Auto radio

+3
Veki
teslaboj
HCYK
7 posters

Ići dole

Auto radio Empty Auto radio

Počalji od HCYK Čet 17 Okt 2013, 18:53

Pozdrav, naime imam problem sa autoradiom u yugu. znaci dok se vozim i slusam cd. radio se cisto sam od sebe resetira i nastavi pustat pjesmu di je i stao. e sad, neznam da li je to do radija ili nesto jer naravno nisam ga zavidao, a to resetiranje se desava i na ravnom i na rupama. tako da sto bi to moglo biti ? radio u kvaru ili ?

HCYK
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Datum upisa : 29.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od teslaboj Čet 17 Okt 2013, 20:50

Otiso plejer, tako je i moj poceo da brljavi i onda je skinut Smile

Moj je bio marke xwave, losa marka
teslaboj
teslaboj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 200
Godina : 34
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 07.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od HCYK Čet 17 Okt 2013, 21:55

hvala puno Smile

HCYK
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Datum upisa : 29.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od teslaboj Čet 17 Okt 2013, 23:53

Mislim proveri kontakte lepo to je bar lako, ne kosta nista Smile

Ali ja kad sam stavio drugi, radi bez problema

Stari je bas tako radio, radi radi, pa se ugasi pa nastavi dalje Smile
teslaboj
teslaboj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 200
Godina : 34
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 07.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od Veki Pet 18 Okt 2013, 14:30

Meni se to desava kad pada jaka kisa i obicno mi pregori prvi osigurac,tako da mi kvasi neku zicu negde i pravi kratak spoj... Proveri sve zice da budes siguran i obavezno kontakte! Very Happy
Veki
Veki
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 34
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od dragan79 Pet 18 Okt 2013, 16:42

Pozdrav svima! Na koralu in nemam ugradjen radio ni zvucnike a gore na krovu gde treba da je antena ima samo kapica. Interesuje me da li ima instalacija izvucena za ovo? Pozdrav!
dragan79
dragan79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 55
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 16.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od dragan79 Pet 25 Okt 2013, 22:34

Da li na krovu gde stoji gumena kapica, mogu da stavim antenu, ima li izvoda do gore ili ne?
dragan79
dragan79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 55
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 16.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od VPetar Sub 26 Okt 2013, 00:29

Pozdrav svima, gde mogu da kupim muziku za juga? Znaci neki ok plejer, da nije kinesko sra*e i neki zvucnici isto ok, dovoljno je u vratima za pocetak..moze i polovno..jel ru rupe u vratima 13cm? pozz i hvala Cheers
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od YugoM55 Sub 26 Okt 2013, 07:47

dragan79 ::Da li na krovu gde stoji gumena kapica, mogu da stavim antenu, ima li izvoda do gore ili ne?
Možeš, ima kanal da se provuče kabel od antene. Znači taj kanal ulazi na krovu a izlazi u jednoj rupi ispod ručice haube. Da bi došao do te rupe trebaš skinuti tepih na tom mjestu. Znači odviješ onu lajsnu koja ga tu drži.
Pošto je vrlo zayebano provući kabel kroz taj kanal jer zapinje ja sam to ovako radio, uzeo sam one plastične "žice" za kosilice (crvena, žuta...) malo deblje oko 3-4mm i na jednom njenom kraju napravio kukicu od žice (paljene, koja se u građevinarstvu koristi, oko milimetar debljine). Taj kraj sa kukicom sam počeo provlačiti kroz ulaz kanala kod ručice haube. Kad je došao do vrha, tj. do izlaza na krovu napravio sam drugu kukicu od žice i njome dohvatio tu "žicu" od kosilice tj. taj kraj na kome sam napravio kukicu. Onda sam jednostano vezao konektor kabela od antene na kraj te "žice" od kosilice i povukao kabel od antene kroz kanal do izlaza kraj ručice haube. Smile 

VPetar ::jel ru rupe u vratima 13cm?
Da.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od castiel-87 Sub 26 Okt 2013, 10:59

HCYK ::Pozdrav, naime imam problem sa autoradiom u yugu. znaci dok se vozim i slusam cd. radio se cisto sam od sebe resetira i nastavi pustat pjesmu di je i stao. e sad, neznam da li je to do radija ili nesto jer naravno nisam ga zavidao, a to resetiranje se desava i na ravnom i na rupama. tako da sto bi to moglo biti ? radio u kvaru ili ?
teslaboj ::Otiso plejer, tako je i moj poceo da brljavi i onda je skinut Smile

Moj je bio marke xwave, losa marka
HCYK i ja sam isti imao problem na Xwavw radiju, problem je bio u tome da mi se je jedan osigurač okretao u mestu, iako je bio u ležištu i žica koja je vodila do limića jedne strane osigurača je na svom vrhu pocrnela. Ako hoćeš pogledaj i moju temu gde ima detaljnije opisano sve, ima i slika :

https://zafc.forumsr.com/t3220-povezivanje-mp3-playera-sa-euro-prikljuekom

Pokušao sam to da popravim, stezao ležište osigurača, ali ništa. I na kraju sam kupio novu kutiju osigurača i od tada nemam problem. Po meni je tvoj radio ok, samo trebaš iduće da proveriš:

1. Proveriti sve osigurače
2. Proveri da se neki ne okreću kao kod mene i da li ima lufta ili su čvrsto stegnuti
3. Kod tih koji su ti sumnjivi prespoj ih žicom(privremeno samo naravno) da vidiš da li će prekidati

Kad to utvrdiš i proveriš, znaćeš na čemu si i gde gledati dalje.
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od dragan79 Sub 26 Okt 2013, 14:53

YugoM55 ::
dragan79 ::Da li na krovu gde stoji gumena kapica, mogu da stavim antenu, ima li izvoda do gore ili ne?
Možeš, ima kanal da se provuče kabel od antene. Znači taj kanal ulazi na krovu a izlazi u jednoj rupi ispod ručice haube. Da bi došao do te rupe trebaš skinuti tepih na tom mjestu. Znači odviješ onu lajsnu koja ga tu drži.
Pošto je vrlo zayebano provući kabel kroz taj kanal jer zapinje ja sam to ovako radio, uzeo sam one plastične "žice" za kosilice (crvena, žuta...) malo deblje oko 3-4mm i na jednom njenom kraju napravio kukicu od žice (paljene, koja se u građevinarstvu koristi, oko milimetar debljine). Taj kraj sa kukicom sam počeo provlačiti kroz ulaz kanala kod ručice haube. Kad je došao do vrha, tj. do izlaza na krovu napravio sam drugu kukicu od žice i njome dohvatio tu "žicu" od kosilice tj. taj kraj na kome sam napravio kukicu. Onda sam jednostano vezao konektor kabela od antene na kraj te "žice" od kosilice i povukao kabel od antene kroz kanal do izlaza kraj ručice haube. Smile 

VPetar ::jel ru rupe u vratima 13cm?
Da.
Hvala kolega,uradicu tako Smile 
dragan79
dragan79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 55
Lokacija : Vrsac
Datum upisa : 16.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od HCYK Pet 15 Nov 2013, 15:15

jos jedno pitanje, meni je + provucen preko kocnice, znaci cim se aktivira kocnica radio se ugasi. to bi bio problem koliko sam skuzio. gdje je ovome rijesenje, di da nadjem novi plus ?

HCYK
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Datum upisa : 29.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od castiel-87 Sub 16 Nov 2013, 06:26

Jesi li se snasao? U principu mozes uzeti stalan plus odnekud. Ako hoces u toku dana pogledacu kako je kod mene, pa cu ti reci. Imas kod dzeka za bravu stalan plus, ali je to mimo osiguraca, pa ti to ne bih preporucio.
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od YugoM55 Sub 16 Nov 2013, 13:54

Stalan plus možeš uzeti s kontakt brave, smeđa žica.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od HCYK Ned 17 Nov 2013, 15:37

rijeseno, provuko sam ga sa akumulatora direktno

HCYK
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Datum upisa : 29.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Auto radio Empty Re: Auto radio

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu