Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

+7
miljanxXx
ZAC
junior45
Miljan
YUgisa
-YUGO_55-
bukusa
11 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od Miljan Uto 27 Avg 2013, 17:55

Uvrni malo taj profil, ili podmetni parce tankog lima sa leve strane izmedju profila i poluge pored ona dva srafa.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od miljanxXx Uto 27 Avg 2013, 23:21

sutra cu da pokusam Wink
jel ce to da resi i problem za R ?
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 30
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od junior45 Uto 27 Avg 2013, 23:22

ako teze upada u R onda trebas desno da podupres Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od miljanxXx Uto 27 Avg 2013, 23:31

a gde ce onda u trecu da upadne,na mestu gde je prva... Laughing Laughing Laughing 
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 30
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od junior45 Uto 27 Avg 2013, 23:33

pa treca bi trebala gde je sredina,samo sto je kod tebe nesto cudno..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od ZAC Uto 27 Avg 2013, 23:34

miljanxXx ::a gde ce onda u trecu da upadne,na mestu gde je prva... Laughing Laughing Laughing 
Normalno, prva ce ti biti umesto R, druga na mestu 5., trca na mestu 2..... a peta kad upalis brisace... Laughing Laughing Laughing 

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od miljanxXx Uto 27 Avg 2013, 23:41

jaooo sad sam se setio gde je problem Very Happy
ubacio sam onu krivu sipku(sto ide od heble do kobre) Very Happy
bas sam ih danas uporedjivao,razlika je ogromna Very Happy
probacu na moju da napakujem ovo Very Happy

ma ja sam pre imao problem da je na mestu trece prva Very Happy
al tad se bio pojeo onaj sraf na biracu pa je imalo tu lufta Very Happy
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 30
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od YUgisa Sre 28 Avg 2013, 08:55

Ti za pocetak probaj samo malo da pomeras metalni profil levo desno napred nazad. I ja kad sam skinuo elastican zglob da uzmem dimenzije za gearfix, posle vracanja zgloba nazad jer mi trebao auto nisam mogao da ubacim u rikverc i petu a prva je morala malo desno napred iako mi se cinilo da sam zglob vratio na prakticno isto mesto iako je pre toga islo relativno normalno u sve brzine.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od miljanxXx Pet 30 Avg 2013, 23:22

evo ovako,ja da pohvalim ovu zamenu za elasticni zglob Cheers Cheers Cheers 
mnogo preciznije upada u brzine,i moze mnogo brze da se presalta Very Happy
ja sam pogresio zato sto su mi donje rupe 1cm,a treba 8mm...
ali kad se to nasteluje radi perfektno...
vibracija ima mnogo manje nego pre Eek ,vozio sam malo,ali sam odusevljen Very Happy
sve pohvale za ideju Cheers 
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 30
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od YUgisa Pet 30 Avg 2013, 23:26

To je tako kad uzmes kopiju umesto originala, prevelike rupe Mig Rekao sam ja da treba podesiti Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od miljanxXx Pet 30 Avg 2013, 23:28

ponekad je kopija bolja od originala Very Happy
podeseno je i radi extra Very Happy
Sofer 
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 30
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od Crazy128 Sub 31 Avg 2013, 21:52

ljudi, sto se opterecujete sa limeni profili, kad jednostavno se moze ukloniti guma izmedju elasticnog zgloba, probusi na par mesta burgijom od 6mm i stegne. Cela filozofija za upola manje vremena i truda. Wink
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od YUgisa Sub 31 Avg 2013, 21:59

Fabricki profil se uvija a i nema neke razlike i u jednom i u drugom busis tri rupe, samo na jednom gulis gumu a u drugom odseces parce lima... Za to tvoje treba kupiti i srafove Very Happy A farbanje ne racunam, jer ako taj fabricki frikombinovan ne ofarbas onda ne moras ni ovaj metalni profil... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od junior45 Sub 31 Avg 2013, 22:00

da,samo sto je lim od kobre slab,a mi stavljamo oko 5mm lim..i izbacuje se ona platna i stavis sraf od 7mm i mirna ti glava..

pretece me yugisa Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od miljanxXx Sub 31 Avg 2013, 22:58

vi stavljate od 5mm,a ja od 3mm Laughing Laughing Laughing 
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 30
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od junior45 Sub 31 Avg 2013, 23:00

moj mislim da je od 6 Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od Zvuda Čet 25 Sep 2014, 17:31

Postoji li neko ko koristi ovu krutu vezu duže vreme? Čitam na više mesta I razmišljam se nešto. U projektovanju takvih delova koji trebaju da trpe neko opterećenje se uzima više stvari u obzir. Imajući u vidu da dva metalna dela sa gumom između sigurno koštaju skuplje za napraviti nego obična metalna pločica sa rupama, ne bi li to fabrika sama uradila da nema nikakvih posledica ? Nisam mašinac niti mogu da pretpostavim kakav uticaj kruta veza može da ima na menjač pa me zanima kakav je utisak kod ljudi koji dugo/duže vremena koriste ovaj tip modifikacije ?!
Zvuda
Zvuda
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od YUgisa Čet 25 Sep 2014, 18:28

Jeste fabrika mora da uzme sve u obzir pa i kolicinu buke, vibracija i slicne stvari ali i da racuna da mozda neki ljudi nece dobro odrzavati auto pa bi ovako resenje bez gume pravilo probleme kod vozila gde su nosaci motora tj menjaca dotrajali... Uz to kad je automobil projektovan, hod nije bio bitan ni po pitanju preciznosti ni po pitanju duzine, nego je bilo bitno da ide sto laganije sto je usustini u suprotnosti sa danasnjim trendom da hod bude sto kraci a da ide nesto teze kako bi se dobio osecaj u ruci sta se desava sa rucicom menjaca... Da je sistem poluga projektovan u danasnje vreme, verovatno bi bio resen isto ovako sa punim profilom (tj sama poluga bi bila duza i kacila se direkt na birac brzine bez ovog zgloba) a spoj rucice menjaca (tj vertikalne poluge) i poluge menjaca bi bio drugacije resen tj tu bi bila jedna mala gumena caura odnosno silen blok na ovaj fazon:
Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 SILEN-BLOK-VILJUSKE-PREDNJE-RENAULT_slika_O_3489166

Takodje taj metalni profil nije toliko krut da ne moze u odredjenoj meri da se deformise i isprati razne uglove koji zaklapaju poluga menjaca i birac brzine Wink

Ja je koristim kad je i pokrenuta ova tema... Mada nisam puno km presao.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od Zvuda Čet 25 Sep 2014, 19:11

Hvala na odgovoru. Ono što bih uradio da imam pristup stranim vozilima tog doba to je da vidim kako je to izvedeno kod njih - ili barem kod onih kod kojih se brzine biraju po sličnom principu. Ako je to ta fora sa silen blokom ne bi bilo loše osmisliti modifikaciju u tom smeru. I tiho I precizno - ako je moguće.
Zvuda
Zvuda
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od YUgisa Čet 25 Sep 2014, 19:18

Sve moze da se napravi, samo je pitanje koje spreman da plati Wink Moze da se napravi da traje duze nego auto, samo skoro niko nije spreman da plati to... Vecina ljudi ce da se zadovolji polovicnim resenjem ako to znaci mnogo manje para tako da u ovom slucaju mnogi samo izbuse fabricki elastican zglob i zavrnu dva srafa...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od Zvuda Čet 25 Sep 2014, 19:33

Diy - u prevodu do it yourself po prirodi stvari nije inspirisan zaradom već željom da se nešto uradi dovoljno kvalitetno ili kvalitetnije od fabrike, a u sopstvenoj režiji. Ja se nešto trenutno igram sa ojačavanjem plastičnih ručica za podizanje stakala. Apsolutno mi nije bitno da ih prodajem posle za veću kintu. Bitno mi je da uradim tako da mi nikad ne ostanu u ruci. U tom smislu sam mislio da neko možda ima ideju kako bi napravio nešto umesto tog elastičnog zgloba što je bolje rešenje, a nema kompromis u smislu buke ili vibracija.

Fabrika pored izdržljivosti mora da razmatra I cenu proizvoda kao I da "našteluje" rok trajanja dok ne bude good enough. U samogradnji košta nas materijal, a rad u sređivanju tako nečega mi odmara živce od svakodnevnice.

Računam da ako je neko kupio juga, da ga je kupio jer voli da se igra sa kolima I zanimljivo mu je. Ako neko misli da će od nas sirotinje da izvuče neki dinar, grdno se vara Smile
Zvuda
Zvuda
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od YUgisa Čet 25 Sep 2014, 19:43

To je ok da je DIY, ali recimo ono sto bih ja voleo da napravim od tog sistema poluga moze da kosta negde oko 60-70e i jeste da je tako nesto prakticno trajno i na nivou Ferarija i slicno ipak nije nesto sto bi mnogi hteli napraviti ili kao i ja, nisu u novcanoj mogucnosti...

Sto se tice ovoga resenja samo sa silen blokom, treba naci neki odogovarajucih dimenzija sa ovih vozila sa multilink oslanjanjima (posto su najcesce manjih dimenzija) i da se kraj rucice menjaca (vertikalne poluge) usustini skine ona plastika i zavari odgovarajuce parce cevi, u to se utisne silen blok i kroz njega se provuce fabricka poluga menjaca (eventualno neka caura da se stavi i slicno) i jedna podloska i standardni osigurac... A onda se elasticni zglob izbaci i zameni sa metalnim profilom... Resenje sa sto manje prepravljanja...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od junior45 Čet 25 Sep 2014, 22:56

ja koristim od pocetka teme,video si moje resenje sa zglobom,i radi ko zmaj,presao sam preko 25000km od kad sam stavio to cudo..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od Zvuda Sub 27 Sep 2014, 18:09

YUgisa ::Jeste fabrika mora da uzme sve u obzir pa i kolicinu buke, vibracija i slicne stvari ali i da racuna da mozda neki ljudi nece dobro odrzavati auto pa bi ovako resenje bez gume pravilo probleme kod vozila gde su nosaci motora tj menjaca dotrajali... Uz to kad je automobil projektovan, hod nije bio bitan ni po pitanju preciznosti ni po pitanju duzine, nego je bilo bitno da ide sto laganije sto je usustini u suprotnosti sa danasnjim trendom da hod bude sto kraci a da ide nesto teze kako bi se dobio osecaj u ruci sta se desava sa rucicom menjaca... Da je sistem poluga projektovan u danasnje vreme, verovatno bi bio resen isto ovako sa punim profilom (tj sama poluga bi bila duza i kacila se direkt na birac brzine bez ovog zgloba) a spoj rucice menjaca (tj vertikalne poluge) i poluge menjaca bi bio drugacije resen tj tu bi bila jedna mala gumena caura odnosno silen blok na ovaj fazon:
Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 SILEN-BLOK-VILJUSKE-PREDNJE-RENAULT_slika_O_3489166

Takodje taj metalni profil nije toliko krut da ne moze u odredjenoj meri da se deformise i isprati razne uglove koji zaklapaju poluga menjaca i birac brzine Wink

Ja je koristim kad je i pokrenuta ova tema... Mada nisam puno km presao.

Kako ti se čini nešto ovakvo ? Ne bi moralo ništa da se vari.

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Kul
Zvuda
Zvuda
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 11.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od ZAC Sub 27 Sep 2014, 19:19

Svidja mi se, napravi pa pokazi.... Smile

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom - Page 2 Empty Re: Zamena elasticnog zgloba na polugi menjaca sa metalnim profilom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu