pao motor :)

2 posters

Ići dole

pao motor :) Empty pao motor :)

Počalji od flash_back Uto 13 Okt 2009, 15:47

pao mi motor na zastavi 101 pre par dana pa sam dosao malo na konsultacije..

naime nije skroz roknuo na pod, vec se samo malo spustio iz lezista.. drugar koji mi je gledao auto pre mesec dana rekao mi je da je nosac napuko, ja se pravio pametan i ko debil ne mogu u krivinu da udjem a da rucnu ne povucem Laughing

e sad prvo sto me buni, drugar mi kaze da kupim trouglasti nosac motora za yuga, kaze lakse se montira nego ovaj od keca a funkcija je ista.. i nista, ja okrenem AP Sport i objasnim situaciju i oni mi kazu da su valjda nosaci indenticni Unsure pa sta je sad tu istina?

druga stvar, isao nesto do urgentnog do caleta pre par dana i gazio ga dobrih 140-150km na auto putu (motor je stvarno odlican, vozila ga neka zena pre mene) i kako sam naisao na uzbrdicu pre UR centra samo se zaculo neko lupanje u motoru, kao da cela sasija ore po podu.. tad se prvi put to zaculo.. sutra dan pocelo cesce da se cuje, obicno na uzbrdici, cak desi se da ne mogu ni u jedan stepen prenosa da ubacim, kako izadjem na ravno menjac ponovo proradi...

sad se dvoumim dali da zovem drugara da me slepa od jerkovica do kumodraza, mozda nekih 5km ima ili da probam sam sa kecom, samo u rikverc na uzbrdice i valjda ce da sve bude ok Smile

neki saveti ako mogu? dali da ga slepam/vucem ili pokusam da vozim, jer koliko sam skontao motor valjda ne moze da rokne skroz na pod (desni nosac), valjda ne mogu da napravim vecu stetu nego sto vec jeste?

flash_back
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 162
Godina : 37
Lokacija : BG
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

pao motor :) Empty Re: pao motor :)

Počalji od Miljan Uto 13 Okt 2009, 16:27

To ti je zbog nosaca 100%. Razlikuju se nosaci od Keca i Yuga u tome sto Kecev ima normalne rupe, a Yugov slicovane, NEMOJ da stavljas Yugov, i na Yuga je bolje da se stavi Kecev nosac.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

pao motor :) Empty Re: pao motor :)

Počalji od flash_back Uto 13 Okt 2009, 18:14

hvala miljane, ali ovaj drugar sto treba da ga montira (btw za dzabe Wink) kaze mi da uzmem yugov jer je kako kaze lakse ga montirati..

da ga onda ne poslusam znaci, da uzmem od keca?

hvala jos jednom na ovako brzom odgovoru! reci mi samo dali mogu da probam da se dovezem do njega, da idem rikvercom na uzbrdicama? vec je poceo da trokira i na ravnom pa se bojim da mozda necu uspeti...

flash_back
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 162
Godina : 37
Lokacija : BG
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

pao motor :) Empty Re: pao motor :)

Počalji od Miljan Uto 13 Okt 2009, 19:02

Nije lakse uopste, nema razlike, isto se montira.
Mozes da ga dovezes tako.

Evo ti slika, levi je za Keca sa normalnim rupama, a desnm.

pao motor :) IMG_1744

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

pao motor :) Empty Re: pao motor :)

Počalji od flash_back Uto 13 Okt 2009, 19:40

hvala jos jednom druze na ovako brzim odgovorima Wink

evo YUgisu sam vec regrutovao kad je bilo ono takmicenje na TT-u // www.tuningtube.rs i nemam nameru da mu skidam cin..

elem, koristilo bi nam tvoje znanje, ako si zainteresovan da budes super moderator i da malo poguras forum (nema puno clanova, vecina aktivnih su ako verujes ortaci - spameri sa BHT-a) javi se molim te na PP da malo popricamo Smile

hvala puno jos jednom Wink ziv bio godina 100!

flash_back
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 162
Godina : 37
Lokacija : BG
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

pao motor :) Empty Re: pao motor :)

Počalji od flash_back Sre 14 Okt 2009, 01:25

Miljane, cestitam prvi na novom cinu Wink // http://www.tuningtube.rs/forum/pregled/Obavestenja/Speed-Hunter-novi-moderator-TT-klana.html

inace eureka ThumsUp ThumsUp ThumsUp ThumsUp ThumsUp riknuo nosac motora, auto ne moze (ma nema sanse) da se vozi u brzinama, non stop nesto udara na svakih 20 sekundi, ali zato moze u rikverc ThumsUp testirano, dovezao ga sada ispred zgrade ThumsUp

taman sam se uplasio da me po ovakvom kisnom vremenu slepa sone (audi A4 2.6 quttro) ili komsa (mecka E270 2006), svi voze neka dobra kola sa sirokim profilom guma i ABS-om, nedaj boze da nagaze na kocnicu usao bi u njih a ceo moj kec ne vredi kao njihov branik Very Happy

flash_back
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 162
Godina : 37
Lokacija : BG
Datum upisa : 27.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

pao motor :) Empty Re: pao motor :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu