Veliki problemi sa novim Yugom

+11
zastava 128
YugoM55
golub
junior45
Predrag B.
castiel-87
ZAC
venoman
Miljan
YUgisa
dachakg
15 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od dachakg Pet 01 Feb 2013, 18:16

Pozdrav dragi prijatelji, nadam se da nisam postavio temu na pogresnom mestu, posto se ne snalazim bas najbolje, ako je potrebno premestite je na odgovarajuce mesto.
U ovoj temi cu opisati moju agoniju koja traje bezmalo 7 godina. Kao dugogodisnji zadovoljni vlasnik Zastave 101, pocetkom 2006. resih da sebe i svoju porodicu castim novim Zastavinim vozilom, sto ce se kasnije pokazati kao kardinalna greska. Ali, idemo redom…
Posle ubedjivanja najboljeg prijatelja i voznje njegovog Yuga 65 EFI, resih da to bude taj model, ili kako je u katalozima pisalo, Zastava Koral 1.3i. Ali ne lezi vraze, obilaskom svih Zastavinih prodajnih salona, odgovor je bio isti, NEMA i nece vise ni biti u prodaji, na lageru imaju samo Koral In, Skalu i Floridu. Na moje pitanje kako to da u cenovniku postoji taj model, a u prodaji ne, dobijam odgovor da su to stari cenovnici i da trebaju dobiti nove, jer se navedeni model od skora ne proizvodi. Ok, doplaticu 500 eura za 10 kila plastike, ali zelim isti motor, ponovo odgovor, NEMA i ne znaju kada ce biti. Posle visemesecnih obilaska, poziva, molbi i intervencija, nailazim na razumevanje i 17.07.2006. u Zastavi Promet Kragujevac uplacujem Koral In 1.3i uz tromesecni rok isporuke. Prodjose tih tri meseca, auta nema, ponovo svakodnevni odlasci u ZPKG, molbe, intervencije, i saveti da budem strpljiv jer u Zastavi sklapaju auto specijalno za mene. Vec gubim strpljenje i napominjem da nisam narucio rusku podmornicu nego pisljivi Yugo kog bi sklopili za jedan dan da su hteli, dobijam odgovor da je moj automobil skinut sa linije za makedonsko trziste i da ceka motor iz Rakovice jer u Zastavi nemaju nijedan 1.3 motor. Krajem decembra 2006. dobijam poziv iz ZPKG u kome me obavestavaju da i dalje nema i ne znaju kada ce biti 1.3 motora, i da mi uz povracaj dela novca mogu isporuciti model 1.1i na sta, vec vidno iznerviran, pristajem, samo da vec jednom dobijem automobil.
Konacno, 15.01.2007. dobijam poziv da je automobil stigao i da mogu doci da ga preuzmem. Presrecan, odlazim da preuzmem auto, ne sluteci da prave muke tek predstoje. Pred salonom me ceka moj novi Yugo, uz izvinjenje prodavaca na dugom cekanju dobijam poklon, patosnice i 5 litara tecnosti za stakla. Proveravam detaljno auto i opremu, i posto sve deluje ok, krecem. Automobil je veoma tih i udoban, menjac lak i precizan, ali od samog izlaska sa placa Zastave Promet primecujem da sa motorom nesto nije u redu, nema snagu i na pritisak papucice gasa reaguje jako tromo i gusi se. Posle par dana, 19.01.2007. odlazim u servis ZPKG gde dobijam odgovor da je to normalno i da motor treba da se razradi, kao i da dodjem na zamenu ulja nakon 1500 km. U narednom periodu intenzivnije vozim automobil, ne bi li se motor razradio, ali razlike nema, motor je i dalje trom i teze startuje. 13.03.2007. sa predjenih 1569 km odlazim u servis gde je izvrsena zamena ulja i precistaca, zamena zaptivaca poklopca kucista bregaste osovine, podesavanje ventila i provera elektronske upravljacke jedinice uredjajem Bosch KTS 300 pri cemu nije pokazala ni jedan nedostatak. Preuzimam automobil koji se i dalje isto ponasa, i u narednom periodu odlazim kod jos par ovlascenih servisa koji proveravaju elektronsku upravljacku jedinicu, ali bez uspeha, i upucuju me na ZPKG servis u koji ponovo odlazim 21.05.2007. na predjenih 2907 km uz konstataciju da necu preuzeti automobil dok se nedostatak ne otkloni. Automobil u servisu ostaje 23 dana pri cemu su menjani sledeci delovi :
- pumpa za gorivo
- filter za gorivo
- regulator pritiska goriva
- elektronska upravljacka jedinica
- davac broja obrtaja i gmt klipa
- davac temperature motora
- davac polozaja usisnog leptira
- usisna grana
- izduvna grana
- ventil za ubrizgavanje 4 kom.
- zupcasti kais razvodnog mehanizma
- svecice
- modul paljenja
- podesavanje ventila
- provera pritiska u cilindrima koji iznosi 11.5 bar na sva 4 cilindra, u granicama normale
- provera pritiska goriva koji iznosi 3-3.5 bar, u granicama normale

13.06.2007. dobijam poziv da je moj automobil popravljen i da mogu da ga preuzmem uz konstataciju da dijagnosticki uredjaj ne pokazuje nikakav problem na mom automobilu i da su signali svih davaca u granicama dozvoljenih vrednosti. Odlazim u ZPKG i zahtevam da sef servisa krene sa mnom u probnu voznju, na sta on pristaje, pri cemu se uverava da se automobil ponasa potpuno isto kao i ranije, teze startuje, nema snagu, gusi se na dodavanje gasa, u petom stepenu prenosa nema snagu da odrzava brzinu, a u cetvrtom jedva ubrzava. Na moje insistiranje da necu da preuzmem vozilo u neispravnom stanju, sef servisa odgovara da su uradili sve sto je u njihovoj moci i da automobil pri ispitivanju ne pokazuje nikakav problem i da je sve u granicama fabrickih vrednosti.
Nakon toga, 18.06.2007. pismenim putem od direktora ZPKG zahtevam isporuku novog vozila ili povracaj uplacenog novca, pri cemu dobijam negativan odgovor jer nemaju na osnovu cega da mi zamene vozilo, posto po svim parametrima koji su dobijeni merenjem na mom vozilu, ono se smatra ispravnim.
03.07.2007. godine Osnovnom sudu u Kragujevcu podnosim tuzbu protiv Zastave Promet u kojoj zahtevam isporuku novog vozila ili povracaj uplacenog novca pod pretnjom prinudnog izvrsenja.
Automobil, posto je postao predmet parnicnog spora, je odjavljen i parkiran u garazu, sa trenutnom kilometrazom od 4063 km na satu.
Posle mnogobrojnih vestacenja od strane mog, i nezavisnih sudskih vestaka, 15.12.2011. Sud odbija moj zahtev za zamenu vozila, i dosudjuje da je tuzeni Zastava promet a.d. Kragujevac, sada Arena Motors, u obavezi da o svom trosku predmetno vozilo dovede u ispravno stanje.
Revizijom prvostepene presude Visi sud u Kragujevcu 09.07.2012. donosi presudu u kome se tuzeni Zastava promet a.d. Kragujevac, sada Arena Motors, obavezuje da tuziocu isporuci novo vozilo istih karakteristika ili isplati iznos od 397.652,00 din. sa zakonskom zateznom kamatom pocev od dana prodaje vozila, pod pretnjom prinudnog izvrsenja.
Zastave vise nema, Zastave promet, odn. Arene Motors takodje, koga juriti, kome se obratiti ?
Pravni sledbenik firme Zastava Automobili, u cijem sklopu je poslovala Zastava promet je Fiat Automobili Srbija, ali oni ne zele da razgovaraju o tome uopste, sto ih donekle i razumem, zasto da oni ispastaju i placaju za tudje greske, ali ako su preuzeli firmu, valjda su preuzeli i dugove i obaveze, bez obzira sto je maticna firma u stecaju.
Ostaje mi jos da pokrenem izvrsni postupak i da se nadam sreci, a auto do tad spava u garazi i svaki put sve teze i teze startuje.
Nazalost, 2006. godine kad sam uplatio to je bilo oko 5000 eur, a sada svega 3500, ali bicu zadovoljan ako bar i to uspem da izvucem.
Nakon podnosenja tuzbe, posto nisam imao sta da vozim, ofarbao sam i ponovo registrovao starog Stojadina i vozim se kao car, dobro je sto ga nisam prodao, a imao sam vise ponuda za prodaju, ali mi je bilo zao da se za male pare odvojim od svog prvog vozila.

Nadam se da vas nisam udavio pricom prijatelji, drago mi je sto mogu bar sa nekim da podelim moju muku i da javno iznesem kako je izgledao rad Zastave i njene prodajne i servisne mreze poslednjih godina.

dachakg
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Godina : 50
Lokacija : KG
Datum upisa : 01.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od YUgisa Pet 01 Feb 2013, 18:40

Meni je zao sto je vase iskustvo tako, ali ako vam treba pravni savet, ja bih vam preporucio da odete po pravni savetu SAT Plus emisiju, verujem da ce oni kroz njihove medijske veze moci vise da vam pomognu...

Inace ako je vas problem samo pravne prirode, onda bih ovu temu prebacio u Free Time, a ako eventualno zelite mozda da pokusate da resite problem u funkcionisanju motora, najbolje da otvorite temu u EFI Power sobi. Inace bih ja u vasem slucaju prvo pokusao demontazom katalizatora ukoliko je auto opremnjen sa njime.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Miljan Pet 01 Feb 2013, 20:08

Vrlo verovatno je da neces dobiti nista posto je Arena Motors u stecaju, a iz stecajne mase se prvo podmiruje drzava, pa radnici, a za ostala dugovanja ono sto ostane, ali obicno ne ostane nista ni za radnike.

A sto se tice problema, ja sam ubedjen da je nesto oko dovoda goriva (nosac pumpe, cevi, creva) ili izduvni sistem/katalizator.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od venoman Pet 01 Feb 2013, 20:26

Fiat je preuzimanjem Zastave preuzeo i sva njena dugovanja i obaveze tako pise koliko se ja secam u ugovoru.
venoman
venoman
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 367
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 16.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od ZAC Sub 02 Feb 2013, 11:21

@dachakg.... zao mi je sto i ti imas problem sa Jugom.
Citajuci tvoj post, video sam sebe i cuo svoje reci...elem, ja sam kupio Juga, takodje 2006 god. Ista prica, zeleo sam EFI 1.1 ili 1.3 ...... medjutim spisak motora u cenovniku nije imao blage veze sa realnoscu, u ponudi je bio samo 1.1 sa karburatorom. Kupio sa taj model, i od prvog dana sam nezadovoljan radom motora.
Takodje lenj, tesko pali kada je hladan, trza u voznji dok je hladan a kad a je zagrejan nece da ide....da ne kazem vuce se kao slina.

Nisam se upustao u ganjanje Zastava prometa, mozda je to i bila greska, ali sad je vec gotovo..... vozilo se vozi vec 7-mu godinu i do sada nije pronadjeno resenje problema...jednostavno sam se pomiro s`tim, da sam kupio los auto.
Skoro sam kupio neki polovni karburator koji sad sredjujem. Sad mi ostasje da ga probam na vozilu i da molim Boga da se stanje poboljsa.

Zelim ti uspeh u daljem sudskom procesu i ostvarivanju svojih prava. Cheers

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od castiel-87 Ned 03 Feb 2013, 00:01

Dačo samo ti pravac autom kod Miljana i da ti on lepo to sredi, jer od drugih majstora i servisa/servisera nema vajde...Čim ti on bude sredio auto radiće kao švajcarski sat. Wink
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od dachakg Ned 03 Feb 2013, 13:33

Pozdrav svima i hvala na odgovorima.
U nedoumici sam sta da radim, rado bih pokusao da popravim auto, ali me brine to da ako dodje do slucaja da vratim auto, ne budu pravili problem sto sam samostalno pokusao popravku, mada ne bi trebalo, jer auto nije vise pod garancijom.
Sa druge strane dobio sam informaciju da je Arena Motors poslovala nezavisno od FAS-a, odn. da je bila samo njihov distributer kao nezavisna firma i da se vodi puno sporova protiv njih jer ima dosta ljudi koji su uplatili Punto, a nisu dobili, nakon odlaska Arene Motors u stecaj, tako da je moj slucaj jos i dobar.

Stoga sam sve blizi popravci i imam u planu cim krene toplije vreme, pod okriljem noci da prebacim auto kod drugara u garazu, posto je neregistrovan i da krenemo sve redom da proveravamo. Obavestavacu vas naravno o svemu i zatraziti pomoc, ako bude potrebna, a ako ne uspemo samostalno da resimo problem, organizovacemo i "forumski konzilijum" ko bude zainteresovan.
Auto starujem otprilike jednom mesecno i pustim ga radi nekih 5-10 minuta i sada se ponasa tako, da ako hocu da startuje iz prve, moram da verglam nekih 5-6 sekundi, nekad i vise, i upali, a ukoliko zaverglam prvi put kratko, drugi put pali sa verglanjem od oko 2-3 sekunde. Na leru radi savrseno mirno i tiho, ne cuje se, ako gas dodajem lagano, otprilike 4-5 sekundi od lera do punog gasa, prima normalno do blokade, a ako gas naglo stisnem do kraja, cesto se ugasi, a ako se ne ugasi, onda obrtaji "propadnu" zasvetli lampica za akumulator koliko opadne broj obrtaja i onda postepeno dize i treba mu nekih 4-5 sekundi do blokade. Eto, ako neko ima savet od cega krenuti, bicu zahvalan.

Pozdrav i svako dobro.

P.S. Svi mi savetuju da stavim karburator, ali ja nisam za to, nije da nisam zadovoljan sa njim na Z101, radi i ide kao zmaj, ali zeleo sam noviji i savremeniji sistem, toliko dugo cekao na auto, a sada mi se to obija o glavu.

dachakg
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Godina : 50
Lokacija : KG
Datum upisa : 01.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Predrag B. Ned 03 Feb 2013, 13:57

Ne razumem zbog čega si čekao 6 godina da počneš sa popravkom? Pa to je Yugo i ništa ne košta toliko mnogo da ne možeš sam da finansiraš. Po meni si odabrao najgoru moguću opciju, ali dobro, imaš praktično novog Yuga EFI u garaži kojeg svi toliko želim Wink Da si se pojavio pre pola godine otkupio bih ga od tebe Smile

Kada budem dolazio u KG, voleo bih da ga vidim i probam, jer ovako preko foruma ne možemo baš mnogo da ti pomognemo.

Nemoj nikada da mu naglo dodaješ gas. Nemoj ni da ga turiraš kada je motor hladan.

Generalno svašta može da bude problem... Meni to liči na termostat koji je stalno otvoren pa je motor pothlađen, na loš odnos goriva i vazduha jer nešto ne radi, na neadekvatan ili zapušen izduvni sistem... Prvo bih proverio neke osnovne stvari gde pre svega mislim na creva za gorivo i vakuum creva jer su još u fabrici stavljena neka koja su stajala godinama, pa su ispucala i vuku falš vazduh.

Druga stvar je koliko auto zaista loše ide? Moraš da imaš u vidu da je do 5000 km potrebno za razradu motora, a za pune performanse i više. Imao sam dve nove Fabije, novog Yuga L, novu Floridu L i Yuga 1.1 posle generalne i svi su na početku išli mnogo lošije od onoga kako bi trebalo da idu. Florida L je toliko loše išla da sam bio ubeđen da su u fabrici umesto 1.6 motora ugradili 1.1 Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od castiel-87 Ned 03 Feb 2013, 16:02

Iskreno nemislim i ne nadam se da će ti vratiti auto ili nadoknaditi ti štetu, po meni je najbolje da se odrekneš misli da možeš nadoknaditi bilo šta od Zastave, Arene ili koga već, nego lepo sa nekim ko se razume to popraviš i imaš extra auto.
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Predrag B. Ned 03 Feb 2013, 16:18

Zastava ne postoji, Arena ne postoji, a i nema novih Yugića. Taj tvoj može više da ti vredi ako ga popraviš jer je praktično nov, nego 300.000 din. u zamenu.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od junior45 Ned 03 Feb 2013, 16:23

voleo bi da mogu da cackam oko njega..vise mi nije zanimljivo mehanicko menjanje delova..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34887
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Miljan Ned 03 Feb 2013, 16:26

Ako treba pomoc, javi, milina je cackati kad je sve novo. Love

Veliki problemi sa novim Yugom Uw49w01a92va6ohkpd56

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Predrag B. Ned 03 Feb 2013, 16:28

Stvarno je milina Smile Da, javi obavezno Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od golub Ned 03 Feb 2013, 18:07

Smor prica, tebi svaka cast na snazi i zelji da su upustis u ganjanje preko suda...tuzno je to sto pored novog Yugica koji stoji u garazi u ovoj drzavi je (uglavnom) ne dostizna pravda za obicnog coveka...

Ja ti mogu samo reci da i ja sumljam na izduvni sistem i da bih odatle krenuo. Od samih izduvnih kanala pa do kraja...lici kao da auto ne moze da dise tj. izdahne...

Verujem da nije lako da se krene u popravku nakon svih ovih godina, izgubljenih zivaca, odlazaka po ovlascenim servisima, sudovima i prica 'eto kad oces novog yuga'...verujem da je tako bilo...
golub
golub
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Godina : 46
Lokacija : Bgd
Datum upisa : 30.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od dachakg Sub 02 Mar 2013, 20:54

Evo mene posle duzeg vremena. Cheers

U razgovoru sa advokatom saznao sam da je u slucaju stecaja jako tezak i neizvesan postupak isplate, tako da sam resio da se samostalno upustim u popravku. Prosle nedelje je pod okriljem noci auto prebacen kod drugara u garazu i krenulo se sa proverom, celu prethodnu nedelju smo proveli u radu, svaki senzor je raskacen sa instalacije i ispitan i svi su pokazali vrednosti u okviru fabrickih podataka (hvala puno Miljanu na fabrickoj dokumentaciji bez koje ne bi uspeli da ispitamo to Cheers ), zatim su pojedinacno otkacinjani oni senzori bez kojih motor moze da radi i nije bilo poboljsanja.
Onda smo skinuli kompletan izduv zajedno sa katalizatorom, filter za vazduh, otkacili i zapusili sva vakuum creva sa usisne grane osim regulatora pririska goriva i opet nije bilo promene u voznji, isao je za nijansu bolje, ali je gusenje pri dodavanju gasa ostalo. Istocili smo svo staro gorivo, sipali 10 litara svezeg euro premijuma, ali promene ni u najavi, onda sam vec pao u depresiju i bio gotovo siguran da cu staviti karburator, kad smo prilikom montiranja izduvnog sistema iz kanala primetili nesto cudno, glavna metalna cev koji vodi od rezervoara ka motornom prostoru je na mestu savijanja bila stisnuta, zguzvana sto je znatno smanjivalo protok goriva.
Posto nismo znali sta da radimo sa njom, sproveli smo crevo direktno sa onog prikljucka na rezervoaru do usisne grane, kroz prozor, za probu, i voila, auto ide kao nenormalan, lepi u sediste kad dam gas, a meni je kez na licu bio kao nikad do tad.

Znaci problem je lociran, ali nije jos uvek resen, jer ne znamo sta da radimo sa tom cevkom, da li da secemo taj spljeskan deo, pa spojimo crevom sa selnama, ili da zalemimo izmedju parce bakarne cevi koju koriste instalateri klima uredjaja, jer novu cev sigurno necu naci, a i ide duz celog auta, pa ce bili malo komplikovanija zamena. Dakle, sta bi ste vi uradili na mom mestu?

Pozdrav i hvala svima

dachakg
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Godina : 50
Lokacija : KG
Datum upisa : 01.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od YUgisa Sub 02 Mar 2013, 21:02

Ja ti preporucujem da odsecete deo i stavite gumeno crevo Wink Greota sto je auto stajao tako dugo zbog tako banalnog kvara i prosto mi neverovatno da neko nije probao da izmeri dotok goriva do motora.

U svakom slucaju, drago mi je da je barem to uspesno reseno Cheers

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od junior45 Sub 02 Mar 2013, 21:06

Cheers
dobro je da ste sve sredili..samo jos to parce cevi i gas Wink
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34887
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od YugoM55 Sub 02 Mar 2013, 21:37

Vidiš kako banalan problem a toliko nervoze, povlačenja po sudovima. Drago mi je da ste našli uzrok kvara i sada možeš uživati u svom autu. Very Happy iako me čudi da nisu mjerili pritisak na brizgaljakama? Nešto je tu trebalo odskakati, presostat bi trebao gasiti kasnije zbog nižeg tlaka, sistem bi trebao valjda javljati neku grešku...
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od zastava 128 Sub 02 Mar 2013, 21:43

citajuci gore postove ovo je za plakanje nov auto a fuserski odradjeno,al opet si imao srece Cheers pa mozes i zalemiti a i crevom predstaviti al bolje zalemi Cheers
zastava 128
zastava 128
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 561
Godina : 31
Lokacija : Priboj (Sarajevo)
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od predrag5891 Sub 02 Mar 2013, 23:23

Pozdrav Za Dashu Kg. Pa evo prvo da kazem da mi je zao sto je covek imao toliko muke zbog jednog banalnog problema.To nije fuserski odradjeno vec jednostavno desavaju se greske. Zivi smo ljudi pa nekad pogresimo.No zanemarimo to. Ja hocu da kazem da sam ja kupio Koral 1.1 in 2006 godine i evo vec 7 godina ga vozim ......pa smem da kazem bez problema. Nista se znacajno od problema nije dogodilo ako izuzmemo samo jednom promenjen lezaj na prednjem tocku , i nedavno odjednom ispraznjen akumulator preko noci ali to sa akumulatorom ja snosim krivicu jer sam ugradio nov relej za maglenke ali nazalost neispravan.Redovno odrzavam auto i vrsim servise na 10000 km i vozzim bez brige. Samo bih napomenuo jednu stvar sto zameram ovde svojim "kolegama" a to je sto traze da im auto ide kao raketa odmah nakon startovanja.Ljudi kada treba negde da krenete uvek odvojite 10 minuta i zagrejte motor pa tek onda krenite sa svojim ljubimcem na 4 tocka. Ja se bavim mehanikom amaterski za svoju dusu ali svaki iskren i dobronameran automehanicar ce vam reci da je dobro zagrejati motor u mestu pre kretanja . Ako zelite dugovecan i kvalitetan rad vaseg motora poslusajte moj savet i necete se pokajati. SRECNO Smile
predrag5891
predrag5891
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 81
Godina : 38
Lokacija : Zapadna Srbija
Datum upisa : 16.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od zastava 128 Sub 02 Mar 2013, 23:29

nesmeju takve greske da se desavaju za ozbiljnu firmu,no nebitno.ja iskreno nisam za to da se auto zagreva u mestu tj na leru vec se vozi pod sauhom i postepeno se vraca sauh.. ja moj star auto koji je na taxsiju vecinom, za dve godine fala bogu nisam ni svecice promenio,iako svaki 3 dan prlazi 250/300km pa se nehvlim a ne nov auto Izvini za Off topic
zastava 128
zastava 128
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 561
Godina : 31
Lokacija : Priboj (Sarajevo)
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od ZAC Sub 02 Mar 2013, 23:33

Svako postovanje tebi kolega, ali se ja ne slazem sa tobom oko zagrevanja motora u mestu. Kada se motor zagreva u mestu, onda se vreme zagrevanja produzava, samim tim produzava se i potreba za sauhom. Motor sa povucenim sauhom ima bogatiju smesu, pa se cilindri ispiraju sa povecanom kolicinom goriva.... a povecana kolicina goriva ispira tanki uljni film sa cilindara i karika, pa cak i razredjuje ulje, posto odredjena kolicina goriva zavrsava u karteru. Isprani cilindri su izlozeni povisenom trenju, pa je takav rezim koban po motor.

Moj savet je, ne grejati motor u mestu duze od 1-2 minuta, potom voznja na umerenom-malom gasu...time se skracuje vreme zagrevanja motora do optimalne radne temperature..a zna se da motor na radnoj temperaturi ima najmanji koeficijenat trenja... a i manja kolicina prodre kroz karike u karter. Cheers

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od YUgisa Sub 02 Mar 2013, 23:38

Ozbiljna firma, pa i strani proizvodjaci znaju milione proizvedenih vozila da pozivaju na vanredni servis da se menja i modifikuje jer je fabricka greska... Wink

Iskreno, ja sam cuo bas za preporuke da se vozilo odmah pokrene i startuje voznja i da se vremenom kako raste temperatura motora sve slobodnije vozi dok se ne zagreje dok moze da se vozi kako zelite, moze gas do daske... Mislim da je ludost da drzim na leru da radi 10 minuta, pa onda cu ici biciklom u 95% slucajeva, stici cu za isto vreme ko i autom onda... Wink

prestigao me Zac Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od zastava 128 Sub 02 Mar 2013, 23:42

da al njemu fabrika nije znala da modifikuje kao i servisi,nego morao sam o svom trosku...

hahah to za biciklo si u pravu Laughing
zastava 128
zastava 128
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 561
Godina : 31
Lokacija : Priboj (Sarajevo)
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od YUgisa Sub 02 Mar 2013, 23:49

Pa na zalost to je vise kriva drzava nego fabrika, u normalnoj drzavi vi imate kome da se obratite ako neko nece da izvrsi zakonom propisane obaveze a kod nas ne mozete pa su tako svi i ponasaju i desavali su se problemi i sa stranim proizvodjacima kod nas oko toga da stoje novi automobili godinama po garazama jer servis nije hteo da odkloni gresku ili da zameni vozilo za novo. Poslednji slucaj sto mi bas ostalo u pamcenje je primer kod Tojote da je zena imala problema oko motora.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Veliki problemi sa novim Yugom Empty Re: Veliki problemi sa novim Yugom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu