problem sa instrument tablom

+11
Predrag B.
junior45
DonPablo
castiel-87
mdjordjevic10
charjek
YugoM55
Mitke
-YUGO_55-
YUgisa
laki65
15 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

problem sa instrument tablom Empty problem sa instrument tablom

Počalji od laki65 Pet 16 Avg 2013, 08:56

Prijatelji,

Na koralu in 1.1 mog oca postoji sledeći problem: stalno je uključena signalizacija nedovoljnog pritiska ulja za podmazivanje motora, a treperi signalizacija nedovoljnog pritiska ulja za kočenje. Oba sistema su u redu, pritisak ulja za podmazivanje motora je proveren manometrom, zamenjen je i davač. Za kočenje ima ulja u rezervoaru. Je li u pitanju nešto banalno, tipa loših veza, tj ožičenja ovih signala, ili je tabla jednostavno "poludela", jer pretpostavljam da ima mikroprocesor? Ako neko ima detaljnu šemu el. instalacije, dobro bi bilo da je postavi, sigurno bi mi pomogla. Ima li ko ovakva ili sli;na iskustva?

laki65
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od YUgisa Pet 16 Avg 2013, 09:00

Pa za intalaciju ce ti jos neko pomoci, meni jedino pada da ti predlozim da proveris da li je u prekidu a ono sto sam hteo da kazem je da noviji Yugici imaju senzor istrosenosti kocionih plocica pa su mozda one potrosene i zato gori lampica za to Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od -YUGO_55- Pet 16 Avg 2013, 16:41

vidi da negde ne pravi spoj mozda su se otkacile zice pozadi na tablu pa prave spoj ?
-YUGO_55-
-YUGO_55-
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 898
Godina : 26
Lokacija : lebane
Datum upisa : 03.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od Mitke Pet 16 Avg 2013, 18:46

Lampa za rucnu (signal nedostatka kocinog ulja, kako god je ko krsti) se pali vezxano sa lampom za ulje, jer su negde u tabli povezane nekako, da kad se upali za ulje, automatski se pali ta za rucnu. Sve u svemu, glavni krivac ti je lampa ulja.

Davac sto si zamenio (predpostavljam da je u pitanju ELODA) ne znaci da radi, jer ja sam pre neki dan kupio NOV i nije radio, pa sam kupio jos jedan, i drugi je proradio. Posto kazes da si pritisak ulja premerio, ostaje problem u zici koja vodi od automata za pritisak ulja, do table, ili u krajnjem slucaju u samoj tabli.

Meni se jednom desilo da mi se iz cista mira upalila lampa, a motor normalno radi, premeren pritisak sve ok, NOV davac, isto se ponasa, na kraju je bio problem u tome sto se zica koja ide na davac, posto je fabricki bila malo duza, prelomila, i dodirivala sve oko sebe, i zato se signal palio.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty problem sa instrument tablom

Počalji od laki65 Sub 17 Avg 2013, 21:25

Hvala članovima koji su ostavljali komentare.

       Ja sam danas probao da razvežem žicu sa davača pritiska i dobio istu situaciju kao i ranije, tj da imam konstantno signalizaciju nedovoljnog pritiska ulja za podmazivanje. Pošto je to mirni kontakt. kada je žica otkačena, to bi trebalo da odgovara situaciji kada je pritisak postignut. Znači da tabla vidi signal i dalje, da li zato što ona ne radi kako treba, ili ga odnegde ipak dobija.
        Što se tiče drugog problema sa signalizacijom za kočiono ulje, tu se dešava da kada dam na leru malo veći gas, onda zatrepće, a samo kada je upaljen motor, onda ne trepće. Jedan od članova je dobro primetio da na tu lampicu utiču i senzori istrošenosti kočionih obloga, osim senzora nivoa ulja. Sve to sam video na šemi skinutoj sa scribd sajta. Sutra ću pokušati da dođem do zadnje strane table, gde su konektori sa svim žicama i probam da vidim nešto.

Ako nekog zanima ova šema, evo linka
http://www.scribd.com/document_downloads/direct/44411347?extension=pdf&ft=1376721372&lt=1376724982&user_id=62433501&uahk=g7lzZHqHojAlVPi741NClAU5/d8

laki65
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Datum upisa : 15.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od mdjordjevic10 Ned 29 Sep 2013, 00:55

kolege prijatelji, da predstavim moj problem sa instrumental tablom. u pitanju je skala 55 2008. god, i digitalni displej koji u nekim momentima izbledi i ne vidi se ukupna predjena kilometraza, a ni trip kilometraza. da li je neko imao ovaj problem i da li neko ima ideju kako da ovo resim. nejverovatnije je odlazak kod elektricara prvo dobro resenje, ali bih i malo da se raspitam, ako neko ima iskustva, ne bih voleo da me tamo neko zavlaci. hvala unapred.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od YugoM55 Ned 29 Sep 2013, 11:31

Vjerovatno ti LCD ekran gubi napon ili je sam on kvaran. U svakom slučaju te nove table su Pooh  očito, nekome ne radi pokazivač goriva, nekome ne radi po vrućem vremenu, nekome krivo pokaziva napon, tebi se gubi LCD... Odnesi kod nekoga tko se bavi elektrotehnikom i finomehanikom jer je u toj tabli sve puno elektronike, nije to jednostavno kao na starim tablama.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od castiel-87 Ned 29 Sep 2013, 13:33

Laki65 - Ja sam imao isti problem na mom Koral In - u, sve i svašta je isprobano, ali ta lampica shodno tehnickom uputstvu za Zastavina vozila koje smo dobili označava : Habanje kočionih obloga ili nedovoljnog nivoa tečnosti za kočenje. I čim sam zamenio kočione pločice, lampica se je izgubila, nit je bio problem nivo ulja za kočnice ni ništa, već same pločice, zameni ih i ja verujem da je i kod tebe isti problem kao i kod mene. U slučaju da se odlučiš da me poslušaš, uzmi Ferodo kočnice, nijedne druge, iz ličnog iskustva ti kažem da su najbolje. Jeste da su malo skuplje od ostalih, ali su zakon. Toliko od mene, nadam se da sam bio od pomoći.


Mdjordjevic10 - Nemoj davati da ti svaki električar prčka oko table, jer su oni dosta neuki i nepismeni da bi prčkali oko table, s' obzirom da tabla ima dosta elektronike i mikro procesora. Po preporuci prijatelja preporučio bih ti da za problem oko Korejske instrument table koju radi Kirim Eng.co.ltd. kontaktiraš Ljubomira Stankovića. Čovek je profesor na elektronskom fakultetu i pravi čovek za popravku ovih tabli.
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od charjek Ned 29 Sep 2013, 14:02

to sa bledjem table i meni se desavalo od jakog sunca i kad je pretoplo u kolima (dugo stoje na suncu) kasnije se vrati u normalu.Kad je jako sunce koristim foliju za sofersajbnu i resio problem.Ne u potpunosti jer i dalje nekad bude da se slabije vidi,ali ni priblizno kao ranije,kad se nista nije videlo na njoj.
ps.mislim da tu majstor ne moze nista (sem ako je tebi skroz nesto crklo) ako je situacija kao kod mene.
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od mdjordjevic10 Pon 30 Sep 2013, 01:15

YugoM55, charjek, castiel-87. Hvala svima puno na brzom odgovoru. Odusevljen sam sto ljudi prate i imaju dobru volju da posavetuju i pomognu. Super ste !!! U vezi mog problema sa LCD displejom, jos jedan dodatak: primetio sam da kada  prvi put upalim auto brojevi budu jasni, a posle jedno 20 tak minuta izbledi i samo se pod nekim uglom vide brojevi na lcd displeju. kad resim problem, pisem sta mu je bilo  (ako resim Smile).
castiel-87 kako da kontaktiram gospodina Ljubomira, na kom fakultetu radi, tj u kom gradu?
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od castiel-87 Pon 30 Sep 2013, 01:38

Mi smo zato i tu. Da se pomažemo međusobno i ako možemo da obajsnimo jedni drugima kako da poprave ili ugrade određene stvari, da ne trpamo novac u džep majstora koji ionako previše naplaćuju, bar ja tako mislim. A što se tiče problema oko auta i da nemaš koga da pitaš za pomoć i kako šta, to ja najbolje znam. 4 punih godina sam se borio da popravim brzinomer, išao od majstora do majstora i svi uzimali pare, a niko nije znao da otkloni kvar, a stvar je u tome da brzinomer nije radio samo na visokim temperaturama, pa nisam ni mogao isprobati i sa sigurnošću potvrditi u prisustvu majstora da li je to to. Na kraju sam se registrovao na ovaj forum i uz pomoć Miljana iz Niša i još nekoliko ljudi sa ovog foruma sam uspeo da ga popravim i sad dobro radi. I da umalo da zaboravim da ti kažem, ako budeš išao kod nekih električara nemoj da padaš na foru kao što oni znaju da govore, ma to ti je Korejski sat, on je fabrički loše napravljen ili neće ti nikad raditi dobro ili tako neko omalovažavanje Korejskih instrument tabli. Surprised 

Ljubomir je profesor na elektronskom fakultetu(koliko sam ja upoznat) u Kragujevcu, evo njegovog broja : 0648626439, pozovi ga objasni mu tačnije o čemu se radi, poslaćeš mu brzom poštom tablu, popravi je i na isti način ti je vrati i svi srećni i zadovoljni. Wink 

PS. Nadam se da administratori neće zameriti što sam stavio ime i kontakt telefon od Ljubomira, da ne ispadne da ga reklamiram ili tako nešto, ali smatram da je taj broj od bitnog značaja za većinu ljudi na forumu koji imaju Korejsku instrument tablu, jer čovek stvarno dobro zna i popravlja navedene table. Cheers
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od mdjordjevic10 Pon 30 Sep 2013, 20:20

Hvala Cheers 
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od castiel-87 Uto 01 Okt 2013, 08:50

Nema na čemu, hvala bogu tu smo da se pomažemo. Cheers 
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od mdjordjevic10 Čet 07 Nov 2013, 17:06

Resio sam problem Aplauz 
Kontaktirao sam dore pomenutog gospodina Ljubomira. Covek mi je zamenio tu elektroniku na tabli, i sad radi. Crkao je bio lcd, ali se menja ceo deo, ne moze samo displej. Sad radi i sve je ok.
Ovaj forum mi je dosta pomogao Zastava Forum , da ne lutam bez veze. Hvala svima na pomoci i savetima. Thank you 
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od DonPablo Ned 22 Dec 2013, 11:22

Yugo koral 1.1 2003 god. problem sa instrument tablom ili do necega drugog? Prilikom prvog startovanja motora a i kasnije u toku voznje prilikom kocenja i dok nepustim kocnicu pale se sve tri crvene lampice od rucne,od ulja i od kocnica valjda( oznaka !)
DonPablo
DonPablo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 47
Godina : 43
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od junior45 Ned 22 Dec 2013, 11:30

jel si proverio nivo kocione tecnosti i istrosenost plocica?
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od Mitke Ned 22 Dec 2013, 12:09

Ako ti se pali i od ulja, onda je ona problem, jer ona je povezana sa druge dve, da kada se ona upali, pali se i one. Dakle ukoliko si proverio ulje (verujem da jesi) trazi razlog zbog kog se lampica pali.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od Predrag B. Ned 22 Dec 2013, 12:17

Proveri nivo ulja i tečnosti za kočnice.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od DonPablo Ned 22 Dec 2013, 17:32

Da nije smesno bilo bi zalosno Very Happy u tome i jeste bio problem samo neznam kako to nisam prvo proverio...nivo ulja u motoru na minimumu,dolio sam sada i evo vise se nepali
Hvala vam Smile
DonPablo
DonPablo
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 47
Godina : 43
Lokacija : Novi Becej
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od charjek Ned 22 Dec 2013, 18:55

Nivo ulja u motoru na minimumu  Exclamation  a pale se te lampice  Unsure ?super da si resio problem,ali tu mi nesto  Pooh 
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od Miljan Ned 22 Dec 2013, 20:19

Pale se, tako je fabricki spojeno zbog lakse uocljivosti.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od charjek Ned 22 Dec 2013, 22:23

znaci kad ulje bude na min ili ispod minimuma onda se upali te lampice?  Surprised 
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od ZAC Ned 22 Dec 2013, 22:44

Nisam ni ja znao da je tako vezano, ali ako je tako to je odlicna ideja, posto kada zacrveni sve na tabli vozac sigurno nece nastaviti voznju a to ce spreciti havariju motora usled nedostatka ulja.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od YUgisa Ned 22 Dec 2013, 22:56

Da, ali to ne pokazuje nivo ulja nego nedostatak pritiska u sistemu i cudi me da pali kada je palo na minimum jer sam u vec dva slucaja imao iskustvo da upali tek kada fali 50-60% od ukupne kolicine ulja...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od ZAC Ned 22 Dec 2013, 22:59

Pa i nedostatak pritiska je opasan po motor, u svakom slucaju mi se svidja sto je tako povezano..a nisam znao za to.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

problem sa instrument tablom Empty Re: problem sa instrument tablom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu