tako da ni to ne pije vodu...kec-Jugo...oni i jesu ta tehnologija...kao i ti oltajmeri..

I nama sta d averujem ili ne verujem, jednostavno znam koji masinski element spaja dva dela u cvrstu celinu....to u ovom slucaju nikako ne moze da bude glavcina, posto je prvo bez konusa a drugo ima ogroman luft izmedju nje i tocka...ceo 1 deseti..

I na kraju..5-6..ne znam ni ja koje po redu..ne mislim ja da ti pricas nebuloze, niti bilo ko od vas, vec mislim da je dnostavno nemate dovoljno znanja i prakse...a to nije sramota, covek se uci dok je ziv...a vi ste svi moji drugari i ja samo pokusavam da vas potstaknem na razmisljanje...kad to uspem...shvatices sam..

PS:  Taj tvoj drugar, sto je cvikovao breone ili zavrtnje, ako ih je bar jednom pretegao oni su se trajno deformisali (uvili) i zamorili...po pravilu, zavrtnji tockova bi se trebali menjati na predjenih 50 000 km... bas zbog zamora materijala, posto su strahovito optereceni...a sve to zbog bezbednosti..

PS2:  Luft nije 2-3 mm..jel bi u tom slucaju bilo problem montiranje felne...morao bi je rukom drzati..i lako bi se desilo da zavrtanj krene pogresnim korakom i pokvari navoj...zato naprave glavcinu sa zazorom od 0.1 pa do toga ne dolazi...ne habaju se navoji i ne lezi felna na telu zavrtnja prilikom zavetanja..

Evo i felne od Tavrije...pa procenite da li lezi centralni otvor na glavcini...

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Fnch


_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od YugoM55 Čet 24 Okt 2013, 23:42

mitke ::Da je to sto ti pricas tacno, "luft" ne bi bio deseta milimetra, nego 2, 3 5 milimetara kome bi to bilo bitno kolika je centralna rupa?
Nije praktično da luft bude toliki jer bi bilo malo nezgodno centrirati točak prije nego zaviješ prvi šaraf. Znači klapao bi ti par milimetara amo-tamo, pa bi trebao felnu podizati i pomjerati da ubodeš prvi šaraf. Ja bi se složio sa ZACom oko ovoga što on kaže.
Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Felge-13-yugo-fiat-slika-14017304
Kao što se na gornjoj slici vidi nije baš veliki razmak između rupa za šarafe i centralne rupe. Da su povećali centralnu rupu koji milimetar nebi dobili puno na uštedi materijala (onda se nije puno ni mislilo na štednju materijala) a opet ne mogu je povećavati baš puno jer bi došli pre blizu rupama za šarafe. I opet, bilo bi malo muke oko mijenjanja točkova.

mitke ::ZAC svi ti automobili koje si naveo, su imali opterecenje kao moja bicikla, tako da o njima stvarno ne bih trosio reci.
Kao da Zastavina vozila imaju puno veća opterećenja...
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od Mitke Čet 24 Okt 2013, 23:45

Konkretno zastavine celicne fabricke felne sa zadnjih serija imajo odgovarajuci raspon rupa, dakle 4x98, ali centralna rupa nije odgovarajuca.

Nisam video otisak ruba felne, jer naravno da tu postoji mali luft, ali ja pokusavam da dokazem da nije isto jedna desetia milimetra, ili 5 milimetara lufta.

Dalje da se vratimo na mog drugara u pitanju su bili NOVI brezoni, tj on ih je kupio NOVE i tako je vozio mesec dana dok mu taj sti tocak nije otpao. Dakle nije zamor materijala, ni nista slicno vec prosto i jednostavno srafovi ne mogu da izdrze kompletno opterecenje jebem ga ja, trpa oni opterecenje, ali ne trpa kompletno opterecenje vec jedan deo, a u tih mesec dana mu je konstantno treso auto.

Postujem ja tvoje znanje, to je nepobitno ali ja smatram da za ovo sto pricas nisi u pravu i sam Bog otac me nece ubediti u suprotno, sve dok ja svojim ocima ne vidim to o cemu ti pricas, dakle dao sam predlog sta da uradimo i tu ce da se ispostavi ko je u pravu, ti ili ja. Ne kazem ja da znam vise od tebe, to nije tako, ali ovo je jedna stvar za koju a tvrdim, i smem glavu da dam da je ovako kako ja kazem, jer prosto tako je masa ljudi zavrsila sa sjebaim kolima zbog te teorije za koju ja tvrdim da nije tacna.

Mozda sad ispadam glup sto ovo pisem, ali prosto imam svoje mislenje koje se vise puta u praksi na masi ljudi pokazalo kao tacno, i ja se toga drzim sve dok me nesto ne razuveri, neki konkretan dokaz.

Ajde onda da kazemo da je tvoja teorija tacna, cemu onda uopste sluzi centralno ispupcenje na glavcini, i cemu sluze centralne rupe na felnama, posto vidim da to o tvojj teoriji nema nikakvu ulogu u opterecenju? Zbog cega je to projektovano ako je nebuloza, zbog cega to fabrike rade tako ako to nije potrebno?
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od Mitke Čet 24 Okt 2013, 23:47

YugoM55 ::
mitke ::Da je to sto ti pricas tacno, "luft" ne bi bio deseta milimetra, nego 2, 3 5 milimetara kome bi to bilo bitno kolika je centralna rupa?
Nije praktično da luft bude toliki jer bi bilo malo nezgodno centrirati točak prije nego zaviješ prvi šaraf. Znači klapao bi ti par milimetara amo-tamo, pa bi trebao felnu podizati i pomjerati da ubodeš prvi šaraf. Ja bi se složio sa ZACom oko ovoga što on kaže.
Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Felge-13-yugo-fiat-slika-14017304
Kao što se na gornjoj slici vidi nije baš veliki razmak između rupa za šarafe i centralne rupe. Da su povećali centralnu rupu koji milimetar nebi dobili puno na uštedi materijala (onda se nije puno ni mislilo na štednju materijala) a opet ne mogu je povećavati baš puno jer bi došli pre blizu rupama za šarafe. I opet, bilo bi malo muke oko mijenjanja točkova.

mitke ::ZAC svi ti automobili koje si naveo, su imali opterecenje kao moja bicikla, tako da o njima stvarno ne bih trosio reci.
Kao da Zastavina vozila imaju puno veća opterećenja...
Ne bih se slozio sa tobom oko ovoga.

Hoces da kazes da to sluzi samo za centriranje felne?

Zog cega onda fabike ne stavljaju brezone, najlakse resenje?
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od ZAC Čet 24 Okt 2013, 23:51

mitke ::
YugoM55 ::
mitke ::Da je to sto ti pricas tacno, "luft" ne bi bio deseta milimetra, nego 2, 3 5 milimetara kome bi to bilo bitno kolika je centralna rupa?
Nije praktično da luft bude toliki jer bi bilo malo nezgodno centrirati točak prije nego zaviješ prvi šaraf. Znači klapao bi ti par milimetara amo-tamo, pa bi trebao felnu podizati i pomjerati da ubodeš prvi šaraf. Ja bi se složio sa ZACom oko ovoga što on kaže.
Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Felge-13-yugo-fiat-slika-14017304
Kao što se na gornjoj slici vidi nije baš veliki razmak između rupa za šarafe i centralne rupe. Da su povećali centralnu rupu koji milimetar nebi dobili puno na uštedi materijala (onda se nije puno ni mislilo na štednju materijala) a opet ne mogu je povećavati baš puno jer bi došli pre blizu rupama za šarafe. I opet, bilo bi malo muke oko mijenjanja točkova.

mitke ::ZAC svi ti automobili koje si naveo, su imali opterecenje kao moja bicikla, tako da o njima stvarno ne bih trosio reci.
Kao da Zastavina vozila imaju puno veća opterećenja...
Ne bih se slozio sa tobom oko ovoga.

Hoces da kazes da to sluzi samo za centriranje felne?

Zog cega onda fabike ne stavljaju brezone, najlakse resenje?
Da tome sluzi..samo za centriranje...a stavljaju mnogi i brezone, ali se brezon lako osteti prilikom stavljanja felne na njega...pa se pokvari pocetak navoja i nece navrtka da krene...zato su mnogi presli na zavrtnjeve.. felna ne udara u vrh zavrtnja prilikom montaze...prosto i jasno.. Wink

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od ZAC Čet 24 Okt 2013, 23:56

mitke ::

Nisam video otisak ruba felne, jer naravno da tu postoji mali luft, ...

Ovim si sve rekao i potvrdio moju teoriju da felna ne lezi na glavcini...i to je tacno... e sad, zasto luft nije 5 mm nego 0.1 mm..pa vec sam rekao..zbog lase montaze tocka..da ga ne drzis u ruci..da je 5 mm..nikako ne mozes da spustis tocak na glavcinu i uvrnes zavrtanj, vec moras podignuti tocak dok se rupe ne pogode.. Cheers 

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od Mitke Pet 25 Okt 2013, 00:03

ok, ja se izvinjavam sto sam sirio dezinformacije....
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od ZAC Pet 25 Okt 2013, 00:07

mitke ::ok, ja se izvinjavam sto sam sirio dezinformacije....
Nisi ti kriv za dezinformacije..niti bilo ko od vas...na netu, ova dva dana, vrlo malo sam nasao strucnih objasnjenja...uglavnom su to forumi na kojima piskaraju svasta..preko 90%...pa covek citajuci potpuno poveruje u to...ali kada se malo zamisli i pogleda sustinu uvidi da nije sve tacno sto pise na internetu..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od YugoM55 Pet 25 Okt 2013, 00:09

Ovo postaje kao rasprava kvalitete Modriča ulja...Predrag u obrani, svi u napadu...i tako nikad kraja.

YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od ZAC Pet 25 Okt 2013, 00:27

Nema rasprave...vi ste svi moji drugari a sa drugarima se ne raspravlja vec prica... Cheers 

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od Mitke Pet 25 Okt 2013, 16:57

mitke ::ok, ja se izvinjavam sto sam sirio dezinformacije....
Posto sam sinoc bio toliko nervozan da nisam bio za dalju raspravu, ja sam se ovom recenicom iskljucio iz svega.

Inace ja i dalje stojim pri svemu onome sto sam rekao, i bice tako sve dok me neko ne UVERI u suprotno. Dakle ne teorijama, nego U PRAKSI Very Happy

A ko zeli da se zeza i da rizikuje da mu otpadne tocak, zbog nekih teorija koje po meni nisu tacne, samo napred, ja mu ne branim Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od Miljan Pet 25 Okt 2013, 17:04


Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od Mitke Pet 25 Okt 2013, 17:09

Laughing Laughing Laughing 
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od YugoM55 Pet 25 Okt 2013, 18:29

Ni vi nemate dokaz da se takve stvari događaju zbog toga što kažete. Wink 
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od Predrag B. Pet 25 Okt 2013, 18:39

Ne mora da ima centralnu rupu, ali negde mora da se oslanje, a ne samo da leži na šrafovima. Kod zastave je to rešeno preko centralne rupe.

Čedo, felne iz 2007. i 2008. nisu krive, već imaju preveliku centralnu rupu. Ko ne veruje, neka proba.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od junior45 Pet 25 Okt 2013, 18:47

krive ili lose izbalansirane same felne,drugo nema...los kvalitet
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka  - Page 3 Empty Re: Spoj naplatka (felne) sa glavcinom tocka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu