Pomoc pri diagnostici -motor

3 posters

Ići dole

Pomoc pri diagnostici -motor Empty Pomoc pri diagnostici -motor

Počalji od golub Čet 04 Jul 2013, 13:37

Jeste da nije u pitanju Zastavino vozilo ali je mladji brat Yuga 45, u pitanju je kumov Fiat Sicento od 900cc isti motor ko u 45-ci samo ga italijani malo podmladili sa monopointom, kompom, hidropodizacima u klackalicama...
Auto dimi plav dim na auspuh i na iberu...na auspuhu pogotovo kad krece i ubrzava...presao 88000km

Kazem ja kumu radimo motor, kaze on radimo! Pocnem ja jutros da rasturam, al ajd rekoh da izmerim kompresiju prvo iznenadjenje svecice bele, drugo iznenadjenje 1.2 i 3cil - 13bar a 4 11bara!?

Skinem glavu, kad ponovo iznenadjenje! Na cilindrima se vide tragovi honovanja?!

Glava ide na obradu u svakom slucaju, ono sto sam ja video da gumica seta po jednom telu vetila (I cil)

Pitanje - dali je moguce da dimi zbog glave? Dali ipak da menjam karike? Mogu li se pojesti uljne a kompresione ne?
Ideja, savet?

Evo i slike cilindra gde se vide tragovi honovanja, cak ni na klipovima nema velikih naslaga

Pomoc pri diagnostici -motor Cil2_zps3c78fcdf
Pomoc pri diagnostici -motor Cil_zpsb5fd28f6
golub
golub
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Godina : 46
Lokacija : Bgd
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc pri diagnostici -motor Empty Re: Pomoc pri diagnostici -motor

Počalji od YUgisa Čet 04 Jul 2013, 13:43

Mozda je pukla neka karika ili su slabijeg kvaliteta pa su se potrosile a blok je ok. Npr sestrin muz kad je imao 45icu je samo zamenio karike koje su se potrosile a blok je bio u toleranciji. Moze da dimi od gumica ventila, npr ako je cist cilindar onda su verovatno otisle na izduvnim ventilima pa sagoreva u izduvu i zato dimi. Mada ako dimi na iberu, to nije do gumica nego do karika.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc pri diagnostici -motor Empty Re: Pomoc pri diagnostici -motor

Počalji od junior45 Čet 04 Jul 2013, 14:20

moze da dimi,sto da ne.jos ako je izduvni ventil pa pri izduvavanju sve gura gore u ventil deklu..pazi samo da te ne zajebu ko mene,imam iste takve muke na mom,nisu mi odradili glavu kako treba..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34894
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pomoc pri diagnostici -motor Empty Re: Pomoc pri diagnostici -motor

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu