Koja bregasta za modifikovan motor?

+12
stroja
venoman
Crazy128
bane90
novmaher
Milos
bukusa
junior45
ZAC
miljanxXx
YUgisa
stuntman
16 posters

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Ići dole

Koja bregasta za modifikovan motor?  - Page 5 Empty Re: Koja bregasta za modifikovan motor?

Počalji od Crazy128 Pet 26 Jun 2015, 13:36

Trebalo bi da oni koji rade mašinsku obradu mogu to da urade sa bregastu. Jer većina ih popravlja, a kako to rade ne znam. Verovatno navare kolko nedostaje, obrade, cementiraju pa u peć na kaljenje. Tako nešto mi je pričao mašinac koji radi kod Tropalanaca u Le. Kolko košta ta rabota, ne znam.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 34
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Koja bregasta za modifikovan motor?  - Page 5 Empty Re: Koja bregasta za modifikovan motor?

Počalji od YUgisa Pet 26 Jun 2015, 13:46

Koga god sam ja pitao u vezi toga, svi kazu da je to samo za krpljacenje, odokativna obrada i kratkog veka... Ja sam hteo od fabricke bregaste skinuti zadnji deo brega (koji ne naleze na plocice tj soljice ventila) pa onda automatski dobijes veci lift, ali pitao sam i neke koji su radili trkacke Yugice, nisu znali nikoga da mi preporuce da je sposoban tako nesto uraditi... Dugo vremena sam hteo i sam da rucno obradim tako jednu bregastu, ali mi bilo bzvz da obradjujem neku potrosenu jer nece nikako raditi ako nisu dobri bregovi, a neka dobra ipak ima neku cenu pa mi se nije bacalo pare na nesto sto nisam siguran da li bih uspeo odraditi kako treba i da li bi uopste funkcinisalo dobro plus naravno tona vremena za bacanje da bi se to uradilo barem relativno precizno. Mislim, nije nemoguce uraditi na strugu i znam kako moze, ali se moraju praviti ekscentri a ko ce tolike pare ulagati u jednu bregastu, moze onda vec da se nadje neka polovna bolja...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61928
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Koja bregasta za modifikovan motor?  - Page 5 Empty Re: Koja bregasta za modifikovan motor?

Počalji od junior45 Pet 26 Jun 2015, 15:29

Video sam na whellers dealers da kad su radili 240z da su remontovali bregu,e sad sta su tacno radili ne znam..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35077
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koja bregasta za modifikovan motor?  - Page 5 Empty Re: Koja bregasta za modifikovan motor?

Počalji od vilotic.sabac Uto 14 Jul 2015, 21:28

venoman ::Da li neko zna kakva je to uska bregasta i kakva je u odnosu na standardnu jugovu?
Ja sam od ljudi koji su se bavili zastavin motorima osamdesetih cuo da se dobije 200 obrtaja vise sa uskom.

vilotic.sabac
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Lokacija : sabac
Datum upisa : 28.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

Koja bregasta za modifikovan motor?  - Page 5 Empty Re: Koja bregasta za modifikovan motor?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu