Poprecno ojacanje koseva - koska

+4
srki79
ZAC
Zuty
Veki
8 posters

Ići dole

Koliko bi izdojili za poprecno ojacanje koseva - kosku?

Poprecno ojacanje koseva - koska Vote_lcap19%Poprecno ojacanje koseva - koska Vote_rcap 19% 
[ 6 ]
Poprecno ojacanje koseva - koska Vote_lcap23%Poprecno ojacanje koseva - koska Vote_rcap 23% 
[ 7 ]
Poprecno ojacanje koseva - koska Vote_lcap35%Poprecno ojacanje koseva - koska Vote_rcap 35% 
[ 11 ]
Poprecno ojacanje koseva - koska Vote_lcap19%Poprecno ojacanje koseva - koska Vote_rcap 19% 
[ 6 ]
Poprecno ojacanje koseva - koska Vote_lcap0%Poprecno ojacanje koseva - koska Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Poprecno ojacanje koseva - koska Vote_lcap3%Poprecno ojacanje koseva - koska Vote_rcap 3% 
[ 1 ]
 
Ukupno Glasova : 31
 
 

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od YUgisa Sub 13 Jul 2013, 21:24

Posto je bilo par zainteresovanih za poprecno ojacanje koseva napred za Yuga i Z101/Z128, razmisljam se da se mozda upustim u izradu ali posto zelim da imaju bolje i kvalitetnije osobine od onih koje su dostupne po prodavnicama koje su meni vecinom upitnih osobina, interesuje me do koje svote novca bi bili spremni da ih platite pa da vidim da li mogu da se uklopim. Zamolio bih da glasaju samo one koji bi mozda bili zainteresovani za kupovinu ako bih poceo da izradjujem. Wink Cheers 

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od Veki Ned 14 Jul 2013, 18:45

Bio bih ja zainteresovan jel kad stavim nove karbove ovao moje krivo ojacanje sto zaobilazi tocak gubi smisao jel i sam tocak ide napolje.... Zavisi kako bi izgledalo,da li bi bila fiksirana ili bi mogla da se skine bez odsrafljicanja sa koseva (npr. da ima neku foru samo da se odkaci i podigne,da na jednoj strani ima kao sarkicu,a na drugoj da se fiksira)itd..
Veki
Veki
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 34
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od Zuty Ned 14 Jul 2013, 21:04

I ja sam takodje zainteresovan a i glasao Smile, jos samo kad bi pravio one krive da moze da stane tocak Smile
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od YUgisa Ned 14 Jul 2013, 22:43

Pa pre svega bice neki profil sa debelim zidom i ako budu neke krivine onda ce biti minimalne i vrlo blage i naravno da sve moze da prodje Wink Ja cu videti posto mogu materijal da nabavim i koliko to zahteva truda, ali trenutno kako stoje stvari, ispod 2000din jako tesko da cu se moci uklopiti a mozda i predje tu cifru.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od Veki Pon 15 Jul 2013, 14:33

Ovako nesto nam treba ! Very Happy
[You must be registered and logged in to see this link.]
Veki
Veki
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 34
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od ZAC Pon 15 Jul 2013, 17:37

Love  svidja mi se...YUgi, ovako nesto napravi... Very Happy 

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. [You must be registered and logged in to see this image.]
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14370
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od YUgisa Uto 16 Jul 2013, 20:38

Mnogo trazite za 2000din Wink Mogucnost podesavanja duzine vam nije potrebna jer to ima poente samo kod vozila za trke koji nemaju gumene elemente u trapu gde se podesava prenapregnutost karoserije za vecu stabilnost. Kod fabrickih kola postoje gumene caure koje omogucavaju "preveliko disanje" koje neutralise bilo kakvu prenapregnutost karoserije. A ako su se kosevi skupili ili rasirili, treba ih na silu vratiti na meru i tek onda postaviti ojacanje. Ono sto bi skratilo dosta muke oko izrade je da se napravi prava koska na kojoj se moze demontirati srednji deo bez skidanja stopa sa kosa i koja bi pasala prakticno svuda, ali takva koska bi isla preko rezervnog tocka, sto znaci da bi se izvadio, potrebno je demontirati taj srednji deo, ne znam koliko je to prihvatljivo ljudima. Ako bih opet pravio krive koske da ne smeta rezervni tocak, onda nema nikakvih pokretnih delova, sve ce biti zavareno. Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od srki79 Uto 16 Jul 2013, 21:55

Realna cena za ovo u kucnoj radinosti je 2500-3000 dinara. Jer kad se uzme u obzir koliko kosta materijal ,elektrode ,jos za zakrivljene (ako neko drugi krivi pa moras da platis) ,ulozeni trud , farba vreme onda je to realna cena.Jer ipak je to rucni rad i unikat , jedinstvena na trzistu a ne "fabrika i stancauj " pa kolicina * manja cena = dodjes na isto sa zaradom (al svi imaju istu).Bar je to moje misljenje.
srki79
srki79
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 87
Godina : 45
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od joca_kg Uto 16 Jul 2013, 22:46

Sve je ovo ok,ali ne vidim sta fali onoj obicnoj pravoj koski, koja ima da se nadje za,nemam pojma koliko je sada, ali sam je ja pre par godina uzeo za 1000 din?Jedino sto se ne demontira, ali ja je imam vec par godina,i to na 1,4 motoru,i ne vidim da je negde napred popustio Smile. A bas kad treba da menjam rez. tocak, odvijem 2 matice,i skinem je celu Very Happy ,sto nisam nikad do sad radio ,sem kad sam nesto trebao da radim oko motora. Opet ,ovo je cisto moje misljenje, jer znam da se ne isplati da se neko zajebava, za mozda par uradjenih takvih ojacanja Cheers 
joca_kg
joca_kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 72
Godina : 38
Lokacija : KG
Datum upisa : 10.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od YUgisa Sre 17 Jul 2013, 18:10

Kod nekih se nije mogla namontirati ta koska jer udara u haubu pa su ljudi morali da je okrenu naopako i seku ventilaciju a mnogi nece da se muce sa skidanjem kad treba vaditi rezervni tocak, pogotovo sto cesto to nije bas ni najlakse, jer dosta je da se karoserija skupila 1mm i to ce vec praviti probleme Wink Licno meni se ne svidja jer je prilicno od slabih materijala izradjena, barem ovu koju sam ja imao u ruci se lako ugibala... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od Veki Sre 17 Jul 2013, 19:13

Potrebno nam je nesto jednostavno,da se lako proizvodi,da radi posao i da ima bar neku estetiku,ova kriva stangla koja zaobilazi tocak je uzasno ruzna i prelomljena je na mnogo mesta (mislim na varenje),treba nam nesto sto vise pravolinijski da bi prenosila lateralne sile kako treba! Svi strut bar-ovi po netu su ravni i bez ikakvih prekidanja,imaju blage krivine ali na gore... Naravno kod nas je problem rezervnog tocka i to je retko ko voljan da ukloni,ja cu morati tako da bi meni licno odgovarala ravna...
Veki
Veki
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Godina : 34
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 07.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od YUgisa Sre 28 Avg 2013, 20:17

Evo ovako, da se javim povodom teme posto ima dosta glasova. 1000din realno ne pokriva ni materijal posto su besavne cevi sa debelim zidovima prilicno skupe skupe. Posto ja u cenu moram da uracunam utrosen materijal, potrosan materijal, moju zaradu i zaradu coveka koji bi mi to izvario, cena ide do oko 2500din sto po glasanju vidim da prevazilazi budzet za 2/3 ljudi. Posto imam skroman budzet, nisam trenutno u mogucnosti da rizikujem ulagajuci u kosku tako da na zalost zainteresovani ce morati da sacekaju jos odredjeno vreme dok mi se budzet za ulaganje ne poveca. Ono sto mozete da ocekujete je izrada X ojacanja koje spaja sanki, to bih trebao da pocnem da izradjujem za 30ak dana Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od Alex101 Ned 13 Okt 2013, 20:04

Sta bi nakraju sa ovom pricom???
Alex101
Alex101
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 12
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od YUgisa Ned 13 Okt 2013, 20:53

Na zalost trenutno sve stoji i tako ce do proleca. Meni je tesko da se uklopim u zelje kupaca po pitanju cene, a trenutno nisam u situaciji da ulozim vreme i novac zarad 1-2 komada. Ako se finansijska situacija popravi, onda cu razmisliti o izradi.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od darko-san Ned 13 Okt 2013, 22:44

Kakva bre besavna cev,kao da ne moze neka druga,napraviste citavu nauku oko jednog parceta cevi i par plocicica okruglih sa po tri rupe (i po jedna centralna da se i to naglasi) pa to ne vice TENK pa mora neki SPECIJALNI kvalitet da bude.

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od YUgisa Pon 14 Okt 2013, 08:34

E upravo si naveo glavni razlog zasto necu da napravim. Ljudima je bitno da je jeftino a ne kvalitetno i da vrsi zaista funkciju kako treba. I ja da napravim za nekih 2500din nesto redovno 99% ljudi ce reci pa ima za 1000din koja isto tako funkcionise, nije to tenk pa da treba specijalni kvalitet da bude... Dodje mi da bacim 500din na neku polovnu tu jeftinu kosku pa da pokazem razliku izmedju te i ove moje... I to poredjenje izmedju prave i moje krive...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61903
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poprecno ojacanje koseva - koska Empty Re: Poprecno ojacanje koseva - koska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu