Veliki problemi sa novim Yugom

+11
zastava 128
YugoM55
golub
junior45
Predrag B.
castiel-87
ZAC
venoman
Miljan
YUgisa
dachakg
15 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Miljan Sub 02 Mar 2013, 23:53

https://www.youtube.com/watch?v=k3jx6aYjUDU

https://www.youtube.com/watch?v=zNVtT6Gx8KY

https://www.youtube.com/watch?v=DBE2Nc_Mv3o

Bitno da je reseno, ali na takav banalan problem retko ko bi pomislio, pritiska goriva ima, ali protok je slab, mogli su i ceo motor da promene i problem bi ostao. Iseci to parce, stavi crevo i teraj. Cheers


Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Milos Ned 03 Mar 2013, 00:00

Drago mi je sto je problem nadjen posle toliko vremena i konacno ces moci da uzivas u carima EFI-ja. Eto kakva mala glupost moze da dovede do velikog problema. Za kraj, ja bih zamolio ako nije problem, par slicica tog novog auta Very Happy
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Mitke Ned 03 Mar 2013, 00:03

Drago mi je da je problem resen, sada stavi crevo i pun gas Cheers
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Predrag B. Ned 03 Mar 2013, 01:16

Super vest! Baš mi je drago! Iseci stisnuto parče cevi i stavi kvalitetno crevo za gorivo (Gates - imaš u EuroAutu) i kvalitetne šelne (one pojačane). Tako sam ja uradio na svojoj Floridi jer sam morao da menjam pravac cevi zbog ojačanja.

Konačno možeš da uživaš u vožnji Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od predrag5891 Ned 03 Mar 2013, 12:24

Pa dobro drage kolege, to je vase misljenje. Ne znam da li je ko od vas vozio kamion TAM 150 ili 110 vojni pa me zanima sta mislite da li se on zagreva u mestu ili u voznji. Ni jedan se nece pokrenuti ukoliko ga ne pustite da radi jedno vreme u mestu i da tim podigne pritisak u kocnicama pa samim tim i otpusti kocione cilindre. Svi imaju zablokirane kocnice dok ne podignu pritisak.A dok podignu pritisak oni su se vec zagrejali u mestu.Znaci vek trajanja im je jako kratak po vasim tvrdnjama da je stetno zagrejavati motor u mestu.Bio sam vozac u vojsi i osposobljen sam za voznju svih vozila kako motornih neborbenih tako i borbenih oklopnih vozila. U teoretskom delu poznavanja i odrzavanja motornih vozila (POMV) cete naci da je potrebno radi duzeg veka rada motora zagrejati ga neko vreme u mestu . Pa cak i u uslovima uzbune , ostavlja se vreme za nekoliko minuta rada u mestu.Ja vozim svog juga 7 godina i ko je video moj auto nije mogao da veruje da izgleda kao da je juce izasao iz fabrike. Motor prelepo radi a ljudi u ovlascenom servisu mi cestitaju i kazu da sam jedinstven primer kako treba odrzavati vozilo.
A ti dragi kolega YUGISA vozi kako ti mislis da treba pa ces uskoro stvarno ici biciklom umesto automobilom Laughing
predrag5891
predrag5891
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 81
Godina : 39
Lokacija : Zapadna Srbija
Datum upisa : 16.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od YUgisa Ned 03 Mar 2013, 12:39

Kamion je jedna stvar a auto druga. Punjenje sistema sa pritiskom koji pokrece pola kamiona je jedna stvar, tako nesto ne postoji na vozilu. Pa ja sam cesto kritikovan da krenem da vostim auto cim ga prakticno startujem pa me sluzi bez problema sa te strane. Pri ovakvom vremenu kao sada sto je oko 10 stepeni, treba mi mnogo vise od 10minuta da postigne punu radnu temperaturu a u voznji mi je dosta nesto vise od 1km sto je mozda 2 minuta voznje i mozda 30s stajanja dok ne isteram iz dvorista... Wink Jer ja startujem obicno motor i onda se vezem i krecem. To je dovoljno da se pokrene pumpa i krene da tera ulje a i pumpa za ulje mnogo slabije radi na leru nego npr na 2000 obrtaja kao i alternator....

Ne kazem da treba terati kao ja ali motor sigurno ne bih zagrevao u mestu 10min, toliko ne zagrevam ni zimi dok cistim led sa vozila i nista ne vredi zagrevanje motora jer opet isto ako ne mozete da krente da ga terate ga do daske posto ostali sklop vozila je nezagrejan...

Mislim to je moje misljenje i ja se slazem sa Zacom u tome sto je napisao i moje licno iskustvo je da se vozilo mnogo brze greje kad je u pokretu cak i kad savladam svoju tesku nogu i opusteno krenem da vozim...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61572
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od ZAC Ned 03 Mar 2013, 13:07

Dragi kolega @predrag5891 pomesao si zabe i babe, uporedjujes sporohodni dizel motor koji se vrti na 3 000 o/min i benzinski motor... Kao sto kazes volis mehaniku i bavis se amaterski sa njom, trebao bi znati osnovno pravilo o hladnom startu motora, i to da je tada habanje delova najvece... radom u mestu taj period je veoma produzen, a samim tim i nepotrebno habanje delova motora...znaci i njegov celokupni vek, a da ne pricamo o nepotrebnoj potrosnji goriva u leru. Znaci ne siriti lose informacije ljudima koji o tome ne znaju mnogo.
Mozda nisi znao, ali samo jedan hladan start pohaba delove motora kao da si presao par stotina kilometara na radnoj temperaturi, znaci treba teziti da se zagrevanje, odnosno postizanje radne temperature sto pre obavi...ali da se ne ponavljam, i posto vidim da ne verujes ljudima koji ocigledno imaju vise iskustva i znanja oko problematike hladnog starta, evo ti i ovaj clanak koji nije pisao niko od nas sa foruma... a takvih tekstova je prepun internet...samo u google-u ukucas sta te zanima i on izbaci, bez mnogo pametovanja...

http://www.b92.net/automobili/istrazujemo.php?yyyy=2006&mm=04&nav_id=195296

P.S. Ovo sto radi YUgisa, takodje ne valja, motor ne treba terati u visoke obrtaje dok ne postigne radnu temperaturu... ali se slazem da rad u mestu ne treba da bude duzi od 1-2 min..taman dok se ne pripremis za voznju. Cheers

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Miljan Ned 03 Mar 2013, 13:26

Motor sa ubrizgavanjem moze odmah da se vozi bez problema, jer on uvek ima optimalnu smesu.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od ZAC Ned 03 Mar 2013, 13:35

Miljane upravu si, ali to ima veze sa samim radom motora ... nema trzanja i slicno, ali generalno za svaki motor, bez obzira da li je karburatorski ili direk. ubrizgavanje vazi pravilo da ga treb zagrevati u voznji na laganom gasu...bez preteranih obrtaja, dok rad u mestu i kod jednog i drugog ubrizgavanja produzava vreme zagrevanja a i habanje.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Miljan Ned 03 Mar 2013, 13:43

Mislio sam na spiranje uljnog filma sa cilindara, kod motora sa ubrizgavanjem je dosta manje kad je hladan jer uvek ima optimalnu smesu, a kod karburatorskih sauh u tim uslovima jos nepovoljnije utice. Wink

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od ZAC Ned 03 Mar 2013, 13:45

A da, da potpuno si u pravu.... Cheers

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Predrag B. Ned 03 Mar 2013, 14:19

Otrovali ste temu Thumb Down
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od ZAC Ned 03 Mar 2013, 14:21

Nismo, ovo se tice i novih automobila... Wink Smile

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Petar030 Pet 16 Avg 2013, 05:37

Postovani dachakg,vidite ovako,vama je ugradjen motor iz Rakovice koji nije nov,stari je to motor repariran,od drugih starijih modela.
Ljudi kod kojih sam ucio mehaniku i limariju,radili su u zastavu promet i vrsni su mehanicari. Moki,Trivunac,Niski ovde u Bor-u u salonu nekadasnje Zastave su radili,a ima jos koji su radili u pogonu u Kragujevcu.
Svi ti motori su reparirani i pakovani u nove agregate,a to se primenjivalo od 1998 godine.
Mokija mogu da ti preporucim,Trivunac isto,to su vrhunski majstori.
Vidim ovde na forumu da ima neka okupljanja u kragujevcu,pa gledam ti si iz grada Yugoslovenskih motora,a Trivunac iskljucivo vozi zastavu specijal.
Covek je vrlo pedantan,i moze sve da ti kaze sto se tice motora,probacu da ga nagovorim da podje samnom na skupu ali sumnjam da ce na pola puta da me rokne,jer on je navikao da vozi kao penzioner,dok u mom slucaju Bor-Kragujevac traje 1.5h voznja preko Jagodine i Trnave starim putem Very Happy
Petar030
Petar030
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 134
Godina : 36
Lokacija : Bor
Datum upisa : 12.08.2013

http://mob. 0621448257

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Petar030 Pet 16 Avg 2013, 05:47

Ti majstori recimo su me ucili da ste;ujem paljenje sa sijalicom tako sto gedorom okrecem bregastu,ali sam zaboravio to sve,nisam ja za mehaniku ja sam autolimar

SETIO SAM SE Love  prilikom stelovanja paljenja sijalicom i dok se gedorom okrece bregasta,skine se svecica i gurne se srafciger u cilindar,i tako znas kada je klip na gornjoj poziciji,nemogu da se setim svega,recimo merenje zazora lezajeva radilice i balansiranje radilice,jer ima na sebi rupice gde se postavljaju tegovi
Petar030
Petar030
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 134
Godina : 36
Lokacija : Bor
Datum upisa : 12.08.2013

http://mob. 0621448257

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom - Page 2 Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu